vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, maprix, tibolaso, Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
altan ουτε που πήρα χαμπαρη  τισ δοξολογίες  χαχαχα καλοοοο άντε έγινε  διόρθωση 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
παιδιά είναι απαραίτητο όταν κάνουμε υγρά και τα αφήνουμε να ωριμάσουν να τα ανοίγουμε που και που να αλλάζει ο αέρας που έχουν μέσα . θα είναι καλύτερα η θα χαλάσουν ??

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Έχω διαβάσει από πολλούς ότι τα ανοίγουν για να φύγει η οινοπνευματίλα. Δεν το έχω κάνει ποτέ (ούτε μου μυρίζουν οινόπνευμα τα υγρά μου  :dontknow: ). Δοκίμασε και πες μας αν βρίσκεις διαφορά. :)

Κάτι  που κάνω  εγώ και  δείχνει  ότι  βοηθά πολύ  και στην  ωρίμανση   βγάζω τον αέρα που έχει το μπουκάλι και αμέσως να ανανεώνω  με φρέσκο αέρα

Το  κάνω  για  μια  εβδομάδα    και  μετά το αφήνω 

Δεν  ξέρω  αυτή  η  ανανέωση  αέρα  μου τα  βγάζει  σουπερ  τα  αρώματα 

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
δεν σου έχει τύχη να σού χαλάσει κανένα υγρό να αρχίσει να σε καίει το λαιμό. εμένα μου έχει τύχη και τυχαίνει και καμία φορά και ψάχνω να δω τη κάνω λάθος . βέβαια πλέων κατά την ωρίμανση τα ανακατεύω συνέχεια της πρώτες 10 μέρες  αρκετή ώρα το καθένα σε αυτοσχέδιο από φουρφούρι pc και πάντα σε σκοτεινό μέρος μετά  αλλά δεν τα ανοίγω καθόλου ούτε για να τα μυρίσω μέχρι να ωριμάσουν δηλαδή δεν αλλάζει ο αέρας καθόλου και λέω μήπως θα ήταν καλύτερα να αλλάζει ο αέρας που και που 

να  μου  χαλασει  απο  πειραματισμους [  πολλα %]   [ λαθος  μιξεις ]  ....πολλλα ml   :wall:

αλλα  να χαλασει  ....να  μυρισει  ασχημα  κλπ  δεν  εχει  γινει  ποτε 

παντα  με  βαση[ νικοτινη ]    αοσμη  οσο  μπορει  να  ειναι  , 

παντα  στα  δικα μου  υγρα  βλεπω  ο  φρεσκος αερας  παιζει  ρολο 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια εχω δυο βασεις ιδιου βαθμου νικοτινης η μια 50/50 vg pg και η αλλη σκετη vg, θελω να μου πειτε πρωτον αν τις αναμιξω και τις δυο (100ml + 100ml) αν θα γινει πιο ηπιο το χτυπημα γιατι με τη βαση pg/vg με ενοχλουσε η pg αρκετα και δευτερον αν με τη συγκεκριμενη αναμειξη χρειαζετε καποια ωριμανση ή αναδευση (ανακατεμα).

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Θα γίνει κάπως πιο ήπιο το κτυπημα γιατί από 50% PG θα κατέβεις στο 25%.
Ωρίμανση δε χρειάζεται, απλά πάρα πολύ καλό ανακάτεμα και ύστερα ηρεμία καμία μέρα για να παρατηρήσεις αν έχει γίνει ομοιομορφα η ανάμειξη, να μην εμφανίζονται δηλαδή περιοχές (κυμματισμοι) μέσα στο μείγμα.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Γνωρίζει κάνεις το old school από join club μπορούμε να το φτιάξουμε σε DIY ή κάποιο άλλο που του μοιάζει ή στη τελική κάποιο κλώνο του;
Επίσης το Νούμερο 2 της Nobacco μπορούμε να το φτιάξουμε σε DIY από atmos ή κάποιο άλλο κλώνο του;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Δεν ξέρω αν είναι το καταλληλότερο νήμα για να θέσω την ερώτησή μου αλλά δεν βρήκα κάτι πιο ταιριαστό.


Έχω το Pierced από Counter Culture και ενώ είναι μεν ωραίο μετά από λίγο με κουράζει πολύ. Νομίζω φταίει η γλυκάδα του.
Έχει κανείς να προτείνει κάτι για να το σπάσω κάπως? Να δοκιμάσω απλά αραίωση με σκέτη βάση? Να το σπάσω κάπως με βάση και κάποιο συγκεκριμένο άρωμα? Κάποιο άλλο έτοιμο υγρό? Είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Βάση.
Και φθηνότερο είναι και θα υποβιβάσει την ένταση της γεύσης.
Άλλη γεύση για συνδυασμό είναι επίφοβο. Εμένα μπορεί να μου αρέσει, εσένα μπορεί να σου γυρίσουν τα άντερα

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Χαχαχαχαχ. Σε αυτό έχεις ένα δίκιο. Οκ θα κάνω μια δοκιμή αύριο μεθαύριο να το αραιώσω με βάση ίδιων mg 50% Pierced - 50% βάση και είδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με μια μικρότερη αραιωση σε πρώτη φάση και μετά αν δεις πως το θες ακόμα πιο αραιωμενο, προσθέτεις κι άλλη βάση.
Προσωπικά θα ξεκινούσα με 20-30% βάση και το υπόλοιπο έτοιμο υγρό. Πολύ καλό ανακάτεμα και στην άκρη για 1-2 μέρες με κάνα ενδιάμεσο ανακάτεμα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Αχα! Να σαι καλά ρε συ που μου το πες. Δεν θα περίμενα παρά λίγες ώρες. :dontknow:

Μια ερώτηση η Pink mule Green    θέλει νερό ; πως είναι αν την ατμισουμε σκέτη ;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias