vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Sergios, dkostas, th3ofilos, pngtszs1976, maprix, camber

Twitter

"The Box"

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
"The Box"
« στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 22:55 »




































Επιτέλους  :D

Έφτασε στα χέρια μου πριν μια εβδομάδα και το δοκιμάζω ασταμάτητα.
Το The Box  σε σκούρα καρυδιά είναι ο μόνιμος ατμιστικός μου σύντροφος  αυτές τις ημέρες. Το εξωτερικό του μέρος είναι όλο ξύλινο, μια εξαιρετική δουλειά βγαλμένη από τα χέρια του Δημήτρη, Τριπολίτη όπως τον γνωρίσαμε και τον θυμόμαστε οι παλαιότεροι σε τούτο το φόρουμ. Το μεράκι και η ομορφιά στο δουλεμένο ξύλο γίνονται εύκολα αισθητά από την πρώτη ματιά. Η καλαίσθητη OLED οθόνη με γράμματα σε μπλε φόντο  και τα μικρά λειτουργικά κουμπιά στο πλάι  συμβάλουν επάξια στο αισθητικό αποτέλεσμα. Στο κάτω μέρος του "The Box" υπάρχει θύρα USB απ όπου και μπορεί να γίνει εύκολα η φόρτιση της 18650 μπαταρίας  που βρίσκεται εσωτερικά του κουτιού. Υπάρχει φωτεινή ένδειξη που συνοδεύει την φόρτιση και εναλλάσσεται σε κόκκινο χρώμα όταν φορτίζει και αντίστοιχα σε πράσινο όταν η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη. Φυσικά πάντα υπάρχει και η δυνατότητα ξεβιδώνοντας την βίδα στην πίσω πλευρά του κουτιού να αντικαταστήσουμε την μπαταρία.
Εκτός από την απόχρωση της σκούρας καρυδιάς, το mod διατίθεται και σε ανοιχτή καρυδιά, τριανταφυλλιά, μαύρο και κόκκινο χρώμα.

Στο εσωτερικό του The Box κρύβεται βέβαια η πλακέτα από το DNA20D, που τοποθετεί ο πολύπειρος Βαγγέλης(SEB) και δίνει πλήθος χρήσιμων πληροφοριών στην οθόνη , λύνοντας τα χέρια του χρήστη.  Εμφανίζει  τα watt που αυξομειώνεις από τα αντίστοιχα κουμπιά, έχει ένδειξη σε volt  που δουλεύει ή που δούλεψε την τελευταία φορά ο ατμοποιητής,  εμφανίζει σε γραφικό την μπαταρία και την υπολειπόμενη  ισχύ της και βέβαια εμφανίζει την μέτρηση της αντίστασης σε Οhm όταν πατάμε το κουμπί λειτουργίας και διατηρεί στην οθόνη την τελευταία μέτρηση. 
Οι πληροφορίες βέβαια δεν σταματούν εδώ καθώς έχουμε την δυνατότητα με το παρών mod να ενημερωθούμε από την οθόνη εάν υπάρχει βραχυκύκλωμα στον ατμοποιητή ή αν τυχόν δεν έχει βιδωθεί σωστά. Ο ενσωματωμένος αισθητήρας θερμότητας θα μας προειδοποιήσει με ένδειξη στην οθόνη εάν έχει ζεσταθεί πολύ η μπαταρία. Φυσικά υπάρχει ενημέρωση όταν η μπαταρία έχει αποφορτιστεί και χρειάζεται φόρτιση αλλά και εάν η μπαταρία που χρησιμοποιούμε δεν κάνει καλή επαφή ή είναι πολύ παλιά και αδύναμη να φορτίσει σωστά.  Ευκολίες βέβαια όπως κλείδωμα συσκευής, απόκρυψη ενδείξεων οθόνης αλλά και αναστροφή της οθόνης υποστηρίζονται επάξια στο The Box.

Την εβδομάδα που το χρησιμοποιώ προσπάθησα να το εντάξω σε κάθε μου δραστηριότητα, στην δουλειά, στην διασκέδαση, στο σπίτι.  Η αυτονομία του ήταν παροιμιώδης καθώς ξεπέρασα την μια ημέρα χρήσης και τα 7 ml περίπου. Δυνατό άτμισμα σχεδόν μέχρι την αποφόρτιση της μπαταρίας . Η ευκολία φόρτισης από τη usb  έκανε προσιτό το The Box και στο γραφείο ενώ κατά την μεταφορά του σε τσάντες ώμου καθώς ο γράφων κυρίως κινείται με μηχανή, δεν πατήθηκε κάποιο κουμπί κατά λάθος,  αφού τα κουμπιά στο The Box είναι μικρά και σχετικά "σκληρά".  Το πιάσιμο του είναι πολύ άνετο για κάθε χέρι αφού οι διαστάσεις του είναι λιλιπούτιες ενώ προσφέρει την δυνατότητα να το ακουμπήσεις αρκετά σταθερά στο τραπέζι χωρίς να το "φοράς" με θήκη στο λαιμό ή να σου κατρακυλά δίπλα στον καφέ σου.

Αντιμετώπισα όμως ένα "πρόβλημα". Επειδή κατά την άποψη μου, το συγκεκριμένο είναι απλά ένα κόσμημα και όχι λόγω της υψηλής τιμής του αλλά λόγω της δουλειάς που έχει γίνει από τον Δημήτρη και τον Βαγγέλη, πρόσεχα την κάθε μου κίνηση, πως θα πατήσω το κουμπί, πως θα βιδώσω τον ατμοποιητή, μην μου πέσει κάτω. Τι θέλω να πω; Σαφέστατα μιλάμε για ένα χειροποίητο mod με πολύ υψηλά στάνταρ, μάλλον το πιο όμορφο που είδα ποτέ και κράτησα στα χέρια μου. Αυτόματα με έκανε να του συμπεριφέρομαι πολύ "γλυκά" και μετρημένα με τον φόβο μην το χαλάσω.
Είναι στο χέρι του καθενός μας τελικά, εάν θέλει να κυκλοφορεί καθημερινά με αυτό το "στολίδι" να το προσέχει και ανάλογα.  Άλλωστε το The Box, συνοδεύεται από 6μηνη γραπτή εγγύηση καλής λειτουργίας από την Fabvape.
Βέβαια για τα ηλεκτρονικά του mod, που συνήθως είναι και τα πιο ευπαθή σε τέτοιες συσκευές,  ο μαστρο-SEB  ήταν, είναι και θα είναι πάντα εδώ(ελπίζουμε), σε αυτό το φόρουμ, εγγυημένη και τίμια λύση για κάθε ευτράπελο.
Έχω προσωπική πείρα με τον Βαγγέλη και το service που παρέχει δια παντός σε όλες τις συσκευές του.

Εν κατακλείδι, πιστεύω πως ακόμα και σε τόσο δύσκολους καιρούς, κάποια πράγματα που ομορφαίνουν την ζωή μας, αξίζουν τα λεφτά τους. Αξίζουν γιατί πίσω από αυτά υπάρχει το μεράκι κάποιων ανθρώπων για δημιουργία, ανθρώπων από τον τόπο μας  που εύκολα θα μιλήσουμε μαζί τους και θα πιούμε κι ένα καφέ.       


Διαστάσεις
ύψος : 85,13mm, πάχος : 23,62mm, πλάτος : 39,01mm

Τεχνικά Χαρακτηριστικά
• Τάση λειτουργίας σε Watt : Από 7W έως 20W
• Τάση λειτουργίας σε Volt : Από 4V έως 8.3V
• Αντίσταση ατμοποιητή : Από 1.0oHm έως 3.3oHm
• Υποστηριζόμενος τύπος μπαταρίας : 18650 Unprotected

Διάθεση από FabVape




Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: "The Box"
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 00:14 »
Συγχαρητήρια για την αναλυτική παρουσίαση, ακόμα περισσότερο για τη συλλογή (σπίτι μου την τράβηξες τη φωτό; μέχρι και το ρολόι έχω!) Αλλά.. 8,5 W ο Igo;; Δώωωσε του λέμε πόνο να αξιοποιήσεις και το εργαλείο που πήρες! Πέρα από "στολίδι" τα συκώτια του είναι μάυρο σκυλί του πολέμου μην ξεχνάς..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "The Box"
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 10:15 »
Kimmi απίστευτες οι φωτό, με ιδιαίτερο θαυμασμό σε αυτή με το ρολόι. Άντε, να μου κάτσει η κλήρωση και να ανεβάσω και εγώ τις δικές μου!!!

Καλοάτμιστο φίλε και ελπίζω να σε συνοδεύει για πολύ καιρό! :thumpup:

Απ: "The Box"
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 21:43 »
Τα λόγια είναι περιττα...! Όπως είπα παλαιότερα - είναι το απόλυτο εργαλείο ατμισματος !

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: "The Box"
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 22:07 »
Πραγματι ειναι το απολυτο εργαλειο και απο πλευρας ποιοτητας κατασκευης  οσο

και αποδοσης  και σε μελοντικη ατυχια εχουμε και τον μαστορα SEB για τεχνικη υποστηριξη

πιστευω να κατα φερω να το αποκτησω συντομα :D :D :D :D :D :D :D





Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: "The Box"
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 15:20 »
ΔΕΝ είμαι ο ίδιος κάτοχος, αλλά είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το ΒΟΧ που κέρδισε ο αγαπητός φίλος Ηλίας στην κλήρωση.
Πράγματι είναι πολύ ωραίο το ΒΟΧ.... ΤΡΟΜΕΡΗ αίσθηση το κονεκτοράκι και συνολικά το μοντ στην αφή (αυτό βέβαια, το ήξερα ως κάτοχος του πρώτου VVood by SEB). Το κουτάκι από πάνω μέχρι κάτω ξεχειλιζει από ποιότητα.
Δεν μπορώ να μιλήσω (προφανώς) για αυτονομία κλπ κλπ, αλλά η απόδοσή του και το design του, είναι κορυφαία, κάτι φυσικά αναμενόμενο, λόγω του state of the art κυκλώματος.
Θα συμφωνήσω με τον Στέλιο, στο ότι πρόκειται για ένα μπιμπελό!!! Επιπλέον, μην ξεχνάμε και αυτό που αναφέρεται από όλους, ότι έχουμε τους τρεις πυλώνες του project ( SEB, tripolitis, FabVape) οι οποίοι αποτελούν ένα εχέγγυο για την πιθανή επιλογή του για κάποιον από μας.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για αυτό το καταπληκτικό δημιούργημα!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Box"
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 15:45 »
Καλοάτμιστο! Άντε και στα δικά μας κάποια στιγμή. :'(

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: "The Box"
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 09:44 »
Να ανεβασω κι εγω φωτογραφίες επιτέλους απο το Boxάκι που κέρδισα στην κλήρωση!!


Το καθυστερούσα για να βρω το χρόνο να βγαλω καλές φωτο, αλλά τελικα ακόμη δέν...
λόγω του φόρτου εργασίας... :wall:
καποια στιγμή όμως θα καταφέρω να βγαλω τις φωτο που θέλω και θα τις ανεβάσω!!!
προς το παρόν να μερικές τραβηγμένες απο το κινητο

























Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Box"
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 25, 2013, 22:32 »
καλοατμιστο αδελφε να το χαρεις , ειναι και το πρωτο αν θυμαμαι καλα . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Box"
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 14:14 »
δεν εχω να προσθεσω πολλα σε σχεση με αυτα των προηγουμενων boxers. Na αναφερω μοναχα οτι ειναι αξιος ανταγωνιστης του προβαρι μινι , σε σταθεροτητα αλλα και σε μεγεθος-αυτονομια
Μικροτερο μεγεθος μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας .


σε ολα αυτα προστιθεται το μασιφ  ξυλο . 2φωτο μονον.






Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Box"
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 01:28 »
Κάτοχος εδώ και 2 μέρες... το πρώτο μου κουτάκι είναι. Δεν μου άρεσαν αρχικά αλλά το συγκεκριμένο και λόγω φωτογραφιών πριν το πάρω αλλά και τώρα που το χρησιμοποιώ μου άλλαξαν πλήρως τη γνώμη.
  • Πρώτον οι φωτογραφίες τελικά το αδικούν ειδικά στα χρώματα και στο μέγεθος.
  • Πανάλαφρο νιώθεις ότι δεν το κρατάς.
  • Χωράει στη χούφτα σου άνετα (έχει το ύψος περίπου του mini provari και μάλιστα ελάχιστα πιο κοντό)
  • Μεγάλη αυτονομία, έπαψα επιτέλους να αισθάνομαι κυνηγός με φυσίγγια (μπαταρίες!) που έπρεπε να έχω πάνω μου. Μ' αυτή (Effest v2  18650 2250mAh) τη μπαταρία βγάζεις ολόκληρη ημέρα (γύρω στα 8ml) (εγώ θέλω λίγο ακόμα αλλά με τη φόρτιση μέσω USB από υπολογιστή το σώζουμε.)
  • Πολύ καλή αίσθηση στο χέρι (ειδικά σε όσους αγαπούν το ξύλο), και εξίσου καλή αίσθηση στο πάτημα του κουμπιού (δεν το χάνεις με τίποτα).
  • Για το άτμισμά του ουδέν σχόλιο η πλακέτα DNA20 είναι γνωστή σε όλους σας. (σταθερό άτμισμα μέχρι να αδειάσει όλη η μπαταρία)
  • Κονέκτορας αίσθηση βράχου. (σφίξε όσο θέλεις)
  • Και τέλος κατάστημα που σου δίνει την ασφάλεια, ότι και να συμβεί εκεί θα είναι.
Μπράβο και μόνο μπράβο στη συνολική υλοποίηση.


Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: "The Box"
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 02, 2013, 20:31 »
Άρα α περιμένουμε και αλλαγή avatar??? ;)

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Box"
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 03, 2013, 04:02 »
  :))  αυτό είναι ξεχασμένο πάνω από χρόνο εκεί... κ έγινε πλέον "επίτιμο" ηλεκτρονικό mod  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8458 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237972 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12