vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Tem, ZoeM, treloneritis

Twitter

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 18:40 »
O κίλλερ ναι, όντως, θέλει τέχνη και ταιριαστό τανκ για να δουλέψει σωστά.
Η Σοφία είναι πολύ πιο εύκολη και, μέχρι στιγμής, μου δούλεψε σε όλα τα τανκ που την έβαλα. Δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο.
Αντικειμενικά η γεύση του υγρού είναι πιο δυνατή και πιο έντονη στη Σοφία - το ίδιο και το χτύπημα. Αυτό δεν ξέρω αν το θεωρείς + ή -...
Από την άλλη, ο κίλλερ έτσι και τον στήσεις σωστά και σε ταιριαστό τανκ, πετάει. Κατ' εμέ δίνει την πιο ωραία γεύση στα υγρά.  :thumpup:
 
Βγάζεις άκρη με τα υπέρ και τα κατά;  :D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 18:43 »
Φιλε sakis και οχι μονο,ολοι οι επισκευασιμοι εχουν τα γουστα ,τα θελω και τα πρεπει τα δικα τους,οπως και ολοι οι ατμιστες.
 
Εγω παραδειγμα δεν μπορουσα να κανω να δουλεψει καποιος πολυ καλος ατμοποιητης των 80 ευρω,πολυ γνωστος και με εναν  των 20 ευρω (δευτερο χερι) ντουμανιαζω τοσο που φοβαμε οτι θα με βαρεσουν.... ;D ;D
Δεν ειναι καλυτερος απο τον γνωστο,απλα στα δικα μου χερια ο δουλεψε ο φτηνος,ενω ο αλλος οχι.
Δεν φταιει ο ατμοποιητης εγω δεν τα βρηκα μαζι του........... ;D ;D ;D :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 20:22 »
ακριβως ετσι,δεν κανουν ολοι οι ατμ για ολους,απλο ειναι

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 17:23 »
O κίλλερ ναι, όντως, θέλει τέχνη και ταιριαστό τανκ για να δουλέψει σωστά.
Η Σοφία είναι πολύ πιο εύκολη και, μέχρι στιγμής, μου δούλεψε σε όλα τα τανκ που την έβαλα. Δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο.
Αντικειμενικά η γεύση του υγρού είναι πιο δυνατή και πιο έντονη στη Σοφία - το ίδιο και το χτύπημα. Αυτό δεν ξέρω αν το θεωρείς + ή -...
Από την άλλη, ο κίλλερ έτσι και τον στήσεις σωστά και σε ταιριαστό τανκ, πετάει. Κατ' εμέ δίνει την πιο ωραία γεύση στα υγρά.  :thumpup:
 
Βγάζεις άκρη με τα υπέρ και τα κατά;  :D
Φανη τελικα εγω δεν βγαζω ακρη ...φανταζομαι και συ!  :hmmm: :idiot1: :))
Ενα κλικ παραπανω η Σοφια .Σιγουρα αν δεν ειχα παρει τον κιλλερ προσφατα λιγο πριν την εμφανιση της Σοφιας Τωρα θα ημουν κατοχος της και εγω.
For sure  :thumpup:

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:29 »
Είναι απλό...
Έχε τον κίλλερ και στη συνέχεια, όποτε μπορέσεις, πάρε και τη Σοφία.
Σίγουρα χρειάζεσαι ένα backup και ο κίλλερ είναι καταπληκτικός - άσε που επειδή ακριβώς χρειάζεται τέχνη, μαθαίνεις και πιο πολλά! :)

Αποσυνδεδεμένος mateo

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • new but trying to stay tuned!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 19:03 »
Δεν άντεξα και την πήρα και εγώ. Πολύυυ καλή. Είμαι άπειρος στις αντιστάσεις όμως :(
Αγόρασα φιτίλια και σύρματα, αλλά δεν έχω βρει βιντεάκι για το φτιάξιμο φυτιλοαντίστασης.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Είναι τα ίδια με τον dripper?   :wall:  γιατί έτσι είχα διαβάσει κάπου, αλλά ο Busardo
χρησιμοποιεί μόνο σύρμα με αντίσταση



Thanks
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2013, 19:24 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 19:56 »
ο Busardo δεν νομίζω πως ειναι ο καταληλος για να μαθεις να φτιαχνεις αντιστασεις,νομίζω οτι πιο ευκολα και σωστα θα μάθεις απο τον ιδιο τον κατασκευαστή ;)

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 20:16 »
Δεν άντεξα και την πήρα και εγώ. Πολύυυ καλή. Είμαι άπειρος στις αντιστάσεις όμως :(
Αγόρασα φιτίλια και σύρματα, αλλά δεν έχω βρει βιντεάκι για το φτιάξιμο φυτιλοαντίστασης.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Είναι τα ίδια με τον dripper?   :wall:  γιατί έτσι είχα διαβάσει κάπου, αλλά ο Busardo
χρησιμοποιεί μόνο σύρμα με αντίσταση

[youtube]aHhRADTCf0g[/youtube]

Thanks


Εφοσον στησεις την αντισταση οπως του dripper http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14785.0.htmll Απάντηση #1 μετα ακολουθεις τις οδηγιες του Leo στο πρωτο video[size=78%] [/size][/size]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18979.0.html 8:10 και μετα.[size=78%]


Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 20:30 »
η  σοφία δουλεύει άψογα


 [youtube]y8frA09pS3E[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 21:40 »







μετά απο δοκιμές με λιγα τανκακια και μοντ μου έδωσε την εντύπωση οτι δεν τησ  αρέσει το nemesis με το SNP ενω ταίριαξε  πολύ με trap+gus ,δυστυχώς δεν είμαι κάτοχος απο κάποιο τανκ του leo που θεωρητικά ειναι ιδανικά κουστουμάκια για την σοφια .
μπορει κάποιος να γράψει εντυπώσεις απο μοντ με ρυθμιστή αέρα + σοφία ?

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 22:46 »
Ο Phil το αναφέρει στα σχόλια κάτω απο το βίντεο του ντριπερ οτι κακώς δεν χρησιμοποίησε σύρμα ΝΟΝ. Το δοκίμασε μετα και γράφει καλά λογια. Το στήσιμο είναι ίδιο με του ντριπερ. Αλλάζει όμως το που πιάνει το συρματάκι και το πως κόβονται τα φιτιλια. Δείτε το βίντεο του Λεο.

@@@@
Πήγα σήμερα απο atmistique στην Πανόρμου (ευχαριστώ και απο εδώ για την βοήθεια και την έξυπηρετηση). Ήθελα να δω τον κονεκτορα για προβαρι που έχουν που φέρνει τον αέρα απο κάτω. Δεν έκανε όμως στο δικο μου δυστυχώς. Δεν έφυγα όμως με άδεια χερια. Πήρα ενα τανκακι Σιάμ με πυρέξ. Ταιριάζει κούκλα στην Σοφία και το πυρέξ αναδυκνυει πολύ πιο ωραία την σοφία στο εσωτερικό του. Μου φαίνεται οτι φέρνει και λίγο διαφορετική γεύση αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου γιατί αλλαξα και αντίσταση.

Σήμερα μάλιστα εκανα και το πρωτο στραβοβιδωμα της καμπάνας. Ουτε ξέρω πως έγινε. Είμαι πολύ προσεκτικος. Είχε φαει τρελό κόλλημα. Με την βοήθεια των παιδιών στο ατμιστικ το ξεκολλησαμε με ενα "Κλακ". Στην αρχή φάνηκε να μην βιδωνει σωστα. Σαν να είχε φαει μια σπείρα. Αλλά μετα απο καλό πλυσιμο και ομαλό βιδωμα βεβιδωμα έστρωσε παλι και κυλάει λουκούμι.

Λεο, το επόμενο τανκακι με πυρέξ παρακαλώ. Επιβάλλεται, δεν αναβάλλεται! :)

Edit: με το τανκάκι που έλεγα.



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 22:46 από prof »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 15, 2013, 16:17 »
[youtube]HtANO52JGOc[/youtube]


Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 17:47 »
Εδώ και καιρό ψάχνω έναν πολύ καλό atmo για Dripping και  χαλβάδιαζα  τον Dripper Pro by Leo.
Έλα όμως που (για καλό η καθυστέρηση της αγοράς) βγήκε στην παραγωγή ο ΣΟΦΙΑ.
Θά ήθελα να ρωτήσω λοιπόν όσους πρόλαβαν και  απέκτησαν  τον ΣΟΦΙΑ αν ανταποκρίνεται  καλά και σαν Dripping atmo ,  καθώς έχει τη   δυνατότητα  κλεισίματος των υγρών του  τανκ για στάξιμο από το driptip  κατευθείαν στην αντίσταση.
Επίσης το χωνί της καμπάνας μήπως είναι αρνητικό στη λειτουργία dripping?

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 18:35 »
Εμένα μου δουλεύει άψογα σε dripping, η μόνη διαφορά από τον dripper (του οποίου είμαι κάτοχος επίσης οπότε έχω την σύγκριση) είναι ότι στην ΣΟΦΙΑ δεν μπορείς να ρίξεις πάνω από 2 το πολύ 3 σταγόνες μεγάλου σταγονόμετρου, ενώ στον dripper μπορείς να ρίξεις πολύ παραπάνω. Μάλιστα, ενώ ακόμα και να κλείσεις την καμπάνα η Σοφία έχει ακόμα υγρό στο εσωτερικό τανκάκι, όπως drippάρεις από επάνω, η στένωση της καμπάνας οδηγεί τα υγρά στην άκρη και τα φυτίλια κατά κάποιο τρόπο πέρνουν πρώτα τα υγρά που ρίχνεις από πάνω, αλλάζοντας σχετικά γρήγορα την γεύση του υγρού από αυτό που έχεις στο τανκ σε αυτό που στάζεις από πάνω

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 15:55 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix