vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, anetost, Tem, Blackwolf

Twitter

Russian 91% by Kebo

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 19:36 »
Δεν με προβλημάτισε  καθόλου  στο σετάρισμα  , πολύ  γρήγορος.  Βέβαια δεν έκανα  τίποτα πολύπλοκο  8 στροφές με 0,16 και 1 εκατοστό φιτίλι.  Εχεις δίκιο,  σίγουρα  υστερεί στα  άλλα  σεταρίσματά  που έχουν παρουσιαστεί δεν  είναι εύκολο να τα κάνεις,  αλλά και πάλι δεν ξέρω  αν μπορεί να  δώσει  κατι παραπάνω αν κάνεις άλλο σεταρισμα, αφού  και έτσι όπως τον έχω αποδίδει πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 19:44 »
Βρε άμα σου αρέσει... Ντουμάνιασέ τον!!! :))

Αυτό μόνο που με προβληματίζει είναι το 1 εκατοστό φυτίλι.
Δοκίμασε μεγαλύτερο φυτίλι και να το κρατάς με τα δυο δάχτυλα προς τα κάτω, τη στιγμή που βιδώνεις την καμπάνα ;).

Το αν μπορεί να κάνει κάτι άλλο... :hmmm: Για δοκίμασε να τραβήξεις συνεχόμενες 10 τζούρες βαπορίσιες με αυτόν? 8) :idiot1:
Με τον Kayfun Lite πάντως δεν έχω πρόβλημα!! :)) μετά τις 10 ζαλίζομαι! :laugh1:
Πέραν της πλάκας, όλο το τανκ να κάνεις με συνεχόμενες τζούρες, πρόβλημα καμμένου ή υπερ-υποτροφοδοσίας δεν θα έχεις.

Θεωρώ απλά κοροϊδία στο συγκεκριμένο μηχανάκι να το πουλάει κάποιος και να λέει ότι είναι αντίγραφο Kayfun.
Πρέπει οποσδήποτε να τονίζει ότι λειτουργικά και μηχανικά δεν είναι ίδιος.

Αν όμως το αναφέρει, πάω πάσο... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2014, 19:55 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 20:01 »
MANOSF δύσκολα τα πράγματα...
Αυτό που θάλαμος ατμοποίησης, καμινάδα και ντριπ τιπ είναι ένα, μου φαίνεται ολίγον τί δύσκολο για τα σετάπ που έχουν φανεί στα νήματα...
(Υποκειμενικά εντελώς βέβαια, θα πω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι το θεωρώ και κοροϊδία, αυτό θέλει άλλο νήμα. Οι κλόνοι των κλόνων!!! :thumpdown: )
Αυτό ο ατμοποιητής, δυστυχώς είναι μεγαλύτερης δυσκολίας και θα πρέπει να επιστρατεύσεις την φαντασία σου...

Ένας λόγος που ο Kayfun και οι κλόνοι του είναι απλοί στο σετάρισμα, είναι τα δυο κομμάτια, θάλαμος ατμοποίησης- καμινάδα. :yes:

Επειδή τους έχω δουλέψει και τους 2 θα πω ότι ο V3 είναι πολύ πιο απλός στο στήσιμο και πιο φιλικός για τον άπειρο αφού έχει λιγότερα κομμάτια.

Ναι, σε περιορίζει σε κάποια setup. Ναι, θα έπρεπε να έχει άλλο νήμα. Όχι, όπως και ο V2 δεν προσπαθεί να είναι κλώνος του kayfun αλλά κάτι καλύτερο και βελτιωμένο. Το πόσο το καταφέρνει θα μας πουν οι χρήστες του με την πάροδο του χρόνου.

Μάνο δοκίμασε αυτό το setup που χρησιμοποίησα. Στον V3 δεν μπορείς να το ξεχωρίσεις σε απόδοση από το στήσιμο Navy Nest του V2. Φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις και οποιοδήποτε microcoil.


Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 04:44 »
Η τιμή του Russia 91% στα 50 ευρώ από 70 που ήταν πριν λίγο καιρό.
http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/cartomizers/521-russia-91-ss-v3-atomizer.html
Είναι out of stock και περιμένουν νέα παραλαβή σε περίπου 20 μέρες όπως μου είπαν σε τηλεφωνική επικοινωνία
που είχα μαζί τους. Μάλιστα μου  είπαν πως οι προμηθευτές βρίσκονται σε διακοπές.
Η Fasttech πάντως είναι κλειστή λόγω διακοπών.
Παρατήρησα πως στο ξενόγλωσσο site της ecig (ecig.eu) διευκρινίζει πως ο Russia δεν είναι της Kebo
αλλά της iSmoka και κατασκευάζονται ειδικά για την ecig hellas.
http://www.ecig.eu/mods/rba-repairable-atomizers/russia-91-ss-v3-atomizer.html
Η διευκρίνιση αυτή πάντως δεν υπάρχει στο ελληνικό site όπως φαίνεται στο πρώτο link που παρέθεσα.
Κι ένα αστείο, πως αναφέρει: Νέα παραλαβή 26-01-2014, δηλαδή σήμερα Κυριακή!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 04:50 »
Εγω βλεπω οτι εχουμε χασει τα αβγα και τα πασχαλια με ολες αυτες τις εκδοσεις
των kayfun, russian και των κλωνων τους που κυκλοφορουν.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 09:14 »
Κρίμα πάντως, γιατί το να μην αναφέρεται αυτή η "διευκρίνηση" στο ελληνικό site, εμένα προσωπικά με ψιλοχαλάει. Πόσο μάλλον όταν "κόβεις" ένα γράμμα απο τον γνήσιο (n), και προσθέτεις δίπλα και το V3, που σημαίνει οτι είναι η συνέχεια του προηγούμενου.

Ήδη στο εξωτερικό, έχουν αρχίσει οι συζητήσεις για τον συγκεκριμένο, και για το οτι δεν έχει καμία "συγγένεια"με τον προηγούμενο. http://forum.vapers.it/viewtopic.php?f=24&t=12406

Εδώ πάντως, η τιμή του είναι στα 49€, και αναφέρουν και τα 3 επίπεδα στρώσης και όχι απλά ένα SS304 ;)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 09:30 »
Δεν γνωρίζω τεχνικο-οικονομικές λεπτομέρειες, αλλά γιατί έπρεπε σώνει και καλά να έχει αυτό το φινίρισμα ? Ας ήταν καθαρό ατσάλι, έστω brushed χωρίς προσμίξεις υλικών για όλα τα μέρη του άτμο. Τόσο πολύ ψηλότερο θα ήταν το κόστος ? Πιστεύω ότι αν το έκαναν αυτό θα μοσχοπούλαγαν στην αρχική τιμή.

Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 11:21 »
Αν έκαναν φινίρισμα στο ss brushed ή polished δεν θα ξεχώριζαν από τόσους κλώνους που
κυκλοφορούν με λογότυπο ή όχι , οπότε πως θα πετύχαιναν τιμή 50 ή 70 € όταν κλώνοι
έχουν στην Κίνα 15-20 € ?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 11:26 »
Αυτό ίσως να το σκέφτονταν πριν, όμως εκ του αποτελέσματος που μιλάω κι εγώ, ίσως να έχουν χρόνο να το διορθώσουν. Μην ξεχνάς πόσα ζητήματα ανέκυψαν και με τους κλώνους, με τα βιδάκια, τα deck κλπ. Εγώ πάντως τους 2 V2 που έχω τους έχω πλέον γυαλισμένους, και είναι μούρλια. Ο tobeco polished που έχω είναι πια στο κουτί του ως εφεδρεία και μόνον, μια και το σφύριγμά του απέναντι στην ησυχία των ρώσσων ήταν καθοριστική διαφορά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με άλλους κλώνους.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 12:46 »
Εδώ πάντως, η τιμή του είναι στα 49€, και αναφέρουν και τα 3 επίπεδα στρώσης και όχι απλά ένα SS304 ;)
Τώρα το πρόσεξα πως στο ξενόγλωσσο site της ecig επίσης αναφέρει τα 3 επίπεδα στρώσης http://www.ecig.eu/mods/rba-repairable-atomizers/russia-91-ss-v3-atomizer.html
αλλά και πάλι όχι στο ελληνικό site http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/cartomizers/521-russia-91-ss-v3-atomizer.html

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 16:04 »
Όταν είχα κάνει την παρουσίαση του V3, μου ήρθε σαν Russian 91% V3 (by eCig). Τότε είχα θεωρήσει αυτονόητο ότι είναι η επόμενη έκδοση από την Kebo και έβαλα την παρουσίαση σ' αυτό το νήμα. Στην πορεία έφυγε το "n" και έμεινε Russia.

Σύμφωνα μ' αυτά που λέει ο Vasilis (και έχει δίκιο) δεν είναι της Kebo οπότε θα πρέπει να πάει σε άλλο νήμα η συζήτηση.

Όπως είχα γράψει στην παρουσίαση, ο ατμοποιητής μου άρεσε. Όταν ήρθαν τα πρώτα κομμάτια και ακούστηκαν αμφιβολίες για το SS, επικοινώνησα με την eCig. Ήταν και οι ίδιοι θορυβημένοι, παραπάνω από εμάς. Τα κομμάτια τελικά επιστράφηκαν στον κατασκευαστή με οικονομική ζημία της eCig. Γι αυτό δεν υπάρχει πλέον στο site ο ατμοποιητής. Αναμένουν νέα παραλαβή full SS χωρίς επιστρώσεις ή κάτι άλλο. Όταν με το καλό έρθουν θα δούμε.




Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 02:01 »
Ε δεν τους λες να "σπάσουν και την καμινάδα" ή έστω να πουλάνε και μια σπαστή ξεχωριστά να λυθεί κι αυτό το θέμα. Δεν νομίζω ότι θα είναι δύσκολο αφού μπαίνουν στον κόπο να ζητήσουν και κάτι τέτοιο. Πάντως το θέμα με τους Κινέζους είναι ότι σου στέλνουν ότι βρέξει ας κατεβάσει τελικά. Τι σκατά συνεννόηση έκαναν δηλαδή και τους ήρθαν έτσι? Αηδία έχει καταντήσει τελικά με τους Κινέζους από τη χονδρική μέχρι τη λιανική. 


@vagskarm

Ο δικός μου ο Lite (Russian) από fasttech βγήκε άψογος, ούτε σφύριγμα, ούτε θέματα με τις σπείρες. Έτυχε γιατί έχω διαβάσει τα χίλια όσα. Δεν ξαναγοράζω κλώνο από fasttech αν δεν αρχίσουν να λένε προμηθευτή. Τον 3.1ES τον ακύρωσα γιατί θα ερχόταν το Πάσχα και αν δεν είχε θέματα...Αν είχε καλό καλοκάιρι....ε αηδία κατάντησε και που να δείτε και την Ιθάκη που πήρα από εκεί.........Τραγωδία 2-3 μηνών.




Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #282 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:07 »
Russian σε εκδοση 26mm.


Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #283 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:10 »
Φαντάζομαι να μην είναι πλάκα  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Russian 91% by Kebo
« Απάντηση #284 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 23:17 »
Γιατι οχι?
Εχουν αρχισει να βγαινουν αρκετα 26650 mods, θα βολεψει κοσμο.  ;)
http://vineyardvapes.wordpress.com/2014/01/31/spotted-26mm-russian-91-atomizer/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz