vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

446 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Buliwyf, grag, manoslykos, lagoudakis, Jorge, tibolaso

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #975 στις: Αυγούστου 27, 2015, 21:18 »
Φιλε μου αυτά λέει  ο καλλιτέχνης για το συγκεκριμένο υγρό
NUTACCO: Ένα απολαυστικό καπνικό άρωμα με χαρακτηριστικό του την 
προσθήκη καβουρδισμένων ξηρών καρπών (φιστικιών, καρυδιών).
 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #976 στις: Αυγούστου 27, 2015, 21:28 »
Σε ευχαριστώ πολύ :thumpup:  , αλλα η περιγραφή που δίνει η Atmos Lab για τα αρώματα της στην ιστοσελίδα της
με σύγκριση , την πραγματική μυρωδιά και την γεύση , είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Την πάτησα που την πάτησα με το Agrinio και το Chocolate Premium


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #977 στις: Αυγούστου 27, 2015, 21:41 »
Φίλε μου paladin σε πολλά καπνικα βάζω απο αυτό acetyl pyrazine το έχω πάρει απο εδώ http://www.e-smokers.gr/shop/additives-prostheta/acetyl-pyrazine-10ml/ φυσικά Μπόρης να το βρεισ και σε άλλα καταστήματα
Βανο  στα πιο πολλα καπνικα υγρά που μου φερνουν μια γλυκαδα και τουσ δεινη ενα αλλο τονο κατι σαν ξηροκαρπιο και γευση απο ποπ κορν 1 με 2 το πολλυ σταγονεσ στα 10 εμελ και εισαι πασασ


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #978 στις: Αυγούστου 27, 2015, 22:20 »
Το σκέφτομαι να την παρατήσω την AtmosLab και να πάω σε The Perfume's Apprentice.
Επίσης , αυτό που μου έδειξες , φαίνετε πολύ καλό .
1-2 σταγόνες σε 10 ml , ουάου .. είναι πολύ πολύ συμπυκωνμένο !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #979 στις: Αυγούστου 27, 2015, 22:21 »
Το nutaco είναι πολύ καλό καπνικό και ίσως το φιλικότερο όλων για τις αντιστάσεις αλλά κουράζει για όλη μέρα.
Το καϊμάκι πάντως είναι από τα πιο αποτυχημένα αρώματα της εταιρίας, εντελώς άχρηστο κατά τη γνώμη μου.

1-2 σταγόνες σε 10 ml , ουάου .. είναι πολύ πολύ συμπυκωνμένο !

Κι επικίνδυνο για παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #980 στις: Αυγούστου 27, 2015, 22:39 »
Παράθεση
Το nutaco είναι πολύ καλό καπνικό και ίσως το φιλικότερο όλων για τις αντιστάσεις αλλά κουράζει για όλη μέρα.Το καϊμάκι πάντως είναι από τα πιο αποτυχημένα αρώματα της εταιρίας, εντελώς άχρηστο κατά τη γνώμη μου.

Δυστυχώς , το Kaimaki ήτανε ένα από τα 4 που αγόρασα λόγου της περιγραφής του , και ειλικρινά , η απογοήτευση ήρθε μια μετά από την άλλην.


Kaimaki
Περιγραφή από ιστοσελίδα :
KAIMAKI flavour
Πραγματικό άρωμα και γεύση / τελείωμα γεύσης : Μυρωδιά από Καιμάκι παγωτό , Γεύση όμως , απογοήτευσης , στεγνώνει τον ουρανίσκο και δεν έχει γεύση Καιμάκι .. βασικά σε μπερδεύει , σου μυρίζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το καιμάκι αλλά δεν αισθάνεσαι καιμάκι..

Agrinio
Περιγραφή από ιστοσελίδα :
AGRINIO is a classic, mild Virginia tobacco flavour. City of Agrinio is well known for the famous tobacco production since early 1900's. AGRINIO has a slight sweet note inside and a very nice aftertaste. Aromatic tobacco flavour with a solid body.
Πραγματικό άρωμα και γεύση / τελείωμα γεύσης : Red Bull άρωμα με γεύση ελαφρώς "ατμό" ( όχι καπνικό )

Vanilla
Περιγραφή από ιστοσελίδα :
VANILLA flavour gives to vaper the famous, trully amazing taste. If Hernan Cortes in 1520's had been vaping, this is the VANILLA flavour he would have in his pocket.
Πραγματικό άρωμα και γεύση / τελείωμα γεύσης : Άρωμα πλούσιο σε Βανίλλια , μυρίζει όλο το δωμάτιο αλλά και το διπλανό με άρωμα Βανίλιας , σαν τα αρώματα του αυτοκινήτου , αλλά από γεύση Τσουκ , σχεδόν άνοστο...πολυ πολύ ελαφριά νότας γεύσης Βανίλιας.

Chocolate Premium
Περιγραφή από ιστοσελίδα :
CHOCOLATE PREMIUM is a flavour for chocolate lovers. Tasteful chocolate, a bit creamy, full of cocoa and sweetness. The choco-flavour you dreamed.
Πραγματικό άρωμα και γεύση / τελείωμα γεύσης :Σοκολάτα Liqueur , και στο άρωμα αλλά και στην γεύση ( ειδικά στο άρωμα, μυρίζει Σοκολάτα Liqueur ) , καμία σχέση με σοκολάτα πολυτελείας

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #981 στις: Αυγούστου 28, 2015, 18:49 »
Το Nutacco είναι ακριβώς αυτό που λέει η εταιρία.
Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά από τότε που βγήκε.
Ελάχιστα κατάλοιπα, και δεν με κουράζει καθόλου. Πλέον έχω μειώσει την ποσότητα σε 7-8 σταγόνες ανά 10ml (συν μια σταγόνα βανίλια) αλλά οι περισσότεροι το προτιμούν "βαρύτερο". Παρόλο που αλλάζει όσο ωριμάζει δεν είναι από αυτά που θέλουν χρόνο και το ατμίζω ακόμα και μετά από μισή μέρα!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #982 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 14:50 »
Το nutaco είναι πολύ καλό καπνικό και ίσως το φιλικότερο όλων για τις αντιστάσεις αλλά κουράζει για όλη μέρα.
Το καϊμάκι πάντως είναι από τα πιο αποτυχημένα αρώματα της εταιρίας, εντελώς άχρηστο κατά τη γνώμη μου.

Κι επικίνδυνο για παραπάνω.
Γιώργο μια ερώτηση αν έχεις φτιάξει τα νουτακο Απάτσι και Καμίλα τα ποσοστά  που βαζησ % απο αυτά που λέει  ο καλλιτέχνης ρωτά ο εσένα γιατί στην αναλογία που μου ειπεσ απο το RY69 ηταν σωστη απο αυτη που λεει το μπουκαλάκι απάνω μπορη τα δικά σου γούστα να συμπίπτουν με τα δικά μου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #983 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 15:32 »
Όχι Γιώργο, δεν έχω δοκιμάσει αυτούς τους συνδυασμούς αλλά για αρχή θα δοκίμαζα κάτι ανάλογο με το R69. Πάντως το nutaco ατμίζεται και σκέτο αλλά και με 4-5 σταγόνες nociola στα 30ml υγρού ή 9-10 σταγόνες μαύρη σοκολάτα και είναι ωραίο ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #984 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 16:03 »
Δεν θέλω να κάνω μίξη στα αρώματα κακοσ έτσι που το έγραψα καταλαβεσ και εσύ οτι πάω για μίξη μεμονωμένα τα θέλω αν δεν ξερησ ασ μου πει οποίος τα έχει φτιάξει

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #985 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 16:18 »
Νομίζω πως οι πιο πολλοί δεν φτιάχνουν τα υγρά τους με ένα και μόνο άρωμα γιατί σπάνια βγαίνουν όπως τα αντίστοιχα έτοιμα. Ακόμα κι όταν δεν θέλουν να κάνουν "κοκταίηλ" όλο και θα προσθέσουν μια-δυο σταγόνες από κάτι που θα στρογγυλέψει ή θα εμπλουτίσει το κυρίως άρωμα. Στα καπνικά αυτό το δεύτερο συστατικό συχνά είναι βανίλια, καραμέλα, σοκολάτα, μέλι, νοτσιόλα ή κάποιο εντονότερο καπνικό.
Πάντως το Καμίλα το έχω φτιάξει σκέτο, όπως και το Νουτάκο. Με το ποσοστό που προτείνει ο παρασκευαστής. Συμπαθή ήταν αλλά γρήγορα τα έφερα πιο πολύ στο γούστο μου. Όποιος και να τα έχει φτιάξει δεν σου δίνει απολύτως καμία βεβαίωση πως εσένα θα σου φανούν το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #986 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 16:26 »
Κοίτα τα αρώματα μου αρέσουν μεμονωμένα και μετα απο οριμανση κάποιων ημερών που τα ατμιζω κάποιες φορές πειραματιζωμαι με αναλογίες απο τα έτοιμα που έχουν οριμαση και αν το αποτέλεσμα οικανοποιη τα δικά μου γούστα μπορεί  να Πρόβο  στο να φτιαξο μια περισσότερη ποσότητα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #987 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 17:51 »
Σκέτο nutaco Γιώργο, 7-8% το πολύ για μένα, σε βάση 60vg-40pg, το περισσότερο με μπουχτίζει, αλλά έχει δίκιο ο BigSur έτσι όπως το θέτει :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #988 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 18:04 »
Το ξέρω φίλε μου και σέβομαι   και την γνώμη του φίλου BigSur κάθε γνώμη είναι δεκτή   αυτός είναι και ο ρόλος του φόρουμ ο νέοσ ρωτά ο παλιός απαντά   τώρα στη γευστική αναζήτηση αρωμάτων είμαι ακόμα στην αρχή και όλες η γνώμες είναι δεκτές

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #989 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 18:20 »
Νομίζω πως οι πιο πολλοί δεν φτιάχνουν τα υγρά τους με ένα και μόνο άρωμα γιατί σπάνια βγαίνουν όπως τα αντίστοιχα έτοιμα. Ακόμα κι όταν δεν θέλουν να κάνουν "κοκταίηλ" όλο και θα προσθέσουν μια-δυο σταγόνες από κάτι που θα στρογγυλέψει ή θα εμπλουτίσει το κυρίως άρωμα. Στα καπνικά αυτό το δεύτερο συστατικό συχνά είναι βανίλια, καραμέλα, σοκολάτα, μέλι, νοτσιόλα ή κάποιο εντονότερο καπνικό.
Πάντως το Καμίλα το έχω φτιάξει σκέτο, όπως και το Νουτάκο. Με το ποσοστό που προτείνει ο παρασκευαστής. Συμπαθή ήταν αλλά γρήγορα τα έφερα πιο πολύ στο γούστο μου. Όποιος και να τα έχει φτιάξει δεν σου δίνει απολύτως καμία βεβαίωση πως εσένα θα σου φανούν το ίδιο.
  Πάντως 0,5% MTS ή fotia δεν έβλαψε ποτέ τα καπνικά.
Το ίδιο ισχύει και για την acetyl pyrazine που παραδόξως απογειώνει και τα πολύπλοκα φρουτογλυκοκαπνικά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279209 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias