vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

363 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Buliwyf, ThioVag, I.P, noe, manoslykos, grag, Jorge, tibolaso

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #960 στις: Αυγούστου 26, 2015, 12:27 »
Τα καπνικα που εχω ατμιση παντα σε DIY ειναι το fotia  το ry69 το gina και απο fa το ry4
Απο ολα αυτα μονο το gina μου δεινη την γευση  με καπνικο και παρα πολλυ στησ περιγραφεσ στων καπνο Βιρτζίνια αλλα το μονο του ελάττωμα ειναι οτι αφήνει πολλα κσταλυπα στην αντίσταση και στο βαβακι
RY69 και RY4 εχουν περιπου την ίδια γευση  με ενα γλυκο τονο προσ την εκπνοή και απροσδιόριστου καπιου γνωστού καπνικου που να ξερω ωσ τωρα φυσικα τα εχω πιπιλα ολη μερα εναλαξ    το δε fotia ειναι παρα πολλυ δυνατο ακόμα και σε αναλογια που λεη ο κατασκευαστησ 2%φυσικα οπιοσ ειναι λατρησ του παστουρμά θα το λατρέψει  αυτα ολα ειναι δυκια μου γνωμη απο την μικρη εμπειρία μου στα υγρα σιγα σιγα θα δοκιμασο και αλλα για να εχω μια πιο σαφη εικονα στο πιο θα καταληξο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #961 στις: Αυγούστου 26, 2015, 12:39 »
Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πιο ειναι το ποιο καπνικό του Atmos ?

Εχει πολλα καπνικα αυτη η εταιρεια. Aναλογως τι ακριβως ψαχνεις.
Για σχετικα αγευστα ξηρα καπνικα κοιτα τα Μaxxx, Camilia, Apache.
Για πιο γλυκα καπνικα κοιτα Barbara, Kapnos, RY69.
Για καπνικα με πιο ιδιαιτερο αρωμα κοιτα Gina, Fotia, Nutacco, Livani.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #962 στις: Αυγούστου 26, 2015, 23:30 »
Και το bebeca που κατατάσσεται ; Δεν θεωρείται καπνικο; Σε ποια κατηγορία ανήκει; Παντως ειναι πολύ καλή εταιρεία και μας κάνει περήφανους σαν Έλληνες μεχρι τωρα από τα υγρά που εχω δοκιμάσει μονο το καπουτσίνο δεν μου άρεσε όπως και η Ελληνικη εταιρεία που βγάζει σωληνωτούς ατμοποιητές νομίζω gas ονομάζεται.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #963 στις: Αυγούστου 26, 2015, 23:43 »
Ναι, οντως και το Bebeca, το ξεχασα.
Το Bebeca ανηκει στα υγρα τυπου Tribeca, καπνικο με γλυκια, ξηροκαρπενια γευση.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #964 στις: Αυγούστου 26, 2015, 23:53 »
Το bebeca ειναι η μεγαλη της επιτυχία εχω εναν ναυτιλο αποκλειστικά γι αυτήν, οπως επισης η καραμέλα της απίστευτη αλλα και το φουντούκι δεν τα αποχωρίζομαι αυτά τα τρία.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #965 στις: Αυγούστου 26, 2015, 23:59 »
Απο τη στιγμη που σου αρεσει το Bebeca, θα σου προτεινα να δοκιμασεις τα Tribeca απο Halo,
Smoke απο After8 και SoHo απο Flavour Art (με αυτη τη σειρα), αν δεν το εχεις κανει ηδη.
Πιστευω θα σου αρεσουν αρκετα.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #966 στις: Αυγούστου 27, 2015, 00:02 »
Όχι φίλε αυτές τις εταιρείες δεν τις εχω δοκιμάσει, μαλιςτα προσπάθησα να βρω το TriBeCa απο το μαγαζί που παω αλλά μου είπε ότι υπάρχει έλλειψη λόγω capital controls

Πήρα όμως τρία maxxx γιατι διάβασα απο κάπου ότι ειναι πολύ καλό αλλά προς στιγμή δεν εχω κενό ατμοποιητή και δεν εχω δοκιμάσει ακόμη. Το maxxx αλήθεια καπνικό και αυτό ε;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #967 στις: Αυγούστου 27, 2015, 00:07 »
Ναι, καπνικο ειναι. Καμια σχεση με το Bebeca βεβαια, δεν εχει τοση γλυκα.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #968 στις: Αυγούστου 27, 2015, 01:10 »
Γεια σας και απο εμενα ξανα :)
Οπως βλεπετε, περασμενη η ωρα ( 1 τα ξημερωματα )  εδω και περιπου 1,5 ωρα ειμαι online , αργησα σημερα να την αραξω στο PC μιας και δεν βρηκα χρονο για αραλικι σημερα.  :wall:

Εγώ βασικά ενδιαφέρομαι να αγοράσω αρώματα και όχι γεύσεις έτοιμες ( έτοιμα υγρά ) για να φτιάχνω μόνος μου.

Το Bebeca απότι έψαξα και ρώτησα και σε μαγαζιά μέσω τηλεφώνου , μονάχα σε έτοιμο υγρό υπάρχει, όχι σε άρωμα.


Εχει πολλα καπνικα αυτη η εταιρεια. Aναλογως τι ακριβως ψαχνεις.Για σχετικα αγευστα ξηρα καπνικα κοιτα τα Μaxxx, Camilia, Apache.Για πιο γλυκα καπνικα κοιτα Barbara, Kapnos, RY69.Για καπνικα με πιο ιδιαιτερο αρωμα κοιτα Gina, Fotia, Nutacco, Livani.


Η απάντηση σου είναι άριστη γιατί σε ένα κειμενάκι έβαλες Full Information :)  :thumpup: :thumpup:
Καπνικό ψάχνω να φτιάξω μόνος μου με βάση Pink Mule ( Και σκέφτομαι να αλλάξω και την βάση σε Atmos )

Πήρα το AGRINIO και μου βγήκε με μυρωδιά φρουτο-τσιχλόφουσκας  .. και στην αρχή νόμιζα ότι έγινε λάθος από την εταιρία , αλλά έστειλα Email στην Atmos και μου απαντήσανε πρωι-πρωι :thumpup: :thumpup: 

Παράθεση

Το AGRINIO είναι καπνικό άρωμα. Έχει μία αρωματική ένωση που απαντάται και στο TORO ROJO (RED BULL) αλλά κατά κύριο λόγο περιέχει και καπνικά αρώματα. Δεν είναι σαφώς ένα βαρύ καπνικό όπως το APACHE ή το PURO CUBANO, GINA κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #969 στις: Αυγούστου 27, 2015, 01:24 »
Διαβαζοντας την απαντηση του Πανου, να κανω μια υποσημειωση.
Μην αγορασεις με τιποτα το PURO CUBANO. Ειναι οτι χειροτερο εχει βγαλει αυτη η εταιρεια. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #970 στις: Αυγούστου 27, 2015, 01:29 »
Σε ευχαριστώ πολύ !!!

Δυστυχώς , ενώ θέλω να αγοράσω από την Atmos αρώματα .. δεν μπορώ με τίποτα να εμπιστευτώ τις περιγραφές τους στην ιστοσελίδα τους γιατί με την αγορά του AGRINIO που έκανα , η περιγραφή του αρώματος είναι η εξής :


Παράθεση
AGRINIO is a classic, mild Virginia tobacco flavour. City of Agrinio is well known for the famous tobacco production since early 1900's. AGRINIO has a slight sweet note inside and a very nice aftertaste. Aromatic tobacco flavour with a solid body.


Πηγή -> http://atmoslab.com/en/product/agrinio-flavour

Και εφόσον το αγόρασα , τελικά δεν έχει καμία σχέση η περιγραφή από την σελίδα τους με το άρωμα τους και με την γεύση αφού μου βγήκε ελαφρώς Red Bull


Το λέω αυτό γιατί έκανα στριφτό πριν ξεκινήσω το άτμισμα .

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #971 στις: Αυγούστου 27, 2015, 18:11 »
Φίλε  paladin απο ατμοσ αυτό που φέρνει στων καπνό Βιρτζίνια είναι το GINA αν και έχουν περάσει 4 μήνες απο την τελευταια τζουρα απο καπνό Βιρτζίνια μου την θυμίζει  αφάνταστα αυτο το υγρο αν εισαι λατρησ στο συγκεκριμένου αρώματος  κάνε μια δοκιμή δεν θα χάσεις 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #972 στις: Αυγούστου 27, 2015, 20:13 »
Ευχαριστώ φιλε :)
Η μπανανα και η φράουλα αξίζουνε από Atmos ?


Έχω ήδη Agrinio , Chocolate Premium , Vanilla , Kaimaki .
Σκεφτόμουνα να αγοράσω ή Gina, ή Kapnos  ή MAXXX, και να έχω και μια Φράουλα και μια Μπανάνα ..αλλά δεν ξέρω πόσό μέσα θα πέσω με αυτά

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #973 στις: Αυγούστου 27, 2015, 20:42 »
Δεν τα έχω πάρη αυτά μπανάνα και φράουλα δεν ξέρω κατα ποσο μπορούν να πιάσουν της πραγματικές γεύσης αλλα και σαν γευσησ δεν με ενθουσιαζουν

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #974 στις: Αυγούστου 27, 2015, 20:46 »
Το NUTACCO τι γεύση έχει ;;

Καρύδια ή Φυστίκι ;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1812 279181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:06
από gstamatos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias