vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #915 στις: Μαΐου 23, 2015, 14:54 »
Gina....ερωτας..εδω και μηνες
Barbara,καπνος,και αγρινιο τακτικα

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #916 στις: Μαΐου 23, 2015, 15:17 »
δοκιμασα τη λεμοναδα  του atmos και μου αρεσε (ετοιμο υγρο).Αν παρω το αρωματακι  θελει τιποτα αλλο για να βγει το ιδιο σε βαση balance? ???

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #917 στις: Μαΐου 24, 2015, 18:25 »
Υπάρχει κάποιος που να ζεί Γερμανία και να ξέρει κάποιο σάιτ που να προμηθεύεται τα εν λόγο υγρά; Κυρίως το bebeca   

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #918 στις: Μαΐου 27, 2015, 22:30 »
Πήρα απ 'την Atmos Blue Raspberry γεύση σε Mist (100% VG) και παρόλο που χρησιμοποιώ dripper με πολύ χαμηλή αντίσταση, δεν βγάζει σχεδόν καθόλου ντουμάνι. Το δοκίμασα σε 2 διαφορετικά Drippers με 2 διαφορετικά στησίματα και δεν. Ειδικά σε σχέση με άλλα υγρά στα 70/30 ή 60/40 δεν βγάζει πραγματικά τίποτα. Είναι φυσιολογικό;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #919 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:32 »
Όχι βέβαια. Αλλά έχει αναφερθεί πολλάκις τελευταία ότι οι βάσεις που χρησιμοποιεί η εταιρεία είναι υπερβολικά αραιωμένες οπότε από αυτή τη σκοπιά, φυσιολογικό φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #920 στις: Μαΐου 28, 2015, 15:49 »
Άργησα να το γράψω, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ...

Τα εύσημα μου στην ΑΤΜΟΣ για το HABANA...

Το οποίο ήταν από τα πιο παρεξηγημένα αρώματα από πλευράς μου...

Αφού άφησα πριν καιρό σε ωρίμανση 10ml με 20 σταγόνες HABANA, πλέον έχει γίνει μόνιμο υγρό σε έναν από τους Phenomenon που έχω...

Είναι κοινώς αποδεκτό ότι τα περισσότερα αρώματα της ΑΤΜΟΣ δεν είναι σύνθετα... απεναντίας είναι φοβερά τίμια γιατί αυτό που λέει η ετικέτα ότι ατμίζεις αυτό ατμίζεις.

Το HABANA όμως είναι ένα σύνθετο υγρό που πραγματικά σε μαγεύει με τις νότες μελιού, λουλουδιών, βανίλιας, και κάπου στο βάθος να σου δίνει κάτι ξηρό που ΙΣΩΣ να θυμίζει κάτι σε πούρο...

Για να σου δώσει πραγματικά όμως όλα αυτά που μπορεί να δώσει θέλει ΠΟΛΥ χρόνο... Αυτό που ατμίζω αυτή τη στιγμή το είχα στην ωρίμανση από 10/4. Έχει πλέον ένα βαθυκόκκινο χρώμα.

Ο κυριότερος λόγος που το είχα παρεξηγήσει ήταν ότι όταν το πρωτομύρισα από το μπουκαλάκι μόνο πούρο δεν μύρισα.

Έχοντας κάνει πλέον πάνω από 60 ml, μιας και είναι το πρώτο άρωμα που με ώθησε να κάνω 100 ml, πρέπει να αναφέρω ότι είναι επίσης από τα καθαρά αρώματα και οτι χρειάστηκε να αλλάξω βαμβάκι όταν έκανα 25-30 ml.
Μπορεί μεν το βαμβάκι να παίρνει ένα σκούρο χρώμα όμως η μάκα που αφήνει στην αντίσταση δε είναι ελάχιστη.

ΠΟΤΕ δεν μου άρεσαν τα λουλουδάτα αρώματα... Όμως εδώ υπήρξε η εξαίρεση.

Μπράβο και πάλι στον Καλλιτέχνη! :bow:

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #921 στις: Ιουλίου 02, 2015, 19:36 »
Δυο ερωτήσεις παιδια εχω το chocolate elegant και το strawberry σε diy σε τι ποσοστα να τα συνδιασω;  και το green Apple ποσο καιρο ωριμανση θελει;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #922 στις: Ιουλίου 02, 2015, 20:53 »
Aν θες τη φραουλα με τη σοκολατα να τις αναμειξεις μισο-μισο πρεπει να βαλεις συνολικα 7% αρωμα.
Απο τα 7%, το 3.2% θα αντιστοιχει στη φραουλα και το 3.8% στη σοκολατα.
Με απλα λογια, για να φτιαξεις 10ml υγρο, πρεπει να προσθεσεις 9.3ml βαση, 0.32ml φραουλα (10 σταγονες) και 0.38ml σοκολατα (12 σταγονες).
Αν τωρα θες πιο εντονη τη σοκολατα ή τη φραουλα προσθετεις τοσες σταγονες απο το ενα οσες αφαιρεις απο το αλλο.
Για το πρασινο μηλο δεν εχω απαντηση μιας και δεν το ατμιζω.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #923 στις: Ιουλίου 02, 2015, 21:22 »
Thanx.  Το πρασινο μηλο θα του συμπεριφερθω σαν οποιοδηποτε αλλο φρουτενιο δλδ με 2 μερες ωρίμανση θα ειμαι καλα πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #924 στις: Ιουλίου 06, 2015, 20:44 »
Να πω κι εγώ τον πόνο μου για την πολυαγαπημένη μου Bebeca.  :respect:  Σούπερ γεύση, από τα πολύ αγαπημένα μου υγρά. Έχω δοκιμάσει γύρω στα 15 υγρά όσο καιρό ατμίζω και αυτό είναι το μόνο που ξαναπήρα (και θα ξαναπάρω ;) ) χωρίς καν να το σκεφτώ. Όμως έχω ένα θεματάκι με τον ατμοποιητή μου, αφού κάθε φορά που τον γεμίζω με το εν λόγω υγρό "χάνει", έχει κάποιες μικροδιαρροές. Δεν έχω με κανένα άλλο υγρό τέτοιο πρόβλημα, όταν είναι καλά βιδωμένος ο ατμοποιητής και η κεφαλή του. Είναι δυνατόν να φταίει το υγρό για αυτό; Όχι τίποτα άλλο, δε θέλω να χάνω ούτε σταγόνα!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #925 στις: Ιουλίου 06, 2015, 20:50 »
Για να σε βοηθήσουμε καλό θα ήταν να γράψεις τι άτμο χρησιμοποιείς και αν είναι επισκευάσιμος σε τι setup.
Μία πρόχειρη προσέγγιση είναι πως η μπεμπέκα στις νέες παρτίδες της έχει γίνει πολύ αραιή.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #926 στις: Ιουλίου 06, 2015, 20:53 »
Ποτε θα τη βγαλουν σε αρωμα..

Μαζι γραφαμε

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #927 στις: Ιουλίου 06, 2015, 21:10 »
Για να σε βοηθήσουμε καλό θα ήταν να γράψεις τι άτμο χρησιμοποιείς και αν είναι επισκευάσιμος σε τι setup.
Μία πρόχειρη προσέγγιση είναι πως η μπεμπέκα στις νέες παρτίδες της έχει γίνει πολύ αραιή.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι εργοστασιακός ο ατμοποιητής μου (είμαι καινούρια στο σπορ και δεν σκέφτομαι για επισκευάσιμο ακόμα). Είναι ένα αρχικό σετ της Kangertech το Evod mega. Από τα άλλα υγρά που έχω πάντως, άλλων εταιριών, είναι όντως πιο αραιό το συγκεκριμένο, αν και δεν έχω δει άλλα από atmos, για να συγκρίνω σε σχέση με της ίδιας εταιρίας.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #928 στις: Ιουλίου 06, 2015, 21:15 »
Τον εχω αυτον τον ατμοποιητη,κοιτα λιγο πρωτα το  oring της βασης  αν ειναι φθαρμενο ή αν λειπει..αν σου επεσε κατω ισως να εχει ραγισει και αν δεν ειναι αυτο δοκιμασε με αλλη αντισταση να δεις αν θα ξαναχασει βιδωνοντας καλα

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #929 στις: Ιουλίου 06, 2015, 21:43 »
Ποτε θα τη βγαλουν σε αρωμα..


Ποτέ. Όπως έχει πει ο δημιουργός σε διαδικτυακή του συνέντευξη, είναι τέτοια η σύσταση του υγρού που αν το έβγαζε σε άρωμα θα είχε προτεινόμενο ποσοστό τουλάχιστον 30%. Οπότε θα ήταν σαν κοροϊδία στο ατμιστικό κοινό και γι' αυτό προτιμάει να το διαθέτει μόνο ως έτοιμο υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias