vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

394 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, gioupi, Buliwyf, Lazy Dog, manoslykos

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #885 στις: Μαρτίου 14, 2015, 00:22 »
Ναι. Ελπίζω με τις μέρες να σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #886 στις: Μαρτίου 17, 2015, 21:13 »
Μετά τι 3η μέρα ωρίμανσης και κάποιες ώρες με ανοιχτό το καπάκι έφτιαξε αρκετά η γεύση. Καλά ατμίζματα!

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #887 στις: Μαρτίου 18, 2015, 10:30 »
Εχει μεγαλη διαφορά το bebeca σε mist σε σχεση με τη balanced σε γεύση; Σκεφτομαι να το αλλάξω σε 100% vg αλλα αν ειναι να πνιγεί πολυ τη γεύση θα συνεχίσω να το κανω balanced.
Εγώ από δοκιμή και μόνο είδα μεγάλη διαφορά. Φίλος μου που το ατμιζει σαν βασικό υγρό το θεωρεί εντελώς διαφορετικό στην μιστ έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος tsori

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #888 στις: Μαρτίου 19, 2015, 21:23 »
τελικα σημερα δοκιμασα μετα απο 15 μερες αναμονης την bebeca σε ego battery με εναν epsilon bdc της γυναικας λογω οτι περιμενω τον ναυτιλο mini με το istick 20w ωραιο υγρο δεν λεω αλλα μου βγάζει μια οινοπνευματιλα στην εισπνοη ετσι ειναι η οταν το ατμισω με τον ναυτιλο+istick θα μου δωσει αλλη γευση; υποψιν πως η αντισταση δεν ηταν καινουργια ειχε αλλλο υγρο πρωτα πριν 10 μερες αλλα δουλεμενη μονο 3 μερες

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #889 στις: Μαρτίου 21, 2015, 23:34 »
αγορα nuttaco πριν κανα μηνα .φτιαχνω την επομενη 30 ml .το ανοιγω σημερα σε καινουργιο στησιμο γευση μηδεν ΤΙΠΟΤΑ ουτε υποψια αρωματος.εχει κανεις παρομοια εμπειρια???και πηρα τρια μπουκαλια λογω επαρχιας.βαζω σηνηθως 4% αρωμα.
και μη μου πειτε οτι ειναι λιγο το αρωμα γιατι το κανω 2 χρονια τωρα σε ποσοστα 3% και 4%.

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #890 στις: Μαρτίου 22, 2015, 00:41 »
το  ΄χω παθει και εγω , κι οχι μηνα στη βδομαδα και μετα αδυνατιζε το αρωμα σε νουτακο , μαξ μπλεντ , φραουλα , βανιλια .Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι κανα εξαμηνο τωρα νομιζω οτι κατι γινεται με τα ATMOS :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Takis D.M

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακρια απο το καρκινοτσιγαρο!!!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #891 στις: Μαρτίου 22, 2015, 01:17 »
Εγω πριν μερικες μερες αγορασα cappuccino αρωμα απο nobacco που ξερω οτι ειναι της atmos lab.Αυτο που πηρα δεν εχει καμια σχεση με cappuccino.Το εφτιαξα με βαση balance και το αφησα πανω απο 5 μερες να ωριμασει.Οταν το δοκιμασα μου ηρθε ενα απιστευτο αρωμα υνοπνευματος λες και ειχα σταξει στον ατμοποιητη αυτο το μπλε υνοπνευμα απο το σουπερ μαρκετ.Και απο το μπουκαλακι παλι την ιδια μυρωδια εχει.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #892 στις: Μαρτίου 22, 2015, 08:51 »
αγορα nuttaco πριν κανα μηνα .φτιαχνω την επομενη 30 ml .το ανοιγω σημερα σε καινουργιο στησιμο γευση μηδεν ΤΙΠΟΤΑ ουτε υποψια αρωματος.εχει κανεις παρομοια εμπειρια???και πηρα τρια μπουκαλια λογω επαρχιας.βαζω σηνηθως 4% αρωμα.
και μη μου πειτε οτι ειναι λιγο το αρωμα γιατι το κανω 2 χρονια τωρα σε ποσοστα 3% και 4%.
Το Νουτάκο που έχω εδώ και δύο μήνες γράφει στο μπουκάλι συνιστώμενη ποσότητα 7%, στο μπουκάλι έχει πολύ δυνατή μυρωδιά αλλά το έφτιαξα με αυτό το ποσοστό και η γεύση και το άρωμα ήταν πολύ αδύναμα. Ανέβηκα σε 8% αλλά πάλι δεν και να σκεφτείς ότι στην αρχή μου μυρίζει τόσο έντονα και μένει και μυρωδιά στον χώρο κατά την ανάμιξη. Πρώτη φορά βέβαια το πήρα.
 Επίσης το Coffee αν και μου αρέσει στην γεύση έχει κάτι το χημικό που με χαλάει, δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει άλλος και αν του αφήνει αυτή την χημική αίσθηση στο τέλος της τζούρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2015, 11:13 από ili kef »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #893 στις: Μαρτίου 22, 2015, 11:12 »
Το νουτάκο είναι πολύ νόστιμο υγρό.Το χρησιμοποιούσα όταν πρωτοβγήκε πολύ, από τότε όμως είχαμε παρατηρήσει ότι εξασθενεί πολύ σύντομα και φτιάχναμε μικρές ποσότητες για να μην προλαβαίνει.Μιλάω πάντα για το άρωμα, έτοιμο υγρό δεν δοκίμασα ποτέ.Δυστυχώς για μένα αυτό δεν άλλαξε ποτέ κι έτσι άφησα το άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #894 στις: Μαρτίου 22, 2015, 11:33 »
το νουτάκο πολύ καλό αλλά όντως χαλάει με τον καιρό το DIY, σε εμένα αλλάζει η γεύση προς το πικρό.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #895 στις: Μαρτίου 22, 2015, 16:41 »
Το Nutacco είναι το καθημερινό μου DIY υγρό από τότε που βγήκε.
Ξεκίνησα με 15 σταγόνες στα 10ml (κάπου 5%) αλλά πλέον το κάνω μόνο με με 8-9 σταγόνες!
[Και μια-δυο σταγόνες βανίλια το στρογγυλεύουν πολύ όμορφα.]
Άσχετα από το προσωπικό μου γούστο το 7% μου φαίνεται πολύ κι ας το προτείνει ο κατασκευαστής.
Φτιάχνω ποσότητες που συχνά κρατάνε 3-4 εβδομάδες και δεν νιώθω την εξασθένηση που αναφέρουν άλλοι. Αλλά δεν το έχω κρατήσει και δίμηνο για να δω.

Συνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #896 στις: Μαρτίου 22, 2015, 16:51 »
Ψιλο-ασχετο αλλά το πρωι που εψαχνα κατι στην ντουλαπα, βρηκα ενα 10μελο cinnamon cookies που ειχα φτιαξει πριν κανα χρονο(με atmos balanced απ'οτι θυμαμαι). Εχει παρει ενα βαθυ κοκκινο χρωμα και μολις το ανοιξα μου πηρε τα ρουθουνια η μυρωδια...λες και το εφτιαξα χθες....

Δεν προκειται να το ατμισω αλλά θα το αφησω ανοιχτο να αρωματισει το δωματιο  :laugh1: :idiot1: :laugh1:

edit: Για του λογου το αληθες

 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2015, 18:07 από Lazy Dog »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #897 στις: Μαρτίου 22, 2015, 20:21 »
Το Nutacco είναι το καθημερινό μου DIY υγρό από τότε που βγήκε.
Ξεκίνησα με 15 σταγόνες στα 10ml (κάπου 5%) αλλά πλέον το κάνω μόνο με με 8-9 σταγόνες!
[Και μια-δυο σταγόνες βανίλια το στρογγυλεύουν πολύ όμορφα.]
Άσχετα από το προσωπικό μου γούστο το 7% μου φαίνεται πολύ κι ας το προτείνει ο κατασκευαστής.
Φτιάχνω ποσότητες που συχνά κρατάνε 3-4 εβδομάδες και δεν νιώθω την εξασθένηση που αναφέρουν άλλοι. Αλλά δεν το έχω κρατήσει και δίμηνο για να δω.


Κι εμένα το Nutacco είναι το ADV μου και το χρησιμοποιώ με την ίδια λογική με τον BigSur (όχι παραπάνω από 2-3 εβδομάδες) αλλά με την προτεινώμενη αναλογία, 21 σταγόνες σε 10 ml. Δεν έχω παρατηρήσει εξασθένηση γεύσης, αλλά έχω παρατηρήσει αρκετή διαφορά μεταξύ του DIY και του έτοιμου, φαντάζομαι φυσιολογική. Στην επόμενη μου παραγγελία, την οποία την περιμένω, θα αναμείξω μισό έτοιμο με μισό DIY για να δω αν μπορώ να πλησιάσω την ένταση του έτοιμου με μια σχετική οικονομία.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #898 στις: Μαρτίου 25, 2015, 21:25 »
Ελπίζω να βοηθήσει κάποιους  :bye:

(αν υπάρχει κάποιο λάθος ειδοποιείτε)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2015, 14:17 από duman »

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #899 στις: Μαρτίου 26, 2015, 02:15 »
εχω παρει Βαση pg 20+ 0= 10 και αρωματα  maxx και ry69 εγιναν οι μιξεις  προσπαθω να τα ατμισω αλλα μου μυριζει κατι σαν διαλυτικο  τοσο  στον russian   αλλα  και στον  GS Air atomizer Eleaf

 Χα… μυρωδιά σαν διαλυτικό ε;;;!!! :tongue_smilie: Κάνε μου μια χάρη… πάρε το μπουκαλάκι με την βάση-όποιο θες από τα δυο ή και τα δυο και μύρισε το στόμιο εκεί που ήταν η χάρτινη ταινία… σου λέει κάτι;;;; :hmmm:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias