vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 7 χρήστες
John015, manoslykos, camber, lagoudakis, nuts, Milarepa, zalaros

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #300 στις: Αυγούστου 20, 2013, 12:21 »
Το Νutacco  (DIY) αλλάζει γεύση με τον καιρό ή είναι η ιδέα μου?

Zacharis1955 δες και στην προηγούμενη σελίδα του νήματος, κάτι λέγαμε σχετικά με αυτό... :)
Λόγω του ότι το έχω στον έναν ΙΑΤΤΥ μόνιμο, έχω να σου πω κι εγώ ότι δεν είναι η ιδέα σου. :) :yes:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #301 στις: Αυγούστου 20, 2013, 12:36 »
Tώρα το είδα, άρα δεν είναι η ιδέα μου, εμένα τώρα μετά από 10+ μέρες μου θυμίζει όχι ακριβώς καρύδι αλλά κάτι σαν ακαθόριστο ξηρό καρπό καβουρδισμένο...

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #302 στις: Αυγούστου 20, 2013, 19:30 »
Επειδη το αναφερουν αρκετοι,να προσθεσω κιεγω την εμπειρια μου.Αγορασα αρωμα Νατακο και μολις το ανοιξα μυρισε ολο το σπιτι καβουρδισμενος ξηρος καρπος.

Εφτιαξα λοιπον το υγρο μου,το αφησα να ωριμασει μια βδομαδα και σταδιακα το υγρο εχανε το αρωμα του,ωσπου αυτη τη στιγμη να εχει μεινει ενα διακριτικο απροσδιοριστο αρωμα στο υγρο,το οποιο δεν ειναι ασχημο μεν αλλα δεν εχει καμια σχεση με το αρχικο



Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #303 στις: Αυγούστου 20, 2013, 19:37 »
Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω από τον ίδιο τον κατασκευαστή μήπως κάτι δεν έχεις κάνει σωστά

Τι αλλοιώνει τα έτοιμα υγρά

Φύλαξη υγρών

Επίσης πέρασε από εδώ να σε γνωρίσουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #304 στις: Αυγούστου 20, 2013, 19:47 »
Ολοι πανω κατω το ιδιο προβλημα εχουμε, οποτε δυσκολο να εχει κανει κατι λαθος και να ευθυνεται αυτο. Ειναι "περιεργο" αρωμα το Nutacco. Εγώ βρηκα την λυση για μενα, υπερδιπλασιαζοντας την συνιστωμενη δοσολογια (ειναι το μοναδικο αρωμα της Atmos που χρειαστηκε να ξεπερασω την συνιστωμενη δοσολογια). Βαζω 25-26 σταγονες και ειναι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #305 στις: Αυγούστου 20, 2013, 19:49 »
Γιάννη η διαπίστωση του συνατμιστή έχει επιβεβαιωθεί από αρκετούς όσο αφορά το συγκεκριμένο άρωμα. Όντως όταν περάσουν 5-6 μέρες από την ημέρα παρασκευής του, και με την σωστή πάντα φύλαξη, χάνει σχεδόν εντελώς την οσμή και την γεύση του. Ο Kallitexnis δεν έχει κάνει καμιά παρέμβαση για να αιτιολογήσει το συγκεκριμένο φαινόμενο.





SpyrosG μαζί γράφαμε.

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #306 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:15 »
Δεν το βρισκω και τοσο σωστο να αυξησω την ποσοτητα αρωματος διοτι μου φαινεται καπως ανευθυνο να εισπνευσω παραπανω αρωμα αποτι μου προτεινει ο κατασκευαστης,ποσο μαλλον το διπλασιο.
Γενικα χρησιμοποιω το ητ σαν μεσο παροχης νικοτινης για να ικανοποιειται η εξαρτηση μου σε αυτην και δεν θελω να πειραματιζομαι.
Απλα δεν θα ξανα αγορασω το συγκεκριμενο προιον μιας και δεν ανταποκρινεται σε αυτο για το οποιο το αγορασα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #307 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:20 »
Συγνώμη, εγώ δεν συμφωνώ με αυτό:

..., χάνει σχεδόν εντελώς την οσμή και την γεύση του.

Ότι μεταλλάσεται με κάτι άλλο (επίσης ωραίο) ναι...

Οχι ότι χάνει την οσμή και την γεύση του :)
Εκτός αν Πάνυ εννοείς την αρχική οσμή και γεύση του... :)

Αλλά αυτό συμβαίνει στο DIY υγρό που κάνω... Το μπουκαλάκι με το άρωμα, όποτε κι αν το μυρίσω (και το έχω αρκετό καιρό) είναι το ίδιο Nutacco. :yes:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #308 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:22 »
Συμφωνώ ότι όντως το άρωμα στο μπουκαλάκι δεν αλλάζει καθόλου. Αντίθετα το diy υγρό μεταλάσσεται σε κάτι εντελώς διαφορετικό. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #309 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:26 »
Μου αρεσει η μορφη που παιρνει μετα απο αρκετες μερες ωριμανσης,στο αρχικο σταδιο με μπουκωνει.
Στα 20 μλ προσθετω και μια σταγονα βανιλια,το βρισκω απο τα κορυφαια του καλλιτεχνη ακομα και για ολοημερο υγρο.
Παιρνω το καλυτερο αποτελεσμα σε ατμοποιητες με σερα ή απο καρτο ενω σε μεσατους και τανκ δεν μου αρεσει καθολου...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #310 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:30 »
Mike Parton, αυτό το οποίο λες έχει συζητηθεί πολλές φορές.
Σου εύχομαι να βρεις αυτό που ζητάς, αν και στα περισσότερα αρώματα υπάρχει αυτή η μετάλλαξη μετά από μεγάλη ωρίμανση. ;)

Είναι δύσκολη, να μην πω ακατόρθωτη η εύρεση του τέλειου αρώματος ή υγρού...
Πίστεψε με ΠΑΝΤΑ κάτι θα βρίσκεις που δεν σου κάθεται σωστά 8).

Thodouris είναι το βασικό μου υγρό εδώ και πολύ καιρό!!!

Ο καλλιτέχνης με το Nutacco πιστεύω ότι έγραψε :)) ή μάλλον ζωγράφισε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #311 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:32 »
Μόνη συμβουλή για τα παραπάνω , να φτιάχνουμε μικρές ποσότητες , εώς κ 10 ml πιστεύω καλά ειναι

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #312 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:33 »
Φίλε μου αν το βλέπεις ετσι (και μακάρι να το βλέπαμε περισσότεροι) παράτα ολα τα αρώματα και άτμιζε σκέτη βάση. Και το κεφάλι σου ήσυχο θα έχεις και λιγότερα έξοδα και λιγότερα καταλοιπα και δεν θα ρουφας και τεχνητές ουσίες (αρώματα). Ασε που ετσι θα σου ειναι και πιο εύκολο να το κοψεις κι αυτο στο μέλλον.
Δεν το βρισκω και τοσο σωστο να αυξησω την ποσοτητα αρωματος διοτι μου φαινεται καπως ανευθυνο να εισπνευσω παραπανω αρωμα αποτι μου προτεινει ο κατασκευαστης,ποσο μαλλον το διπλασιο.
Γενικα χρησιμοποιω το ητ σαν μεσο παροχης νικοτινης για να ικανοποιειται η εξαρτηση μου σε αυτην και δεν θελω να πειραματιζομαι.
Απλα δεν θα ξανα αγορασω το συγκεκριμενο προιον μιας και δεν ανταποκρινεται σε αυτο για το οποιο το αγορασα


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #313 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:36 »
Μόνη συμβουλή για τα παραπάνω , να φτιάχνουμε μικρές ποσότητες , εώς κ 10 ml πιστεύω καλά ειναι

Σωστό και αυτό!!! :thumpup:

Αν και εγώ το κάνω σε 30 ml, το αφήνω να ωριμάσει 3-5 μέρες, και μετά το απολλαμβάνω συνέχεια, μιας και δεν με αφήνει να το βαρεθώ με τη μετάλλαξή του :yes:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #314 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:37 »
demkoni, με πόσες σταγόνες στα 10μλ το φτιάχνεις?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias