vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 11 χρήστες
xsad, GeorgeGTS, manoslykos, nightdream, tibolaso, enyalios21, John5gt, Tem, Buliwyf, maprix, Jorge

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 05, 2013, 14:50 »
Ανακατεύεις FA Cafe με Atmos Coffee. Προσθέτεις μία σταγόνα καραμέλα. Αφήνεις στην άκρη μια εβδομάδα!
Σ΄ευχαριστω  :thumpup: , θα την δοκιμάσω γιατί βαρέθηκα να δίνω 8 ευρα για 15 μλ. Μιστικ καπουτσίνο . Κρίμα που Ατμο δεν έχει μαύρο κεράσι  ….  :(
 

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 05, 2013, 15:28 »
Μέχρι τώρα έκανα υγρό χρησιμοποιώντας Αγρίνιο και Βανίλια.
Επειδή συνήθισα τη γεύση είπα να δοκιμάσω το Καπνός (χωρίς άλλο άρωμα).
Σήμερα το δοκίμασα και  :tongue_smilie: , το έχυσα.
Έφτιαξα άλλο βάζοντας λιγότερο Καπνος και πρόσθεσα και Βανίλια.
Αποτέλεσμα: και πάλι  :tongue_smilie: .
Τώρα το αραίωσα με βάση.
Πάντως μόνο στριφτό δε μου θυμίζει  :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 05, 2013, 15:42 »
κανονικα αλλου πρεπει να το βαλω αυτο ..αλλα μιας και μιλαμε για του ατμος τα αρωματα .....εγω κανω σιναμον κατα κορον και για να μη το βαρεθω εφτιαξα ενα υγρο 10 μλ βαση 8 σταγονες σιναμον 4 σταγονες πριμιουμ σοκο..και 3 σταγονες βανιλια...πιπιλα απ το πρωι

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 05, 2013, 18:12 »
Καλησπέρα , από atmos lab έχω δοκιμάσει ry69 , habana, maxx, Αγρίνιο και φράουλα και από βάσεις vg,pg, τις οποίες τις ανακάτεψα 50/50 και την balanced . Από τις βάσεις μου άρεσε πολύ η balanced ενώ η vg/pg ήταν και αυτή καλή αλλά η balanced έχει ένα + παραπάνω . RY69 πολύ ωραίο και δεν θα το έλεγα και πολύ καπνικό με άριστα το 10 του βάζω 6 επί σεις  habana πολύ ωραίο και αυτό και καλά γεύση πούρου που πιο πολύ μου κάνει για σοκολάτα με κάτι ακόμα που δεν ξέρω τι 7/10, Αγρίνιο καπνικό και αυτό που δοκίμασα πρόσφατα αλλά κάτι με χαλάει στο τελείωμα γιαυτό του βάζω 4/10 και φράουλα πάρα πολύ ωραία το καλύτερο από αυτά που δοκίμασα από atmos lab 8/10 και 8 γιατί δεν κάνει μπαμ ότι είναι φράουλα 100% . αυτά μέχρι στιγμής, όπα είναι και το maxx... απτά χειρότερα καπνικά που έχω δοκιμάσει και αυτό γιατί αφήνει πάρα πολύ ξινίλα και έκτος από αυτό μου έφερνε και φτέρνισμα σε κάθε τζούρα  ...

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 11, 2013, 06:13 »
Ερώτηση προς τον δημιουργό: ( :laugh1: ) (δεν εννοώ τον Θεό)
όντας άρρωστος τους τελευταίους δύο μήνες και σε αναρρωτική άδεια για το ίδιο χρονικό διάστημα, κάθε βράδυ είμαι ξύπνιος μέχρι τις 8 περίπου λόγω πολύ έντονης φαγούρας (δερματικό το πρόβλημα). Αυτό, για την ιστορία, για όσους αναρρωτηθούν "τι σκ.... στον ύπνο του μας έβλεπε πρωι πρωι αυτός?"
Έτσι και σήμερα λοιπόν , μόλις πριν λίγο δημιούργησα ένα υγρό με balanced 20αρα, πορτοκάλι και σοκολάτα (4,5 και 0,5% αν θυμαμαι καλά). Το παράξενο είναι πως ολόκληρο το διάλυμμα έγινε θολό. Είναι νορμάλ αυτό ή να το πιω και να φτιάξω άλλο?  :)
Και μια παρατήρηση. Το σταγονόμετρο δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην περίπτωση του πορτοκαλιού γιατί είναι αρκετά αραιό το υγρό, με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνεις καν να μετρήσεις σταγόνες. Άσε που πέφτει απότομα και όλο μαζί. Ίσως θα ήταν καλύτερα, να πωλείται το άρωμα σε μπουκαλάκι χωρίς σταγονόμετρο και ως παρελκόμενο να υπάρχει ένα αυτόνομο σταγονόμετρο για να μπορεί ο χρήστης να τραβάει υγρό απο το μπουκαλάκι και εν συνεχεία να μετράει σταγόνες με το σταγονόμετρο στο υπο δημιουργία ατμιστικό υγρό. Ή εναλλακτικά θα μπορούσε το άρωμα να βρίσκεται σε πλαστικό μπουκαλάκι με σταγονομετρικό στόμιο, ώστε να πιέζεις και να βγαίνουν οι σταγόνες όμορφα κ ωραία.  :yes: (δεν ξέρω αν αυτό θα δημιουργούσε θέμα βέβαια , δεδομένης της κακής συνεργασίας αιθυλικής και βενζ. αλκοόλης με το πλαστικό, αλλά σαν ιδέα καλό είναι να υλοποιηθεί για διευκόλυνση του χρήστη.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 11, 2013, 07:54 »
αααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ Πατριώτη ::)  δεν είδες καλά τα βίντεο με φαίνετε  :hmmm: 

 
Εξηγεί μέσα και την συμπεριφορά όξινων αρωμάτων κατά το ανακάτεμα  με την βάση

 
Και το πώς φερόμαστε στο μπουκαλάκι πριν ρίξουμε σταγόνες και κατά την διάρκεια που ρίχνουμε



ποπ κορν λοιπόν και ξανά πάρε θέση για προβολή τού (σεμιναρίου )
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6585.msg580868.html#msg580868




αααααααααααα

δευτέρα έχει διαγώνισμα  ;)


αν μπορείς μην τα μαθαίνεις !!!!!!   ;D ;D
 

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 11, 2013, 08:11 »
Τα είδα τα βίντεο αλλά αυτό για τα όξινα αρώματα να σου πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι καν. Έχω κι άλλα αρώματα Atmos αλλά το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση ως προς τη ρευστότητα. Πάρα πολύ ρευστό Στέλιο. Σε σημείο που για να ρίξεις σταγόνα κάνεις το σταυρό σου μην αδειάσει όλο το μπουκαλάκι. (που λέει ο λόγος. Υπερβάλω). Ακόμα μια παρατήρηση για όσους γουστάρουν Tribeca. Σήμερα και περι ώρα 04.00 τα ξημερώματα διαπίστωσα πως το RY69 έχει σε ποσοστό 90% μυρωδιά Tribeca. Άρα και γευστικά (λογικά) πλησιάζει (μπορεί και να το ξεπερνάει, δεν ξέρω. Αυτές τις όμορφες ώρες αϋπνίας λοιπόν Στέλιο έφτιαξα 4 υγρά.
Ένα με RY69, ένα με Barbara, ένα με Creme Brulee και ένα με Orange & Chocolate Premium. Σε δυο τρεις μέρες.... θα ξέρω... :) Απο τη μυρωδιά πάντως και μόνο αντιλαμβάνεσαι απευθείας τη διαφορά ανάμεσα σε Atmos και άλλες εταιρίες. Έχω υλικό για πολλές νύχτες φαγούρας πλέον thnx to Stylianos.  :thumpup:

edit: μια πρώτη εντύπωση απο το Orange χωρίς ωρίμανση.... Πορτοκαλάδα. Κανονικά. Έχει μυρίσει το δωμάτιο πορτοκάλι. Άντε γειά μας. ;)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:29 »
..καλησπερα μια βοηθεια  , στα μουκαλακια αρωμα atmoslab ποσες σταγονες ειναι 1ml

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:33 »
περιπου 30 με 33 φιλε μου...

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:40 »
ευχαριστω !! :thumpup:  εφτιαξα συμφωνα με 30στ cinnamon cookies , και μετα μπερδευτηκα διαβαζοντας ,μηπως εβαλα πολυ! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2013, 23:48 από Yannis74 »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 12, 2013, 23:51 »
αν εβαλες 30 σταγονες σε 10μλ τοτε ναι το παρακανες... :tongue_smilie:
απλα οπως ειναι ριξε αλλα 10μλ βαση και θα εχεις ενα 'σωστο' 20μελο...

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 13, 2013, 00:01 »
36στ σε 30ml εβαλα

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 13, 2013, 00:16 »
εισαι μια χαρα γιατι για 4% που θελει στα 10μλ ειναι 12 σταγονες αρα εσυ για 30 ηθελες και εβαλες 36...αρα υπομονη και καλα ατμισματα απο αυριο-μεθαυριο που θα εχει ωριμασει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 13, 2013, 00:25 »
το μεσημέρι έφτιαξα ενα 7ml για δοκιμη , και το ατμιζω ακομα ;D  ,, και το βραδακι εφτιαξα ενα 30αρι  να εχουμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 13, 2013, 10:19 »
Λοιπόν παιδιά, όσον αφορά στο θέμα που είχα με το νουτάκο, για να αποκαταστήσω τα πράγματα και να μην εκκρεμούν, σε μένα διορθώθηκε φτιάχνοντας απλά το υγρό πιο βαρύ.Και εξηγούμαι. Για δυό μήνες και κάτι, έχοντας δοκιμάσει πολλές αναλογίες είχα καταλήξει ότι το προτιμώ με 13στ. ανά 10μλ.Το τελευταίο διάστημα μου φαινόταν ξεθυμασμένο και κάθε 4-5 μέρες έφτιαχνα καινούριο αλλά :dontknow: Είπα να κάνω μία απόπειρα ξανά και ώ του θαύματος με 16 σταγόνες ξανατμισα το παλιό καλό νουτάκο.Ελπίζω να μη χρειάζεται ανά δυό μήνες να το βαραίνω γιατί στο τέλος θα ατμίζω σκέτο άρωμα :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 190 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181417 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 62 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16637 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63