vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Doubt, Tem, camber, ZoeM, Jorge, Mulder, Aoratix

Twitter

Οι εξελίξεις στη διαμόρφωση της ευρωπαϊκής νομοθεσίας για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
εχεις βρει κανενα βιντεο που να διαφημιζει τσιγαρα?

Απάντησες κάπως σε αυτό που ρώτησα και δεν το κατάλαβα;  :confused1:
Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, αλλά μου είπανε κάποιοι παλιοί σοφοί, σε ερώτηση να μην απαντάω με ερώτηση, κι εγώ τους άκουσα...  ;D
Βλακεία;

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
μην το παιρνεις στραβα.δεν εχουμε να χωρισουμε κατι.ισα ισα και οι δυο θιγομενοι ειμαστε με αυτο που παει να γινει.
παραφραζω την ερωτηση μου και σου απαντω οτι δεν υπαρχουν διαφημισεις για τσιγαρα ουτε βντεο ιδιωτων γιατι απαγορευεται.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Έτσι τυχαία γκούγκλισα "malrboro light review" και μου έβγαλε ένα χαμό από video.
Τυχαία βάζω το πρώτο


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
σαν να ξεφτιλιστηκα.και εγω ενα προχειρο ψαξιμο εκανα και μου εβγαλε μονο διαφαμισεις καποιων δεκαετιων πριν.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Επίσης, για πούρα είναι πολύ περισσότερα και υπάρχει και σχετικό φόρουμ. 

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
μακαρι να μεινουμε εμεις εδω ανεπηρεαστοι.δεν προσπαθω να το παιξω εξυπνος για να μην παρεξηγηθω.νομικα το προσεγγισα που ειναι το αντικειμενο μου.
ουτε ειμαι σιγουρος οτι επιτρεπεται σε ιδιωτες να τα προωθουν.εγω θα ειχα μια ανασφαλεια.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απλά έχει μια διαφορά το "διαφημίζω/προωθώ" με το "αναλύω/γνωμωδοτώ/ενημερώνω"  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
απο το 2017 θα ξεκινησει?
νταξει.. δεν τρεχει πραμα... θα την εχουμε κανει απο την ε.ε.   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Είμαι στο 1.5mg. Μέχρι το 2017 άνετα ρίχνω στο 0 τη νικοτίνη. Σε συνδιασμό με την αγαπητή FT, θα σηκώσω κωλοδάχτυλο στους άδικους νόμους της Ε.Ε. και της Ελληνικής κυβέρνησης. Πλήρη πολιτική ανυπακοή σε ότι νόμο αφορά το Η.Τ.

...με τα άλλα να υποθέσω πλήρη υπακοή;   ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Πολιτικές συζητήσεις πέραν της νομοθεσίας που έρχεται για το Η.Τ. δεν είναι του παρόντος.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
..καλά ντε... μην βαράς... :)  απλά σκέφτηκα ότι πεθαμένος....δεν θα μπορώ να ατμίσω.... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
απο το 2017 θα ξεκινησει?
νταξει.. δεν τρεχει πραμα... θα την εχουμε κανει απο την ε.ε.   :tongue_smilie:

βασικα ας ελπισουμε η εε να ειναι απλα σε βιβλια ιστοριας οπως ο μεσαιωνας, η ιερα εξεταση και αλλες τρυφερες εποχες

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Έτσι τυχαία γκούγκλισα "malrboro light review" και μου έβγαλε ένα χαμό από video.
Τυχαία βάζω το πρώτο
hxxxxps://www.yοutube.cοm/watch?v=TkB7OPuaPzY
Διαφήμιση τσιγάρων εδώ μέσα ??  >:(    ban him !!!

Εδώ μέσα είμαστε ατμιστές δημοκράτες :tongue_smilie:

:)) :))

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Για να πω την αληθεια τωρα μονο τυχαια δεν την εκανα την ερωτηση. Το ψαχνω τωρα αρκετες ημερες. Συμφωνω και με τον φιλο της διαφήμισης και με τον κατάσκοπο. Η ΕΕ μας εβαλε στο ιδιο τσουβαλι με τον καπνο αλλα το ηλ. τσιγαρο εχει καποια στοιχεια σημερα που δεν ξερω εαν θα ειναι για καλο η κακο αυριο. Πχ πουθενα δεν θα βρεις βιντεο με τσιγαρα που να λεει πηγαινε στο ταδε περιπτερο για να το αγορασεις, η στην ιδια χωρα το βρισκεις παντα στην ιδια τιμη και δεν υπαρχουν προσφορες οπως στο ηλεκτρονικο, οπως και δεν θα δεις πουθενα βιντεο με κλωνο (λαθραια τσιγαρα) που να σου λεει την διαφορα μεταξυ γνησιου και κλωνου και που θα πας να το αγορασεις. Οι καπνοβιομηχανιες εχουν ηδη μπει στο χωρο του ηλεκτρονικου τσιγαρου αλλα οχι για να το προωθησουν και το ιντερνετ ναι εχει πολλες ελευθεριες αλλα και αναφορες που σου κατεβαζουν την σελιδα ετσι για πλακα. Δεν ξερω πο 18+ ποσο μπορει να βοηθησει. Καλο λοιπον ειναι  να το ψαξουμε λιγο παραπανω δεν βλαπτει . Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε  παντα . Μονο να μην μας πιασουν στο υπνο και τρεχουμε τελευταια στιγμη γιατι τωρα ολο το βαρος εχει πεσει αλλου.

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απλά έχει μια διαφορά το "διαφημίζω/προωθώ" με το "αναλύω/γνωμωδοτώ/ενημερώνω"  ;)

Exactly my point of view. Μπορεί διαφημιστικά να ισχύσει απαγόρευση σε όλα τα νόμιμα, επίσημα αναγνωρισμένα ως τέτοια μέσα μαζικής ενημέρωσης όπως έντυπο ή ηλεκτρονικό τύπο τηλεοπτικά spots κλπ κλπ αλλά δεν μπορεί κανείς να κόψει ένα reviewer από το να πει τη γνώμη του ή την ανάλυσή του για ένα προϊόν όποιο και αν είναι αυτό. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42417 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos