vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 9 χρήστες
Parolos, dkostas, JohnDag, Jorge, manoslykos, Milarepa, dvelev, SEB, th3ofilos

Twitter

Lavatube V2 - Προβληματα

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
οπως το λες μαλλον θελει σηκωμα ο πολος...
οι ατμο με σπειρωμα 510 εχουν την ''ταση'' να πιεζουν και να κατεβαζουν κατω τον πολο...
αλλα και οι τυπου ce4 αν τους σφιξεις τον κατεβαζουν...
πιασε ενα μυτερο μαχαιρακι και προσπαθησε να σηκωσεις περιμετρικα τον πολο αλλα προσεξε μην τον βγαλεις...
απαλα και λογικα θα φτιαξει...
σε καμια περιπτωση μην βαλεις ανταπτορα μιας και εχει τι ιδιωμα να κατεβαζει πολυ τον πολο...τον σφηνωνει...
την εχω πατησει και εγω...

Αποσυνδεδεμένος nikdracgrav

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το vivi nova v2.Με τους υπόλοιπους ατμοποιητές όλα μέλι γάλα.Πιστεύω επειδή ο πόλος του lava είναι σχετικά ψηλά και του vini είναι ελαφρώς μεγάλο σε μήκος το σπείρωμα(μην ξεχνάς  ότι έχει και τα κερατάκια που εξέχουν) γι'αυτό δεν κάθεται καλά.Το πρόβλημα το έλυσα με αντάπτορα 510/901 αλλά και πάλι δεν έσφιξα στο τέρμα το vivi.Κρίμα όμως ρε γ@#ώτο γιατί είναι από τους πολύ καλούς ατμοποιητές....

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
αντε και σηκωνω τον πολο οπως λες ενα μικρο λαστιχακι που εχει γυρω απο τον πολο?
εδω βιδωνω τον βιβινοβα στην μεση περιπου και τον ψιλοδιαβαζει...
μπερδευτηκα τωρα...

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
αντε και σηκωνω τον πολο οπως λες ενα μικρο λαστιχακι που εχει γυρω απο τον πολο?
εδω βιδωνω τον βιβινοβα στην μεση περιπου και τον ψιλοδιαβαζει...
μπερδευτηκα τωρα...
με το μαχαιρακι θα το βαλεις αναμεσα απο τον πολο και το λαστιχακι που λες και θα σηκωνεις σιγα σιγα τον πολο...
απλα  επειδη και εμενα μου το εκανε οταν πιεζοταν χαμηλα ο πολος ή δεν εφτανε ο ατμο ή οπως παρατηρησα ερχοταν το λαστιχακι και καλυβε λιγο τον πολο με αποτελεσμα ο ατμο να παταγε πανω εκει(στο λαστιχακι)
κανε οπως σου λεω και αν δεν στρωσει τοτε αλλαγη....

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
κατι γινεται ετσι αλλα μολις το βιδωνω το βαζει μεσα παλι λογικα και δειχνει λες και δεν υπαρχει ατμο...αν βγαλω το λαστιχακι ...παιζει προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
κατι γινεται ετσι αλλα μολις το βιδωνω το βαζει μεσα παλι λογικα και δειχνει λες και δεν υπαρχει ατμο...αν βγαλω το λαστιχακι ...παιζει προβλημα?
οχι δεν το βγαζεις διοτι το λαστιχακι μονωνει απο το να μην μπει υγρο σε περιπτωση διαρροης..
καντο ετσι και μην σφιξεις τον ατμο πανω...
ετσι θα σου λυθει το προβλημα...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
λοιπον το ανασηκωσα λιγο...δεν το εσφηξα καν...παλι τα ιδια...στην μεση του βιδωματος τον διαβαζε...αφου λογικα το πατησε τον πολο δειχνει 9.9..δεν τον διαβαζει...υποψιν δεν το εσφιξα..ισα να σταθεροποιηθει και να μην κουνηθει

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πάντως, το πιο πιθανό είναι να είναι κάτω ο πόλος, κάτι καθόλου περίεργο για νέο μηχάνημα, ή να θέλει ανταπτοράκι. Κι όπως είπαν τα παιδιά, μην αφήσεις τανκ πάνω για κάποια ώρα, το λένε και οι οδηγίες.
Δοκίμασε ξανά μετά από λίγο.
Αν δεν πιάσει κάτι, πέσαμε στην περίπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2012, 19:29 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας

Φίλε μου από lava και vivi, δεν ξέρω..
Πριν βάλεις
πάνω όμως μαχαίρια και κατσαβίδια, αποφάσισε πρώτα αν θα το στείλεις πίσω ή όχι :yes:




Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
οκ μαλλον θελει ανταπτορα 510 η 901(αποτι μενημερωσε πωλητης και καποιος εμπειρος απο εδω) αποτι καταλαβα. παμε και παιρνουμε και βλεπουμε...
μαχαιρια κατσαβιδια δεν προκειται να βαλω αλλα αν δεν δουλεψει με ανταπτορα συγουρα θα το μετατρεψω σε φακο η χτυπητιρι για καφε...η μην

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Προβληματικο lavatube--η δεν κανω κατι σωστα?μια μικρη βοηθεια...
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 27, 2012, 19:45 »
Φιλε μου σου εστειλα κ πμ...για vivi δεν θελει ανταπτορα

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
LAVA TUBE V2 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 510 ΣΠΕΙΡΩΜΑ
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 31, 2012, 12:26 »
καλημερα σε ολους αγορασα εχθες το lava v2 chrome (18650) και εχω ενα προβλημα με το σπειρωμα του.βλεπω οτι ειναι ποιο φαρδυ απο τα προηγουμενα lava v1 -1.5 που ειχα και οταν παω να βιδωσω carto 510 bogue δεν βιδωνουν σωστα η  καθολου, σχεδον πλεουν μες το σπειρωμα και αν θα πιασουν θα πιασουν με πιεση και αντε με μια βολτα σωστη.το εχει και αλλος αυτο το προβλημα? μηπως ειναι ελατωματικο το συγκεκριμενο?
ευχαριστω
Μιχαλης


Συγχωνευση με '' Lavatube V2 - Προβληματα ''
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 31, 2012, 14:19 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: LAVA TUBE V2 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 510 ΣΠΕΙΡΩΜΑ
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 31, 2012, 12:28 »
Το σπειρωμα 510 δεν εχει ανοχες, ή ταιριαζει ή δεν ταιριαζει, εγω αν ημουν μαλλον θα το επεστρεφα και αν το μαγαζι ειναι κοντα μαλλον θα δοκιμαζα και στο καινουριο πριν το παρω.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LAVA TUBE V2 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 510 ΣΠΕΙΡΩΜΑ
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 31, 2012, 12:29 »
λογικα θα ετυχε στο κοματι.αλοιως ολο και καπιος αλος θα το εγραφε.παντο πισω να σε δωσουν αλο

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: LAVA TUBE V2 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 510 ΣΠΕΙΡΩΜΑ
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 31, 2012, 12:45 »
Και για 'μένα έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι οπότε επιστροφή και αντικατάσταση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12