vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7215 στις: Απριλίου 19, 2017, 18:17 »
Παιδιά γειά χαρά και χρόνια πολλά να ρωτήσω Sony vtc5 ή Sony VTC6?  Ή κάποια LG?
Παίζω στα 40watt και την θέλω για μονομπαταρο

Oποια και να παρεις (ακομη και Samsung 30Q) ειναι το ιδιο για τα βατ που θελεις (με την Vtc6 να ειναι στα 3120mah ενω οι αλλες 3000). Πρεπει να προσεξεις ομως το γεγονος οτι υπαρχουν πολλες μαιμουδες VTC5 και ΗG2. Γι αυτο αγορα μονο απο μαγαζι εμπιστοσυνης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2017, 18:40 από Colton50 »

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7216 στις: Απριλίου 20, 2017, 12:53 »
Μια γενική ερώτηση παιδιά. 
Έχω ένα istick pico και ένα vtc mini. 
Το πρώτο δουλεύει με μία 3000 keepower και το δεύτερο με μια πράσινη samsung 25r. 
Ε, το δεύτερο μου δίνει πιο smooth άτμισμα (ίδιος ατμοποιητής, ίδιο υγρό). 
Παίζει ρόλο η μπαταρία στο smoothness και πώς?

Αφού σκέφτομαι να πάρω ακόμα μια Samsung, κι ας έχει μικρότερη χωρητικότητα!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7217 στις: Απριλίου 20, 2017, 13:21 »
Νομίζω πως δεν παίζει ρόλο η μπαταρία αλλά το μοντακι ;-)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk


Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7218 στις: Απριλίου 20, 2017, 13:44 »
Ε, αν είναι έτσι τότε μπορώ να πω ευθαρσώς ότι το vtc mini είναι μισή σκάλα τουλάχιστον πάνω από το istick pico
:(

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7219 στις: Απριλίου 20, 2017, 23:54 »
καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,
πριν λιγο παρηγγειλα το joyeteck mini vtwo και ατμοποιητη aspire cleito με αντιστασεις 0,4ohm,
οι αντιστασεις λενε οτι παιζουν με 50 - 70 watt,
πηρα αυτες της μπαταριες https://www.aliexpress.com/item/4PCS-New-original-LG-HG2-battery-18650-3000-mAh-18650-battery-3-7-V-discharge-20a/32796444787.html?spm=2114.13010608.0.0.0fqYhh
με δυο μπαταριες θα βγαζω μερα?
ευχαριστω
............... δεν σε πολυπιστευω οτι κανεις εσυ αυτη την ερωτηση , αλλα ..............

Τεσπα ......

Τα Ωμ δεν παιζουν κανενα ρολο στο μοντακι που εχεις .
Οποτε το μετρο ειναι τα Watts με τα οποια θελεις να ατμισεις ...

Αν εχεις λοιπον σκοπο με μια μπαταρια να ατμιζεις στα 50 - 70 W , τοτε παρε ενα μοντακι με δυο μπαταριες σε σειρα .
Με μια μπαταρια στα 70W , θα εχεις δυναμη απο τη μπαταρια για παραγωγη 70W , μεχρι να φτασει καπου στα 3.8-3.9V.
Απο 'κει και κατω ..... καληνυχτα ....

Αλλα το αν σου βγαζει μια ή δυο μερες , ειναι και θεμα συχνοτητας ατμισματος ..
Αλλιως ... ''ποσα ml ατμιζεις στα ποσα Watts'' ...

Οι μπαταρια LG HG2 , ειναι μια απο τις καλυτερες .
Τωρα αν πεσεις σε μαϊμου ...... Κανεις δεν μπορει να σου δωσει εγγυηση για το θεμα αυτο φιλε ...
Γειά σας, θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές τις μπατάριες σε ΗΤ! :confused1:
Αναφέρει για χρήση σε φακό  αλλά από τα λίγα που γνωρίζω για μπαταρίες του μοντ που δουλεύω μου φαίνονται τούμπανα

Αν εχεις μοντακι που να χωραει μπαταριες 26650 και εχει εσωτερικη διαμετρο 26.70mm , τοτε να τις χαρεις φιλε .
Οι μπαταριες αυτες ομως ειναι 26.65mm.
Αν χωρανε στο μοντακι σου ειναι καλες .
Οι μπαταριες ειναι καλες , αλλα το 50Α ή το 50Β που αναφερεται επανω στο καλυμμα , δεν ειναι τα Amperes που ειναι ικανη να αποδωσει η μπαταρια .
Η μπαταρια αποφορτιστηκε με διαφορες δυναμεις και με 20Α εδωσε σχεδον 5000mAh με μικροτερη απο τους 80°C θερμοκρασια .

Προσωπικα δεν θα τη υεωρουσα καθαρα 20Α μπαταρια , αλλα το οτι εχει καλη αποδοση δεν αναιρείται....



Παιδιά γειά χαρά και χρόνια πολλά να ρωτήσω Sony vtc5 ή Sony VTC6?  Ή κάποια LG?
Παίζω στα 40watt και την θέλω για μονομπαταρο

Να παρεις την VTC6 ή την HG2 ή την 30Q.
Η VTC5 ηταν καποτε μια απο τις πιο αποδοτικες μπαατριες .
Σημερα υπαρχουν αλλες ανωτερες .


Μια γενική ερώτηση παιδιά.
Έχω ένα istick pico και ένα vtc mini.
Το πρώτο δουλεύει με μία 3000 keepower και το δεύτερο με μια πράσινη samsung 25r.
Ε, το δεύτερο μου δίνει πιο smooth άτμισμα (ίδιος ατμοποιητής, ίδιο υγρό).
Παίζει ρόλο η μπαταρία στο smoothness και πώς?

Αφού σκέφτομαι να πάρω ακόμα μια Samsung, κι ας έχει μικρότερη χωρητικότητα!

Το VTC mini εχει αναφερθει παρα πολλες φορες οτι εχει πολυ καλυτερη αποδοση ρευματος σαν αισθηση.
Αν σου αρεσει το ''απαλο'' ρευμα , τοτε ειναι φυσικο απο τη στιγμη που το VTC mini αποδισει ετσι ακριβως το ρευμα του ...

Δεν παιζει ρολο λοιπον η μπαατρια ....

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7220 στις: Απριλίου 21, 2017, 01:16 »
@shadockan σε ευχαριστούμε για την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος Jo_89

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7221 στις: Απριλίου 27, 2017, 22:45 »
Καλησπέρα παιδιά.Καινουργια μπαταρία lg την έβγαλα από το κουτί της και με το που την έπιασα στα χέρια ξεφλουδίστηκε αρκετα στο ίδιο σημείο και ο αρνητικός και ο θετικός πόλος😔. Μπορώ να κάνω κάτι;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7222 στις: Απριλίου 27, 2017, 23:17 »
επιστροφη απο το καταστημα που την ψωνισες?

Αποσυνδεδεμένος Jo_89

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7223 στις: Απριλίου 28, 2017, 09:21 »
Την αγόρασα από το ίντερνετ και θέλει να πληρώσω  μεταφορικά να την στείλω πισω και να μου στείλουν άλλη,ε παίρνω και καινούργια αν είναι έτσι. Γι αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι που μπορώ να την κάνω,εκτός του να την πετάξω 😋

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 10:46 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7224 στις: Απριλίου 28, 2017, 09:27 »
Τετοια χρειαζεσαι τα οποια τα βρισκεις και Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7225 στις: Απριλίου 28, 2017, 13:31 »
Την αγόρασα από το ίντερνετ και θέλει να πληρώσω  μεταφορικά να την στείλω πισω και να μου στείλουν άλλη,ε παίρνω και καινούργια αν είναι έτσι. Γι αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι που μπορώ να την κάνω,εκτός του να την πετάξω 😋
Αν την πήρες από ebay aliexpress και τα ρέστα, πιθανόν να είναι fake.
Ανέβασε φωτο αν μπορείς.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7226 στις: Απριλίου 29, 2017, 02:07 »
Χαιρετώ!

Έχω στα πλάνα μου την αναβάθμιση σε μοντάκι, και καλοβλέπω το gx350. Παίρνει τέσσερις μπαταρίες, σε ζεύγη. Τουλάχιστον όπως έχει την ένδειξη, δεν ξέρω αν το τσιπάκι τις βλέπει σε ζεύγη ή ξεχωριστές. Η χαζή απορία μου είναι η εξής:

Χρειάζομαι όπωσδήποτε και τετραπλό φορτιστή ώστε να φορτίζουν και οι τέσσερις ταυτόχρονα, έτσι; Αν ναι, για μικρό χρονικό διάστημα θα με καλύψει ο διπλός με φόρτιση κάθε ζεύγους ξεχωριστά, ή παίζει να υπάρξει πρόβλημα; (απόδοση, διάρκεια ζωής τους κ.ο.κ.)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7227 στις: Απριλίου 29, 2017, 15:44 »
Για το συγκεκριμένο μοντ δεν γνωρίζω αλλά συνήθως η συνδεσμολογία για 4 μπαταρίες είναι είναι δύο ζεύγη σε σειρά, συνδεδεμένα παράλληλα. Καλό είναι να έχεις 4πλο φορτιστή αλλά και με το διπλό θα την κάνεις τη δουλειά σου, περίπτωση στην οποία θα πρέπει να φορτίζεις μαζί τις μπαταρίες κάθε ζεύγους σε σειρά.

Αποσυνδεδεμένος kutulu32

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7228 στις: Απριλίου 29, 2017, 17:28 »
Χαιρετώ!

Έχω στα πλάνα μου την αναβάθμιση σε μοντάκι, και καλοβλέπω το gx350. Παίρνει τέσσερις μπαταρίες, σε ζεύγη. Τουλάχιστον όπως έχει την ένδειξη, δεν ξέρω αν το τσιπάκι τις βλέπει σε ζεύγη ή ξεχωριστές. Η χαζή απορία μου είναι η εξής:

Χρειάζομαι όπωσδήποτε και τετραπλό φορτιστή ώστε να φορτίζουν και οι τέσσερις ταυτόχρονα, έτσι; Αν ναι, για μικρό χρονικό διάστημα θα με καλύψει ο διπλός με φόρτιση κάθε ζεύγους ξεχωριστά, ή παίζει να υπάρξει πρόβλημα; (απόδοση, διάρκεια ζωής τους κ.ο.κ.)


Και εγω το σκεφτομουν αυτο το συγκεκριμενο μοντακι αλλα φαινεται  εχει το ιδιο καπακι με το ijoy maxo  που εχω  που μετα απο 4-5 μηνες μου αρχισε να χαλαρωνει με αποτελεσμα να χανει σε επαφη και να μου αναγνωριζει το ενα ζευγος μπαταριων ενω μεσα ειχα κανονικα 2. Πιθανως και το  gx350 να χει τετοιο θεμα .εγω κατεληξα στο hcigar vt250 για να μαι ησυχος αν και 3 μπαταρο

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7229 στις: Απριλίου 29, 2017, 19:52 »
Ευχαριστώ παίδες, αν και ήδη τον έχω στα χέρια μου :D Προς αναζήτηση τετραπλού φορτιστή τώρα (πιο πολύ για να μην κάνω διπλές δουλειές)  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92787 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex