vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 2 χρήστες
stamatisgr, camber

Twitter

Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« στις: Μαΐου 25, 2012, 17:20 »
Παρουσίαση του SVR M-Type (Black & Silver) απο Akston Hughes
http://www.akstonhughes.com


Πρίν περάσω στην παρουσίαση, είναι υποχρέωσή μου να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Mark απο την Akston Hughes για την άψογη εξυπηρέτηση και για τα δώρα που
μου έκανε με την παραγγελία μου!Πραγματικά παιδιά η εξυπερέτηση είναι καλή σε εξευτελιστικό βαθμό και ο Mark που είναι υπεύθυνος εκεί κάνει πάντα δώρα.
So Mark, in case you are reading this, thank you so much for this amazing PV & shopping experience!

Ας αρχίσουμε λοιπόν με το τι υπήρχε μέσα στο δέμα με το που το άνοιξα:

Τα πάντα βρίσκονται σε αυτά τα 2 κυλινδρικά αλουμινένια δοχεία. Κάθε SVR συσκευή και τα παρελκόμενά της βρίσκονται μέσα σε έναν κύλινδρο. Στην περίπτωση αυτή 2 δοχεία = 2 SVR M-TYPE mods (1 black και 1 silver).

Στην παρακάτω φωτογραφία είναι ανοιγμένα τα 2 δοχεία. Κάθε δοχείο έχει μία μαύρη πλαστική κασετίνα σε κυλινδρικό σχήμα που όταν την βγάζεις έξω ανοίγει.


Παρακάτω βλέπετε απο πιο κοντά τι περιλαμβάνει η κάθε κασετίνα.


To SVR M-Type Black Edition, ένας φορτιστής μέσα στην άσπρη χάρτινη συσκευασία, 2 μπαταρίες 16340, 2 cartomizers MK-II της Akston Hughes (Πραγματικά απ' τα καλύτερα cartomizers που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής!), ένα μικρό άδειο μπουκαλάκι για υγρά και ένα Drip Tip απο την Cherry Vape.

Και εδώ η 2η κασετίνα με το SVR M-Type Silver με τα αντίστοιχα αξεσουάρ.


Ανάλυση του SVR M-Type απο Akston Hughes:
Το SVR είναι ένα πανέμορφο και απίστευτα ποιοτικό 3 steps multi voltage mod που αλλάζει volts πατώντας 3 φορές το ασημί κουμπι.
Green mode= 4.0V
Yellow mode=4.5V
Red mode=5.0V


Όπως βλέπετε και στις photos στο πάνω μέρος του βιδώνει και ένα καπάκι το οποίο προστατεύει το cartomizer ή το tank! Αυτό ειναι πάρα μα πάρα πολύ
βολικό ειδικά στην μεταφορά του mod γιατί προστατεύει απο βρωμιά-σκόνες και χτυπήματα! Όταν δε, θέλεις να ατμίσεις, απλά ξεβιδώνεις το καπάκι και το βιδώνεις στην βάση του SVR!




Γενικά έχω μείνει αφάνταστα ικανοποιημένος, τόσο απο το SVR, όσο και απο τα cartomizers!
Πραγματικά η καλύτερη αγορά που έχω κάνει μέχρι στιγμής!
Το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα!


Είμαι στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το SVR!



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2012, 04:02 από s0undc10ud »

Αποσυνδεδεμένος comeon604

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • ******ΠΑΦΑΠΟΥΦΑΣ******
    • All4you.gr
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:23 »
Συγχαρητήρια για αυτό το υπέροχο και αναλυτικότατο review. Φαίνεται οτι είναι αρκετά καλό VV Mod. :respect:

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:25 »
Συγχαρητήρια για αυτό το υπέροχο και αναλυτικότατο review. Φαίνεται οτι είναι αρκετά καλό VV Mod. :respect:

Ευχαριστώ πολύ comeon! Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο!  :)

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:26 »
σε ποσες μερες σου ηρθαν φιλε μου τα πακετακια??

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:27 »
σε ποσες μερες σου ηρθαν φιλε μου τα πακετακια??

Σε 10 μέρες με USPS priotity!  :)

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:32 »
Θα περιμένουμε και το κανονικό review γιατί αυτό ειναι "open box with compliments"  :)

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:40 »
Θα περιμένουμε και το κανονικό review γιατί αυτό ειναι "open box with compliments"  :)

Παρέλαβα πρίν λίγες ώρες και έγραψα όσο το δυνατόν περισσότερα μπορούσα για το SVR.
Αν έχει κάποιος κάποια ερώτηση πολύ ευχαρίστως να απαντήσω και να δώσω extra info και περισσότερες photos αν χρειαστεί.
Τώρα αν περίμενες κάποιο video review, συγνώμη αλλά δεν έχω τον χρόνο να το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:42 »
ευχαριστω για την απαντηση,απο ντουμανι πως παει???

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:42 »
μπραβο για την φωτογραφιση :thumpup:
ελπιζω να μην εδωσες πανω απο 30 ευρω :hmmm: για το καθενα ???

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:46 »
ευχαριστω για την απαντηση,απο ντουμανι πως παει???

Στο πρώτο mode "Green" συμπεριφέρεται λίγο καλύτερα απο μία ego μπαταρία.
Στο δεύτερο mode "Yellow" βγάζει πολύ πράμα και η γεύση του tribeca που έβαλα είναι πολύ πλούσια!
Στο τρίτο mode "Red" έχεις πολύ πολύ καλό throat hit και απίστευτα ντουμάνια με καυτό ατμό!  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 17:57 από s0undc10ud »

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:51 »
μπραβο για την φωτογραφιση :thumpup:
ελπιζω να μην εδωσες πανω απο 30 ευρω :hmmm: για το καθενα ???

Μακάρι να έκανε 30. Έκανε $89 το κάθε πλήρες Kit που συμπεριλαμβάνει εκτός απ' το SVR, φορτιστή, 2 μπαταρίες 16340, 2 cartomizers, 1 πλαστικό drip tip και ένα μπουκαλάκι άδειο για υγρό.
Βέβαια μπορείς να πάρεις ξεχωριστά το SVR και να σου βγεί πολύ λιγότερο.
Μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή αλλα πραγματικά το αποτέλεσμα και οι επιδώσεις σε αποζημειώνουν!  :)

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 25, 2012, 17:58 »
λυπαμαι φιλε μου αλλα σου πιασαν λιγο τον πωπο :laugh1: :laugh1: για ενα step down σωληνα 3 επιλογων :yes:
υπαρχουν παιδια,απ την πολη μας μαλιστα,που με πολυ λιγοτερα χρηματα θα σου εφτιαχναν πολυ καλυτερη συσκευη.
για να μην σου πω οτι αφου πηρες και 2 κομματια επαιρνες με τα ιδια λεφτα την κορυφη των mod ;)

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 25, 2012, 18:05 »
αν ειναι το ιδιο και δεν εχουν κανει αναβαθμιση με αυτο που κυκλοφορισε και η peleon μεινετε μακρια και αγαπημενοι 2 φορες του εκανε βραχυκυκλομα ενος φιλου  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 25, 2012, 18:25 »
λυπαμαι φιλε μου αλλα σου πιασαν λιγο τον πωπο :laugh1: :laugh1: για ενα step down σωληνα 3 επιλογων :yes:
υπαρχουν παιδια,απ την πολη μας μαλιστα,που με πολυ λιγοτερα χρηματα θα σου εφτιαχναν πολυ καλυτερη συσκευη.
για να μην σου πω οτι αφου πηρες και 2 κομματια επαιρνες με τα ιδια λεφτα την κορυφη των mod ;)

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.
Το 2ο SVR το πήρα για την κοπέλα μου οπότε εμένα μου μένει 1.
Όσον αφορά τα χρήματα πιστεύω πως δικαιολογούνται με όλα αυτά που περιλαμβάνονται στο kit. Ακόμα και αν αγόραζες κάποιο mod με 40-50 usd και αγόραζες φορτιστή, μπαταρίες
και cartomizers, θα σου έβγαινε πάνω κάτω στα ίδια.
Έχω αρκετά mods και κανένα δεν έφτασε την ποιότητα του SVR ατμιστικά μέχρι στιγμής. Για κάποιο λόγο δουλεύει και αποδίδει πολύ καλύτερα απο άλλα
step down που έχω. Μιλάμε για καυτό ατμό ακόμα και στα 4.5V. Βίδωσα το ίδιο cartomizer στην ego C twist, την έβαλα στο τέρμα (4.8V) και αποδίδει πολύ λιγότερο.
Επίσης ήμουν διατεθημένος να διαθέσω αυτά τα χρήματα μόνο και μόνο επειδή έχει το καπάκι που βιδώνει πάνω απ' το tank ή το cartomizer και τα προστατεύει κατά τη μεταφορά.
Ειδικά όταν το βάζεις στην τσέπη σου έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Τέλος, το design και την ποιότητα των υλικών είναι πράγματα που τα πληρώνεις. Υπάρχουν αμέτρητα mods που δουλεύουν μόνο στα 3.7V και τα χρησοπληρώνεις.

Οπότε ο καθένας, αξιολογεί το προϊόν και αν θέλει και νομίζει οτι μπορεί να διαθέσει τα χρήματα, προχωράει στην αγορά.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 18:53 από s0undc10ud »

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Akston Hughes SVR M-Type (Black & Silver) review
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 25, 2012, 18:31 »
αν ειναι το ιδιο και δεν εχουν κανει αναβαθμιση με αυτο που κυκλοφορισε και η peleon μεινετε μακρια και αγαπημενοι 2 φορες του εκανε βραχυκυκλομα ενος φιλου  :eyesplash:

Είναι το αναβαθμισμένο. Το αναβαθμισμένο λέγεται "M-type". Πιο παλιά είχα διαβάσει κάποια παράπονα. Βέβαια εδώ και λίγο καιρό αναβαθμίσανε το controler του και όλοι όσοι το πήρανε λένε τα καλύτερα. Γι' αυτό και προχώρησα στην αγορά. Βέβαια ας κρατάμε και μία πισινή φίλε μου... ο χρόνος θα το δείξει  :)

Να είστε σίγουροι οτι θα επανέλθω με ένα αναλυτικότατο review μετά απο μία εβδομάδα όπου θα έχω σχηματήσει και μία πλήρη εικόνα απο λειτουργικής άποψης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15918 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12