vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #405 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:01 »
Σε τι αναλογία το έφτιαξες?
Γενικά με τις νέες παρτιδες από after-8 απαιτείται αρκετή ωρίμανση, μήνας και πάνω για να δείξει τα χαρακτηριστικά του το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #406 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:08 »
αρχικα με 10%, μετα μου ειπαν για 12-13, ετσι μετα απο εβδομαδα με 10, εβαλα αλλα 3% στο ηδη φτιαγμενο.
μετα εμαθα οτι η βαση της atmos δεν εχει καλη συνεργασια με το smoke. αστα χαλια το προτζεκτ.τωρα θελω να το σωσω αλλα βιαζομαι κιολας.
αλλα ξερω οτι θελει ΠΟΛΥ ωριμανση.
η πυραζινη θα βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #407 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:17 »
θα βοηθησει αρκετα αλλα μονο αστο να ωρημασει αρκετα .. και την αλλη φορα δοκιμασε με pink mule  βαση θα σου αρεσει πολυ

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #408 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:25 »
στην Pinkmule με 13% εχω καταληξει με μαγνητικη αναδευση και 30 ημερες ωριμανσης (τι αλλο να του κανω).
θα του δωσω μια ευκαιρια ακομα και μετα δεν ξαναγυρναω στο smoke.

οχι να εχουμε kayfun και να ατμζουμε νερο
δεν το δεχομαι :angry_orange: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #409 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:38 »
δοκιμασε και smoke x αν σου αρεσει και η σοκολατα οχι γαλακτος βεβαια κατι σαν κακαο φαση μου βγαζει αλλα οχι ασχημα για τα γουστα μου πολυ ικανοποιητικη γευση.με pink mule 50\50  9mg και περιπου 12% αναλογια αρωματος,το εχω αφησει νομιζω περιπου 40 μερες,δοκιμασα χθες και ηταν μια χαρα καμια διαφορα απο το κανονικο.και μετα απο 7 μερες ωριμανσης μια χαρα μου φανηκε ισως τωρα βγαινουν πιο εντονες οι νοτες της σοκολατας.επισης το αμβροσια με τις ιδιες αναλογιες βγηκε επισης πολυ καλο και ιδιο με το κανονικο καμια διαφορα για μενα.αν και το smoke x μου εβγαζε στις πρωτες τζουρες μια χημικη γευση επειτα..τι να πω εστρωσε σαν να στογγιλεψε η γευση του δεν ξερω ισως το συνηθισα εγω και μου φανηκε μια χαρα.οι παρτιδες των αρωματων ηταν 2-10.πολυ εντονο αρωμα ειχαν και τα 2 αρωματα ειδικα το smoke x και μου αρεσε,την ιδια σχεδον ενταση μου εδωσαν και οταν τα εφτιαξα για να τα ατμισω.μαλλον ειμαι off topic αν θελουν οι διαχειριστες ας το στειλουν το μηνυμα στο νημα της after 8 :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:44 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #410 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:51 »
μαζι με το δικο σου και το δικο μου...
 εχω στην ωριμανση και το χ  :-[ ...
οντως στην αρχη το χ εβγαζε κατι... με αναγουλιαζε. μετα μια εβδομαδα εστρωσε, ΑΛΛΑ δεν ειναι σαν το ετοιμο.
ΥΠΟΜΟΝΗ

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #411 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 01:58 »
Καλησπερα σας.Λογο μεγαλης πιεσης το καλοκαιρι και πολλα πεταμενα χρηματα σε υγρα και αρωματα που δε με ικανοποιησαν εγιναν ξανα καπνιστης δυστυχως.
Μετα απο παροτρυνση φιλου πριν καποιες μερες μου εδωσε και δοκιμασα ενα el toro cigarillo και το εκανα πιπιλα μπορω να πω αφου πρωτα του το "αρπαξα"
και το εβαλα στους παραμερισμενους στο συρταρι ατμο μου.Tελικα κατεληξα με πονολαιμο στο τελος την ημερες μιας και με ενοχλει η pg κατι που ηξερα αλλα ηταν ωραιο το ατιμο.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει αρωμα που να φερνει σε τετοια γευση η καποια μιξη εστω διαφορετικων υγρων να τα βαλω σε 100% vg.
Να τονισω οτι εχω δοκιμασει ολα τα καπνικα της fa και της atmos lab και ημουν αναμεσα στο να τα πεταξω στα σκουπιδια η να τα κανω air wick για το σπιτι
Οποτε ελπιζω μετα απο τοσο καιρο να εχει βγει κατι καινουριο και μιας και μενω επαρχια να μη πεταξω παλι 50ευρα για πλακα.Kαι ελπιζω σε μια δευτερη δοκιμη μπας και γινω μονιμος ατμιστης.
Να στε καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:04 από TakisStam »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #412 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:14 »
δε την ξερω την el toro cigarillo.
τι ατμο εχεις? επισκευασιμο η μη?
http://flavourart.com/en/store/flavors/wizard-and-flash/bitter-wizard-flavor/
με σκετη γλυκερινη δοκιμασες?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:21 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #413 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:24 »
eleaf istick και απο πανω εργοστασιακος καινουριος (χθεσινη αγορα) eleaf tank.
Μετα απο εναν kayfun lite που ειχα περυσι και κοντεψε να με χωρισει η γυναικα γιατι εβρισκε παντου συρματακια ειπα να τα κοψω τα πολλα πολλα.  :tongue_smilie:
Περα τι πλακα θελω να παω καθαρα με εργοστασιακο και μιας και σιγα σιγα ξεπεταγονται αντιστασεις με οργανικο βαμβακι λεω να μεινω με αυτα.


Βρηκα σε γνωστο καταστημα καποια αρωματα της t-juice που οπως λενε μοιαζει με τασακιλα οπως το eastern blend και το prime verde.Εχει δοκιμασει κανεις?Μη μου ερθει ομως παλι αντι για τασακιλα φαρμακιλα.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #414 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 10:58 »
Τα el toro (guevara, cigarillos και puros) όπως και τα primo verde και cubana της t-juice ανήκουν στην ίδια κατηγορία. Λέγονται ΝΕΤ και είναι κατασκευασμένα από φυσικό εκχείλισμα καπνου. Το eastern blend δεν το έχω δοκιμάσει. Αυτά τα αρώματα θεωρητικά θα σε καλύψουν πλήρως, όσο δηλαδή τα el toro. Υπάρχει σχετικό νήμα. Στα πρώτα ποστ αναφέρονται και ποσοστά αραίωσης

Αποσυνδεδεμένος neofitos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #415 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 14:13 »
εγώ πάλι ότι ry4  δοκίμασα από έλληνα κατασκευαστή   δεν με ενθουσίασε καθόλου  (φυσικά  εδώ   δεν πεζή θέμα αντιγραφής  για τους greek κατασκευαστές  μάλλον επειδή   αυτήν την φορα  είμαστε εμείς η αντιγραφής :wall: :wall: :wall: )  γενικά πάντως τα καλύτερα καπνικά υγρά τα βρίσκω σε εταιρίες αγγλίας  (η λίστα είναι μεγάλη )    δεν αναφέρω κανένα συγκεκριμένο γιατί σ κάθε ένα από εμάς κάθε υγρό δεν κάθεται το ίδιο  ----  και κάτι "αχετο" ο τρόπος που δουλεύουν μερική greek κατασκευαστές (και όχι μονο)    είναι    αισχρός   πχ  μπεμπέκα   άντε τραβα να βρείς aroma (δεν υπάρχει) γιατί δεν υπάρχει κανεις δεν ξέρει  κανεις δεν απαντα dont care έτσι στράφηκα σε εταιρίες POU STA MATIA MOU EINAI ΤΙΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕΙΡΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ AROMA  ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ "ΚΑΒΑΝΤΣΟΝΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΡΤΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ---------->>"γιαφτο" θερμη παράκληση στηρίξτε κατασκευαστές που δίνουν ότι σειρά έχουν σε υγρά και σε αρώματα  (από οποια χωρα και να είναι) τουλάχιστον έτσι θα αναγκάσουμε και  τους  άλλους να ακουλουθήσουν αυτήν την πολιτική και όχι κερδοσκοπικές πολιτικές ( T-Juice TY4  εμενα μου φαίνεται super  αλλα  μην δίνετε βάση καθόλου  σε αυτό που λέω   αλλιώς κάθεται  στον καθένα από εμάς οποτε αν θες να βρείς το καλύτερο ry4 πας σε καταστήματα διαλέγεις οποια εταιρία είναι τίμια και δίνη  ότι σειρά έχει και σε aroma  δοκιμάζεις   και οποιο σου κάτσει ΕΣΕΝΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ)  ------------->>  παίδες σοροί αν αυτά που γράφω φαίνονται επιθετικά αν και με μια ακόμα ανάγνωση θα δείτε δεν είναι επιθετικά και αν έδωσα ένα όνομα εταιρίας είναι επειδή θυμόμουν αυτό το παράδειγμα tpt άλλο ίδιος για ατμός που έχει ένα από τα καλύτερα καπνικά για μένα το αγρίνιο  αλλα για ry4  δυστυχώς για μένα  η καλύτερες συνταγές δεν είναι από ελλάδα όπως επίσης  όλες η καπνικές γεύσεις που δεν βασισμένες στα ελληνικά καπνα (που by the way έχουμε τα καλύτερα καπνα) είναι 10000000000000 φορες καλύτερα στο εξωτερικό !!!!!!! έχω μεγάλη απορία γιατί δεν χρησιμοποιούν τα δικά μας  αλλα μάλλον αυτό έχει να κάνει και με οδηγίες τις E.U. που όπως πάντα μας  αφήνει (αν μας αφήσει) να έχουμε  πάντα μια μικρή έως μηδαμινή παραγωγή καπνού is εύνοια προς άλλες καπνοβιομηχανίες (βλέπε philip μωρής (δεν είναι τυχαίο ότι μέσα στην κρίση άνοιξε εργοστάσιο και mega αντιπροσωπεία για όλες τις χώρες τις E.U.) όπως επίσης είναι η 1 καπνοβιομηχανία που έκανε βήματα προς ηλεκτρονικό τσιγάρο   και τώρα βγάζει  puff στυλο  μιας χρήσης με 400 ελεεινά puff και τιμή 15 us $  το παιχνίδι  είναι μεγάλο και εμείς βλέπουμε μονο ένα μέρος πάνω από το τραπέζι κάτω από το τραπέζι τι συνωμοσίες παίζουνε   δεν θα μάθουμε ποτε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 18:04 από neofitos »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #416 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 17:03 »
Αγαπητέ neofytos δεν μπορεί κανείς να κάνει κριτική στα γούστα σου και ελπίζω να απολαμβάνεις ότι ατμίζεις. Όμως γράφεις μερικές αρκετά περίεργες απόψεις.
Η μεγάλη πλειοψηφία παρασκευαστών υγρών στον κόσμο φτιάχνουν έτοιμα υγρά. Δεν έχουν υποχρέωση να πουλάνε αρώματα, ούτε αισχροκερδούν επειδή διαλέγουν αυτές τι θέλουν να παράγουν και να πουλάνε. Αν θεωρείς το 99% των παρασκευαστών υγρών στον κόσμο αισχρούς επειδή δεν σου παρέχουν κάτι που θα ήθελες... αυτό είναι τουλάχιστον υπερβολικό.
Ο παρασκευαστής του Bebeca έχει πει λόγο για τον οποίο δεν την βγάζει σε υγρό από πριν την κυκλοφορήσει ακόμα! Δεν "καβάτζωσε" κανέναν, δεν περίμενε να κάνει επιτυχία για να αναιρέσει κάτι και δεν μας χρωστάει τίποτα. Προσωπικά έχω κάποια θέματα με το πώς μια άλλη εταιρία, η After8, κινήθηκε στο θέμα υγρών/αρωμάτων αλλά δεν μπορώ να πω κάποιον αισχρό χωρίς να ξέρω τι προβλήματα αντιμετωπίζει.

Τα RY που σου αρέσουν είναι κινέζικη συνταγή, από τις πρώτες μέρες του ΗΤ, και όλοι (κι αυτοί που σου αρέσουν και αυτοί που δεν σου αρέσουν) προσπαθούν να αποδώσουν γεύσεις που έγιναν γνωστές από την RuYan. Όπως χίλιες εταιρίες φτιάχνουν αναψυκτικά τύπου κόλα, χωρίς να βγαίνει η Κόκα Κόλα να πει πως την κλέβουν -οπότε το θέμα είναι κάπως άσχετο από τους κλώνους προϊόντων που είδες να συζητιέται αλλού.

Τα καπνά δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τα υγρά μας. Τα υγρά δεν φτιάχνονται με καπνά (εκτός από την συγκεκριμένη μικρή υποκατηγορία των υγρών τύπου ΝΕΤ που γίνονται όντως με εκχύλισμα καπνού), ούτε ελληνικά, ούτε αμερικάνικα, ούτε άλλες ποικιλίες. Τα ονόματα που βλέπεις είναι εμπορικό τρικ των εταιριών που προσπαθούν (υποτίθεται) να αποδώσουν σε υγρό την αίσθηση του να καπνίζεις. Δεν χρησιμοποιούνται καπνά, δεν προμοτάρονται συγκεκριμένα καπνά εις βάρος άλλων και δεν έχει καμιά απολύτως σχέση η ΕΕ με το τι γεύσεις θέλει η πελατεία των παρασκευαστών υγρών!
[Άσε που για μένα το Αγρίνιο έχει γεύση τσιχλόφουσκα και δεν καταλαβαίνω καμία ομοιότητα με καπνό και μάλιστα ελληνικό, αλλά αυτά είναι υποκειμενικά!]

Τα ελληνικού τύπου καπνά δεν έχουν γεύση που είναι πολύ αναγνωρίσιμη στο εξωτερικό, η πελατεία δεν τα ξέρει, δεν είναι κράχτης, και γι αυτό δεν φτιάχνουν ανάλογες γεύσεις οι εταιρίες. Πάντως ίσως είσαι τυχερός γιατί αγγλική εταιρία (νομίζω η Totally Wicked, αν θυμάται κάποιος ας μας το σιγουρέψει) έφτιαχνε έτοιμα υγρά με "γεύση" Άσσο και Παπαστράτο -μάλλον επειδή οι Άγγλοι τουρίστες είχαν γνωρίσει τα ελληνικά τσιγάρα σε διακοπές και από Έλληνες φοιτητές.

Οι καπνοβιομηχανίες που έχουν μπλεχτεί με το ΗΤ είναι πολλές, το κάνουν εδώ και χρόνια και σε άλλα νήματα το συζητάμε αν θελήσεις πληροφορίες. Μαθαίνουμε, δεν είναι τίποτα κρυφό στην εποχή του ίντερνετ και δεν το κάνουν ούτε μυστικά, ούτε παράνομα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #417 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:47 »
Χαχααα η oksmokey.co.uk ήταν και ήμουν πελάτης το 2010 πριν τα βγάλει. Δεν τα δοκίμασα καν. Τώρα έκαναν και αναγραμματισμό  :))  http://www.ok-smokey.com/kaleria-e-liquid.html

Διόρθωση από το 2009  :))
145071463   30/05/2013   Konstantinos*****   £14.64   Complete
145046899   30/05/2013   Konstantinos*****   £14.64   Complete
145005271   01/07/2010   Konstantinos*****   £10.75   Complete
145000449   21/07/2009   Konstantinos*******   £18.25   Complete
Order #   Date   Ship To   Order Total
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:58 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #418 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 23:28 »
Kaleria!  :laugh1:
Άραγε βγαίνει ακόμα ASSOS;
Πάντως δεν τα είχα δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #419 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 08:06 »
Ναι βγαίνει, αλλά πλέον στο πιο βλάχικο. Άσσους  :laugh1:
http://www.ok-smokey.com/assus-e-liquid.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180611 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12