vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 8 χρήστες
FaniFox, akis91, dkostas, geotron, Ηρακλης, manoslykos, Jorge, athmichalop

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #375 στις: Μαρτίου 06, 2015, 12:48 »
Το πιο κοντινό σε τσιγάρο που έχω φτιάξει είναi ο Ασος από E-cig, 7 σταγόνες σε 10 ml.


Αυτό εδώ εννοείς;
http://www.ecig.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CF%85%CE%BA%CE%BD%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CF%8C%CF%82-ace-n.1.html

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ενα ΑΡΩΜΑ ωραιο και φτηνο  ειναι απο την Holy Juice -USA Silver.
Πετρος  :thumpup: ,


Πετράν, πού τα βρίσκω τα Holy Juice; Και από τιμή;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και κάτι ακόμα. Για αυτήν την βάση, τι άποψη έχετε; http://www.vapenova.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=230
Μοιάζει με αυτήν της Inawera; Την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι ο ίδιος που έχει και Inawera βάσεις και αρώματα.


Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας. Αναμένω κι άλλες με το καλό. Και σίγουρα μία εξ' αυτών είναι και του Γιώργου του Cruiser79.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 12:54 από Thorin13 »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #376 στις: Μαρτίου 06, 2015, 12:58 »
Yep!!! Αυτο είναι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #377 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:11 »
Εγώ έχω να σου πω το εξής:

Το Liqua Virginia, δεν είναι Virginia, τουλάχιστον δεν έχει καμία σχέση με άλλα Virginia. Αυτό το λέω γιατί ο Πέτρος σου συνέστησε το USA Silver Mix, το οποίο είναι καθαρότατο Virginia. Τον Άσσο της Ecig δεν τον έχω δοκιμάσει, και θα το κάνω κάποια στιγμή καθώς είναι και η παλιά μου μάρκα!

Από τα υγρά που αναφέρεις, καταλαβαίνω ότι σου αρέσει να γλυκίζει και λίγο το ζουμί σου. Αν σου άρεσε το RY4 της Liqua, το οποίο δεν βλέπω να αναφέρεις, θα μπορούσα να σε κατευθύνω στην κλωνοποίησή του. Τα άλλα όμως δεν μπορώ να τα ταυτοποιήσω στα επιμέρους συστατικά!

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:52 »
To USA ΚΑΝΕΙ 3,50 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΜΑ και εγω το Παιρνω απο Περιστερι.
Πετρος  :thumpup:



@Μπες στο νημα της εταιρειας και διαβασε.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 14:04 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:58 »
φιλε thorin13 επειδη περασα και εγω απ αυτη τη διαδικασια και αν δεν θες για οποιοδημοτε λογο να "παιδευτεις¨με diy μπορεις να κοιταξεις και εδω http://www.after-8.net/  υπαρχουν αξιολογα ετοιμα καπνικα υγρα σε αρκτα καλη τιμη και σε μεγαλες ποσοτητες(100ml) !       
τωρα απο αγαπημενα αρωματα αυτη τη στιγμη= eastern blend t-juice !!!

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 06, 2015, 15:58 »
@thorin13

(1) Εχεις δοκιμασει καθολου Perique  Black απο FA?
Καπνικο ξηρο χωρις γλυκαδα (προς τασακι μερια θα το εβαζα)

(2) Tekes (απο Ατμοραμα)?
Βρωμικη απροσδοριστη γευση (ουτε χορταρια, ουτε παστουρμαδες). Το προτιμω με σκετη PG, ωραια συνοδεια για ποτο

Οπως καταλαβες αναφερομαι σε αρωματα και οχι ετοιμα υγρα.

Τα παραπανω αποτελουν προσωπικη αποψη και μονο!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 06, 2015, 19:18 »
Λοιπόν, τα μόνα υγρά (έτοιμα) τα οποία ΔΕΝ βαριέμαι με ΤΙΠΟΤΑ και άνετα τα ατμίζω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ-ΟΛΗ ΜΕΡΑ, είναι μόνο τα υγρά της LIQUA! Και συγκεκριμένα, το Turkish Tobacco και το Virginia. Αλλά δυστυχώς αυτά πέφτουν ακριβά στην δική ΜΟΥ τσεπούλα (€12 τα 30ml).
Θα είμαι σύντομος, σαφής και περιεκτικός!  8)
Ξηρή και καπνική αίσθηση δίνει η σκέτη βάση -και είναι φτηνότατη.
Αν την βαριέσαι, μπορείς να δοκιμάσεις μια "καπνική" βάση (πιο έντονη της inawera, πιο φίνα της Pink Mule).
Αν δεν σε ικανοποιούν, τότε παίρνεις Turkish Tobacco, το αραιώνεις με σκέτη βάση (η Liqua έχει έντονο άρωμα και πιστεύω πως σηκώνει 30% ή και 50% αραίωση) και έχεις το άρωμα που σου αρέσει αλλά σε πιο ήπια,θαμπή και ξηρή εκδοχή. Σημαντικά φτηνότερο από το ήδη φτηνό Liqua.

Αλλιώς πιστεύω πως λίγο Nutacco με Kamilla (Atmos Lab) βγάζουν καλό, ξηρό καπνικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 06, 2015, 20:09 »
στα 18 ml 3 σταγονες Tuscan της FA, 2 σταγονες Maxx της FA. το καλυτερο καπνικο που εχω δοκιμασει ποτε :baby: .

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 06, 2015, 20:21 »
Γλυκο η ξηρο?

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 06, 2015, 20:27 »
μαλλον γλυκο.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 06, 2015, 22:02 »
Εγώ έχω να σου πω το εξής:

Το Liqua Virginia, δεν είναι Virginia, τουλάχιστον δεν έχει καμία σχέση με άλλα Virginia. Αυτό το λέω γιατί ο Πέτρος σου συνέστησε το USA Silver Mix, το οποίο είναι καθαρότατο Virginia. Τον Άσσο της Ecig δεν τον έχω δοκιμάσει, και θα το κάνω κάποια στιγμή καθώς είναι και η παλιά μου μάρκα!

Από τα υγρά που αναφέρεις, καταλαβαίνω ότι σου αρέσει να γλυκίζει και λίγο το ζουμί σου. Αν σου άρεσε το RY4 της Liqua, το οποίο δεν βλέπω να αναφέρεις, θα μπορούσα να σε κατευθύνω στην κλωνοποίησή του. Τα άλλα όμως δεν μπορώ να τα ταυτοποιήσω στα επιμέρους συστατικά!


Γιώργαρε, πράγματι, μου αρέσει μια απειροελάχιστη γλυκάδα. Το δοκίμασα σήμερα το RY4 της Liqua. Καλό, πολύ καλό, αλλά δεν ήταν και το "ουάουυυ" για εμένα όπως με τα άλλα δύο που ατμίζω σταθερά. Αυτό που μου άρεσε από Liqua δε και το δοκίμασα σήμερα, ήταν το Tiramisu, μάγκες μου! Εκπληκτική γεύση οφείλω να ομολογήσω!


To USA ΚΑΝΕΙ 3,50 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΜΑ και εγω το Παιρνω απο Περιστερι.
Πετρος  :thumpup:

@Μπες στο νημα της εταιρειας και διαβασε.
 

Πετράν, σε ευχαριστώ πολύ. Αν θες στείλε και link του καταστήματος για να δω κανα αρωματάκι ακόμα ή ακόμα καλύτερα, να το επισκεφθώ κάποια στιγμούλα σύντομα.


φιλε thorin13 επειδη περασα και εγω απ αυτη τη διαδικασια και αν δεν θες για οποιοδημοτε λογο να "παιδευτεις¨με diy μπορεις να κοιταξεις και εδω http://www.after-8.net/  υπαρχουν αξιολογα ετοιμα καπνικα υγρα σε αρκτα καλη τιμη και σε μεγαλες ποσοτητες(100ml) !       
τωρα απο αγαπημενα αρωματα αυτη τη στιγμη= eastern blend t-juice !!!


Τζωρτζ, και ο φίλος Κώστας e-smoker25, το ίδιο ακριβώς μου είπε σήμερα για τα after-8. Θα το έχω υπ' όψην μου. Και κυρίως για το Smoke που λένε όλοι.


@thorin13

(1) Εχεις δοκιμασει καθολου Perique  Black απο FA?
Καπνικο ξηρο χωρις γλυκαδα (προς τασακι μερια θα το εβαζα)

(2) Tekes (απο Ατμοραμα)?
Βρωμικη απροσδοριστη γευση (ουτε χορταρια, ουτε παστουρμαδες). Το προτιμω με σκετη PG, ωραια συνοδεια για ποτο

Οπως καταλαβες αναφερομαι σε αρωματα και οχι ετοιμα υγρα.

Τα παραπανω αποτελουν προσωπικη αποψη και μονο!



Σκουμπρί, το δοκίμασα σήμερα το Perique. Καθόλου άσχημο! Και νομίζω ότι είναι στα υπ' όψην για επόμενη αγορά οφείλω να ομολογήσω.
Για τον Τεκέ, δεν έχω ακόμα άποψη. Θα το τσεκάρω.


Θα είμαι σύντομος, σαφής και περιεκτικός!  8)
Ξηρή και καπνική αίσθηση δίνει η σκέτη βάση -και είναι φτηνότατη.
Αν την βαριέσαι, μπορείς να δοκιμάσεις μια "καπνική" βάση (πιο έντονη της inawera, πιο φίνα της Pink Mule).
Αν δεν σε ικανοποιούν, τότε παίρνεις Turkish Tobacco, το αραιώνεις με σκέτη βάση (η Liqua έχει έντονο άρωμα και πιστεύω πως σηκώνει 30% ή και 50% αραίωση) και έχεις το άρωμα που σου αρέσει αλλά σε πιο ήπια,θαμπή και ξηρή εκδοχή. Σημαντικά φτηνότερο από το ήδη φτηνό Liqua.

Αλλιώς πιστεύω πως λίγο Nutacco με Kamilla (Atmos Lab) βγάζουν καλό, ξηρό καπνικό αποτέλεσμα.


BigSur, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, φίλε. Θα κάνω και κανα τέτοιο πείραμα. Όσο για τα Atmos Lab, είχα μυρίσει και την Camila. Λίγο περίεργο, αλλά κυρίως, ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΟ εντελώς άρωμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γεύση έχει ή μπορεί να θυμίζει. Από Atmos, μου άρεσε αρκετά το Cinnamon Cookies μπορώ να σου πω. Δεν ξέρω όμως αν θα έδενε και με κάποιο καπνικό ή μόνο του απλα.


στα 18 ml 3 σταγονες Tuscan της FA, 2 σταγονες Maxx της FA. το καλυτερο καπνικο που εχω δοκιμασει ποτε :baby: .


Sergor, το Maxx το έχω. Αλλά και αυτό ώρες-ώρες μου προκαλεί λίγο αηδία. Για το Tuscan δεν έχω ιδιαίτερη άποψη.


Παίδες, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Και κυρίως να ευχαριστήσω δημόσια το μέλος e-smoker25, τον Κωστή, που από μόνος του μου έστειλε μήνυμα σήμερα για να βρεθούμε για να μου δώσει δύο αρώματα, που θέλω πώς και πώς να τα φτιάξω για δοκιμή και που εκ πρώτης όψεως μυρίζουν τέλεια. Το Divino Cigar από Ecig και το Black Honey από ΤΡΑ. Και πράγματι, βρεθήκαμε, τα είπαμε και "σκοτώσαμε" όμορφα την ώρα μας στο Vapor Solutions στο Παγκράτι!
Και τελικά, δεν κρατήθηκα και έφυγα από εκεί με τον πρώτο μου επισκευάσιμο! Έναν Eleaf Lemo Drop!!!  :))  (Μόλις μπήκα κι εγώ σε νέα άλλη εποχή, φίλτατοι...)

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 07, 2015, 00:55 »
Παράθεση
Tiramisu, Cinnamon Cookies!


Με ξενερωσες τωρα...
Για τσιγαρομποχα δεν εψαχνες?  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 07, 2015, 01:24 »
Ο Γιώργαρος ποιος είναι???

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 07, 2015, 02:14 »
Τρύφωνας λοιπόν!!! Σόρρυ... Σου έστειλα pm για ποιο λόγο νόμιζα ότι σε λένε Γιώργο, ρε Cruiser...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 07, 2015, 03:23 »
Αν μιλάμε για πραγματικά καπνικά αρώματα θα αναφέρω δύο που πέρασαν από τα χέρια μου...


Burley Tobacco το οποίο είχα αγοράσει από e-smokeguru αλλα δεν το βλέπω αυτή τη στιγμή στο site (εκτός και αν κανω λάθος). Ξηρός καπνισμένος καπνός με έντονη γεύση ξύλου.


Και...


Tobacco απο TPA... Αν και σε άλλο νήμα κάποιος είχε γράψει για την άσχημη μυρωδιά που μυρίζεις από το μπουκαλάκι (τσίκνα) θα πω οτι το άρωμα μεταμορφώνεται όταν μπει σε βάση και το ατμίζεις. Άρωμα κρεμασμένων φύλλων καπνού που ξεραίνεται και όχι μόνο.
Όποιος το αγοράσει, ας μην απογοητευτεί από τη μυρωδιά... Βάλτε το σε βάση και αφήστε το περίπου 10 μέρες... Δοκιμάστε... Θα με θυμηθείτε.

Το πρώτο από τα δύο που αναφέρω είναι οτι πιο καπνικό έχω ατμίσει, με το δεύτερο να μην πάει πίσω, όμως η ελαφρά γεύση ροδόνερου ή λουκουμιού και βανίλιας που εντόπισα να σπάει τον τέρμα καπνικό του χαρακτήρα. Θετικό όμως του δεύτερου είναι οτι δεν αφήνει οσμή στο χώρο, ενώ το Burley αφήνει οσμή, αυτό που ατμίζεις εσύ το μυρίζει και όποιος άλλος είναι στο χώρο.


Καλύτερο ή όχι όμως από τα δύο με πραγματικά καπνικό χαρακτήρα είναι το Burley.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33989 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136156 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12