vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, FaniFox, camber

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 15:50 »
Θα ήθελα να προσθέσω και την τελευταία μου ανακάλυψη, το The Jack της After-8, το οποίο εμένα μου βγάζει ότι πιο κοντινό σε καπνό (πίπας ή ίσως αρωματικού στριφτού) έχω δοκιμάσει ποτέ μου.







Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 20:44 »
Τις τελευταιες μερες δοκιμασα το εξης απλο με πολυ ικανοποιητικα αποτελεσματα στην γευση και στην τσεπη  :D
Βαζω στον ατμο 50% βαση el toro (12mg) και 50% cigarillos 12mg επισης. Το αποτελεσμα αρκετα καλο, χωρις να κουραζει για ολη την μερα. Βεβαια χανει σε ενα βαθμο την εντονη γευση του cigarillos αλλα οχι εντελως.


Περισσοτερο το ξεκινησα για να δω αν θα εχω καλυτερη διαρκεια στην αντισταση γιατι μονο με το cigarillos η evod αντισταση αντεχε 5-8 ml.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #287 στις: Μαρτίου 01, 2014, 12:44 »
Μετα την αγορα mod, ηρθε και η σειρα κατασκευης υγρου ωστε να ξεφυγω απο τα ετοιμα.
Μετα απο διάβασμα και συμβουλες εφτιαξα το δικο μου.
Για τα μετρα μου επιτυχημενο, αν και δεν το αφησα σχεδον καθολου να ωριμάσει.
Tης atmos: βαση balanced 18ml/20mg και 12ml/0mg και αρωμα ry69.
Ευχαριστω nemesis-rds, Σενια, haigs και ολους οσους με βοηθησαν.  :)
Ελπιζω να συνεχισει να υπαρχει αυτη η δυνατότητα και στο μελλον, γιατι με αυτα που διαβαζουμε με εχει πιασει απογοητευση.   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #288 στις: Μαρτίου 23, 2014, 20:40 »
Διάβασα, διάβασα και άκρη δεν έβγαλα:

Δοκίμασα πρόσφατα το Turkish Tobacco από halo. Μου άρεσε η σχετικά μαλακή γεύση και το γλυκό-αρωματικό τελείωμα. Το δοκίμασα σε 18mg. Δεν μου άρεσε το "γρατσούνισμα" που αποδίδω στην pg. Υπάρχει καμμία συνταγή σε diy που να το προσεγγίζει; Ξέρω ότι δύσκολα πετυχαίνεις ακριβώς έτοιμο υγρό με diy, αλλά διαβάζοντας τα αποτελέσματα άλλων μελών μου μπήκε το μικρόβιο του ανακατέματος ;D

Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #289 στις: Μαρτίου 23, 2014, 22:50 »
Κάποιο από τα desert ship ανακατεμένο με πορτοκάλι, σε αναλογία αρωμάτων 2:1.
Αν και δεν είμαι φίλος του "ανατολίτικου" καπνού, είναι ο πιο δημοφικής πειραματισμός μου στον κύκλο νέων ατμιστών - γειτόνων δοκιμαστών.
Συνδυάζει το καπνικό με κάποια κρυμμένη στο βάθος γλυκάδα.
Όσον αφορά την πιστότητα αντιγραφής, ας το λησμονήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #290 στις: Μαρτίου 24, 2014, 09:30 »
Desert ship ε...
Το συγκεκριμένο το δοκίμασα (της FA, έτοιμο) και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα... Υπάρχει κάτι σε καπνικό άρωμα που θα μας εξυπηρετούσε στη συγκεκριμένη συνταγή;

Σόρρυ αν σας ζαλίζω αλλά είμαι σίγουρος οτι πολλά μέλη είναι και έμπειρα στο diy και έχουν δοκιμάσει πολλές γεύσεις!  :thumpup:

Ευχαριστώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 24, 2014, 09:53 »
Διάβασα, διάβασα και άκρη δεν έβγαλα:

Δοκίμασα πρόσφατα το Turkish Tobacco από halo. .................... Υπάρχει καμμία συνταγή σε diy που να το προσεγγίζει; Ξέρω ότι δύσκολα πετυχαίνεις ακριβώς έτοιμο υγρό με diy, αλλά διαβάζοντας τα αποτελέσματα άλλων μελών μου μπήκε το μικρόβιο του ανακατέματος ;D

Ευχαριστώ  :)


Δοκίμασε το eastern blend της T-juice, μου θύμισε αρκετά το Turkish και μου άρεσε παραπάνω από αυτό. Υπάρχει τόσο σε έτοιμο υγρό (για δοκιμή) όσο και σε άρωμα.....

Αποσυνδεδεμένος chriss1

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 14, 2014, 22:01 »
να σημειωσω και γω με τη σειρα μου οτι μ εχει εντυπωσιασει η σειρα απο τα καπνικα της ecocig.πιο συγκεκριμενα το mauri που το παω κορδελα.
δεν μπορω να προσδιορισω τα αρωματα για να το φτιαξω ρε γ@#ώτο και ειναι λιγο τσιμπημενο.
για αλλαγη εχω φτιαξει agrinio+maxxblend σε 50/50 βαση με 10mg νικοτινη.
στα 20ml 30 σταγονες απο το πρωτο και 20 απο το δευτερο.
παιδια τα υγρα συμπεριφερονται οπως το κρασι,θελουν ωριμανση.αυτο ειναι κανονας για μενα.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 01, 2014, 22:42 »
αν και αρχικά δεν ήθελα καπνικό αρχίζω να ψάχνομαι τώρα και θέλω να ρωτήσω το εξής: ένα καπνικό άρωμα θα είναι καλύτερο για ανάμιξη με μια καπνική βάση (πχ dirty) ή και με κανονική έχει καλά αποτελέσματα, όσοι έχετε κάνει δοκιμές τι λέτε;

επιπλέον θα ήθελα ένα καπνικό σε φάση πιο πολύ πούρο ή πίπα και συγκεκριμένα ένα ωραίο πούρο αρωματικό ή κάτι που να είναι πιστό με τον καπνό captain black, όχι την κλασσική τσιγαρίλα-τασάκι, τι να αποφύγω τελείως και που να εστιάσω;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 01, 2014, 22:52 »
Δοκιμασε το "the jack" απο after-8, "pipe type" & "woody snuff" απο umami.
Πιστευω θα ειναι στα μετρα σου.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 01, 2014, 22:58 »
εγω θα σου προτεινα αν δεν θελεις γευση τσιγαριλας να αποφυφεις την dirty.αν μιλαμε για την ιδια(inawera).η κανονικη τους βαση 50-50 ειναι μια χαρα..οσο για τα συγγεκριμενα αρωματα που ζητας ας βοηθηση καποιος αλλος γιατι εχω παρει μονο καπνικα απο κει(maxx blend.gold dygat,kai ry4)και δεν μου εχουν βγαλει κατι τετοιο που λες..

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 01, 2014, 23:02 »
mantos πιστεύεις πως δεν θα με καλύψει τόσο ένα diy δηλαδή;

ωραία προς το παρόν λοιπόν καταλήγουμε σε κανονική βάση

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 01, 2014, 23:06 »
Το the jack μπορεις να το παρεις κ σαν αρωμα σκετο, πιστευω θα σ'αρεσει. Ειναι αυτο ακριβως που λεει..
Αρωματικος καπνος πιπας, με λιγο μελι να προσπαθει να γλυκισει.

τα αλλα δυστυχως οχι (μετα ειδα οτι ειμαστε σε DIY section)


Θα σε καλυψει κατι σιγουρα σε DIY, απλα δεν εχω να σου προτεινω κατι το οποιο να εχω δοκιμασει.
Ειδικα αρωματα τυπου πουρου, υπαρχουν αρκετα, αλλα δεν εχω δοκιμασει καποιο.

[/size]

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 10, 2014, 19:47 »
το golden margy θα το πετυχεις με το gold ducat απο inawera
3ml Dirty + 3 σταγόνας άρωμα Gold Ducat = golden margy  :laugh1:
Καλησπερα ,ως καινουργια στην ιδιοκατασκευη υγρων θα μπορουσε να μου πει καποιος ,τι θα χρειαστω για να φτιαξω 10ml του συγκεκριμενου υγρου και με ποια σειρα;Θα χρειαστω και σκετη βαση ή μονο dirty;
Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα με τα πανω κατω του φορουμ εχω ξεχασει αυτα που εχω διαβασει ή δεν τα βρισκω!

ευχαριστω προκαταβολικα!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 10, 2014, 21:09 »
Καλησπέρα. Αν ισχύει η συνταγή που παραθέτεις από τον georgevtrs, τότε θα χρειαστείς 1 σταγόνα Gold Ducat (το οποίο πρέπει να πω ότι το βρήκα αρκετά καλό) ανά 1ml βάσης. Προφανώς, θα χρησιμοποιήσεις μόνο Dirty σύμφωνα με τη συνταγή που παραθέτεις.

Και να μην το πετύχεις, το κόστος των υλικών της Inawera είναι τόσο χαμηλό που θα είναι αμελητέα η φύρα, αλλά για να το λέει ο τύπος, θέλω να ελπίζω ότι κάτι θα ξέρει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12