vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, Milarepa, bloodlessz, teo77

Twitter

Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 16:50 »
Αν διαβάσεις την αρχική παρουσίαση του microchip (микрочип), παρά το γεγονός ότι μοιάζει χιουμοριστική (και είναι!), σε διαβεβαιώ πως είναι απολύτως ακριβής και θα βρεις όλες τις πληροφορίες που ψάχνεις. Λίγο παρακάτω έχει και φωτορομάντζο και βίντεο στα ρώσικα δυστυχώς, αλλά αυτό υπάρχει (κι ένα στα κορεάτικα)... :)
Ωραία σ ευχαριστώ πολύ @cpbaroque!
Μπήκε καλάθι!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:12 από kaklis »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:15 »
και βίντεο στα ρώσικα δυστυχώς, αλλά αυτό υπάρχει (κι ένα στα κορεάτικα)... :)
Το οποίο αν "νιώθεις" λιγάκι δεν χρειάζεται να το ακούς καν.
Αν πάλι δε "νιώθεις" έχεις και ένα ναυτίλο δίπλα σου και το παλεύεις
Αν πραγματικά το θέλεις (να ασχοληθείς με επισκευάσιμο) θα τα καταφέρεις ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:25 »
Όπως το λέει ο tsiv είναι. Πανεύκολος στο στήσιμο φτάνει βέβαια να βλέπει κανείς (ή να έχει δυνατά γυαλιά πρεσβυωπίας) γιατί το deck είναι ΠΑΡΑ πολύ μικρό. Επίσης αν σε κάποιον δεν αρέσει ο ζεστός ατμός, καλό θα είναι να χρησιμοποιήσει λεπτά σύρματα ώστε να μην έχει ανάγκη πολλά watts. Εγώ του έχω βάλει nichrome 0,25 και το ατμίζω στα 10 watts με δροσερό ατμό και ωραίο ντουμάνι! Γεύση δεν το συζητάω με τόσο μικρή απόσταση που έχει να διανύσει ο ατμός...


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:43 »
Επίσης αν σε κάποιον δεν αρέσει ο ζεστός ατμός,
Εδώ είσαι... από την προσωπική μου συλλογή 8) ;D :))


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:51 »
Επιστόμιο ή σφαίρα από την επαναληπτική σου; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 19:57 »
ηθελα να παρομοιασω το σφυριγμα που εχω ,ακουγεται ακριβως ετσι λες και ειναι πλημμυρισμενο με την διαφορα οτι ακουγεται ετσι και χωρις να εχω υγρο ,απλα ηθελα να δω αν ειναι σε μενα η γενικα ειναι θορυβωδεις η τζουρα του ?
Να σου πω κι εμένα το ίδιο συμβαίνει...Όταν ρουφάς είναι σαν να κάνει μπουρμπουληθρες....
Σίγουρα κάτι παίζει με το airflow γιατί όταν κοτσαρα μία οδοντογλυφίδα στην είσοδο του αέρα στη βάση, με αποτέλεσμα να μειωθεί το εύρος του αέρα δεν είχα το ίδιο θέμα...Βασικά και με το δάχτυλο αν τον καλύψεις λίγο τον αέρα στρώνει..
Πάντως για να μην έχω διαρροές σταζω υγρό πάνω στο βαμβάκι...Οποτε τανκατο δεν μπορώ να τον πω τον μικρό..

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:02 »
Πριν από λιγο τον παρέλαβα & τον έστησα μετά από πλυσιματάκι 30ga kanthal 4 σπείρες ~ 1.3Ohm 8 Watt
Τζούρα αρκετά καλή ούτε πολύ σφικτή ούτε πολύ ανοικτή.
Δεν μπορώ ωστόσο να ευθυγραμμίσω το deck η μία θέση για βαμβάκι μου βγαίνει στο airflow όπως και να το κουμπώσω.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:35 »
Αν γυρίσεις λίγο το κεντρικό pin πριν βιδώσεις πάνω του το ντεκ, φαντάζομαι πως τελικά μάλλον θα το καταφέρεις. Αλλά δεν βλέπω γιατί χρειάζεται να το κάνεις αυτό. Αν σου κάνει διαρροές ή υποτροφοδοσίες (δεν μου έχει κάνει ποτέ ως τώρα και με στησίματα ότι νάναι) θα πρέπει να δεις το στήσιμο σου...


Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 15:37 »
Παίζει μια χαρά, και στο πλάι που τον άφησα για πολύ ώρα δεν εβγαλε σταγόνα΄, οπότε τον αφήνω έτσι & στο επόμενο στήσιμο το προσπαθώ.

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 14:52 »
Ήρθε κι ο δικός μου! Μια χαρά είναι με πολύ καλή γεύση και ατμό κ κομψότατος.
Το μόνο που με ανησυχεί είναι αν θα μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικά τανκάκια αν χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 11:40 »
Για την αντιμετώπιση σφυριγμάτων/μπουρμουληθροήχων ακολούθησα τα παρακάτω
1) Ξεβίδωμα της καμπάνας πριν την τοποθέτηση έτσι ώστε να σφίξει καλά μετά πό το κλείσιμο του τανκ
2) Απαλά φυσήματα κρατώντας μια χαρτοπετσέτα δίπλα στην εισαγωγή αέρα για συγκράτηση παραπανίσιων υγρών
3) 2-3 τζούρες καλύπτοντας με το δάχτυλο τη μισή εισαγωγή αέρα

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 14:42 »
Πολύ καλός ο μικρός  ! Διακριτικός, όμορφος,  πολύ γεύση,  ακόμα και με σκέτη βάση, με 0,5 πυραζινη. 2 πυρήνα, 1,15 ohm,  26 κανθαλ.  Δεν δυσκολεύτηκα στο στήσιμο,  δεν έχω δει διαρροές, υγρασία,  μπουρμπουλήθρες. 
Ευχάριστη έκπληξη! 

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 22:39 »
Ειλικρινά απορώ πως δεν γίνεται ο χαμός με τον μικρούλι vario, όπως πχ με τον doggy. Έχω και τους δύο και κάθε μέρα με κερδίζει όλο και πιο πολύ. Η μικροσκοπική καμπάνα του δίνω απίστευτη ανάλυση γεύσης. Κάνω σκέτη βάση,  με σταγόνες πυραζινης,  ακουμπησα το σταγονομετρο του supreme στις οπές αναπληρωσης, χωρίς να στάξω υγρό,
και μετά από λίγες τζούρες είχα τη γεύση του !


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 20:57 »
μου ήρθε ο κλώνος σήμερα
λες και ακούς τον τυφώνα οποτε κανεις τζούρα
τι είναι αυτό ρε
κάτι δεν έκανα καλά
τον άφησα πάνω στο κομοδίνο και μετά από καμια ώρα τον βρήκα άδειο και το υγρό στο κομοδίνο
καλά που δεν χωράει πολύ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vario (όχι προεπισκόπηση, κανονική επισκόπηση)
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 21:00 »
Κάνει θόρυβο πράγματι Κώστα. Αλλά τέτοια διαρροή δεν μου έχει κάνει ποτέ! Η τζούρα σου αρέσει; Γιατί σου είχα πει πριν καιρό πως δεν είναι για σένα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123551 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos