vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3135 στις: Αυγούστου 06, 2016, 09:42 »
"Αποφάσισα να το κόψω"  κλπ  κλπ λέει ο τίτλος.
Για ναργιλέ δε μου πέφτει λόγος, ίσως ο φίλος να νομίζει πως έχει πρόβλημα, χωρίς να έχει στην ουσία.
Anyway, υπάρχουν συσκευές e-hookah & e-shisha, δες κάτι τέτοιο για να καλυφθείς. Καλύτερα κάτι σαν αυτό ή αυτό για μη μπεις στον πειρασμό να το βάλεις στην τσέπη.

Υ.Γ. Κάποτε έλεγαν για τις ΗΠΑ πως επειδή είχαν τις κορυφαίες ένοπλες δυνάμεις (σφυρί) διαθέσιμες, έβλεπαν όλα τα προβλήματα της γης σαν "καρφιά".

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3136 στις: Αυγούστου 06, 2016, 11:55 »
Δεν αρχισα να κάνω ναργιλε τωρα παντως κανω αρκετα χρονια απο τα19 απλα μολις δοκιμασα ηλεκρεονικο φιλου μου φανηκε παρομοιο και ειπα γιατι δεν κανω αυτο αντι για ναργιλε.Οι περισσοτεροι μου λετε μακρια τοσο κακο κανει το ηλεκτρονικο?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3137 στις: Αυγούστου 06, 2016, 11:58 »
κακο σε σχεση με τι????απο το τιποτα,ναι κακο κανει αλλα απο το τσιγαρο πολυ καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3138 στις: Αυγούστου 06, 2016, 12:16 »
Όλα αυτά που σου λένε τα παιδιά δεν τα λένε απο κακό, τοσα χρόνια καπνιστές ξέρουμε απο 1ο χέρι τι κακό κάνει το τσιγάρο και ο καπνός γενικότερα, ξεκινίσαμε το Η.Τ, γιατί κακά τα ψέμματα δεν έχουμε την δύναμη να το κόψουμε μαχαίρι.
Αν μπορέσουμε να κάνουμε κάποιον να κόψει τον καπνό, το τσιγάρο, το φουμάρισμα χωρίς ακόμα και την χρήση του Η.Τ. θα είναι μια ηθική επιβράβευση για εμάς.
Όπως είπε και ο Αντώνης, σε σχέση με το τσιγάρο είναι πολύ καλύτερο, σε σχέση όμως με τον καθαρό αέρα οχι.

υ.γ.off topic  τώρα τελευταία βλέπω πολλούς νέους να έχουν κάνει το άτμισμα μόδα, εκεί φταίνε και τα ατμομάγαζα που πουλάνε σε κάτω τον 18 ετών ατμιστικά προϊόντα.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3139 στις: Αυγούστου 06, 2016, 12:20 »
υ.γ.off topic  τώρα τελευταία βλέπω πολλούς νέους να έχουν κάνει το άτμισμα μόδα, εκεί φταίνε και τα ατμομάγαζα που πουλάνε σε κάτω τον 18 ετών ατμιστικά προϊόντα.


οπως πουλανε μπυρες,τσιγαρα,ουισκι κ.λ.π...............σαφως ομως εχουν μεριδιο ευθυνης

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3140 στις: Αυγούστου 06, 2016, 14:59 »
συμφωνώ κι επαυξάνω. εξάρτηση ή έχεις ή δεν έχεις. για αυτό όλοι σου λένε να το ξανασκεφτείς. καλύτερο από το τσιγάρο είναι σαφώς το ηλεκτρονικό αλλά εντελώς αθώο δεν είναι τίποτε.
οπότε εφόσον δεν καπνίζεις τσιγάρο γιατί δεν δοκιμάζεις να μην φουμάρεις ούτε ναργιλέ, αυτό λέμε μόνο.
από εκεί και πέρα εσύ θα αποφασίσεις, απλώς το σημαντικότερο είναι να έχεις σαν γνώμονα την υγεία σου, γιατί είσαι και νέος άνθρωπος. όσο πιο νωρίς απαλλαγείς από βλαβερές, μικρές ή μεγάλες, εξαρτήσεις, τόσο το καλύτερο  ;)

υ.γ. εγώ πάντως αυτό με τη...μόδα δεν το βλέπω. ίσα ίσα, λόγω της παραπληροφόρησης νομίζω ότι οι νέοι είτε κάνουν κανονικό τσιγάρο είτε τίποτε άλλο. αλλά ναι, θα προτιμούσα σε ανήλικους ούτε τα περίπτερα να δίνουν τσιγάρα και αλκοόλ πχ.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3141 στις: Αυγούστου 06, 2016, 15:20 »
Η αλήθεια είναι αυτή,  πήγα σε καφέ να δω μπάλα, όλα τα πιτσιρίκια με μπύρες και τσιγάρα,  σίγουρα τα μισά κάτω των 18 , και εγώ ο εξωγήινος με το cuboid mini  ...

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3142 στις: Αυγούστου 06, 2016, 15:27 »
λογικο γιατι ενα πακετο τσιγαρα και ενας αναπτηρας κρυβεται πιο ευκολα απο ενα μοντακι απο τους γονεις.αμα βαλεις και μπαταριες,φορτιστες,υγρα.............καθαρισες :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3143 στις: Αυγούστου 06, 2016, 21:29 »

... δεν γνωρίζουμε αν μιλάμε με ανήλικο, ...

Γνωρίζουμε ότι ΔΕΝ μιλάμε με ανήλικο.
Με οποιονδήποτε μιλάμε στο φόρουμ, είναι ενήλικος.
Αν ήταν ανήλικος, δεν θα έκανε εγγραφή.
Αν αρχίσουμε το μαγισσοκυνηγητό, ο Atmos μπορεί να είναι 15χρονη καπνίστρια.

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3144 στις: Αυγούστου 06, 2016, 23:49 »
Ρε παιδιά ντάξει κανονικά πρέπει να κόψω και τον αέρα που αναπνέω γιατί και αυτός καρκινικός είναι να κάνω υγιεινή διατροφή να αθλούμαι κτλ αυτά τα ξέρουμε όλοι.
Εγώ απλά ήθελα να ξέρω αν το ΗΤ είναι χειρότερο απο ναργιλέ στην ουσία,ντάξει ξέρω οτι με αυτά που έχετε περάσει με το τσιγάρο προσπαθείτε να μην προτρέπετε κάποιον να μπεί στο τρυπάκι αυτό αλλά εφόσον το ΗΤ είναι καλύτερο απο τσιγάρο και απο ναργιλέ(λογικά) δεν βλέπω το λόγο να μην δοκιμάσω.

Είναι λες και μπήκα στο anti-vaping.gr (no offense)  χαχαχα :))

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3145 στις: Αυγούστου 06, 2016, 23:52 »
οχι στο anti vaping αλλα στο anti smoking................αν σωνει και καλα θελεις να δοκιμασεις κανε αυτο που σου προτειναν λιγο πιο πισω.παρε ενα AIO και βλεπεις.διαβασε λιγο και εδω

http://vaping.gr/index.php/topic,29387.0/topicseen.html

Αποσυνδεδεμένος nobio77

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3146 στις: Αυγούστου 07, 2016, 00:35 »
Καλησπέρα παιδιά! Άλλος ένας σχετικά νέος ατμιστής εδώ που χρειάζεται τα φώτα σας για να επιλέξει συσκευή!
Πιο συγκεκριμένα, ατμίζω ήδη εδώ και 1-1.5 μήνα περίπου, ενώ πριν από αυτό κάπνιζα 5-6 χρόνια κ.τ. και η σταθερή μου κατανάλωση τα τελευταία χρόνια ήταν ένας 25αρης καπνός σε 2 μέρες και κάτι περίπου.
Προς τα τέλη του ιούνη, τα έκαψα εντελώς επειδή έκανα ένα ολόκληρο καπνό σε λιγότερο από 1 μέρα, και πετάχτηκα σε ένα κατάστημα nobacco και πήρα το Mas 30W μαζί με τον Ostria για ατμοποιητή, για να ξεκινήσω το άτμισμα και να δω το κατα πόσο με βολεύει και αν μπορώ να κόψω το τσιγάρο με αυτό. Για αρχή μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλό σετ, όμως τώρα έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν ορισμένα πράγματα και νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα για μια αναβάθμιση.
Το πρόβλημα που έχω με τον ατμοποιητή είναι ότι είναι φτιαγμένος περισσότερο για τσιγαρίσιες τζούρες, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απολαύσω πνευμονικές ακόμα και αν ανοίξω πλήρως την ροή του αέρα, ενώ το κυρίως πρόβλημα μου με το modάκι είναι η μικρή του σχετικά μπαταρία (θέλει 1 με 2 φορές φόρτιση την μέρα ανάλογα με το πόσο θα ατμίσω, και τις προάλλες κατέληξε να με αφήνει από μπαταρία ενώ ήμουν έξω με αποτέλεσμα να πάω να πάρω τσιγάρα ξανά μετά από ένα μήνα :'( ) και δευτερεύον πρόβλημα η μέτρια-μικρή ισχύς του (εντάξει δεν λέω ότι 30W είναι λίγα αλλά θα μπορούσε και καλύτερα :tongue_smilie: ).
Μετά από αυτά άρχισα να ψάχνω λίγο και βρήκα σετ το Joyetech eVic Vtwo μαζί με το Cubis Pro στα 85€ από ελλάδα. Θα ήθελα λοιπόν την άποψή σας για το αν αξίζει να προβώ σε αυτή την αγορά ή αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε modάκι ή ατμοποιητή. Επίσης να σημειώσω ότι δεν με χαλάνε προτάσεις για αγορά και από εξωτερικό, απλά δεν ξέρω ποια καταστήματα θεωρούνται καλά και αξιόπιστα και γι'αυτό δεν έχω ψάξει και μόνος μου από εκεί. Τέλος, να αναφέρω και τα κριτήρια μου για τις συσκευές, όσον αφορά τον ατμοποιητή ψάχνω κάποιον που να βολεύει και για πνευμονικές, να βγάζει αρκετό ατμό και καλή γεύση, να έχει χωρητικότητα τουλάχιστόν 3-4ml και να μπορεί να πάρει έτοιμες αντιστάσεις. Για το mod ψάχνω κάποιο που να έχει ενσωματομένη μπαταρία (για να μην αυξηθεί και άλλο το κόστος με τις μπαταρίες και τον φορτιστή που θα χρειαστεί να πάρω έξτρα αλλά και για την ευκολία της) από 4000mAh και πάνω για να μου βγάζει άνετα την μέρα και να είναι από 80W και πάνω για να με καλύψει και λίγο για το μέλλον. Αυτά.. ;)
Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια παιδιά!! :)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3147 στις: Αυγούστου 07, 2016, 00:43 »
για μοντακι ετσι οπως το θες κοιτα αυτο

https://www.fasttech.com/products/0/10011027/5202904-authentic-eleaf-istick-power-80w-5000mah-tc-vw


για ατμοποιητες δεν ξερω,εγω παιζω σε καθαρα επισκευασιμους

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3148 στις: Αυγούστου 07, 2016, 00:48 »
Φιλε @Goldpipe εγω σου ειπα μεινε με ναργιλε γιατι φανταζομαι κανεις 2-3-4 φορες τον μηνα που δεν κανει κακο. Θεωρητικα και λιγα τσιγαρα την βδομαδα δεν κανουν κακο, απλα στο τσιγαρο κανεις δεν μενει σε τοσα, ειναι επιθετικα εθιστικο. Οπως μιλας καταλαβαινω κι εγω και οι υπολοιποι πως το ξερεις αυτο. Οπως ειπες το ηλεκτρονικο ειναι πιο φορητο και πιο ευκολο στην χρηση οποτε θα ατμιζεις συχνα πυκνα, οι 3-4 φορες τον μηνα ισως γινουν 3-4 την μερα. Ο ναργιλες απο την αλλη θελει δουλεια και στησιμο και θα το σκεφτεσαι. Θα συνηθισεις να παιρνεις τζουρες πιο συχνα ουσιαστικα κι αυτο ειναι πιο ανυσηχητικο μακροχρονια απο αραιη χρηση ναργιλε που καποια στιγμη θα βαρεθεις και θα τον αφησεις κιολας. Το ατμισμα ειναι υποκαταστατο της συνηθειας να καπνιζεις συχνα ουσιαστικα, δεν χρειαζεται να δημιουργησεις αυτην την συνηθεια. Ενα ωραια υγρο κι εμενα με κανει να ατμιζω πολυ περισσοτερο απ'οσο χρειαζομαι. Με καταλαβαινεις πιστευω, εκει θεωρω το ατμισμα επικυνδινο σε μη καπνιστη. Ειναι καθαρα θεμα συσχετισης νευρωνων εγκεφαλου.

Εαν παρεις το ηλεκτρονικο λοιπον προσεχε μην το συνηθισεις, ουσιαστικα γι'αυτο σε αποτρεπουμε καποιοι. Ισως δεν το ακουμπας καν και τσαμπα στα λεμε. Σε σχεση με το να μην ατμιζεις ειναι επιβλαβες παντως οπως ειπαν και πανω. Απλα μην παρεις ποτε υγρο με νικοτινη και απολαμβανε μια στο τοσο ωραιες γευσεις. Εαν κανεις πολυ συχνα ναργιλε τοτε σιγουρα ειναι μια καλη αγορα, αλλα απο τα συμφραζομενα καταλαβα πως εισαι αραιος χρηστης και περισσοτερο θυμα της "μοδας" εαν μου επιτρεπεις :) .

Το AIO που λες να παρεις δοκιμασε το πριν το παρεις παντως γιατι δεν νομιζω να σου ταιριαξει. Υπαρχουν σφηχτες και αερατες τζουρες και ο ναργιλες ειναι αερατος. Θα θες κατι που να τραβαει περισσοτερο απο AIO πιστευω οποτε δοκιμασε το πρωτα. Αν δεν χρειαζεται να το παρεις και αμεσα, μπορουμε να βοηθησουμε αν βρεις τι στυλ σου αρεσει να κανεις μια καλη αγορα και οικονομικη απ'εξω. Στειλε μου και πμ αν θελεις βοηθεια καπου.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3149 στις: Αυγούστου 07, 2016, 01:00 »
Γνωρίζουμε ότι ΔΕΝ μιλάμε με ανήλικο.
Με οποιονδήποτε μιλάμε στο φόρουμ, είναι ενήλικος.
Αν ήταν ανήλικος, δεν θα έκανε εγγραφή.
Αν αρχίσουμε το μαγισσοκυνηγητό, ο Atmos μπορεί να είναι 15χρονη καπνίστρια.
Πολύ σωστά. Έτσι είναι, κι έτσι πρέπει να είναι. Δεν ήθελα ν' αστυνομεύσω τη συζήτηση, δεν είναι δική μου δουλειά να ψάχνω μικρές νεράιδες πριν πέσουν στον βούρκο της αμαρτίας. Σας ζητώ συγγνώμη.

Αγαπητέ φίλε Goldpipe, και η δική μου πρόταση είναι το ΑΙΟ. Απλό, απλούστατο, οικονομικό και ποιοτικό. Προσωπικά, το έχω προτείνει σε πάρα πολλούς φίλους που πλέον είναι ατμιστές. Καλώς ήρθες στο άτμισμα. 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59920 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12