vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 8 χρήστες
vag21, Milarepa, dkostas, manoslykos, angelosdes, Sergios, th3ofilos, john67

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3120 στις: Αυγούστου 05, 2016, 22:27 »
Μάλλον μπερδεύτηκες. Αν ήθελα να μιλήσω άσχημα απλά δεν θα μιλούσα. Ευγενέστατος ημουν όπως πάντα και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί θίχτηκες.

Δεν έχω καμία θέση προτύπου, συζήτηση συντονίζω. Σε φόρουμ ατμίσματος. Στο οποίο προτείνεις σε κάποιον τη χρήση προϊόντος καπνού. Καταλαβαίνεις που το πάω, έτσι?

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3121 στις: Αυγούστου 05, 2016, 22:52 »
Το κομματι που παρεθεσα ευγενεια δεν περιειχε και ηταν επιθετικο. Ρωτα τριτο προσωπο να σου αναφερει αντικειμενικα αν ηταν ευγενικο γιατι ισως το βλεπεις αλλιως. Λιγος σεβασμος παντως δεν βλαπτει.
Εφοσον εχεις ανωτερη θεση απο εμας τους απλους χρηστες του φορουμ, θελωντας το ή μη εχεις θεση προτυπου για καποιους. Μεχρι αυτο το μηνημα και για εμενα ειχες πχ, με ειχαν βοηθησει και καποια review σου οποτε δεν σου κρυβω πως με απογοητευσες, αλλα ανθρωποι ειμαστε συμβαινουν αυτα.
Το οτι ειναι φορουμ ατμισματος δεν σημαινει πως υποστηριζουμε μονο αυτο με παρωπιδες. Για αραιη χρηση συνεχιζω να πιστευω πως στο συγκεκριμενο ατομο ειναι καλυτερη επιλογη ο ναργιλες. Ξερωντας τι ειναι και ποσο καπνο περιεχει. Το οτι κοψαμε καποιοι το καπνισμα δεν σημαινει πως τα καπνικα προιντα ειναι taboo. Η συνηθεια του καθημερινου συνεχομενου καπνισματος 20 τσιγαρων ειναι κακη, οχι ολα τα καπνικα προιντα και ολες οι χρησεις, μην το γενικευουμε. Δεν το συνεχιζω μην καταληξω off-topic, το νοημα μου παντως πιστευω πως το περασα. Δεν χρειαζεται να συνεχιστει εδω αυτο.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3122 στις: Αυγούστου 05, 2016, 23:05 »
Αν μου επιτρέπεις, φίλε tortugas (ως τρίτο πρόσωπο) αγενές δεν το λες το μήνυμα του Cruiser με τίποτα.
Μπορεί να μην συμβαδίζει με την προσωπική σου αισθητική ή τον τρόπο που εσύ εκφράζεσαι, αλλά αγενές δεν είναι.
Επίσης θα συμφωνήσω με τη θέση του Cruiser και ως προς την προτροπή σου για χρήση ναργιλέ. Όχι επειδή είναι θέμα παρωπίδων, σε καμία περίπτωση. Όμως (ανεξάρτητα από το αν είμαστε φόρουμ για το άτμισμα ή όχι) το να προτείνεις σε κάποιον προϊόντα καπνού, τη στιγμή που όλοι εδώ μέσα έχουμε τραβήξει τα ζόρια μας για απαλλαγούμε από το... ρημάδι, ε, φαίνεται λίγο... κάπως. Ειδικά μάλιστα τη στιγμή που ο φίλος που έκανε την ερώτηση, δεν είναι μόνιμος καπνιστής, και ακόμα ειδικότερα από τη στιγμή που ακόμα και για τον ναργιλέ, υπάρχουν υποκατάστα ατμίσματος,

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3123 στις: Αυγούστου 05, 2016, 23:21 »
Thanks e-spy, ισως να το πηρα εγω λαθος. Απλα προταση που ξεκιναει με "Αληθεια τωρα?" και με αυτην την συνεχεια ευγενικη δεν την λες οτι αισθητικη κι αν εχεις. Οπως και να χει ειπαμε τις αποψεις μας και τουλαχιστον σε καποια συμβαδισαμε τουλαχιστον. Εν τελει να βγαλει μια γνωμη με τις επιλογες του ο Goldpipe εαν τα δει.

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3124 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:12 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Ναργιλέ έχω έναν μικρό σπίτι που κάνω που και που απλά επειδή έχω διαβάσει πολλά "καλούδια" έλεγα μήπως τσίμπαγα ένα ηλεκτρονικό που μπορείς να κάνεις όπου και όποτε θες χωρίς πολλά πολλά.Απο ότι κατάλαβα δεν πρέπει να μένει με το υγρό μέσα χωρίς να το χρησιμοποιείς γιατί χαλάει? δηλαδή αν δεν φουμάρω κάθε μέρα δεν συστήνεται?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3125 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:15 »
αν δεν φουμαρεις καθε μερα παει να πει οτι η εξαρτηση σου ειναι ελαχιστη.το καλυτερο που εχεις να κανεις για τον εαυτο σου ειναι να το κοψεις τελειως :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3126 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:30 »
Εξάρτηση υπάρχει αλλά πολύ μικρή θέλω κάτι να φουμάρω αλλά ταυτόχρονα να μου είναι και ευχάριστο το τσιγάρο δεν το μπορώ με τίποτα όσες φόρες έχω κάνει νοιώθω μια αηδία αλλά δεν μπόρω ούτε να μην κάνω τίποτα..:D

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3127 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:33 »
Αν μέχρι την Κυριακή δεν το κόψεις τελείως, μπες Δευτέρα πρωί, νωρίς να μην έχει κόσμο, σε ένα ατμοκατάστημα.
Ζήτα ένα εργοστασιακό ντρίπερ και μία μπαταρία μεταβλητής τάσης.
Δοκίμασε μερικά υγρά και διάλεξε ένα.
Κάτσε υπομονετικά να σου εξηγήσουν.
Απόλαυσε το άτμισμα.
Από Τρίτη τα κόβεις όλα τελείως ή ημιτελώς ή ότι σε χαλάει.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3128 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:35 »
Πάρε ένα ΑΙΟ, 24 ευρώ,  ένα υγρό χωρίς νικοτινη 5 - 6 ευρώ, με κάνα φρούτακι  και κάνε τις δοκιμές σου όπως κάναμε ολοι. Αν σου κάνει προχωράς παρακάτω.  Αν όχι τα πουλας, τα χαρίζεις,  τα ντουλαπιαζεις,  τα πετάς  ....
Τόσο απλά!

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3129 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:42 »
Λοιπόν χίλια ευχαριστώ παιδιά αποφάσισα να ακολουθήσω τη συμβουλή του gstamatos και να τσιμπήσω ένα aio στα 20 ευρο που βρήκα να δω τι παίζει και βλέποντας και κάνοντας.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3130 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:42 »
Για να φουμάρεις σωστά. Πάρε κάτι σε μαύρο τετράγωνο με οθόνη, στον πατέρα σου να πεις πως είναι mp3. Ξεκίνα με χαμηλή νικοτίνη κι αργότερα ανεβαίνεις, όχι μπαμ και κάτω. 

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3131 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:48 »
26 χρονων πιστευω ειμαι αρκετά μεγάλος για να μην δίνω αναφορά  :thumpup:
Καλά ο πατέρας να κοιτάξει να κόψει την βλακεία που δεν λέει να την αλλάξει με τπτ και ας αφήσει εμένα..
Θα τσιμπήσω το αιο που το προσκυνάνε ολοι τοσο πολυ και θα δείξει  8)

YΓ: Με χαμηλή νικοτίνη?χωρίς θα πάρω γιατί μετά θα μου αρέσει και το τσιγάρο αν το πάω έτσι.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3132 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:51 »
Εύχομαι τα καλύτερα, αγαπητέ μου φίλε. Στα 26 σου δεν ξεκινάς να ψάχνεις να φουμάρεις. Εγώ δυστυχώς είμαι βλάκας, εύχομαι ολόψυχα μην γίνεις όπως τα μούτρα μου με καμένα πνευμόνια. 

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3133 στις: Αυγούστου 06, 2016, 02:02 »
Καμιά φορά τα πράγματα είναι πολύ απλά. Μόνο σου εύχομαι και να μη πας πότε στο τσιγάρο. (30 χρόνια καπνιστής, slk την καινούργια θα χα τώρα αν κρατούσα τα λεφτά μου αντί να τα καίω  !) Χώρια την ζημιά   στα πνευμόνια μου ..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3134 στις: Αυγούστου 06, 2016, 02:12 »
[justify]Ας σοβαρευτούμε, ελπίζω και οι φίλοι της προτροπής και της άνεσης. Αγαπητέ μου φίλε, πέρα από αυτά τα περίεργα που γράφεις, δεν γνωρίζουμε αν μιλάμε με ανήλικο, συγγνώμη αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω το αντίθετο. Το άτμισμα δεν είναι για όλους, είναι βοήθεια όχι παιχνίδι ή ψυχαγωγία. Πώς θα συμβουλέψει κάθε μέλος μίας ατμιστικής κοινότητας ένα άτομο όπου λέει: συχαίνομαι το κάπνισμα, κάνω συχνά ναργιλέ αλλά θέλω να φουμάρω;[/justify]

Μείνε μακριά απ' όλα. Η υγεία μας δεν είναι για δοκιμές φουμαρίσματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12