vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 6 χρήστες
dvelev, manoslykos, SEB, dkostas, th3ofilos, ZoeM

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση εννοειτε οτι θα τον βαλω να το βιδωσει και να το φτιαξει ο ιδιος στο μαγαζι..

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Γενικά αν δεν το έχεις κάνει ακόμα άνοιξε τα θέματα του μοντ κ του άτμο που σε ενδιαφέρουν,έχεις πολύυυυυ διάβασμα αν είναι αυτά τα δύο :D
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,187.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,197.0.html

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Εχω διαβασει οσα μπορεσα πριν καταληξω στην συνθεση που λεω οπως εχω δει και βιντεακια στο youtube. Θελω να δω τι θα χει και το μαγαζι οταν θα παω εκει και να αποφασισω και απο κοντα

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Και γω νέος στο ατμισμα τωρα , πήρα το ΑΙΟ εφόσον πολλοί το προτείνανε αλλα δεν ξερω κατι με τράβαγε στο pico. Δεν λέω το ΑΙΟ παρα πολυ καλό για μένα που είμαι και νέος στον χώρο αλλα το pico απλα με τράβηξε μάλλον μετα από καιρό αν το συνεχίσω αυτό θα πάρω θα ειναι λιγο δύσκολα βέβαια με ρυθμίσεις κτλπ αλλα ελπίζω να τα καταφέρω αυτό ειναι και το καλό του ΑΙΟ απλα πατάς ένα κουμπί και είσαι έτοιμος τωρα στο άλλο τρέχα γύρευε πάντως σκεφτομαι να το παραγγείλω από εξωτερικό μπας και μου ρθει σε καλή τιμή , αν έχετε κατι υπόψιν σας μπορείτε να το μοιραστείτε μαζί μου επίσης μιας και ειναι να πάρω από εξωτερικό αν έχετε να μου προτείνετε κατι άλλο πολυ ευχαρίστως να σας ακούσω όσο για τα υγρά το πρώτο μου ειναι το lique France enjoy αρκετά καλό μπορώ να πω 

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3079 στις: Ιουνίου 22, 2016, 11:32 »
καλημερα κι απο εμενα.
ερασιτεχνης καπνιστρια ως τωρα(αφου τα τελευταια χρονια κανω 2-8 τσιγαρα την ημερα) τις τελευταιες 15 ημερες εχω καταφερει να κανω μονο 1 τσιγαρο, και αποφασισα να το αφησω εντελως και να δοκιμασω το ατμισμα.
γενικα δεν μου ειναι δυσκολο να κοψω το τσιγαρο αλλα θελω να εχω εναλλακτικη σε ολες αυτες τις περιπτωσεις που λεμε "θα αναψω ενα τσιγαρο, δεν αντεχω".
εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες στο φορουμ για το joyetech aio, εχω δει και πολλα ελληνικα και ξενα reviews στο youtube,  και μαλλον προς τα εκει κλινω, ομως θα ηθελα να σας ρωτησω 2-3 πραγματακια.
ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν καποια ερωτηση σας φανει χαζη, 2 εβδομαδες ειναι που "μελεταω" μονο  :-[
το ειχα ψαξει και παλιοτερα αλλα μπερδευομουν με τους ορους κλπ κ δεν το αποφασιζα.
1.καταρχην, ως εναλλακτικη του aio εχω στο μυαλο μου το eleaf ijust start( απλο ή plus) και το kamry x6 plus mini. τα θεωρειτε καλα ως αρχικα πακετα για εναν μετριο καπνιστη?ποιο απο τα τρια ειναι πιο πιθανο να με καλυψει?
2.μιας κι εψησα και το συντροφο μου να δοκιμασει το ατμισμα, τα ιδια πακετα θα μπορουσαν να τον καλυψουν, δεδομενου πως εκεινος καπνιζει 1-1μιση πακετο την ημερα?
3.στο ιντερνετ εχει πολυ καλες τιμες στα site που εχω δει κι εδω οτι ψωνιζουν τα μελη, ομως στα καταστηματα μπορεις και να δοκιμασεις απο οτι εχω διαβασει.διλημμα... δινεις 10 ευρω παραπανω και πας σε καταστημα ή εμπιστευεσαι το ενστικτο και παραγγελνεις μεσω ιντερνετ?
4.τα υγρα αναπληρωσης τα βρισκουμε παντου με το ιδιο ονομα? εχω μπερδευτει πολυ με αυτο καθως πχ τα περισσοτερα που βρηκα στο ιντερνετ γραφουν οτι ειναι 80-20 ενω εχω διαβασει πως για το ΑΙΟ θελει 50-50 ή 60-40.
συγγνωμη για το κατεβατό κι ευχαριστω εκ των προτέρων για οποια βοηθεια μπορειτε να μου δωσετε.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3080 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:01 »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..
Οσο αφορα το pico εχω διαβασει καποια πραγματα που με αποτρεπουν και θεωρω καλυτερο τον evic, για τον ναυτιλο δεν ειχα ιδεα απλα ο kangertech νομιζα οτι ειναι καλος επειδη ειναι και χειροποιητος, το χω δοκιμασει και στην πραξη σε εναν φιλο μου και ειχε ενα πολυ καλο αποτολεσμενα με μια μετρια σχετικα γευση...
Η μονη διαφορα οτι αυτος δεν ειχε τον top tank αλλα τον sub tank

ο pico ειναι bestseller και η ποιοτητα σε σχεση με την τιμη ειναι πολυ καλη , τον χρησημοποιω απο την πρωτη μερα που ατμιζω και δεν εχω κανενα προβλημα ,επισεις ο συνδιασμος με μεγαλο ναυτιλο ειναι τελειος για αυτους που θελουν τσιγαρισια τζουρα 

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3081 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:33 »

1.καταρχην, ως εναλλακτικη του aio εχω στο μυαλο μου το eleaf ijust start( απλο ή plus) και το kamry x6 plus mini. τα θεωρειτε καλα ως αρχικα πακετα για εναν μετριο καπνιστη?ποιο απο τα τρια ειναι πιο πιθανο να με καλυψει?

Για τα ijust start/plus mini δεν έχω εμπειρία.
Για το aio. Το έχει φίλος και το πήρα δώρο σε άλλον φίλο. Δουλεύει πάρα πολύ καλά. Θα σε καλύψει. Θα καλύψει οποιοδήποτε καπνιστή. Ίσως/μπορεί και ενδέχεται να μην "καλύπτει" κάποιον ατμιστή, αυτόν δηλαδή που κυνηγάει γεύση, ντουμάνια, τεράστια αυτονομία κτλ. Τον καπνιστή άνετα. Ιδιαίτερα εσένα που 8 τσιγάρα είναι λίγα.

2.μιας κι εψησα και το συντροφο μου να δοκιμασει το ατμισμα, τα ιδια πακετα θα μπορουσαν να τον καλυψουν, δεδομενου πως εκεινος καπνιζει 1-1μιση πακετο την ημερα?
Σε συνέχεια των προηγούμενων, θα τον καλύψει. Το πολύ βασικό όμως είναι η θέληση. Ναι ένα κουμπί είναι αλλά πρέπει να έχεις το νου να έχεις μπαταρία, να έχεις υγρό αν σου τελειώσει. Την ευκολία του τσιγάρου, που την έχουμε μάθει όπως και να το κάνουμε τίποτα δεν την αντικαθιστά.

3.στο ιντερνετ εχει πολυ καλες τιμες στα site που εχω δει κι εδω οτι ψωνιζουν τα μελη, ομως στα καταστηματα μπορεις και να δοκιμασεις απο οτι εχω διαβασει.διλημμα... δινεις 10 ευρω παραπανω και πας σε καταστημα ή εμπιστευεσαι το ενστικτο και παραγγελνεις μεσω ιντερνετ?

Για 10 ευρώ (2 μέρες κάπνισμα έτσι;) τι να παραγγείλεις; Αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα πας στο μαγαζί από όπου ψώνισες και σχεδόν σίγουρα θα βρείς την λύση.
Αργότερα αν δείς ότι δεν φτάνει η μπαταρία, αν θες να τα κάνεις συλλογή όλα τα χρώματα, αν αν αν
παραγγέλνεις από ιντερνετ.

4.τα υγρα αναπληρωσης τα βρισκουμε παντου με το ιδιο ονομα? εχω μπερδευτει πολυ με αυτο καθως πχ τα περισσοτερα που βρηκα στο ιντερνετ γραφουν οτι ειναι 80-20 ενω εχω διαβασει πως για το ΑΙΟ θελει 50-50 ή 60-40.
συγγνωμη για το κατεβατό κι ευχαριστω εκ των προτέρων για οποια βοηθεια μπορειτε να μου δωσετε.
Ναι.
Στο μαγαζί που θα πας να αγοράσεις, ζήτα να δοκιμάσεις. Δύο τρείς γεύσεις, δεν έχει νόημα παραπάνω γιατί χάνεται η αίσθηση.
Ξεκίνα απο το βασικό 50/50 και βλέπεις στην πορεία.Ούτε και θα χρειαστεί να πας σε πολύ ακριβά υγρά. Ξεκινάς από τα "απλά".


Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3082 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:37 »

1.καταρχην, ως εναλλακτικη του aio εχω στο μυαλο μου το eleaf ijust start( απλο ή plus) και το kamry x6 plus mini. τα θεωρειτε καλα ως αρχικα πακετα για εναν μετριο καπνιστη?ποιο απο τα τρια ειναι πιο πιθανο να με καλυψει?
 

Καλημέρα rouli726! Καταρχήν να συστηθω κι εγω 8 μηνες στο ατμισμα ερχομενη απο 15-20 τσιγαρα την ημερα.
Για σενα λοιπον θα συμφωνούσα ΠΛΗΡΩΣ να διαλέξεις είτε το Aio ειτε το eleaf i just μια χαρα θα σε καλυψουν. Εχω δοκιμασει το aio και με ικανοποίησε εμένα που το θέλω το " χτυπηματάκι" μου και την προσομοίωση του τσιγαρου.  ::) Μεγαλες διαφορές δε νομίζω να υπρχουν. Δες την τσέπη σου βασικά. Αν ψάχνεις πιο εξειδικευμένες πληροφορίες τότε πρέπει να περάσεις από κάποιο ατμομάγαζο για να τις πάρεις και να δοκιμάσεις κιόλας αλλά κράτα και μικρό καλάθι γιατί δεν είναι όλοινγνώστες και πάντα παίζει και η προώθηση οπως σε καθε εμπορικο καταστημα ;) Ή να περιμένεις εδώ στο φόρουμ από τους πιο έμπειρους.


2.μιας κι εψησα και το συντροφο μου να δοκιμασει το ατμισμα, τα ιδια πακετα θα μπορουσαν να τον καλυψουν, δεδομενου πως εκεινος καπνιζει 1-1μιση πακετο την ημερα?


Ναι για τον σύντροφό σου θα πρότεινα κάτι πιο..." δυνατο" να το πω. Κρίνω εξιδίων ομως τα αλλοτρια! Πάντως κατα μεγαλη ομολογια οι περισσοτεροι καπνιστες ξεκινησαν με ενα istick και εναν " τσιγαρισιο" ατμοποιητη. Ναυτιλο, Τριτων ακομα καλυτερα, cubis λιγο πιο αερατος αλλα δυνατος. Πολλοι βαρεις καπνιστες εμειναν στο ατμισμα χωρις να θελουν να ξανακανουν τσιγαρο η το ελαττωσαν πολυ αλλα ΠΑΝΤΑ με το σκεπτικο κατα τη γνωμη μου οτι ΗΘΕΛΑΝ να το κανουν. Καποιοι χωρις να φανταστουν αν θα μπορουσαν επισης το καταφεραν.
Αν ειναι να μην απογοητευτει παντως γρηγορα και το "διαολοστειλει" το ατμισμα συστεινω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ κατι απο αυτα που σου ανεφερα. Επισης σε οικονομικες τιμες ειναι και evic vtc και καποια αλλα.

Για τα υπολοιπα...γιατι κουραστηκα με τις παραθεσεις.... :tongue_smilie: παρα πολλοι μπορεις να δεις και στο σχετιμο νημα ψωνιζουν απεξω χωρις προβλημα. Εαν κατι παει στραβα με τη συσκευη θελει μια αναμονη αλλα σαμπως και απο εδω να το παιρνες δεν θα επρεπε να περιμενεις να παει στην αντιπροσωπια κλπ; Η nobacco ξερω εξιδιας πειρας χωρις να εχω παρει μηχανημα απο κει βεβαια οτι εχει καλο επισκευαστικο τμημα. Για τα αλλα δεν ξερω. Σκεψου το. Εαν ειχα paypal μαλλον θα αγοραζα. Απο την αλλη εδω μπορεις να τον βρεις τον αλλον και εστω μα εκτονωθεις βρε παιδι μου. Ομως ειπαμε εγω ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ απο αγορες ιντερνετ. Δες το νημα και αποφασισε.
Τα υγρα εχουν σιγουρα παντου το ιδιο ονομα. Και η καθε εταιρεια εχει φιξ αναλογια "pg/vg. Τωρα μπορει να υπαρχουν και μαιμουδες ετσι αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση. Για υγρα.επιβαλλεται στην αρχη πιστευω που δεν ξερεις να πας σε φυσικο καταστημα να δοκιμασεις. Να παρεις μικρα μπουκαλακια να τα δοκιμασεις πως σου πανε, την αναλογια, την γευση ....
Αυτα απο εμενα. Καλη συνεχεια!

Edit@ antonio... την βομβαρδισαμε την κοπελα ε;;; :)) :)) αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να το σβησω !!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3083 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:43 »
Η zelatini ήταν αστραπή, με πρόλαβε ενώ πληκρολογούσα. Συμφωνώ και με τον άπειρα υπομονετικό στις απαντήσεις του Antonio_de_la_Svouras και με τη zelatini. Για ένα καπνιστή του πακέτου το πιθανότερο να είναι καλύτερο το istick το 30άρι που είναι απροβλημάτιστο, όπως και ο ναυτίλος, μεγάλος ή μικρός. Από προσωπική πείρα το γράφω.

ΟΜΩΣ, θα πάτε σε ένα καλό κατάστημα, κι ας είναι και ακριβούτσικο, θα δοκιμάσετε, θα δείτε τι σας αρέσει και μετά θα αποφασίσετε. Τόσο για τον εξοπλισμό όσο και για τα υγρά. Μετά έρχεται ο καιρός της οικονομίας. Όταν έχεις μπει για καλά στον ατμό. :)

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3084 στις: Ιουνίου 22, 2016, 12:45 »
καλημερα κι απο εμενα.
ερασιτεχνης καπνιστρια ως τωρα(αφου τα τελευταια χρονια κανω 2-8 τσιγαρα την ημερα) τις τελευταιες 15 ημερες εχω καταφερει να κανω μονο 1 τσιγαρο, και αποφασισα να το αφησω εντελως και να δοκιμασω το ατμισμα.
γενικα δεν μου ειναι δυσκολο να κοψω το τσιγαρο αλλα θελω να εχω εναλλακτικη σε ολες αυτες τις περιπτωσεις που λεμε "θα αναψω ενα τσιγαρο, δεν αντεχω".
εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες στο φορουμ για το joyetech aio, εχω δει και πολλα ελληνικα και ξενα reviews στο youtube,  και μαλλον προς τα εκει κλινω, ομως θα ηθελα να σας ρωτησω 2-3 πραγματακια.
ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν καποια ερωτηση σας φανει χαζη, 2 εβδομαδες ειναι που "μελεταω" μονο  :-[
το ειχα ψαξει και παλιοτερα αλλα μπερδευομουν με τους ορους κλπ κ δεν το αποφασιζα.
1.καταρχην, ως εναλλακτικη του aio εχω στο μυαλο μου το eleaf ijust start( απλο ή plus) και το kamry x6 plus mini. τα θεωρειτε καλα ως αρχικα πακετα για εναν μετριο καπνιστη?ποιο απο τα τρια ειναι πιο πιθανο να με καλυψει?
2.μιας κι εψησα και το συντροφο μου να δοκιμασει το ατμισμα, τα ιδια πακετα θα μπορουσαν να τον καλυψουν, δεδομενου πως εκεινος καπνιζει 1-1μιση πακετο την ημερα?
3.στο ιντερνετ εχει πολυ καλες τιμες στα site που εχω δει κι εδω οτι ψωνιζουν τα μελη, ομως στα καταστηματα μπορεις και να δοκιμασεις απο οτι εχω διαβασει.διλημμα... δινεις 10 ευρω παραπανω και πας σε καταστημα ή εμπιστευεσαι το ενστικτο και παραγγελνεις μεσω ιντερνετ?
4.τα υγρα αναπληρωσης τα βρισκουμε παντου με το ιδιο ονομα? εχω μπερδευτει πολυ με αυτο καθως πχ τα περισσοτερα που βρηκα στο ιντερνετ γραφουν οτι ειναι 80-20 ενω εχω διαβασει πως για το ΑΙΟ θελει 50-50 ή 60-40.
συγγνωμη για το κατεβατό κι ευχαριστω εκ των προτέρων για οποια βοηθεια μπορειτε να μου δωσετε.

καταρχην αφου μπορεις κοψτο εντελως και μη παιρνεις ουτε ΑΙΟ ουτε ΜΑΙΟ ουτε τιποτα.. 
τωρα για το συντροφο καλυτερα ειναι να δωσεισ κατι παραπανω και να παρεις ενα pico με εναν cubis π.χ. που και θα τον κανουν να κοψει εντελως το κ.τ και οικονομικα ειναι σε σχεση αποδοσησ-τιμης.
ειτε το παρεις απο μαγαζι ειτε απ το ιντερνετ ειναι το ιδιο. στο μαγαζι θα πρεπει να πας για να δοκιμασεις υγρα να δεις τι σε βολευει..
τωρα για τα υγρα..δεν εχουν ολα τα μαγαζια ολες τις μαρκες. ασ κοιταξει για κατι καπνικο για αρχη..
μπορεις να διαβασεις αλλα νηματα που υπαρχουν στο φορουμ για υγρα αν και η γευση ειναι υποκειμενικη..

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3085 στις: Ιουνίου 22, 2016, 13:05 »
Αν το πάρεις από μαγαζι και όχι αγορά από το ιντερνετ , είναι τα διπλά πλεον και πλέον  χρήματα...
Καλύτερα κανε μια καλή συμφερουσα διαδικτιακή αγορα΄΄
Τα υπολοιπα θα στα πούμε εδώ στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3086 στις: Ιουνίου 22, 2016, 13:15 »
Για αγορά πρώτου εξοπλισμού είναι προτιμότερο να γίνει η αγορά από Ελλάδα γιατί μέχρι να ρθουν από Κίνα,  θα τα χει σταξει στα τσιγάρα.
Το ijust 2 δεν θα το συστηνα σε νεοεισερχομενο γιατί ο ατμοποιητης του είναι πολύ αερατος.


Στάλθηκε από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3087 στις: Ιουνίου 22, 2016, 13:44 »
Να ξαναγράψω λίγο για το ΑΙΟ (δεν σνομπάρω τα άλλα kits, απλώς δεν έχω εμπειρία)
Δεν του λείπει κάτι και η δύναμη του είναι εκπληκτική (ως προς το μέγεθος - τιμή)
Το μόνο που μπαίνει ως παράμετρος, το οποίο φυσικά εξαρτάται απο την χρήση, είναι η μπαταρία.
Από εκεί και πέρα
για να μην επανέλθω και κουράζω
η συμβουλή είναι η εξής:
"θα πάρεις ένα ΑΙΟ σίγουρα και από εκεί και πέρα διάλεξε αν θα αγοράσεις και κάτι άλλο"
Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι να διαλέξεις/βρείς υγρό να σου αρέσει.
Η αναφορά είναι σε push and vape κιτάκια και αναφέρετε εναλλακτικές. Καλές χρυσές δεν λέω αλλά η απλότητα που έχουν αυτά τα κιτάκια δεν παίζεται. Επιπλέον, για αυτό και επιμένω, είναι πάρα πολύ καλά στημένα.

Η δε τιμή του, για κάποιον που καπνίζει 1,5 πακέτο την ημέρα, είναι "αστεία".
Είναι τόσο καλό που κάνει εντύπωση η τιμή του.

Δεν είναι τυχαίο ότι σε κάθε video-review που θα δείς για το εν λόγω προϊον ξεκινάνε όλοι με την φράση:
"το καλύτερο δώρο σε έναν καπνιστή"

----
Το απλούστερο μηχάνημα είναι αυτό που έχει τις περισσότερες πιθανότητες να μείνει στο χέρι του καπνιστή.
Αν μπείς στο άτμισμα και δείς ότι σου πάει, προχωράς.
Το βασικό όμως είναι να μην φύγεις καρφί για το περίπτερο.

----
Ρούλα,
τι έγινε, σε σήκωσα να πας σε μαγαζί ή ακόμα; :tongue_smilie:
Υποθέτω σωστά ότι δεν έχεις μεγάλη εμπειρία απο διαδικτιακές αγορές γενικώς;



Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3088 στις: Ιουνίου 22, 2016, 14:38 »
εντάξει καταρχήν έχω μείνει άφωνη με την ανταπόκρισή σας!
ευχαριστώ πάρα πολύ όλους, ήταν υπερπλήρης η κάλυψη των απαντήσεών σας στις ερωτήσεις μου.
για να μην σας κουράσω, όπως είπα, ναι μεν άνετα κόβω το τσιγάρο απλά είναι αυτές οι μικρές στιγμές με νεύρα-άγχος κλπ που φοβάμαι πως θα το ανάψω το ρημάδι και το ένα θα φέρει το άλλο κλπ...
με τις διαδικτυακές αγορές δεν έχω κανένα πρόβλημα γενικά απλώς θεώρησα όπως είπαν κι άλλοι, πως για αρχή , θα πρέπει να πάμε σε ένα καλό κατάστημα(τουλάχιστον ένα) να δοκιμάσουμε να δούμε τί μας ταιριάζει, καθώς κανείς από τους δυο δεν έχει πιάσει στα χέρια του μέχρι πρότινoς η.τ.
και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
σύντομα θα σας πω τα νεότερα από τις αγορές μας!
υ.γ. δεν με λένε ρούλα, με λένε έφη :D το πώς προκύπτει το nickname είναι μεγάλη ιστορία   :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3089 στις: Ιουλίου 26, 2016, 12:25 »
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα.
Είμαι καπνιστής κυρίως στριφτού τσιγάρου τα τελευταία 7 χρόνια (ηλικία 24), με 25-30 τσιγάρα/ημέρα. Σήμερα, έκανα μια έρευνα γενικά με τις επιπτώσεις του ηλεκτρονικού τσιγάρου (το οποίο κορόιδευα, σχετικά με τις άγνωστες, για την ώρα, επιπτώσεις του στην υγεία :tongue_smilie:) και με την παρότρυνση γνωστού μου θα ήθελα να παρατήσω το συμβατικό τσιγάρο, το οποίο στο παρελθόν διέκοψα για διάστημα 9 μηνών. Θα ήθελα για αυτό την πολύτιμη βοήθειά σας με το τι να αγοράσω. Μπορώ να διαθέσω ένα χρηματικό ποσό γύρω στα 60-80 ευρώ. Έχω δει διάφορα μοντέλα και εταιρείες αλλα και πάλι δεν έχω καταλήξει τι και πως. Στην περιοχή μου υπάρχει σημείο πώλησης (φαρμακείο για την ακρίβεια) nobacco. Τι θα μου προτείνατε;
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση προκαταβολικά :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12