vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #210 στις: Μαΐου 05, 2016, 12:44 »
μηπως εννοει του σκαει και πεταει υγρο στο στομα?

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #211 στις: Μαΐου 05, 2016, 12:46 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #212 στις: Μαΐου 05, 2016, 12:57 »
μηπως εννοει του σκαει και πεταει υγρο στο στομα?

ναι αυτό αλλα το σκάσιμο που κάνει λέει πως είναι δυνατό
προοριζόταν για την γυναικα του αλλα τελικά το κράτησε ο ίδιος επειδή τρομάζει ακόμα και αυτός κάθε τρεις και λίγο που του κάνει σκάσιμο
μήπως φταίει η αντίσταση?
μάλλον φταίει η συγκεκριμένη αντίσταση και τώρα πρόσεξα ότι ακόμα με την ίδια είναι αφού το πακέτο και η δεύτερη αντίσταση είναι εδώ σε μένα που το ανοίξαμε και αυτός έφυγε γερμανία :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 05, 2016, 13:11 »
Προφανώς φταίει η αντίσταση.  ;)
Έχω αλλάξει τέσσερεις 0,6Ω μέχρι τώρα και δεν είχα σκασίματα σε καμία.
Το ίδιο και μια φίλη μου που αγόρασε τη συσκευή από Ελλάδα. Τίποτα.

Επίσης, παρόλου που και η 0,5Ω και 1Ω του Cubis κάνουν στο ΑΙΟ
η διαφορά ποιότητας (και γεύσης που θα πάρεις) με την 0,6Ω είναι εμφανέστατη. 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 05, 2016, 13:28 »
λοιπόν επειδή είναι του αφεντικού μου και είχαμε πάρει δυο το ένα το έχω εδώ και το έβαλα τώρα σε λειτουργία να το τσεκάρω και δεν μου έχει κάνει ακόμα κανένα σκάσιμο με την 0.6 του πακέτου
σαν να αργεί να αρπάξει η αντίσταση μετά το πάτημα του κουμπιού έχει αρκετή καθυστέρηση
κατά τα αλλα ωραίο το μικρό αλλα συνήθισα με mod και επισκευάσιμο και μου φαίνεται σαν ψεύτικο

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #215 στις: Μαΐου 08, 2016, 00:39 »
Πρωτο μου ποστ...Καλώς σας βρήκα συνατμιστες

Να μοιραστώ και 'γω δυο πληροφορίες έχοντας την συσκευή έναμιση μήνα
Μην μπαίνετε καν στον κόπο-χρήμα να δοκιμάσετε διαφορετικα Ohm κεφαλής..Σαν την μανάτη καμία.. 1.0 και 1.5 Ohm που δοκίμασα έχουν υποτονική έως καθόλου γεύση και φτωχή παραγωγή ατμού
Η πρώτη μου έβγαλε τρεις βδομάδες και την άφησα επίτηδες για νιώσω-καταλάβω(και να ξέρω μελλοντικά τα σημάδια ποτέ είναι έτοιμη να παραδώσει τα όπλα)την γεύση του καμένου που διάβαζα συνέχεια

Και δεύτερο ένα "χουνερι" που έπαθα σήμερα..

Νόμισα ότι πήρε νερό μετά το πλύσιμο και είχε νεκρώσει τελείως..ούτε στον φορτιστή αντιδρούσε.Τελικά είχε αδειάσει τελείως η μπαταρία
Αν αδειάσει τελείως η μπαταρία και το βάλουμε στον φορτιστή δεν ανάβει κόκκινο το λεντακι,μένει σβηστό και δεν μπορείς να ατμισεις συγχρόνως.Το μόνο που κάνει είναι να ανάβει τρείς φορές λευκό χρώμα και να σβήνει.Θέλει τουλάχιστον ένα τέταρτο στον φορτιστή μέχρι να ανάψει κόκκινο.
Το ανακάλυψα όταν μετά από φυσήματα με σεσουάρ,σκεπτόμενος ότι έχει πάρει νερό και δεν δουλεύει και μη έχοντας άλλη λύση είπα να το αφήσω και με την θερμότητα της φόρτισης μπας και στεγνώσει εσωτερικά

Αν δεν ζεσταινόταν στις πολλές απανωτές τζούρες θα ήταν πολύ σούπερ το μικρό

Αυτα :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 02:45 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος chrigian4

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #216 στις: Μαΐου 09, 2016, 13:24 »
καλησπέρα σας,
εχω και εγω το συγκεκριμενο 3-4 μερουλες και ειναι το πρωτο μου ηλ τσιγαρο. δεν εχω ιδεα απο ηλ τσιγαρα και πως να τα συντηρησω. μου ειπανε αν σ καει η αντισταση θα νιωσεις καμμενη γεθση και την αλλαζεις. απο χτες το απογευμα ενιωσα πολυ ελαφρια καμμενη γευση η οποια συνεχιστηκε και σημερα... αλλαξα την αντισταση το πρωι με την δευτερη που ειχε το πακετο (0,6 και οι 2) και αφοθ την εβρεξα περιμενα λιγακι εκανα τζουφιες τζουρες και παλι η γευση παραμενει ιδια. δεν ειναι εντελως καμμενη η γευση του οσο αλλιωμενη θα ελεγα. χρησιμοποιω υγρο element 12αρι με γευση τσιχοφουσκας. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
επισης μπορει να μου πει καποιος πως πρεπει να το καθαριζω και ποσο συχνα? την δεξαμενη ειδα ποθ λετε να την βουταμε σε νερο με προσοχη να μη βραχουν το κουμπι και η υποδοχη για την φορτιση. αυτο ποσο συχνα πρεπει να γινετε? και με το πανω μερος τι πρεπει να κανω και ποσο συχνα? 
τελος να πω πως το ηλ τσιγαρο δεν το ξεκινησα για να κοψω το κανονικο. ηθελα να τα συνδιαζω αλλα οσες φορες προσπαθησα να κανω κανονικο αυτες τις μερες με χαλασε πολυ  ;D



Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #217 στις: Μαΐου 09, 2016, 14:03 »
α) Καλό θα είναι, σε γενικές γραμμές μιλώντας, πριν απευθύνεις μια ρώτηση να ρίχνεις μια ματιά στα προηγούμενα μηνύματα για να δεις αν έχει ήδη απαντηθεί η ερώτησή σου  ;)

β) Ένα πράγμα που μπορεί να φταίει είναι το ίδιο το υγρό. Δοκόμασες με άλλο υγρό να δεις αν έχει διαφορά;

γ) Το πιο σημαντικό (αν δεν φταίει το υγρό) είναι η τροφοδοσία της κεφαλής με υγρό. Αν δεν γίνεται σωστά, ατμοποιείται γρήγορα αυτό που έχει μέσα και ίσως να αρχίσει να καίγεται το βαμβάκι. Για το λόγο αυτό έχουμε πει ότι ΔΕΝ σφίγγουμε τέρμα το καπάκι όταν τον κλείνουμε. Η κεφαλή τροφοδοτείται από δύο πολύ μικρές τρυπούλες στο κάτω μέρος της, αυτό που εφάπτεται με τη βάση του ΑΙΟ και θέλει ένα περιθώριο για να μπορεί να ρέει άνετα το υγρό μέσα.

δ) Δεν υπάρχει άλλος τρόπος καθαρισμού για το συγκεκριμένο εκτός από αυτόν που έγραψες. Το πόσο συχνά εξαρτάται από εσένα και μόνο, αλλά αν ΔΕΝ αλλάζεις γεύση δεν έχει κανέναν λόγο να το πλένεις πολύ συχνά.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #218 στις: Μαΐου 09, 2016, 15:03 »
3-4 ημέρες το έχει η γυναίκα και εχθές της ήρθε καμένο και φταίει το υγρό της; Μάλλον η κεφαλή, και η νέα που έβαλε ίσος να είναι ελαττωματική, συμβαίνουν αυτά με τις κεφαλές.
Επίσης το AIO δεν το βουτάμε στο νερό, το καθαρίζουμε εσωτερικά με βρεγμένο χαρτί ώσπου να καθαρίσει τελείως. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #219 στις: Μαΐου 09, 2016, 15:29 »
Φίλε Δήμο,

όπως ίσως είδες ο άνθρωπος έγραψε:
την δεξαμενη ειδα ποθ λετε να την βουταμε σε νερο με προσοχη να μη βραχουν το κουμπι και η υποδοχη για την φορτιση.
δεν είπε να το πετάξουμε μέσα σε μια λεκάνη με νερό να δούμε τι θα γίνει... ;D

Κι εγώ έτσι το καθαρίζω άμα θέλω να αλλάξω γεύση, νεράκι σε χαμηλή στάθμη + Corega, το ΑΙΟ όρθιο ανάποδα μέσα στο μπολ
και μια χαρά καθαρίζει. Αυτό όσον αφορά μυρωδιές, όχι βρώμα.
Για βάλε κανένα υγρό με μέντα μέσα κι αν σου καθαρίσει με βρεγμένο χαρτί πριν από τους επόμενους Ολυμπικαούς (όχι του Ρίο)
εγώ θα σκίσω τα πτυχία του γείτονα (εγώ δεν έχω).  :laugh1:

Επίσης ναι, μπορεί να φταίει και το υγρό.
Ποτέ δεν ξέρεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ εννοεί ένας νέος χρήστης ειδικά στα θέματα γεύσης, και ακόμα πιο ειδικά στα θέματα καμένου.
Πολλά έχουν ακούσει τα μάτια μου κι έχουν δει τα αυτιά μου μέχρι τώρα.
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν. Είναι απλά θέμα περιγραφής.  ;)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:32 »
...Μην μπαίνετε καν στον κόπο-χρήμα να δοκιμάσετε διαφορετικα Ohm κεφαλής..Σαν την μανάτη καμία.. 1.0 και 1.5 Ohm που δοκίμασα έχουν υποτονική έως καθόλου γεύση και φτωχή παραγωγή ατμού...

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η 1Ω που δοκίμασα σήμερα δεν παίζει, οπότε μην μπείτε στον κόπο να την αγοράσετε.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:57 »
έχω δοκιμάσει και τις 3 αντιστάσεις, 0.6Ω - 1Ω - 1.5Ω ,
προσωπική άποψη για τα δικά μου γούστα η καλύτερη είναι αυτή στο 1Ω.
στο εμπόριο βρήκα 2 συσκευασίες, μαύρη που κόβεται με ψαλίδι και ασημί που κόβεται με το χέρι. Οι αντιστάσεις στη μαύρη συσκευασία δε μου εμφάνισαν πρόβλημα. Οι άλλες στην ασημί μου καίγονταν πολύ γρήγορα. Just saying.

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:07 »
Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η 1Ω που δοκίμασα σήμερα δεν παίζει, οπότε μην μπείτε στον κόπο να την αγοράσετε.

Συμφωνώ απόλυτα  (μιλάμε πάντα για το τι άρεσει στον εαυτό μας) :
Η o.6 είναι εντελώς διαφορετική (ποιο γεμάτη , γευστική ) από 0.5 και  0,1 που έχω δοκιμάσει.
Δεν έχω δοκιμάσει την 1,5 που σε αντίθεση με τις άλλες 3 είναι  Kanthal

Μορφοποίηση κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2016, 22:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος dibak123

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 11, 2016, 11:28 »
εγω με το aio το εχω αισιως ενα μηνα περιπου. εχω δοκιμασει τισ αντιστασεις 0.5,0.6 και 1 ohm και ειναι εξαρταται το τι ψαχνει ο καθενας. εμενα με ικανοποιει η 0.6 πιο πολυ αν και σε περιοδους που ηθελα οικονομια χρησιμοποιουσα την 1 πιο πολυ λογω λιγοτερης καταναλωσης υγρου και επειδη κραταγε πιο πολυ η αντισταση, καμια σχεση με την 0.6 αλλα δεν ειναι και ασχημη. οι δυο που ειχε μεσα το κουτι δεν μου κρατησαα καθολου και μενα δυστυχως.

ο καλυτερος τροπος που εχω βρει να το καθαριζω ειναι με αδειο μπουκαλακι υγρου. αγορασα ενα με 1 ευρω και το εχω αποκλειστικα για αυτη τη δουλεια, ριχνω νερο μεσα στο μπουκαλακι και ξεπλενω το tank, νομιζω ειναι οτι πιο ασφαλες, καθως δεν εχω και τα πιο σταθερα χερια για να το βαζω κατω απο τη βρυση και να το βαλω μεσα στη λεκανη φοβαμαι.

Με εχει βοηθησει απειρα το aio να σταματησω τελειως και τα 1-2 κανονικα τσιγαρα που εκανα την ημερα αφ οτου αρχισα το ηλεκτρονικο, εκλπηκτικη συσκευη για νεοεισερχομενους, ιδιαιετερα αν ειναι η μεταβαση σου απο μια απλη μπαταρια ego και εναν απλο ατμοποιητη. αυτα απο μενα!

Επισης λειτουργει πολυ καλυτερα με τα υγρα που δεν ειναι τοσο πυκτα, οπως εχει αναφερθει πιο πριν, και καποιες φορες που γευτηκα καμμενο απλα εβγαλα το καπακι και το ξαναβιδωσα και το αφησα για λιγα λεπτα και διορθωρθηκε.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 11, 2016, 12:02 »
Σαφως και η 0,6 του ταιριάζει γάντι. Αλλά και η 1ohm  που δοκίμασα, ενω στην αρχή μου φάνηκε κάπως, μόλις έστρωσε ήταν μια χαρά.
Είναι πιο αεράτη απο την 0,6 αλλά όπως είπα θέλει το στρώσιμό της.
Σχετικά με τον καθαρισμό με σύριγγα ή με μπουκαλάκι για ξέπλυμα είναι μια χαρά. Πανάκι για καθάρισμακαι τέλος.
Το μικρό λέμε είναι καταπληκτικό απο πολλές απόψεις. Και η αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων πανεύκολη. Προσωπικά δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι., ούτε καψίματα, ούτε υπερ - υπο τροφοδοσίες, ούτε σκασίματα, τίποτα απολύτως.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix