vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, karasarinis

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2370 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 22:07 »
Μήπως τα άλλαξε λόγω διακετύλης και τα νέα DX δεν είναι τόσο κρεμώδη ? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2371 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 22:21 »
^^

Bingo.  :))

Είναι κρεμώδη αλλά με περισσότερο ωρίμανση και ίσως λίγο παραπάνω ποσοστά στην συνταγή. Κάτι στο οποίο η After-8 φαίνεται να πάσχει τελευταία. Ελπίζω να φτιάχνουν διπλάσια ποσότητα και να κρατάνε καβάτζα για να αρχίσουν να δίνουν ωριμασμένα υγρά κάποια στιγμή. Τουλάχιστον μέχρι τότε ας βάλουν ένα disclaimer πάνω στην ετικέτα: Steep at least 2-3 weeks.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2372 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 22:42 »
αν εχειτα αρχ...α η εταιρεια να αποσυρει τα "ανωριμα" αρωματα και ετοιμα και να τα βγαλει οταν θα γινουν οπως πριν...
ετσι θα κρατησει και την αξιοπιστια της
εως τοτε εγω μονο κλωνους θα φτιαχνω και αντε γεια

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2373 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 23:55 »
@@ είχε που κάθισε και άλλαξε τις συνταγές για το δικό μας συμφέρον. Εν τέλη ας τα ωριμάζουμε εμείς περισσότερο.


Κοίταξε τη λίστα με τις αναλύσεις της vaporshark , όλα τα αμερικάνικα premium και καλά υγρά που χρυσοπληρώνουμε είναι γεμάτα με διακετύλη κλπ.


Ούτε ασχολήθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2374 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 00:17 »
Μάλιστα, φτάσαμε στο σημείο να επιβραβευουμε τα αυτονόητα.
Δλδ πρέπει να πούμε και μπράβο που ο κατασκευαστής άλλαξε τις συνταγές στα υγρά για να μην έχουν επιβλαβείς ουσίες, αν τις άλλαξε τελικά γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενα του σε ερώτηση μου στο αντίστοιχο νήμα ισχυρίζεται πως τα αρώματα είναι τα ίδια με πριν.
Όσο για το ότι ο καταναλωτής πρέπει να ωριμάζει εκείνος το έτοιμο υγρό κάνα μήνα και βάλε, το ΕΤΟΙΜΟ επαναλαμβάνω, το αφήνω ασχολίαστο.
Δεν μπορείς να πουλάς προϊόντα που δεν είναι έτοιμα προς κατανάλωση, ημιτελη δλδ, μόνο και μόνο για να έχεις παρουσία στην αγορά.
Είναι σαν να αγοράζεις ένα κιλό κιμά και να σου λέει ο χασάπης άστο στη κατάψυξη κάνα μήνα και μετά μαγείρεψε τον.
Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, συγνώμη.



Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2375 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 00:23 »
Για το πρώτο, σχετικά με την ασφάλεια, πρέπει να λέμε μπράβο όταν υπάρχουν πολλοί που δεν το έχουν κάνει.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2376 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 00:30 »
Δεν λέω μπράβο για αυτονόητα πράγματα. Το ότι δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο δεν δικαιολογεί κανένα παρασκευαστη υγρών να χρησιμοποιεί επιβλαβείς ουσίες στα υγρά του πόσο μάλλον από τη στιγμή που υπάρχει η δυνατοτητα να μην το κάνει.
Και ας είναι στη παρούσα φάση ηθικό θέμα και όχι νομικό.



Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2377 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 01:19 »
δυστυχώς το αυτονόητο για εσένα και για εμένα είναι δυστυχώς παράλογο ή λεπτομέρεια  για εταιρίες κολοσσούς.  Σε αυτό συμφωνούμε.


εάν προσέξεις στο ανάλογο νήμα , ήμουν εγώ που ζητούσα επίμονα για αναλύσεις και ήρθαν κάποιες , όχι όλες. Επίσης τον είχα κράξει στο φόρουμ όταν έκοψε τις συσκευασίες των 100 ml αλλά τουλάχιστον κράτησε τα αρώματα.


Ήρθε διαβεβαίωση ότι αλλάζουν τα αρώματα σε DX κάτι που δεν γνωρίζαμε πριν ξεσπάσει ο ντόρος με την έρευνα του Φαρσαλινού.


Δε θα ζητήσω για κάποιους μήνες μέχρι να στρώσει η παραγωγή να βγει η εταιρία από την αγορά ειδικά τη στιγμή που άλλοι ποτίζουν διακετύλη σε χάρτινα κουτάκια και επιγραφές γάλατα από μονόκερους. 


Εάν μία εταιρία βγει εκτός αγοράς κάνοντας το σωστό ( δυστυχώς δε μπορούμε να το επιβάλουμε ακόμα) πως θα ζητήσουμε από όλους να ακολουθήσουν?






Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2378 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:43 »
Η εταιρεια μπορει να λεει οτι θελει...αλλα εμεις δεν ειμαστε και μ@@@@@ες!!Δηλ ηταν ποτε δυνατον να κανουμε συγκριση το αρωμα,φτειαχνοντας το με αλλη βαση??Εκτος και αν εννοει,οτι αλλαξαν τις βασεις οι εταιρειες :hmmm: ...Ολες???Τελος παντων,ας ελπισουμε οτι ειναι προσωρινο το προβλημα,αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες :bye: !!
Ξαναεπανερχομαι στο θεμα που ειχα θιξει και παλιοτερα,και λεω πλεον με βεβαιοτητα πως ουτε οι βασεις μου ειχαν αλλαξει,ουτε το αρωμα smoke αλλαξε(τοσο πολυ)!Εκανα πλεον το εξης...αγορασα 5 αρωματα(αφου δεν μπορει να τα ωριμασει αυτος θα το κανω εγω),εφτειαξα 2 100μελα,το πρωτο μπορεσα και το αφησα 20 μερες για ωρημανση :idiot1: ,και το ατμισα οχι και τοσο ευχαριστα μπορω να πω,αλλα το δευτερο που εμεινε πανω απο 1μιση μηνα του εδωσα και καταλαβε :yes: !Απο τοτε καβατζα και αρωματα.... και φτειαγμενα υγρα απο εμενα με πανω απο 1μιση μηνα ωρημανση και ποσοστο 12%!Κατα 90% ειμαι στην ιδια γευση με παλια!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2379 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 15:27 »
Παιδια λεω να το ριξω στην οικονομια λιγακι και ψαχνομαι για αρωματα και λεω να δοκιμασω το smoke.
Μοιαζει καθολου με το cuban cigar της liqua?Επισης μαρεσε πολυ το tribeca αλλα το bebeca καθολου για καποιο λογο.
Μοιαζει με κανενα απο τα παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2380 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 16:15 »
το cuban cigar δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το Smoke!!  ::) δυστυχώς δεν υπάρχουν αρώματα στην Liqua..... αλλιώς!!!!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2381 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 16:45 »
Μονο με μπεμπεκα μη μοιάζει γιατί θα φαει κάδο.
Με τριμπεκα δεν έχω θεμα και απορω πως λέμε μοιάζουν αυτά τα 2

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2382 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 17:20 »
Το Smoke και "τριμπεκοφέρνει" και όχι. Είναι ΜΙΑ κατηγορία από μόνο του, αδερφέ...
Αν είσαι των RY (Tribeca, RY4 κλπ) είναι ό,τι πρέπει για εσένα. Περιέχει RY Double από TPA/TFA και το κάνει πολύ ιδιαίτερο.
Όταν ψαχνόμουν για φούλ καπνικό υγρό γιατί δεν μπορούσα να βρω κανένα να είναι ΚΑΠΝΙΚΟ με όλη τη σημασία της λέξεως, κάποια μέλη από εδώ μου το είχαν συστήσει πέρυσι και επέμεναν να το δοκιμάσω, μέχρι που πράγματι το δοκίμασα και είχε γίνει το απόλυτο all-day υγρό μου για πολλούς μήνες...


(Ε και μετά κύλησα στα "κασταρδοειδή" και λοιπά γλυκά και δεν κάνω πλέον καπνικά...)

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2383 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 17:37 »
Ξαναεπανερχομαι στο θεμα που ειχα θιξει και παλιοτερα,και λεω πλεον με βεβαιοτητα πως ουτε οι βασεις μου ειχαν αλλαξει,ουτε το αρωμα smoke αλλαξε(τοσο πολυ)!Εκανα πλεον το εξης...αγορασα 5 αρωματα(αφου δεν μπορει να τα ωριμασει αυτος θα το κανω εγω),εφτειαξα 2 100μελα,το πρωτο μπορεσα και το αφησα 20 μερες για ωρημανση :idiot1: ,και το ατμισα οχι και τοσο ευχαριστα μπορω να πω,αλλα το δευτερο που εμεινε πανω απο 1μιση μηνα του εδωσα και καταλαβε :yes: !Απο τοτε καβατζα και αρωματα.... και φτειαγμενα υγρα απο εμενα με πανω απο 1μιση μηνα ωρημανση και ποσοστο 12%!Κατα 90% ειμαι στην ιδια γευση με παλια!
Φιλε μου για να φτιαξω και εγω 100 ml υγρο με ποσοστο 12% ποσο βαση θελω και ποσο αρωμα;σε ml θελω να μου πεις.και με τη βαση το φτιαχνεις;Εγω εβαλα pink mule green
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 17:45 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2384 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 18:28 »
88 ml βαση και 12 ml αρωμα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias