vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος XPIRE

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #720 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 16:24 »
αφού λοιπόν ο φίλος που φτιάχνει τα after8 παίρνει όπως λέτε αρώματα από κάποια επώνυμη εταιρία..την tpa που εγώ προσωπικα δεν την γνωρίζω.

αυτό πάει να πει ότι έχουμε κάποια εγγύηση-διαβεβαίωση ότι είναι "καθαρά" τα after8 έτσι?

να το κοιτάξουμε λίγο αυτό γιατί με ανησυχεί..τα αρώματα μου αρέσουν τόσο πολύ που θέλω να να ατμηζω μόνιμα γιαυτό κ θέλω να ξέρω τι βάζω μέσα μου.


υγ..δεν πετάω μπηχτη τώρα..να μάθω θέλω κ να σιγουρευτώ ότι είναι εντάξει.

Για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου...τουλάχιστον η after-8 ονοματίζει τις πηγές των αρωμάτων της...δεν βλέπω να γίνεται το ίδιο από πολλούς ανα τον κόσμο...
Και η tpa είναι από τις λίγες εταιρείες που δεν κρύβει πράγματα για τα αρώματα της (βλέπε diacetyl,acetyl propionyl γνωστά και ως custard notes, καταλληλότητα για τρόφιμα ή όχι κτλ.), όσοι την έχουν χρησιμοποιήσει ξέρουν ότι αυτό ισχύει...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #721 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:09 »
Αναμονη για 7 νεες γευσεις:


Carnation
Anarchy Aroma
RWHY69
Baloo
Overture
Red Alert
Smokey white Peach

Ωραία πράγματα...!!!   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #722 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 00:15 »
Έχω 55 αρώματα στο ντουλάπι (syn 10-12 που έδωσα) κι ακόμα δεν έχω δοκιμάσει After 8! Δεν κρατιέμαι όμως με αυτά που γράφετε και μιας και σειρά είχε η TPA (που έχω 3) θα πάρω after 8! Να δω πότε θα τελειώσω και πόσα θα έχω δοκιμάσει μέχρι να καταλήξω.

Έχω από τα 65+ που έχω δοκιμάσει καταλήξει σε 5 χωρίς συνδιασμούς αλλά με βλέπω για νέα ταξίδια με την after8 και την TPA.

Το πρώτο πάντως θα είναι το Smoke.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #723 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 00:35 »
Τα ταξίδια δεν τελειώνουν ποτέ... ο ατμός είναι "ταξιδιάρης" σε αντίθεση με το κτ που κολλάς πάντα σε μια μάρκα (γιατί κάθε φορά μόνο μια μπόχα μπορείς να αντέξεις)...

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #724 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 00:54 »
jargon πάρε το smoky caramel  οπωσδήποτε..για μένα είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα..είναι σαν τριμπεκα με επίγευση καραμέλα αλλά με πολύ ταιριαστό τρόπο..εχω ενθουσιαστεί πολύ με αυτό το άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #725 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 08:47 »
Εφτιαξα και εγώ χθες ένα μήλαράκι και το άφησα να οριμάσει
Πρώτες εντυπώσεις:
-Πολύ έντονο άρωμα !!!
-Δύσκολα να βγει το άρωμα από το μπουκαλάκι???
-Δεν ύπήρχε δώράκι μέσα στο πακέτακι που πάρέλαβα (δεν πήρα και λίγα)


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #726 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 15:32 »
Έχει κανείς άποψη για το cigar;
Π.χ. γλυκίζει, είναι βαρύ άρωμα, θυμίζει κάποιο άλλο κτλ.

Επειδή ψάχνω ένα καπνικό που να μην έχει γλυκές νότες και δε θέλω να πάρω μόνο το smoke, αν έχετε κάτι υπόψιν, δέχομαι προτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #727 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 15:56 »
.....
Επειδή ψάχνω ένα καπνικό που να μην έχει γλυκές νότες και δε θέλω να πάρω μόνο το smoke, αν έχετε κάτι υπόψιν, δέχομαι προτάσεις.




Θεωρώ ότι δεν υπάρχει σε καμμία εταιρία αυτό. Όλα μα όλα τα καπνικά αρώματα-γεύσεις, τουλάχιστον σε όσα γνωρίζω, έχουν γλυκιά επίγευση. Άλλες λίγο άλλες πολύ. Πάντως της after-8 οι καπνικές του γλυκίζουν λίγο σε σχέση με άλλες.

Αποσυνδεδεμένος XPIRE

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #728 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 16:05 »
Έχει κανείς άποψη για το cigar;
Π.χ. γλυκίζει, είναι βαρύ άρωμα, θυμίζει κάποιο άλλο κτλ.

Επειδή ψάχνω ένα καπνικό που να μην έχει γλυκές νότες και δε θέλω να πάρω μόνο το smoke, αν έχετε κάτι υπόψιν, δέχομαι προτάσεις.

Έχεις δοκιμάσει να προσθέσεις bitter wizard σε οποιοδήπτε καπνικό;
Αφαιρεί αποτελεσματικά την γλυκάδα...αλλά θέλει φειδώ...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #729 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 16:15 »
Έχει κανείς άποψη για το cigar;
Π.χ. γλυκίζει, είναι βαρύ άρωμα, θυμίζει κάποιο άλλο κτλ.

Επειδή ψάχνω ένα καπνικό που να μην έχει γλυκές νότες και δε θέλω να πάρω μόνο το smoke, αν έχετε κάτι υπόψιν, δέχομαι προτάσεις.
Είναι αρωματικός καπνός που κατά την γνώμη μου δεν γλυκίζει, πολύ σωστά το προτείνει η εταιρεία ως συνοδευτικό για whisky (εγώ το απολαμβάνω με Vodka δεν είμαι ουισκάκιας  :))  ) . Έχει  ομοιότητα με το Jack το οποίο όμως γλυκίζει.
Με 7% (21 σταγόνες στα 10ml) όπως επίσης προτείνει η After-8  είναι πολύ καλή και έντονη η γεύση του με ικανοποιεί απόλυτα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #730 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 16:23 »
Έχεις δοκιμάσει να προσθέσεις bitter wizard σε οποιοδήπτε καπνικό;
Αφαιρεί αποτελεσματικά την γλυκάδα...αλλά θέλει φειδώ...

Το δοκίμασα με μη ικανοποιητικά αποτελέσματα. :-\

Θα έλεγα επίσης ότι μάλλον χαλάει τις γεύσεις, παρά αφαιρεί γλυκάδα.

On topic τώρα, @ "Επιτέλους το έκοψα",

ευχαριστώ, :thumpup: μάλλον θα το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #731 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 17:06 »
Έχει κανείς άποψη για το cigar;
Π.χ. γλυκίζει, είναι βαρύ άρωμα, θυμίζει κάποιο άλλο κτλ.

Επειδή ψάχνω ένα καπνικό που να μην έχει γλυκές νότες και δε θέλω να πάρω μόνο το smoke, αν έχετε κάτι υπόψιν, δέχομαι προτάσεις.


Σου προτεινω να το δοκιμασεις.Ειναι βραδυνο αρωμα και ταιριαζει με ποτο.Για all day κατ εμε δεν κανει.Εχει ετσι μια γλυκαδα αλλα ισως οχι την κλασσικη γλυκαδα.(δεν ξερω πως να το εξηγησω)
Εγω το ατμιζω απογευμα-βραδυ εναλλαξ με το jack.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #732 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 19:01 »
παιδια μολις ανακαλυψα οτι το σαιτ εχει live chat.....δεν ξερω αν το ειχε απο την αρχη παντως μολις ρωτησα ποτε θα ερθουνε βασεις και μου απαντησε αμμεσα......... εχει πλακα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #733 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 19:15 »
Μαλλον καινουριο ειναι.Καλο αυτο για να μην περιμενει καποιος να λαβει email.

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #734 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 21:41 »
Αρχικη αποψη για το Anarchy - X e liquid

Εντυπωσεις μετριες θα λεγα καπνικο με επιγευση χμ χμ δεν ξερω
σας φωτισα θα μου πειτε. ειναι ιδιαιτερο παντως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias