vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #315 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 00:55 »
Καταρχάς δώσε προσοχή στα εξής...Ο κατασκευαστής προτείνει υψηλά ποσοστά αρώματος 8,10 ακόμα και 13%.
Κατά δεύτερον συνιστά ωρίμανση τουλάχιστον μιας εβδομάδας.......

και να μη συνιστούσε υψηλά ποσοστά, υψηλά θα ήταν και τα δικά μου! :laugh1:
συνηθίζω να στάζω περισσότερες από τις προτεινόμενες σταγόνες.
το σμόκυ κάραμελ το έχω πάνω από 2 εβδομάδες... :-\
έχει αλλόκοτη γεύση. δε θέλω να την προσδιορίσω διότι ο χαρακτηρισμός μου θα είναι άδικος, μιας και είναι καθαρά προσωπική άποψη.

πιθανόν αργότερα να μου αρέσουν περισσότερο. έχει συμβεί και στο παρελθόν με άλλα υγρά.. :)   ;)

τι βαση χρησιμοποιείς  ;D
atmos lab  :dontknow:
 ;D


Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #316 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:02 »
Λεμονιά και εγώ νικοτινούχα βάση atmos lab χρησιμοποιώ. Πολύ σημαντικό ρόλο στην απόδοση των γεύσεων παίζει ο ατμοποιητής. Εγώ ατμίζω συνήθως με τον Bulli A2-T και ειδικά στις δοκιμές νέων υγρών...Άλλη γεύση :baby:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #317 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:05 »
με πολλούς ατμοποιητές ατμίζω.... :dontknow:
μην κουράζεσαι, άστο....δε φταίει ούτε η βάση, ούτε οι ατμοποιητές... :nope:
θέμα γούστου είναι....απλώς δε μου άρεσαν... :( (προς το παρόν τουλάχιστον, όπως είπα θα κάνω και 2η προσπάθεια αργότερα  ;)

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #318 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:07 »
Ο ατμοποιητής για μένα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας αλλά nevermind :bye:

Αποσυνδεδεμένος soulisge1

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #319 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:10 »
Εδω που τα λεμε εμενα περισσοτερο μου αρεσαν πριν ωριμασουν 4-5 μερες παρα τωρα που θεωρητικα εχουν παρει και το χρονο ωριμανσης τους, εχουν κατι το απροσδιοριστο σε σχεση με τα υπολοιπα DIY αρωματα  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #320 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 02:01 »
μετα απο ολα αυτα που διαβασα ειπα και εγω να πω τη γνωμη μου ατμιζω με steam machine οπου με ολα μου τα υγρα παιρνω πολυ καλη γευση απο αυτη την εταιρια εχω παρει to smokey caramel-smoke-smokey apple
εχω να πω τα εξης,

 απο το smokey caramel δεν εχω καλη αποδοση μου κανει κατι σαν μπεικον στην εισπνοη και ελαχιστα νιωθω την καραμελα στην εκπνοη δεν ειναι του γουστου μου αυτο που μου δινει.

απο το smoke ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος θυμιζει αρκετα το tribeca και ειναι καλο για συνεχες ατμισμα  :thumpup:

απο το smokey apple αυτο που εχω να πω ειναι οτι σχεδον καθολου δεν εχω καταλαβει το μηλο αλλα δεν ειναι κακο.


ολα μου τα υγρα γινανε με vg 12 mg και με 25 σταγονες στα 10ml και εχουν ωριμασει σχεδον μια εβδομαδα,
θα ξαναπαρω σιγουρα το smoke και οποσδηποτε θα δοκιμασω στην επομενη παραγγελεια και το  jack

ΥΓ. καλο θα ειναι οσοι θελουν να δοκιμασουν τις γευσεις να σκεφτουνε τι περιπου τους παει σαν αρωμα και οχι τι εχει να πει ο καθενας μας γιαυτα, γιατι σιγουρα δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα αλλα και τις ιδιες απαιτησεις για παραδειγμα εγω συνιστω ανετα αυτη την εταιρια για την ποιοτητα της αλλα το τι θα παρει ο καθενας ειναι καθαρα θεμα γουστου.

Αποσυνδεδεμένος kostasnew

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #321 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 04:06 »
Και εγω χωρις πολλα πολλα να πω οτι δοκιμασα σχεδον ολα τα διαθεσιμα αρωματα της σειρας....o αρχικος μου ενθουσιασμος εγινε γρηγορα απογοητευση :( .....Ηθελα ειλικρινα να μου αρεσει καποιο εστω και λιγο για να πω οτι αξιζε η προσπαθεια....αλλα δυστυχως ΔΕΝ ειναι του γουστου μου :yes: :yes: ....μα κανενα να μη μου αρεσει????......οι διαφορες μεταξυ των2-3 smokey καπνικων ειναι απο ελαχιστες μεχρι ανυπαρκτες....αφου σε καποια φαση αναρωτηθηκα μηπως κατα λαθος μου ειχαν βαλει σε ολα τα δειγματα απο το ιδιο αρωμα......πολυ dark vapure πρεπει να παιζει το οποιο και σιχαινομαι :shock_sick_02: :shock_sick_02: .....Προσπαθησα να δωσω μια 2η ευκαιρια στο smooth,αλλα δεν.... :nope: :nope:


Τελος παντων οπως ειπα δεν ειναι για μενα τα συγκεκριμενα....μακαρι να βρουν υποστηριχτες τα υγρα αν και ο ανταγωνισμος ειναι σκληρος....προσωπικα επειδη λυπηθηκα να τα πεταξω...τα χαρισα ΟΛΑ!! :yes: :yes: Μονο τον καφε κρατησα για καβατζα ;D

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #322 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:36 »
Καλημέρα ! Εχει παει κανείς στη διεύθυνση που έχει στο σάιτ ;
Υπάρχει φυσικό κατάστημα ; Η μόνο online αγορές ;;;

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #323 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:37 »
Μονο online

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #324 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:42 »
Aπ' ότι μου είπαν τα παιδιά έχουν ήδη βρεί κάποιο χώρο και σε λίγο θα στήσουν εκεί το φυσικό τους κατάστημα που θα λειτουργεί παράλληλα με το online...

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #325 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:48 »
Περιοχή ξέρουμε;πιστεύω οχι στο κορωπι ;

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #326 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:50 »
Αυτό δεν μου το είπαν, ελπίζω πως όχι!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #327 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:51 »
καλημερα αυτο ακουσα κι εγω μεχρι τελους του μηνα θα υπαρχει φυσικο καταστημα  ;) οσο για το θεμα αρεσει δεν αρεσει ειναι καθαρα θεμα γουστου εμενα ας πουμε δεν μου αρεσε εκτος του cocoa κανενα υγρο της halo........ενω αλλοι τρελενοντε........εμενα τα υγρα της after8 ηρθανε την στιγμη που βαρεθηκα οτιδηποτε αλλο υγρο και με εβαλε παλι στο τρυπακι του να ασχοληθω.....και απο την πρωτη τζουρα πηρα κατι που δεν πηρα απο κανενα αλλο υγρο που ειχα δοκιμασει την ποιοτητα του ετοιμου υγρου και λεω μπραβοοοο μου εγινα μαστορας :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #328 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:53 »
Ελαβα πμ  Γλυφάδα yes

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #329 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 08:57 »
Ελαβα και εγώ από Avalon και αν όλα πανε καλα τέλος του μήνα θα ειναι έτοιμο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207009 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias