vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Steam machine sokolataki ice. Απαξ και στρίψεις την αντίσταση, πράγμα όχι και τόσο δύσκολο για αρχάριο, απλά στάζεις και απολαμβάνεις!

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Η ανάγκη επιλογής επισκευάσιμου, μοιραία έχει περάσει από την κατασπατάληση χρημάτων (Ego-T, Ego-C κ.τ.λ.) σε κάτι οικονομικότερο και απλούστερο στο στήσιμο ατμοποιητή για τον άπειρο και μέσο χρήστη.


Οι επιλογές με sera, non resistance, mesh, τύπου Genesis είναι απαγορευτικές λύσεις για το ξεκίνημα.


Μιλώντας με το πνεύμα του αρχάριου (αν και έχω 1,5 χρόνο στο άτμισμα) επειδή ξεκίνησα εδώ και 4 μόλις μήνες με τους επισκευάσιμους, επέλεξα και θα πρότεινα τον Vision Eternity. Όχι γιατί είμαι κάτοχος 2 τέτοιων ατμοποιητών αλλά επειδή θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος είναι η είσοδος του αρχάριου στον κόσμο των επισκευάσιμων.


Όλα τα άλλα έρχονται μετά...


 











Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Πιστευω οτι ο νεος ατμιστης,πρεπει για πρωτο επισκευασιμο,ν ασχοληθει με καποιον που εχει μεγαλο χωρο να σεταρει και συρμα μονον με αντισταση.Οπως και να τον λενε...

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Vision Eternity χωρίς δεύτερη σκέψη.

Απ'τη δεύτερη βδομάδα ατμίσματος τον τσίμπησα και δε το έχω μετανιώσει...τον χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα που έχω άλλους 3 επισκευάσιμους!

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Χωρις να εχω ιδιαιτερη εμπειρια απο αυτους που ηδη κατεχω ( vision eternity ,SS A7, Aga V2, RSS ) ο eternity ειναι ο πιο ευκολος για φιτιλοαντιστασεις , για mesh και οι δυο που εχω ειναι σχεδον ιδιου βαθμου δυσκολιας-ευκολιας..

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Για εμένα ειναι ο iternity και ο κλωνος του venus, Πρωτον ειναι 2 σε 1 και ντριπινγκ και τανκ , η ποιότητα γεύσης και χτυπηματος και οπως και να τον στήσεις αυτος θα δουλεψει και τελος η τιμη του για αυτα που δινει ασφαλως. Νομιζω ομως οτι θα επρεπε να προστεθει και ο igo - l ss με απιστευτη τιμη γευση και χτυπημα

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
αφου μιλάμε για νέους ατμιστές,
υπάρχει πλέον και η επιλογή έτοιμων φυτιλοαντιστάσεων
 χαμηλου κοστους και εγγυημένης απόδοσης....
ψηφίζω λοιπόν dripper,
γιατι τον συστησα σε νεο ατμιστη,μαζι με 3 ετοιμες φυτιλοαντιστασεις
και οπου με δει,με φιλαει και στα 2 μαγουλα,
λέγοντάς μου,(επιτέλους,καταλαβαίνω τι ατμίζω)!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Vision Eternity δεν εχω για να εκφράσω άποψη αλλά από αυτούς που ξέρω συμφωνώ απόλυτα με τον Αχιλλέα απο πάνω οτι ο Dripper με ετοιμη αντίσταση-κεραμικό είναι τόσο απλός και γρήγορος στο στήσιμο που δεν θα προβληματίσει κανέναν καινούργιο χρήστη όσο άπειρος και να είναι. Και με ποιότητα κατασκευής και ατμίσματος κοντά στο άριστο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Το ετοιμο κεραμικό όμως δεν πληροί τις προυποθέσεις όμως!
Το θεμα είναι ο επισκευάσιμος που επισκευάζεις μονος. Αλλιως βαζαμε και το βιβινοβα στη λίστα! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Να τον λαμβανετε υπ οψιν σας χωρίς τα ετοιμα. Ποσο ευκολος ειναι στο σετάρισμα με δικο σου συρματάκι/α και φυτίλι!

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Vision Eternity φυσικά μιας και λέμε για ευκολία.
Δεν ξέρω όμως πραγματικά αν θα τον πρότεινα σε κάποιο νέο ατμιστή δεδομένων των προβλημάτων που έχουν αναφερθεί με την κατασκευή του και το πόσο εύκολα φεύγουν τα ποδαράκια ή ο πόλος κλπ. Προσπαθώ να φανταστώ την όποια απογοήτευση θα πάρει όταν πάει ενθουσιασμένος να αλλάξει την φυτιλοαντίσταση και του μείνει ο ατμο στο χέρι  :-\ [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Ποσο ευκολος ειναι στο σετάρισμα με δικο σου συρματάκι/α και φυτίλι!

Όταν είσαι έτοιμος για επισκευάσιμο όλοι είναι εύκολοι.

Όταν τον πάρεις για λόγους οικονομίας η γιατί τον έχει ο διπλανός σου κ.λ.π κ.λ.π δεν θα τον καταφέρεις ποτέ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Ναι ρε Γιώργο, αλλα ο τίτλος λεει, "για Νεο Ατμιστή".
Οπότε, πρεπει εξ ορισμού να τον αντιμετωπίσεις σαν να ΜΗΝ είναι ετοιμος! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Άλεξ καταλαβαινόμαστε νομίζω :hmmm: :))

Και εγώ και εσύ νέοι ήμασταν όταν πήραμε πρώτο επισκευάσιμο ;)

ΑΛΛΑ έτοιμοι γι' αυτόν.

Εσύ orion και εγώ οδυσσέα

Και εγώ τον κατάφερα με τη μία και εσύ έγινες master :))


Aς επιστρέψουμε στο  :OnTopicPlease: 8)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2013, 11:59 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Μπηκε και επιλογη για IGO-L επισκευάσιμος για dripping από Κίνα

Πάντως, θεωρώ ότι ο και ο Α7, είναι απουσία. Κυρίως γιατί ΕΙΝΑΙ εύκολος αλλά και αποδοτικός!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180545 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12