vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 8 χρήστες
athanasiosm, grag, ΨΗΛΟΣ, camber, dvelev, myiorgos, Jorge, tibolaso

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1800 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 21:55 »
Τι γίνεται όμως όταν το υγρό αρχίζει να κατεβαίνει πιο κάτω από τη μέση και φτάσει σε ένα σημείο που δεν μπορεί να αγγίξει το βαμβάκι ακόμη κι όταν του δίνουμε κλίση για το άτμισμα? Ο fodi γενικώς μπορεί να αδειάσει εντελώς ένα υγρό με τα βαμβάκια έστω μέχρι τη μέση?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1801 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:00 »
Διαβασε λιγο πιο πισω τα μηνυματα...

TΡΙΧΟΕΙΔΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1802 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:08 »
ναι μπορει.εγω βεβαια δεν ξεχνω να διαβρεχω τα βαμβακια πριν την τζουρα οταν ειναι το υγρο πιο χαμηλα.το κανω ακουσια πλεον.
οσο για τον doggy γενικα ενας mtl ατμιστης να τους εχει κ τους 2.ειναι διαφορετικοι κ ο ενας δινει πραγματα που δεν εχει ο αλλος.
εγω π.χ δεν μπορω να γεμισω στην δουλεια οποτε doggy o λιγοφαγος,στο σπιτι κ ειδικα βραδυ που δυστυχως εχω ενα χουι να πινω ενα ποτακι πριν κοιμηθω fodi ο φαταουλας καθως ζητω το καλο πατροπαραδοτο χτυπημα απο βαρυ τσιγαρο.
αντισταση ψηλα.γουσταρω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1803 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:11 »
@nikosallos συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πράγματι με κάποια υγρά σε τρελαίνει απλά, και ναι σε σύγκριση με άλλους MTL άτμο έχει κατανάλωση, όλοι οι άτμο τύπου Genesis έχουν. Ο κάθε άτμο δίνει και κάτι διαφορετικό για αυτό δεν έχουμε μόνο ένα. 

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1804 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:18 »
Εμένα τα βαμβακια δεν φενονται στο τανκακι και δεν είχα πρόβλημα ποτε ετσι τον στήνω παντα και τον χρησιμοποιώ ολη μερα ο κατασκευαστής λέει 2.5ml χωρητικότητα υγρων έχει το τανκακι δεν βρίσκω τον λόγο να την μετατρέψω σε 1 ml βάζοντας βαμβάκι ,όσο από γεύση ......αραιώνω υγρά 50/50 και 30/70 υγρα/βάση και μου τα δίνει μια χαρά 

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1805 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:43 »
Εγω  οπως εχω αναφερει και παλιοτερα εχω 2 fodi στη κατοχη μου και τους δουλευα ταυτοχρονα με διαφορετικα υγρα. Πριν καμια 20 μερες παρελαβα ενα τοπ καπ κοντο για τον kfl+ μου που μου ειχε σπασει και ειπα να τον ξαναχρησιμοποιησω. Προχθες το βραδυ ξαναμπηκε στο ραφι ο καυφουν και βγηκε ο τρελοFodi. O ατμοποιητης ειναι απαιχτος απο γευση και εχει τη πιο smooth και γεματη τζουρα που εχω δοκιμασει.
Αντιθετως 2 φιλοι του αδερφου μου πολυ πιο παλιες καραβανες απο μενα , κολλημενοι με kfl+ παραγγηλαν απο εναν fodi και τον εχουν στο ραφι. Ο ενας χωρις να τον ανοιξει καν...
Αυτον τον ατμοποιητη ή δεν τον γουσταρεις ή δεν μπορεις να ξεκολλησεις.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1806 στις: Φεβρουαρίου 11, 2017, 10:34 »
Έχει κάποιος τον goblin V3 mini να συγκρίνει σε γεύση;

Στάλθηκε από tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1807 στις: Φεβρουαρίου 11, 2017, 17:19 »
Έχω τον Goblin V2 και έχω δοκιμάσει πολλές φορές τον V3 (τον έχει φίλος μου). Ο Fodi αντικατέστησε, με την αγορά του, τον V2 ως καθημερνό μου. Ο V2 ήταν και είναι ένας πολύ καλός άτμο, με πολύ καλή γεύση, κάποιες φορές με κάποια υγρά νομίζεις ότι πίνεις το υγρό, δεν το ατμίζεις. Εγώ προσωπικά τον στήνω πάντα με μονή αντίσταση και η τζούρα του μπορεί να σφίξει πάρα πολύ. Στα ίδια επίπεδα γεύσης βρίσκεται και ο V3. Τον περίμενα πως και πως να κυκλοφορήσει πέρυσι τον Αύγουστο, περισσότερο για τα νέα airflows και λιγότερο για τον κλείσιμο των υγρών επειδή είχα βαρεθεί να σκουπίζω από το mod, κάθε φορά που γέμιζα, την υγροποίηση του ατμού εξαιτίας του airflow από κάτω. Τον V3 πρόλαβε και τον αγόρασε φίλος μου, τον δοκίμασα πολλές φορές, διαπίστωσα ότι έχει την ίδια ακριβώς πολύ καλή γεύση, όμως επειδή είχα ήδη τον V2 (ο V3 δεν πρόσδιδε κάτι παραπάνω σε γεύση) και ότι πολλά από τα πρώτα κομμάτια του είχαν πρόβλημα διαρροών από κατασκευής με απέτρεψαν από την αγορά. Ερχόμαστε τώρα στη γεύση σε σύγκριση με τον Fodi. Για τα προσωπικά μου γούστα δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, ο Fodi για μένα ήταν ένα χαστούκι σε γεύση και σε χτύπημα. Με τον V2 έκανα 9άρα νικοτίνη και με τον Fodi έπεσα αμέσως στη 6άρα. Αν στον V2 νόμιζες ότι πίνεις το υγρό σαν να είναι χυμός στον Fodi νομίζεις ότι το γεύεσαι αργά βασανιστικά πλημμυρίζοντάς σε ταυτόχρονα με όλα τα αρώματα του. Αυτή είναι η διαφορά για μένα, έχω ακριβώς την ίδια άποψη και μετά επτά μήνες από την πρώτη σύγκρισή τους. Τέλος να προσθέσω ότι η τζούρα τους έχει και άλλες διαφορές, στον Fodi είναι πιο μεστή, πιο υγρή και ζεστή σαν dripper και αυτό προσδίδει μια βελούδινη υφή, όλα αυτά βέβαια έχουν και το κόστος τους, μεγαλύτερη κατανάλωση. 

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1808 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 01:39 »
Ωραία απάντηση! Μου βάλες φωτιά τώρα.
Και πάνω που είχα πει ότι δεν θα πάρω άλλον ατμο, πάλι σε έξοδα με βλέπω να μπαίνω.

Η γεύση του goblin μου αρέσει πολύ και έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα πάθω με τον fodi...Φόντα

Στάλθηκε από tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1809 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 04:29 »
Fodi αάααααλλη φάση λέμε  8)

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1810 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 16:03 »
Όταν ο Φoντας, αποκτά γενειάδα και όχι μόνο μουστάκι!

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1811 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 17:34 »
Παιδιά καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε fodi kai doggy. Υπάρχει κάποιος που τους έχει ;γεύση και τσιγαρισιες τζουρες με ενδιαφέρουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1812 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 17:38 »
Αναμφισβήτητα πιο τσιγαρίσιος ο doggy. Υπερτερεί και σε ευκολία στησίματος. Σε γεύση, αποδίδει λίγο πιο έντονα ο fodi. 

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1813 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 18:39 »
Παιδιά καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε fodi kai doggy. Υπάρχει κάποιος που τους έχει ;γεύση και τσιγαρισιες τζουρες με ενδιαφέρουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω δύο και από τους δύο. Και οι δύο είναι για τσιγαρίσιες τζούρες ο Fodi μπορεί να κλείσει πολύ χωρίς να χάσει τίποτα από γεύση και χτύπημα αλλά να γίνει και πιο αεράτος από τον Doggy. Από την άλλη ο Doggy έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα και μικρότερη κατανάλωση. Για την γεύση που δίνει ο καθένας, κατά τη γνώμη μου, έχω αναφερθεί αναλυτικά σε προηγούμενο ποστ ρίξε μια ματιά εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 18:50 από ati »

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1814 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 19:08 »
Παιδιά καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε fodi kai doggy. Υπάρχει κάποιος που τους έχει ;γεύση και τσιγαρισιες τζουρες με ενδιαφέρουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πηρες απαντησεις κ στο νημα του doggy. 
Αδελφε τσιμπάς κ τους 2.αμαρτια να μη δοκιμάσεις το ξυλικι που εχει να σου δωσει ο ντριπερ με τανκ fodi, αμαρτια να μην εχεις τον απροβληματιστο k πανευκολο doggy. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix