vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, infernity, Jorge, manoslykos

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #825 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 18:57 »
Ksenia πάρε έναν ακόμα Fodi F2  σε άλλο χρώμα. :laugh1:

Έτσι έκανα εγώ. ;)

Ασημί από FT, χρυσαφί και μαύρο από GB. :)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #826 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 18:57 »
Ati φιλε μου, σε εκτιμώ, ήσουν η αιτία πο αγόρασα τον Fodi, και δε το μετανιώνω. Μια χαρά τα έχω βρει μαζί του.
Αλλα... υποκειμενικό είναι εαν κάποιος θέλει χτύπημα, άλλος γευση, άλλος σφιχτή τζούρα, άλλος πνευμονική, άλλος κρύο ατμο, άλλος ζεστό.
Όταν ένας ατμοποιητης εχει όλες τις προδιαγραφές να δουλέψει με αρκετό αέρα, και πίστεψε με εκεί αποδίδει καλυτερα, όπως σχεδόν όλοι οι ατμοποιητες αποδίδουν καλυτερα κοντά στο μέγιστο airflow που διαθέτουν, αλλα ο κατασκευαστής περιόρισε τις εισαγωγές αέρα μόνο εξωτερικά, εγώ το θεωρώ αντικειμενικά κατασκευαστικό ελάττωμα.
Και είναι κατασκευαστικό ελάττωμα γιατί εαν ειχε έξ´αρχης μεγαλύτερες τρύπες, δε θα περιόριζε κανένα να μειώσει με το δαχτυλίδι τον αέρα που επιθυμούσε, θα επέτρεπε όμως και σε όσους επιθυμούσαν να τον δουλέψουν κοντά στα όρια του.
Εύκολα διορθώνεται αλλα δεν είναι υποχρεωμένος ο πελάτης να παίζει με τρυπάνια.
Αρκετα είπα, εύχομαι σε όλους να τον χαρείτε, είτε έτσι η αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #827 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 19:14 »
Φίλε @thekal και εγώ πιστεύω ότι αν δεν είχε τις τρυπούλες εξωτερικά και ήταν τελείως ανοικτά ίσως να ήταν καλύτερα αφού θα είχαμε ακόμη περισσότερες επιλογές στον αέρα, τώρα τα άλλα όπως λες και εσύ είναι υποκειμενικά. Εγώ περίμενα μέχρι τώρα να δω πως ήταν ο νέος Goblin V3 με αυτά που διαβάζω όμως για διαρροές πάω όπως έλεγα από την αρχή για δεύτερο Fodi αν και δεν κρύβω ότι μου αρέσει και ο νέος Corolla V1.5 αλλά με χαλάει το ακρυλικό τανκάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 19:48 από ati »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #828 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 19:17 »
Εύκολα διορθώνεται αλλα δεν είναι υποχρεωμένος ο πελάτης να παίζει με τρυπάνια.
Αρκετα είπα, εύχομαι σε όλους να τον χαρείτε, είτε έτσι η αλλιώς.
Δεν νομίζω όμως thekal, ότι ο κατασκευαστής σε υποχρέωσε να τον αγοράσεις και να του κάνεις rework με τρυπάνια, για να μεγαλώσεις τις εισόδους. Αντίθετα, μια υποχρέωση να τον δοκιμάσεις πριν τον πάρεις, την είχες. Να τον χαρείς και εσύ!

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #829 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 20:43 »
Κάτοχος κι εγώ και να πώ μόνο το παράπονό μου....... :( :(
Από γεύση τα σπάει και απο ευκολία στησίματος.........αλλά μου κανε 2 λεκέδες πολυτελείας
έναν στο κάθισμα του αυτοκινήτου και έναν στο τραπεζομάντιλο της τραπεζαρίας :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
πάντα μέσα την θήκη με όλα τα σύνεργα
Πλέον τον έχω μόνο για το σπίτι ............... για έξω μόνο kayfun v5 και v3 mini σιγουριά και ούτε υπόνοια διαρροής

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #830 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 20:53 »
Δώσε λίγο προσοχή στο στήσιμο και έλεγξε τα ορινγκς. ;)

Ο δικός μου κάνει χιλιόμετρα χοροπηδώντας στις λακκούβες μέσα στο τσαντάκι στην μπαγκαζιέρα της μηχανής και ούτε δάκρυ. :D

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #831 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:13 »
Μάκη κι εγώ δάκρυ δεν είδα εκτός από τις φορές που  γεμίζω και δακρύζει από το ενδιάμεσο μόλισ κλείσω την καμπάνα αλλά είδα 2 μεγάλους λεκέδες και ήτανε ο μόνος μέσα στο τσαντάκι που ήτανε μισογεμάτος και μετά άδειασε

Αποσυνδεδεμένος meniolos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #832 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:18 »
και σε εμένα παιδιά εάν τον αφήσω στο πλάι χάνει όλα τα υγρά. Το o'rings όλα αλλαγμένα. Καμία συμβουλή στο στήσιμο ή και καμία φωτογραφία. 
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #833 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:22 »
άρα δεν είμαι ο μόνος παθών....... :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος meniolos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #834 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:29 »
Ναι δεν είσαι ο μόνος. Αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει.
Έχω δοκιμάσει πολλά στησίματα 2,5 πυρήνα - 3 πυρήνα κοντό- μακρύ βαμβάκι πάντα το ίδιο πρόβλημα .

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #835 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:42 »
ηρθε και ο δικος μου σημερα πρωτες εντυπωσεις
0,28 συρμα 2 mm πυρηνας 6 σπειρες,στησιμο ευκολο λιγο το βαμβακι με παιδεψε να το περασω στις τρυπες αλλα τιποτα σπουδαιο
ποιοτητα για τα λεφτα του μια χαρα ειναι
χτυπημα καλο περιμενα να φαω σφαλιαρα με αυτα που διαβασα αλλα οκ
γευση καλη του εβαλα υγρο που ξερω καλα αυτο που πηρα με ικανοποιησε
ντουμανι κανονικο θα το ελεγα βεβαια κανενας ατμοποιητης μου δεν ειναι ντουμανατος
διαρροες καμια μεχρι στιγμης αν και ειναι νωρις ακομα
η τζουρα στην 1+1 τρυπα ειναι μια χαρα σφιχτη τον δουλευω στις 2+2 για πιο αερατη τσιγαρισια
εχω πολλες δοκιμες να κανω αλλα ηταν μια καλη αγορα που δεν θα παει χαμενη
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:52 από gigelis78 »

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #836 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 22:35 »
μια συμβουλη κοιτα μην βγαλει μια σταγονα,γιατι μετα ερχεται χειμαρος,κρατα μια χαρτοπετσετα προχειρη! Δυστηχως ο φοντις κανει διαροες οχι μονο ξαπλωτος,αλλα και σε "θεση ατμισματος" :tongue_smilie:!

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #837 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 23:22 »
Διαβάζω από αρκετούς προβλήματα με διαρροές και απορώ. Ο δικός μου δεν χάνει σταγόνα. Όχι ξαπλωτός ούτε ανάποδα να τον γυρίσεις δεν στάζει. Εντάξει μια φορά ξάπλα πολλές ώρες και με βαμβάκι 3 ημερών έριξε κλάμα αλλά μέχρι εκεί.
2 είναι οι περιπτώσεις που μπορώ να φανταστώ για διαρροή (οι οποίες νομίζω έχουν αναφερθεί κιόλας):
α) Να είναι ελαττωματικός από κατασκευής
β) Κατά το γέμισμα μπαίνουν υγρά στην τρύπα εξαγωγής αέρα και μετά βγαίνουν από τις τρύπες του airflow.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλιώς μπορεί να έχει διαρροές ο φόντης :hmmm:
 πιο στεγανός ατμοποιητής από αυτόν μόνο ο ναυτίλος είναι... 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #838 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 00:07 »
Το ίδιο και εγώ, καμία διαρροή με όλα τα στησιματα που έχω δοκιμάσει. 

Καμία φορά έχω ένα δάκρυ από τις τρύπες του αέρα αλλά μάλλον οφείλεται σε ατσαλο γέμισμα που με το πρώτο σκουπισμα φεύγει.

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #839 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 01:23 »
Οι διαρροές έχουν να κάνουν με τα στησίματα ως συνήθως και όχι με τους ατμοποιητές! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix