vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 12:47 »
καλησπερα σε ολλουσ,, δυο λογια να πω και εγω για τισ εντυποσεισ μου,,, ξεκινω φυσικα με το manhatan ενα υγρο διαμαντι που παει το ατμισμα σε αλλο επιπεδο δεν ειναι τοσο η επιγευση που μου αφηνει αλλα το δεσιμο των αρωματων, Lost atladis εδω ειναι ενα υγρο με εντονη γευση μπανανασ και ελαχιστα καπνου το κατατασω στα φρουτενια αν και το δινουν στα καπνικα,εμενα μαρεσε πολυ, σε οπιον ομςωσ δεν του αρεσει η μπανανα να το προσπερασει, εχω αλλεσ 8 γευσεισ που οταν δοκιμασω θα σασ πω,, επησησ τα πηρα 5 ευρο το μπουκαλακι και οπου και αν κοιταξα ειχαν 9 επειδη δεν ξςρω αν επιτρεπεται να ποσταρω το μαγαζι οπιοσ ενδιαφερεται ασ στειλει μυν να του πω,.........σημερα δοκιμασα το στρομπερυ ,λοιπον επειδη εγω ειμαι των φρουτενιων πολυ μαρεσει τρελλα σαν αρωμα ειναι εντονο αλλα αυτο εχει το θετικο οταν το κανεισ συνεχεια να μην χανεισ την γευση ,,, θα επανερθω μολισ κανω και αλλη γευση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:47 από GIOVANI »

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 13:49 »
Νομίζω δεν απαγορεύεται να ποστάρεις το κατάστημα, ο ανταγωνισμός βοηθάει τον καταναλωτή.
Και στο μαγαζί που ψωνίζω εγώ στα 3 παίρνεις ένα επιπλέον δώρο κι αν πάρεις 10 μαζί τα δίνει 50 ευρώ άρα 5 ευρώ το μπουκαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:49 »
Από τα υγρά της προσφοράς είχαν μείνει 3-4 που δεν τα είχα δοκιμάσει.
Εχθές δοκίμασα το London Rain,απλά απίστευτο!Εξαιρετικό!
Το καλύτερο υγρό της εταιρίας απ'όσα έχω δοκιμάσει.
Ευτυχώς που το βγάζουν και σε 100ml! :thumpup:


Καταπληκτικό υγρό! :yes:

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:15 »
καλησπερα σε ολλουσ,, δυο λογια να πω και εγω για τισ εντυποσεισ μου,,, ξεκινω φυσικα με το manhatan ενα υγρο διαμαντι που παει το ατμισμα σε αλλο επιπεδο δεν ειναι τοσο η επιγευση που μου αφηνει αλλα το δεσιμο των αρωματων, Lost atladis εδω ειναι ενα υγρο με εντονη γευση μπανανασ και ελαχιστα καπνου το κατατασω στα φρουτενια αν και το δινουν στα καπνικα,εμενα μαρεσε πολυ, σε οπιον ομςωσ δεν του αρεσει η μπανανα να το προσπερασει, εχω αλλεσ 8 γευσεισ που οταν δοκιμασω θα σασ πω,, επησησ τα πηρα 5 ευρο το μπουκαλακι και οπου και αν κοιταξα ειχαν 9 επειδη δεν ξςρω αν επιτρεπεται να ποσταρω το μαγαζι οπιοσ ενδιαφερεται ασ στειλει μυν να του πω,.........σημερα δοκιμασα το στρομπερυ ,λοιπον επειδη εγω ειμαι των φρουτενιων πολυ μαρεσει τρελλα σαν αρωμα ειναι εντονο αλλα αυτο εχει το θετικο οταν το κανεισ συνεχεια να μην χανεισ την γευση ,,, θα επανερθω μολισ κανω και αλλη γευση..

μετα απο 4 μερεσ straberry σημερα ξεκινησα με virginia, γενικα το virginia σαν υγρο νομιζω οτι ειναι το μονο υγρο καπνικο που εχει ταυτοτητα, που χορισ να δεισ ταμμπελακι και δοκιμασεισ καταλαβενεισ τι ειναι,, εμενα δεν ειναι του γουστου μου οποσ και σχεδον τα περισσοτερα καπνικα, το συγκεκριμενο ομωσ αυτο που με χαλαει ειναι οτι οταν το ατμιζω ι επιγευση του μου μενει εντονη σε σειμειο να το μπουχτιζω πολυ γρηγορα αλλα και απο την αλλη εκει που εκανα 5 μλ την μερα με αυτο πεφτω στα 2 με 2.5 σε 9αρα,, θα επανερθω........

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:22 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:32 »
Συνέχισα εχθές με το California dreaming το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου.Κάτι σαν ξινισμένη κρέμα μου έβγαζε στη γεύση.
Μάλλον θα πάει νεροχύτη το υπόλοιπο μπουκάλι.


Αντίθετα μου άρεσε πολύ το Liberty.Καπνικό με έντονη γεύση ξηρών καρπών.Πολύ καλό υγρό και σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσω.

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 00:47 »
Cuban Supreme (Natura by Hexocell)
Καπνικό (σαν virginia) με ελαφρια γλύκα από μέλι και υποψία από δαμάσκηνο( ;) . Ξηρό. Δεν ειναι άσχημο και αυτό.
4/10

Πολύ θα ήθελα αν βρισκόμαστε στην ίδια περιοχή κάποια στιγμή να σου φέρω το μπουκαλάκι που πήρα σήμερα κι έχω βγάλει 1-2μλ να μου πεις αν όντως είναι το ίδιο και σ'αρέσει.  Στο χαρίζω.

Δεν πρόκειται να ξαναγοράσω τίποτα απ'την συγκεκριμένη εταιρεία, γιατί συγχρόνως με το Cuban Supreme πήρα και Wild Cherry και εκτός από μια ελαφριά διαφορά απόχρωσης έχουν ακριβώς την ίδια γεύση.  Πριν 1-2 βδομάδες είχα πάρει και Λατάκια και ενώ εκείνο ήταν εντελώς διάφανο, έχει κι αυτό ακριβώς την ίδια γεύση.  Το βάζω στο περίπου να είναι 100% PG αλλά έχω και τέτοιο από φαρμακείο και είναι λίγο καλύτερο.
Δε ξέρω αν το αζαξ για τα τζάμια έχει λιγο καλύτερη γεύση.

Βέβαια υπάρχει μια υπόνοια για όλα αυτά και λέγεται AlexCentro.gr Στοά Φέξη 7, Πλατεία Κάνιγγος, Αθήνα
αλλά ας το κοιτάξει η Hexacell που δισφημίζεται έτσι.

Πριν σχολιάσει κανείς περί γεύσεων στα περισσότερα άλλα υγρά που έχω δοκιμάσει και είτε μου άρεσαν είτε δεν μου άρεσαν έβρισκα τη γεύση πάρα πολύ έντονη με αποτέλεσμα να τα διαλύω με βάση VG γιατί και σαν αρωματισμός μου φαίνονται αρκετά.  Τα συγκεκριμένα αν αρέσουν σε κάποιον και τα ξέρει θα με ενδιέφερε να τα δωρίσω μόνο και μόνο για να μου πουν αν είναι ίδια ή μου πούλησαν κάτι άλλο με το όνομα της Hexacell.

Αρκετά με τ.................................. και είναι και 18ρια να πεις ότι έχω έλλειψη νικοτίνης και τα πήρα στην κράνα!

ΑΖΑX!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2016, 01:05 από atmismos »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 00:55 »
@atmismos και εγώ αυτό είχα πάθει .τα αραίωσα με vg και έγιναν χειρότερα.τουαλετα τελικά.το lemon με κανέλα  νομίζω δεν είμαι σίγουρος όμως προσωπικά δεν κατάλαβα τι γεύση ήταν . Έκανα και τα 30 ml και τίποτα .Απλά το Ατμιζα με το ζόρι(την πάτησα και πηρα το πακέτο με τα 5  30μελα) .το bounty όμως ήταν φανταστικό .

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 05:09 »
Πολύ θα ήθελα αν βρισκόμαστε στην ίδια περιοχή κάποια στιγμή να σου φέρω το μπουκαλάκι που πήρα σήμερα κι έχω βγάλει 1-2μλ να μου πεις αν όντως είναι το ίδιο και σ'αρέσει.  Στο χαρίζω.

Δεν πρόκειται να ξαναγοράσω τίποτα απ'την συγκεκριμένη εταιρεία, γιατί συγχρόνως με το Cuban Supreme πήρα και Wild Cherry και εκτός από μια ελαφριά διαφορά απόχρωσης έχουν ακριβώς την ίδια γεύση.  Πριν 1-2 βδομάδες είχα πάρει και Λατάκια και ενώ εκείνο ήταν εντελώς διάφανο, έχει κι αυτό ακριβώς την ίδια γεύση.  Το βάζω στο περίπου να είναι 100% PG αλλά έχω και τέτοιο από φαρμακείο και είναι λίγο καλύτερο.
Δε ξέρω αν το αζαξ για τα τζάμια έχει λιγο καλύτερη γεύση.

Βέβαια υπάρχει μια υπόνοια για όλα αυτά και λέγεται AlexCentro.gr Στοά Φέξη 7, Πλατεία Κάνιγγος, Αθήνα
αλλά ας το κοιτάξει η Hexacell που δισφημίζεται έτσι.

Πριν σχολιάσει κανείς περί γεύσεων στα περισσότερα άλλα υγρά που έχω δοκιμάσει και είτε μου άρεσαν είτε δεν μου άρεσαν έβρισκα τη γεύση πάρα πολύ έντονη με αποτέλεσμα να τα διαλύω με βάση VG γιατί και σαν αρωματισμός μου φαίνονται αρκετά.  Τα συγκεκριμένα αν αρέσουν σε κάποιον και τα ξέρει θα με ενδιέφερε να τα δωρίσω μόνο και μόνο για να μου πουν αν είναι ίδια ή μου πούλησαν κάτι άλλο με το όνομα της Hexacell.

Αρκετά με τ.................................. και είναι και 18ρια να πεις ότι έχω έλλειψη νικοτίνης και τα πήρα στην κράνα!

ΑΖΑX!!!!!!!!!!!!!
καλοπροερετα εχω να σου πο οτι οι γευσεισ ειναι το μονο πραμα ποθ ο καθενασ το περνει διαφορετικα, τα νατουρα τα τωρινα τουλαχιστον εχουν ενα καλο οτι οτι λενε αυτο ατμιζεισ τουλαχιστον ετσι ειναι σε μενα τα 4 απο τα 10 που πηρα, και ενα ελατωμα που στην πορεια γινετε προτεριμα ειναι η εντονη δραση του εκαστοτε αρωματοσ,αλλα αυτο εχει το καλο οτι οταν αρχιζει να πεφτει η κεφαλη μου δεν χανω την γευση,, επισισ ενα αλλο ελατωμα ειναι η σκετη β,τζ θα ειταν θεικα αν ειταν σε 80-20 η 70 -30.. επισισ κλεινοντασ να σου πο εχω παρει 20μελο με 22 ευρο τρελλα διαφημισμενο καπνικο και φιλε μου νομιζα οτι ατμιζα την μυροδια τησ φαρμακιλασ του νοσοκομειου, αυτο δεν σημενει οτι ειναι μαπα το υγρο απλα ειναι τι κουμπωνει στην γευση μασ, και οταν ολοοι εχουν κατι τιμεσ απαραδεκτεσ παμε αναγκαστηκα σε λυσεισ τυπου νατουρα γιατη 5 ευρο το 30μελο δεν βρησκετε, απλα δοκιμασε εχει πανω απο 40 γευσεισ και οπια σαρεσουν να περνεισ αυτα

Αποσυνδεδεμένος proklos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 10:15 »
Ρε παιδιά που έχετε βρει natura 5 ευρω τα 30ml ?Δεν μπορουμε να μαθουμε κι εμεις?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 10:23 »
...επισισ ενα αλλο ελατωμα ειναι η σκετη β,τζ θα ειταν θεικα αν ειταν σε 80-20 η 70 -30..

Δεν είναι σκέτη vg, δες τι έχει απαντήσει ο εκπρόσωπος της εταιρίας στο φόρουμ.

Στο επί ταύτα τώρα, όλα τα αρώματα είναι διαλυτά σε PG. Αυτό σημαίνει πως λίγο έως πολύ, όλα τα έτοιμα υγρά που κυκλοφορούν, περιέχουν και PG. Ενδέχεται σε σπάνιες περιπτώσεις αυτό να μην ισχύει, όμως στην δική μας ( που μας αφορά άλλωστε ) ισχύει.

Αυτό σημαίνει πως ανάλογα με την περιεκτικότητα σε άρωμα που έχει ένα υγρό, κατά τρόπο αναλογικό επηρεάζεται και η ποσότητα σε PG που εμπεριέχει το τελικό υγρό.

Υγρό που χρησιμοποιεί άρωμα με μέση δοσολογία 20% , καταλήγει να έχει σχεδόν περιεκτικότητα σε PG 20%. Λέω σχεδόν, γιατί από αυτό το 20% άρωμα, συνήθως το 99%+ είναι σκέτη PG. Τα αρωματικά στοιχεία είναι συνήθως πολύ λιγότερο του 1%.

Από τεχνικής φύσεως λοιπόν, το τελικό προϊόν με έμμεσο τρόπο καταλήγει να έχει και ένα σημαντικό ποσοστό PG
...

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 11:31 »
Ρε παιδιά που έχετε βρει natura 5 ευρω τα 30ml ?Δεν μπορουμε να μαθουμε κι εμεις?


https://estrifto.skroutzstore.gr/c.Nikotini-9.307481.html

Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 11:46 »
Προσοχή στα μπουκαλακια που παίρνετε να ειναι εργοστασιακή σφαργισμενα

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 15:16 »
Δεν είναι σκέτη vg, δες τι έχει απαντήσει ο εκπρόσωπος της εταιρίας στο φόρουμ.
δεν θα διαφωνισω απλα σου τονιζω οτι τα δικα μου τα 10 που πηρα ειναι σαν μελι παχιρευστο, εκτοσ αυτου για μενα θα ειτανε πολυ πιο ωραιο καθε μπουκαλακι να αναγραφει ακριβωσ τισ αναλογιεσ που εχει μεσα και να ξερουμε και εμεισ τι περνουμε

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
λοιπον τελικα το virginia με μπουχτισε και μετα απο 5 με 6 ωρεσ πραγματικα μου ανακατευτηκαν στομαχια και τα σχετικα,ενω ειναι ωραιο εχει τοσο μα τοσο εντονο αρωμα που στα δικα μου γουστα με αιδιασε, και καπακι εριξα το irish, γευση μπειλισ ωραιο διακριτικο αρωμα και με τον καφε μια χαρα το πρωι σιγουρα δεν θα ξετρελαθητε αλλα ατμιζεται τουλαχιστον στα γουστα μου ευχαριστα,,,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2016, 15:23 από GIOVANI »

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 23:56 »
λοντον ρειν,,χμμμ  εχει ταυτοτητα γευσησ του γουστου μου δεν ειναι με τιποτα,δεν με μπουχτισε αλλα ουτε και με ικανοπιησε σαν υγρο, δεν θα το πεταξω ,θα το αφησω στην ακρη μπασ και με τον καιρο γινει καλυτερο, μου εχει τυχη και αλλεσ φορεσ υγρα που δεν μαρεσανε μετα απο μηνεσ ειτανε τελεια,,

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
read all abou nty,,,αυτο το υγρο το ξεκινησα το πρωι ,,θα το χαρακτηριζα σαν διαμαντι!! θα γινει μαστ υγρο για μενα, ενω ειναι σοκολατα και καρυδα δεν με λιγοσε καθολου και η γευση που μου αφινει στο ατμισμα ειναι απο τισ καλυτερεσ που εχω δοκιμασει,
Read all abou..ntyre
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 15:02 από GIOVANI »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:17 »
Άνοιξα το πρώτο φρουτένιο της ...συλλογής και είχα μια ιδιαίτερα ευχάριστη έκπληξη :
watermelon: καθαρό, ώριμο, γευστικό καρπουζάκι , για τις ώρες ανάμεσα στους καφέδες.  ;)
 
ΥΓ:Τα υγρά που έχουν βάση τη μενθόλη είναι όλα ευχάριστα και ελαφρυά. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix