vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dkostas, manoslykos, th3ofilos, maprix

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #480 στις: Ιουνίου 27, 2016, 18:36 »
Μετα απο αρκετες δοκιμες ηρθε η ωρα να γραψω και γω την δικη μου γνωμη σχετικα με τις γευσης αυτες...

Wild cherry: Παρα πολυ ωραιο λες και επινα χυμο το συνδιασα με μπανανα κιολας και ειχε καλο αποτελεσμα αλλα με μηλο μου εδωσε ακομα καλυτερα ολοι τρελαθηκαν  :thumpup:

Red apple: Αν το ατμιζα σκετο δεν θα ελεγε και πολλα σε συνδιασμο ομως οπως εγραψα ηταν τρομερο..

Banana: Αρκετα καλη εχω κανει και καλυτερη γευση

Φραουλα: Πολυ ωραια γευση φραουλα μου αρεσε παρα πολυ και προσπαθουσα να βρω να παρω και αλλη σημερα αλλα δεν ειχε

Manhattan: Δεν ειναι στα γουστα μου δυο τζουρες εκανα και δεν αντεξα αλλο τζαμπα λεφτα εδωσα  >:(

Μεντα: Τρομερος συνδιασμος μαζι με φραουλα δεν καταλαβα ποτε αδιασε το μπουκαλακι με την φραουλα  :))

Ναργιλε μηλο: Οτι χειροτερο εχω δοκιμασει στην ζωη μου λες και καπνιζα ουζο ενιωθα  :dontknow:

Vanilla bourbon: Αρκετα καλο για βανιλια δεν κουραζει και τοσο και πιστευω με φραουλα θα δεσει πολυ ομορφα σαν γευση

Αυτα απο μενα προς το παρων

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #481 στις: Ιουνίου 28, 2016, 17:00 »
CAMMTEL :thumpdown:

PRINCE PERRY :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #482 στις: Ιουνίου 28, 2016, 17:12 »
Το manhattan ήταν το μοναδικό που μου άρεσε , αν και μετά από λίγο καιρό άρχιζε να μου γλυκίζει πολύ και το παράτησα..

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #483 στις: Ιουνίου 28, 2016, 17:29 »
Πάντως το manhatan  (εμένα είναι από τα αγαπημένα μου) ..είναι από τα υγρά που δεν μου μαυρίζει εύκολα βαμβάκι και αντίσταση. ...

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #484 στις: Ιουνίου 28, 2016, 20:58 »
Baba's bounty και 7 foglie εξαιρετικά, άνετα ολοήμερα ειδικά το 2ο ... 2 30μελα με 12,5 Ευρώ = εξαιρετική τιμή, πολύ καλή, προσεγμένη συσκευασία .... με κέρδισαν και σίγουρα θα έχει συνέχεια η δοκιμή και σε άλλα υγρά !

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #485 στις: Ιουνίου 30, 2016, 16:37 »
Επιστροφη στην δουλεια σήμερα μετα την αδειουλα και ας ολοκληρωσω το review με τον επίλογο και τα συμπεράσματα...
Οπώς είδα κι από τα παραπάνω ποστ γεύσεις που δεν αρέσουν σε μένα αρέσουν σε αλλους και το αντίστροφο ,αυτό δείχνει οτι η εταιρεια έχει μια μεγαλη γκάμα γεύσεων η οποία μπορεί να ικανοποιήσει ενα μεγαλο μέρος του ατμιστικου κοινου και ως προς τις γεύσεις και ως προς τις αναζητήσεις με την καινούρια σειρα των γκουρμέ γεύσεων που λανσάρισε κι ακόμα δυστυχώς δεν έχω ατμισει για να έχω άποψη...

Με την ποιοτητα ,τον ρεαλισμό και τις εξαιρετικές τιμες τους αποτελούν σίγουρα μια εξαιρετική πρόταση και ας μην γελιομαστε,χρειαζόμαστε εταιρείες με αυτά τα χαρακτηριστικά κι ευτυχώς υπαρχουν...Πόσοι απο μας αλήθεια θα ειχαμε κόψει το κτ αν το φθηνότερο υγρό κοστολογούνταν στα 18-20 € τα 30μλ όταν το πρωταρχισαμε...

Σαν κατακλείδα να πω οτι όλα τα υγρά (με εξαίρεση τα πολύ σκουροχρωμα και πολύ έντονα σε άρωμα) είναι πολύ φιλικά στις αντιστάσεις.Προσωπικά με Μανχάτταν-λιμπερτυ εκανα 150μλ πριν αλλάξω πιο πολύ για θέμα υγειας και όχι επειδή αλλοιώθηκε η γεύση αντίσταση.

Αυτά....

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #486 στις: Ιουλίου 02, 2016, 23:14 »
Πολυ νοστιμο υγρο και το irish dream! Σε οσους αρεσει το Baileys θα ξετρελαθουν! 
Γενικα πιστευω πως η hexocell βγαζει ορισμενα παρα πολυ καλα υγρα και γενικα τη θεωρω μια απο τις πιο τιμιες εταιριες στο χωρο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #487 στις: Ιουλίου 04, 2016, 01:43 »
Εχω κανεινγυρω στα 6 ml babas bounty στα 9mg νικοτινης ( ναινδυστυχως επρεπε να το αυξησω λογω περιεργης εντονης επιθυμιας κ.τ. ) και μου αρεσει αρκετα. Με καλυπτει σαν γευση . Με εχει αρεσει πολυ και το μαξμπορο. 
Αλλα υγρα αλλης εταιρειας που μαρεσουν για νανσυνεννοουμαστε ειναι το relax και το αρωμα nutacco της atmos lab. 

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #488 στις: Ιουλίου 07, 2016, 22:06 »
Το 7 Foglie ειναι το πρωτο που πηρα απο Natura για δοκιμη μιας και τα εχω κοντα με ευκολη προσβαση.
Δε ξερω αν φταιει οτι πρωτη φορα παιρνω υγρο χωρις καθολου PG αλλα η γευση μου φαινεται πολυ υποτονικη.
Και στη γυναικα μου που εδωσα να δοκιμασει το ιδιο, λειπει η ενταση στη γευση.
Ειχα ενα French Pipe απο Liqua, απο τα αγαπημενα μου υγρα αλλα ηταν 18αρι.
Οποτε το αραιωσα με 50/50 PG VG στα 90ml και το εκανα 6αρι.
Εστω και ετσι 2 φορες αραιωμενο πιο εντονη γευση εχει απο το Natura.
Θα δοκιμασω και καμια αλλη γευση να δω αν ειναι γενικοτερο το θεμα ή απλα αφορα στη συγκεκριμενη γευση.
Αλλα επειδη εχω βαρεθει να πεταω λεφτα δεξια και αριστερα θα τελειωσω αυτο πρωτα μιας και ατμιζεται μαλλον ευχαριστα.
Με πιο εντονη γευση μπορει και να με κερδιζε, ετσι ομως μπα.
Ατμιζω σε Russian.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #489 στις: Ιουλίου 08, 2016, 03:13 »
Το 7 Foglie είναι ένα πολύ απαλό καπνικό. Δεν είναι όλα τα natura έτσι.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #490 στις: Ιουλίου 08, 2016, 03:47 »
Καλησπέρα!!!!
Αν και ήμουν απο τους πρώτους που τα παρουσιασα δυστυχώς στη πορεια ατμιζοντας τα δεν.....

μάζεψα ότι είχα απο αυτά τα υγρά και ανέβηκα πολυ ψηλά να τα πεταξω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2016, 03:53 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #491 στις: Ιουλίου 08, 2016, 11:44 »
Liberty και Manhattan εξαιρετικά ! ήπια καπνικά χωρίς έντονες μπουχτιστικές γεύσεις, έγιναν πλέον τα καθημερινά μου υγρά ... 

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #492 στις: Ιουλίου 08, 2016, 16:17 »
3 μηνες ατμιστής με pico istick melo 3 mini με την 1.8 triton και εντυπώσεις μονο απο γεύσεις natura προς το παρόν. Για αυτα τα λίγα που εχω καταλάβει σύμφωνα βέβαια και με τα γούστα μου, έχουμε και λεμε :
1: 7 FOGLIE- Το πρώτο υγρό που μου "πάσαρε" ο καταστηματάρχης μετα απο τις κλασσικές γνωστές ερωτήσεις στον νεο ατμιστή(ποσα τσιγάρα καπνίζες τη μερα τι μάρκα έκανες αν έκανες στριφτο κτλ). Ενα άρωμα ποικιλίας διαφόρων καπνικων γεύσεων το οποίο δεν μπορω να πω ότι με ξενέρωσε αλλα επίσης δε μπορω να πω ότι με εντυπωσίασε κιόλας. Δεν το ξανά αγόρασα, ίσως όμως κάποια στιγμή το προτιμήσω.
2: VIRGINIA- Ενα απο τα υγρά που σίγουρα θα το τιμάω αρκετά συχνά γιατι πολύ απλά μου αρέσει. Καθαρά καπνικό με κάτι απο γλυκό άρωμα στο τέλος που σίγουρα δύσκολα θα σε αφήσει αδιάφορο γενικότερα. Πολλοί μου λένε ότι τους μυρίζει κατι απο -μαλλί της γριάς- οταν ατμιΖω.
3: RY4- Οταν το πρώτο αγόρασα δε σταματούσα να το ατμίζω το πήγαινα σχεδόν Πιπιλα ειδικά για τις πρώτες μέρες.Εντονη βάση καπνικού στην εισπνοή και κατι απο καμμένη βούτυρο-καραμέλα στην εκπνοή της τζουρας.Εντυπωσιακη γεύση και άρωμα σαν σύνολο θα μπορούσα να πω. ΟΜΩΣ, μετα τις 6-7 μέρες  σαν να με κούρασε ελαφρώς σαν να με βάρυνε λιγο δε ξέρω και μόλις τελείωσε αναζητούσα κάτι το διαφορετικό. Παρόλα αυτά........δοκιμάστε το, αξίζει!!!
4:MAXBORO- Πιστεύω το μόνο υγρό της natura που μπορω να το ατμίζω για μέρες βδομάδες ίσως και μήνες. Δε με κούρασε δε το βαρέθηκα δε με χάλασε δε με λίγωσε και ειδικά στο ποτό-καφε το απολαμβάνω. Οποίος κάπνιζε χρόνια MARLBORO σίγουρα θα με καταλάβει. Καπνική εισπνοή με ελαφριές αναμνήσεις τσιγάρου Marlboro και μια επιβράβευση στην εκπνοή σε κάτι απο ξυλώδης γλυκό-μέλι που δεν το έχω προσδιορίσει ακριβώς ακόμη. Οι περισσότεροι ατμιστές απο ότι παρατηρώ του βάζουν μια μέτρια βαθμολογία συνηθέστερα, εγω προσωπικά θα το τιμάω συχνά γιατι ειναι κατι που με ικανοποιεί πλήρως και το αναζητάω.
5: BANANA-  Είπα και γω να δοκιμάσω ένα φρουτωδες υγρό και το αγόρασα. Αρκετά καλό μπορω να πω, έτσι για μια μικρή αλλαγη μερικών ml , όχι όμως για πολυ. Με κούρασε γιατί το άρωμα του μου θύμιζε και κάτι απο τςιχλοφουςκα big babble και λιγωσα, το εχω ακόμη και ατμιζω που και που για να αλλάζω τις γεύσεις μου. Με λίγα λόγια.......Μέτριο!!
6: MANXATAN- Το αγόρασα σήμερα και μεχρι στιγμής έχω ατμισει περίπου 1ml. Η πλειοψηφία Απόσο παρατηρώ το τοποθετεί στα κορυφαία της natura. Δεν ξέρω αν μπορω να πω το ίδιο ειδικά στις πρώτες τζούρες δεν εντυπωσιάστηκα. Πάντως το ατμιζω άνετα ως τώρα και δεν με αφήνει αδιάφορο και κατι μου λεει πως οσο περνάει η ώρα με τραβάει κάπως περισσότερο να το ατμισω, θα δείξει. Ίσως τα περισσότερα ml με πείσουν καλύτερα για μια ποιο στοιχειοθετημένη άποψη. Καθαρά καπνικό υγρό με μια ανάμικτη ξηροκαρπικη επιγευση στο τελος με το Φουντουκι πρωταγωνιστή εχω την εντύπωση.

Ελπίζω να επιστρέψω μετα απο καιρό με περισσότερες ιδέες και γεύσεις και ελπίζω και απο διαφορετικές μάρκες υγρών για να υπάρξει και αποδοτικότερο μέτρο σύγκρισης. Ελπίζω να βοήθησα έστω και με αυτα τα λίγα.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #493 στις: Ιουλίου 15, 2016, 00:17 »
Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε αναλογίες pg/vg; Συγκεκριμένα για τα boba's bounty και manhattan. Τα έχω στα 0.9mg και έχουν πολύ δυνατό χτύπημα (το οποίο μου αρέσει), ειδικά το boba's.
Θα έλεγα πως είναι 100% PG αλλά αναγράφεται και η VG στο μπουκαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #494 στις: Ιουλίου 15, 2016, 11:50 »
Μολις δοκιμασα το london rain
Hμουν διστακτικος αρχικα καθως δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα παρομοια υγρα αλλων εταιριων που ειχα δοκιμασει παλαιοτερα τα οποια εχουν και μεγαλη φημη...
Χωρις υπερβολη...Το καλυτερο καραμελο-υγρο που εχω δοκιμασει! Μακραν καλυτερο για 'μενα του δευτερου
:thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12