vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, dkostas, giorgos1999, grag, manoslykos, sakissalonika

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1485 στις: Απριλίου 20, 2020, 06:05 »
Pico δαγκωτο :D

Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1486 στις: Απριλίου 24, 2020, 17:43 »
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο mod από τα παρακάτω? Δεν με ενδιαφέρει μονομπαταρο ή διμπαταρο. Επίσης αν έχει κάποιο άλλο υπόψιν του. Το χρηματικό όριο είναι 50 ευρώ και όχι με ενσωματωμένη μπαταρία

  • OCULAR C TOUCH SCREEN MOD BY JOYETECH
  • Tribeaut 80W Box Mod By Asmodus
  • Smoant Naboo TC Boxmod 225W
  • Innokin Kroma-R 80W
  • Vaporesso Gen Mod 220w
  • Eleaf IStick Rim C Mod 80W
  • Vaporesso Luxe 220W

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1487 στις: Απριλίου 24, 2020, 19:27 »
https://www.e-cig.gr/hlektronika-tsigara/mods/mod-set/vaporesso-gen-mod-220w
Απο τα πιο τιμια 2-μπαταρα στην αγορα και πολυ καλο και το μονομπαταρο gen.
Ocular μονο αν σε πληρωσουν!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1488 στις: Απριλίου 24, 2020, 19:41 »
Για το Gen πάντως έχω διαβάσει για λασκαρισμένους πόλους 510 και ότι λεκιάζει το coating αν πέσει υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1489 στις: Απριλίου 24, 2020, 21:33 »

@ monegaskos

Μπορεί να σ`ενδιέφερε το proton της innokin .
Είναι πιό πάνω από το οικονομικό όριο που έθεσες , 
αλλά με λίγο ψάξιμο μπορείς να το βρείς πολύ κοντά 
στα χρήματα που θέλεις .
Για το μικρό μέγεθος και τη καλή διαχείριση που κάνει  
η πλακέτα στις μπαταρίες , αξίζει να του ρίξεις μιά ματιά .

Αποσυνδεδεμένος simeon87

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1490 στις: Μαΐου 06, 2020, 18:31 »
Καλησπέρα στην παρέα.Λοιπον παιδιά πριν κάτι μήνες έκανα την γκάφα και αγόρασα ενα swag και τώρα μου έχει χαλάσει το fire button και μου εχει σπάσει τα νέυρα.Ευτυχώς που έχω ενα Pico καβάτζα.Ειμαι στην φάση να αγοράσω καινούριο και ειμαι ανάμεσα στο pico s με τις 21700 η το aegis solo 100.Ποια η γνώμη σας και τι μου προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1491 στις: Μαΐου 06, 2020, 18:42 »
Aegis Solo πολύ αξιόπιστο και το προτείνω άνετα.

Αποσυνδεδεμένος simeon87

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1492 στις: Μαΐου 07, 2020, 23:35 »
Καλησπέρα στην ομάδα.Τελικά σήμερα πρωί πρωί πήγα και πείρα Aegis solo τελικά.Το σκέυτηκα και το επέλεγα για τον λόγο της δουλειάς μου μιας και είναι ανθεκτικό.Μέχρι στιγμής το έχω πιπίλα απο το πρωί και μου αρέσει περισσότερο απ'ότι περίμενα.Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1493 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 19:23 »
Καλησπέρα σε όλους, 
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο μονομπαταρο Mod. Θέλω να παίρνει ατμοποιητη 24αρη-25αρη με μπαταρία 18650. Αυτή τη στιγμή έχω τον Swag 2 και είμαι ευχαριστημένος αλλά θα ήθελα κάποια αλλαγή.
Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη. 
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1494 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 20:31 »
Καλησπέρα..Γιατί μονομπαταρο με 25mm ατμό?Αν παίζεις με αρκετά watt δεν θα έχεις αυτονομία.. Επίσης πόσα χρήματα?Αν σε απασχολεί ο όγκος έχει αξιόλογα 2μπαταρα μικρό όγκο..αν και για τον καθένα είναι σχετικό αυτό...

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1495 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 22:19 »
Παιζω περίπου στα 15watt. Έχω τον nautilus gt. Μονομπαταρο για λόγο όγκου. Επίσης για χρήματα δεν έχω θέμα. Αρκεί να είναι αξιόπιστο.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1496 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 23:07 »
Lost Vape Grus ή Innokin Kroma R. To πρώτο παίρνει 18650/21700, το δεύτερο 18650.

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1497 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 23:53 »
Δεν εχω κανένα από τα 2 οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.Για το kroma πάντως ακούγονται ή πολύ καλά σχόλια ή  πολύ άσχημα.Επειδή το έπιασα στα χέρια μου για το μέγεθος του μου φάνηκε λίγο βαρύ αλλά οκ μεταλλική κατασκευή και εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό..Οι κριτικές που έχω διαβάσει είναι για κακή διαχείριση μπαταρίας, άμεσα αλλά υποτονικά ρεύματα και για χαλάρωση του πόλου..Anyway εμένα εξωτερικά μου αρέσει σαν χρήση ας μας πει κάποιος που το έχει δουλέψει! Επίσης διάβασα σε σχόλιο από αγορές στο skroutz ότι ο Nautilus  gt αφήνει κενό και παίζει..έχει μποσικα..έτσι ακριβώς αναφερόταν!Το αναφέρω επειδή το προορίζεις για αυτόν! Πήγαινε σε ένα ατμομαγαζο και δες το από κοντά!

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1498 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 10:37 »
Το grus πάντως δεν έχει καλή διαχείριση μπαταρίας ρευμάτων...για μένα βρες κάποιο μοντ με τις 3 πιο αξιόπιστες κ δοκιμασμένες πλακέτες dna, yihi,dicodes!έχω δουλέψει κ τις 3 και είμαι φουλ ικανοποιημένος!οποία κ να διαλέξεις αξίζει,κ φυσικά να σου αρέσει εξωτερικά το μοντακι!μπορείς να πάρεις κ ένα μεταχειρισμένο σε καλή τιμή πλέον ,συν το ότι θα πάρεις κ ένα μοντακι με ποιοτικά υλικά που θα αντέξει στο χρόνο!

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1499 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 10:43 »
Παράθεση
Δεν εχω κανένα από τα 2 οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.Για το kroma πάντως ακούγονται ή πολύ καλά σχόλια ή  πολύ άσχημα.Επειδή το έπιασα στα χέρια μου για το μέγεθος του μου φάνηκε λίγο βαρύ αλλά οκ μεταλλική κατασκευή και εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό..Οι κριτικές που έχω διαβάσει είναι για κακή διαχείριση μπαταρίας, άμεσα αλλά υποτονικά ρεύματα και για χαλάρωση του πόλου..Anyway εμένα εξωτερικά μου αρέσει σαν χρήση ας μας πει κάποιος που το έχει δουλέψει! Επίσης διάβασα σε σχόλιο από αγορές στο skroutz ότι ο Nautilus  gt αφήνει κενό και παίζει..έχει μποσικα..έτσι ακριβώς αναφερόταν!Το αναφέρω επειδή το προορίζεις για αυτόν! Πήγαινε σε ένα ατμομαγαζο και δες το από κοντά!

Καλημέρα, είσαι εξαιρετικά ενημερωμένος! Ας τα δούμε ένα-ένα:
- KromaR: Το έχω 11 μήνες. Απόλυτα ευχαριστημένη, ήταν το βασικό μου μοντ μέχρι να πάρω το Grus. Τα 2 σημεία που έγραψες ισχύουν εν μέρη, για εμένα δεν είναι αποτρεπτικά. ΑΝ σε κάποιον φανεί ασθενικό στην απόδοση (σ' εμένα δεν φάνηκε) μπορεί να ρυθμίσει την ένταση σε High και πλέον δεν θα έχει ούτε υποψία θέματος. Σχετικά με το άνοιγμα του πόλου, έχει συμβεί μόνο σ' εμένα απ' τους 3 συνολικά που το έχουμε στον κύκλο συγγενών/φίλων λόγω αλληλοπροτάσεων για καλό μοντ. Συνέβη όμως λόγω κακομεταχείρισης και όχι από μόνο του, δηλαδή πήγα να το βγάλω από τσέπη ή τσάντα (δεν θυμάμαι), πιάστηκε ο ατμοποιητής και άνοιξε σαν τον pacman. Αγόρασα ένα Torx T5 με 0,68€ και το έφτιαξα μόνη μου, θα μπορούσα να το πάω σ' ένα κατάστημα και να μου το φτιάξουν σε 5 δευτερόλεπτα, αν δεν είχαμε το λοκντάουν. Αυτό για μένα δεν είναι αποτρεπτικός λόγος καθώς (α) είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και (β) στους άλλους 2 δεν έχει εμφανιστεί παρόμοιο θέμα. Είναι κι ένας επιπλέον λόγος αγοράς μεταλλικού μοντ γιατί πλαστικό μάλλον θα είχε καταλήξει στον κάδο.
Προσωπικό συμπέρασμα, θα το ξαναγόραζα και ίσως το πάρω σε άλλο χρώμα, τα αξίζει!  
- Grus: Το έχω περίπου 1 μήνα, απόλυτα ευχαριστημένη! Απλά είναι μεγάλο και βαρύ, κάτι που το ξέρεις εκ των προτέρων βέβαια. Απλό μενού, 21700 μπαταρία, δέχεται μέχρι 30άρηδες ατμοποιητές, γρήγορη φόρτιση με Type C, τα πάντα όλα. Το μόνο ίσως θεματάκι είναι ότι δεν υποστηρίζει passthrough, ίσως έχει θέμα κάποιος που δεν έχει 2 μπαταρίες, δεν θέλει να κυκλοφορεί με αντάπτορα 18650 ή δεν έχει εξωτερικό φορτιστή.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536030 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12