vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, dkostas, dimitrisd, zamploutos

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1380 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 22:00 »
Ευχαριστω πολυ, θα τα δοκιμασω. Τωρα ξερο red oak δεν νομιζω να ατμιζεται, χωρις να το ξερω βεβαια. Θα ηθελα και το καπνικο να στηριχτει φανταζομαι

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1381 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 22:23 »
Φαίνεται να έχει latakia εδω:
https://yp-atmon.gr/product-category/%cf%85%ce%b3%cf%81%ce%ac-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%80%ce%bb%ce%ae%cf%81%cf%89%cf%83%ce%b7%cf%82/%cf%80%cf%81%cf%8e%cf%84%ce%b5%cf%82-%cf%8d%ce%bb%ce%b5%cf%82/%ce%b1%cf%81%cf%8e%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1/?swoof=1&product_tag=la-tabaccheria&paged=1&really_curr_tax=545-product_cat

Πάρε και κανένα άλλο άρωμα,burlrey,cavendish ή οτι άλλο σου αρέσει και κάνε παιχνίδι.Το latakia θεωρώ οτι είναι πάρα πολύ έντονο και με ελάχιστη ποσότητα θα πάρεις αυτό το καπνιστό αποτέλεσμα που θέλεις.Βέβαια υπάρχει ένας εδω μέσα που στο μπουκαλάκι με το latakia ρίχνει 2-3 σταγόνες βάση και το ατμίζει έτσι,οπότε περί ορέξεως.....

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1382 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 22:53 »
Άμα θέλει το  real thing που λένε, ναι, το latakia είναι μονόδρομος.
Κι αυτό είναι καλό, που το δοκίμασα πρόσφατα και σηκώνει άνετα ακόμη 2-3 μπουστεράκια αραίωση.
https://www.alterego.gr/e-shop/e-liquid/shake-mix-n-vape/spitfire-flavor-shots.html

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 29, 2021, 11:40 »
https://www.atmology.gr/product-category/flavorshots-ygra-ilektroniko-tsigaro/tnt-crystal-mix-flavourshots/

Για αυτά τα καινούρια net έχει κανείς άποψη; Είναι τα αντίστοιχα "white" της tabaccheria;

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 29, 2021, 18:17 »
Δες εδώ [member=12697]Milarepa[/member]

http://vaping.gr/index.php/topic,49306.msg1485102.html#msg1485102

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 29, 2021, 19:01 »
Καταπληκτικο Latakia, που ειναι πολυ καλο στις αντιστασεις (το υγρο ειναι διαφανες) ειναι το TNT Balkan Sobranie
Ακριβουτσικο μεν (9,90 ta 30 ml μπουκαλακι shake and vape) αλλα αξιζει τα λεφτα του.

Τωρα, επειδη εχω καπνισει τον καπνο πιπας Balkan Sobranie προ... αμνημονευτων ετων και βαλε που ελεγε και ο (μακαριτης) ο Χ. Κλυνν, καπου το 1985, και επειδη τον θυμαμαι αρκετα, δεν τον εχουν πετυχει τοσο (η δεν τον θυμαμαι αρκετα καλα τελικα  ή τον αλλαξαν απο τοτε) αλλα παρολα αυτα εχουν φτιαξει ενα πολυ καλο  υγρο τυπου Balkan mixture (Virginia + Latakia + Oriental) το οποιο προοριζεται αυστηρα για λάτρεις  καπνικων.

το αξιοπεριεργο ειναι οτι ενω δεν μοιαζει οπτικα με net η γευση του ειναι αρκετα δυνατη και πετυχημενη (για οχι νετ).
(δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι νετ)

ΥΓ
Τελικα ειναι "νεου τυπου" net καπνικο, με αλλη διαδικασια όπως περιγραφεται στο site της εταιριας που δινει "καθαρα" net
(το δειχνει σε 60ml μπουκαλακι)
Mixture Balkan Sobranie 759 aroma 20ml
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2021, 19:10 από panos »

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1386 στις: Απριλίου 27, 2021, 14:39 »
Καλησπερα σε ολους,
Μπορειτε σας παρακαλω να προτεινετε καποιο καπνικο που να βγαζει εντονα το καπνικο στοιχειο και να εχει την πιο λιγη γλυκαδα για all-day? Ειμαι νεος ατμιστης και βρισκομαι στο πιο δυσκολο σταδιο να βρω all-day καπνικο υγρο που πρωτιστως να εχει βασικη και εντονη την καπνικη γευση χωρις να μπουχτιζει και την ελαχιστη γλυκαδα που να δενει με το καπνικο κομματι αλλα να μην το σκεπαζει να ειναι ηπια. Εχω παρει εναν σκασμο υγρα και ολα μου φαινονται μαλι της γριας και με τπτ δεν μπορω να τα ατμισω. Το μονο που μου αρεσε ηταν της ΤΝΤ το Balkan Sobranie αλλα την πρωτη φορα που το πηρα με 6ρα νικοτινη 50/50 απο vaporsolutions ηταν τελειο, σου αφηνε δλδ πιπα με μια πολυ ηπια γλυκυτητα η πιο λιγη που εχω δοκιμασει. Ηταν το μονο που μου αφησε την αισθηση του καπνου και δεν αλλοιωθηκε με την ελαχιστη γλυκια επιγευση. Ομως, το ηθελα με περισσοτερο χτυπημα οποτε πηγα και πηρα ενα ακομα 30ml απο Alter Ego με 12ρα νικοτινη 50/50 και απο εκει και υστερα εχασα την καπνικη του γευση στο 90%. Συνεχιζει να ειναι ελαχιστα γλυκο αλλα δεν εχω την γευση της πιπας που ειχε το αρχικο και εχω ξενερωσει. Ειμαι ετοιμος να ξανα αρχισω το γ@#ώ τσιγαρο (old holborn λευκο) εκτος αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι στο προφιλ που αναζητω. Pls Help!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1387 στις: Απριλίου 27, 2021, 18:45 »
Εγώ θα σου πρότεινα να παραμείνεις στη σειρά των τεσσάρων καπνικών της TNT Vape. Και βέβαια να δοκιμάσεις ενδιάμεσα και σκέτη βάση. Αυτό που αναφέρεις με το Balkan Sobranie το έχω παρατηρήσει και εγώ. Το πρώτο ήταν σαφώς πιο απολαυστικό από το δεύτερο αν και ήταν της ίδιας παρτίδας. Είναι μάλλον κορεσμός γεύσης. Το περίεργο βέβαια είναι ότι και με ενδιάμεσο άτμισμα σκέτης βάσης η αρχική έντονη γεύση του υγρού δείχνει να μην επανέρχεται, τουλάχιστον αυτό παρατήρησα εγώ με το Balkan Sobranie. Από τη σειρά TNT πιο έντονο χτύπημα δίνει το Trinidad Avana. Μη γυρίσεις στο τσιγάρο και δοκίμασε οπωσδήποτε σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1388 στις: Απριλίου 27, 2021, 19:05 »
δοκίμασε σκέτη βάση, όπως προτείνει ο Tem κ εναλλακτικά πρόσθεσε μερικές σταγόνες Toasted Almond TPA στο τανκ
δείχνει να είναι αποτελεσματικό

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1389 στις: Απριλίου 27, 2021, 22:40 »
@otakis , @tem σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Εχω βρει καποια καπνικα που διαβασα καλα σχολια. Θα ηθελα την αποψη σας για το ποιο απο τα παρακατω ειναι το πιο καπνικο για all day με την λιγοτερο δυνατη γλυητητα ή τουλαχιστον μια γλυκιτητα που να μην σκεπαζει το καπνικο στοιχειο και να "δενει" με αυτο. Μου αρεσει περισσοτερο η γευση της πιπας αλλα και το πουρο δεν θα με χαλαγε. Δεν μου αρεσουν καθολου τα virginia. Επισης μου αρεσει το latacia που εχει το Balkan Sobranie. Θελω με απλα λογια ενα καπνικο που να βγαζει την απολαυση του Balkan Sobranie να ειναι δηλαδη προτιστως καπνικο και να εχει μια ελαφρια γλυκυτητα και να μην χανει την γευση οπως το Sobranie. 

Steampunk Flavor Lounge
SteamPunk Mix & Vape Red Skin
Steampunk Royal Smoke
Ecig Divino Cigar
Ecig Havana Dry
T-Juice Primo Verde
Vaplo Speakeasy Tijuana

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1390 στις: Απριλίου 27, 2021, 23:16 »
έχω κάνει μόνον το Divino -κλασική αξία κ το Tijuana -πολύ καλό κ για το οποίο έχει γίνει εκτεταμένη συζήτηση εδώ

το Divino, νομίζω, υπάρχει κ σε 10μελο με νικοτίνη, δεν θα σου πέσει ακριβό κ είναι κάτι σαν το γάλα Βλάχας εβαπορέ, μεγάλωσε πολλές γενιές γερών ατμιστών, αλλά δεν είναι λατάκια

το Tijuana, από την άλλη, είναι SnV των 13eu κ αν δεν σου κάτσει, μην σε πάρω στον λαιμό μου
ο άλλος κάτι είπε για μία Ισπανίδα πριγκίπισσα τις προάλλες κ ακόμα του κρεμάνε κουδούνια (που λέει ο λόγος) ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2021, 23:27 από otakis »

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1391 στις: Απριλίου 27, 2021, 23:32 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Χαχαχααχα κλαίω θεουλης. Παιδιά πείτε την άποψη σας για τα παραπάνω καπνικα πιο ταιριάζει στο προφίλ μου.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2021, 09:06 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1392 στις: Απριλίου 28, 2021, 00:55 »
Ελαφριά κατά το δυνατόν γλυκύτητα, κατάλληλο για all-day άτμισμα και χωρίς καθόλου μαλλί της γριάς;;; Χμμμμ  :hmmm:
Αν και είμαι φαν της κατηγορίας των RY4 όλα τα χρόνια που ατμίζω, ή δικιά μου πρόταση πέρα από τα μάλλινα, και με τράβηξε αρκετά θα έλεγα, είναι η πιο κάτω:

https://www.e-cig.gr/ygra-anaplirosis/shake-vape-and-flavor-shots/fire-pistons-shake-vape/v12-motor-fire-pistons-20ml-html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1393 στις: Απριλίου 28, 2021, 00:55 »
Πολύ φοβάμαι ότι κανένα από τα παραπάνω δεν ταιριάζει. Ίσως μόνο το Tijuana αλλά και πάλι έχω αμφιβολίες.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1394 στις: Απριλίου 28, 2021, 01:28 »
Κάνω,ή καλύτερα,προσπαθώ να κάνω απο το μεσημέρι το Balkan Sobranie με 6αρα νικοτίνη αλλά δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσει,όπως δεν μου άρεσε και ο πραγματικός καπνός Balkan όταν έκανα πίπα πριν χρόνια(πίπα κανονική,ξύλινη...).Μου θυμίζει κάπως το αγγελοδαιμόνια της Tabaccheria που επίσης δεν μου άρεσε ή κάλτσα φαντάρου μετά την 70αρα.
Ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις το Bezuki της ταμπακερίας ή το Mata Fina με την προυπόθεση οτι θα έχεις πολλά κατάλοιπα στην αντίσταση και φυσικά μπορεί να μη σου αρέσουν καθόλου...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2021, 13:25 από Chris66 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171959 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364