vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #420 στις: Μαΐου 21, 2015, 04:13 »
Χμμ,μετα απο δυο χρονια ατμισματος και κάτι, πολλα με χουν κουράσει. μα πιο πολυ το οτι συνέχεια θέλω να κάνω αλλαγές στον υπάρχων εξοπλισμό.

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #421 στις: Μαΐου 21, 2015, 06:02 »
Με κούρασε όπως έγραψε και ένας συνατμιστης να μην υπάρχουν 24ωρα καταστήματα ΑΝ ξεχαστείς και χρειάζεσαι κάτι
Οι γύρω μου να κοροϊδεύουν για τις οθόνες και τα watt και η κλασσική χωριάτικη ατάκα "κάνε ένα κανονικό τσιγάρο να γουστάρεις καπνο"
Οι μεγάλης ηλικίας άνθρωποι που σε κοιτάνε λες και κατέβηκε το ufo  από τον Άρη
Να είμαι σε κλειστό χώρο για 10 λεπτά με άλλα 10 άτομα που καπνίζουν και όταν φυσαω το nutz να μιλάνε για βρώμα  ( ΘΕΈ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ )
Γενικά κουράζομαι!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #422 στις: Μαΐου 21, 2015, 18:32 »
Κάνω update προηγούμενες απαντήσεις μου στο νήμα:

Πλέον δεν με κουράζει τίποτε. Όλα έχουν μπει σε ένα πρόγραμμα. Το να φεύγω από το σπίτι εξοπλισμένος για αποστολή στον Άρη, πλέον είναι φυσιολογικό (σε σημείο σήμερα που έφυγα μόνο με φρεσκοφορτισμένο XPRO80PLUS + Erl να νιώθω ότι κάτι μου λείπει). Το να στήνω αντιστάσεις και να λύνω - δένω ατμοποιητές για καθαρισμό, είναι κάτι που συμβαίνει μια φορά το μήνα, οπότε, αμελητέο. Το να αλλάζω βαμβάκι, είναι κάτι που μου παίρνει 5 λεπτά και για τους τρεις ατμοποιητές που έχω, οπότε άλλα 5' την εβδομάδα εκτός αν έχω υγρά για δοκιμή οπότε τα ΣΚ μου έχουν αποκτήσει κι άλλο νόημα.

Μερικές φορές με κουράζει (μάλλον το βαριέμαι περισσότερο) το να ανεβάζω review στο blog, βρες φώτο, κόλλησέ τη, δημοσίευσε, κόλλα και ένα link στο review που βάζω εδώ... Αλλά και αυτό στο τέλος, ικανοποίηση προσφέρει καθώς αφήνει το αίσθημα ότι κάποιοι βοηθιούνται από αυτό.

Οι φορτίσεις δεν με ενοχλούν, ας είναι καλά το κτήνος που μέχρι να αδειάσει μένει χρόνος για το επόμενο σετ μπαταριών και να φορτίσει και να ξεκουραστεί ο φορτιστής. Και για backup, υπάρχει και το μικρό.

Το υγρό, δεν με κουράζει, πως να σε κουράσει η σκέτη βάση??? Και αν παρελπίδα θέλω γεύση, όλο και κάτι έχω σπίτι, προσεγμένη επιλογή φυσικά...

Για τα σχόλια των έξω, έχω μια απάντηση για όλα. Και πλέον, έχω και την εμπειρία να κόψω αν κάποιος έχει διάθεση λα πάρει πληροφορίες είναι το παίξει έξυπνος. Ευτυχώς, έχω πλέον πολλούς γνωστούς ατμιστές, μέλη του φόρουμ ή μη, και έχω σοβαρούς συνομιλητές.

Τα θέματα υγείας, δεν με απασχολούν. Χαίρομαι να διαβάζω νέες μελέτες, είτε αρνητικές είτε θετικές αρκεί να είναι αληθινές βέβαια, αλλά μετά από σχεδόν 3,5 χρόνια (τι να πιάσουμε μπροστά σου μάστρο SEb!!! ) θεωρώ τον εαυτό μου ζωντανή μελέτη. Δεν πα να μου πούνε ότι ο ατμός προκαλεί δαιμονισμό, εγώ ξέρω ότι είμαι καλά! Εκτός από κάποια υγρά που έχω δοκιμάσει φυσικά, τα οποία όντως με έκαναν να φωνάζω σαν την Emily Rose...

Θέλω να πιστεύω ότι έτσι πρέπει να νιώθουν οι ατμιστές που ξεπέρασαν το πρώτο σοκ της αλλαγής και παρέμειναν στον ατμό. Πόσο μάλλον αυτοί που ξεκίνησαν με κάτι μηχανήματα νεάντερταλ (θεωρώ ότι εγώ ξεκίνησα με Κρο-Μανιόν, πιο εξελιγμένα  :)) ). Επόμενο update, του χρόνου!

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #423 στις: Ιουνίου 19, 2015, 11:05 »
Ο φοβος! αυτος με κουρασε, αυτος ο διαρκής φοβος του να ξεμένω απο υγρο, να μην εχω 2η αντίσταση, να μην με φτάσει η μπαταρία... και φυσικά μην τυχόν και πέσει κατω και σπασει ο ατμοποιητης (α!πα!πα! σκέτος εφιάλτης τώρα που το σκέφτομαι, δεν υπάρχει χηροτερο θέαμα απο εναν κομματιασμένο θρυμματισμένο τανκακι... κρυος κρυος ιδρωτας)

Με κουραζουν οι γευσεις μερικες φορες, αλλα με το ντουιτ γιορ σελφ, βρισκω λύση...


Αυτο που βασικα με κουραζη και το βαριεμε, πλήττω πλεον πραγματικα, ειναι οι ερωτησεις τον μη ατμιστων και η επιμονη τους να το συγκρινουν με το κτ, και εχοντας αυτο το στιλ ελληνα ξερόλα... και αρχιζουν εκι οι ερωτισεις και ακούς το μακρύ και το κοντό τους...
" α τη ειναι αυτο? ηλεκτρονικο τσιγαρο?" "ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΤ...  ΑΤΜΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ"

Διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2015, 11:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #424 στις: Ιουνίου 19, 2015, 12:01 »
το μονο που με εχει κουρασει ειναι να πρεπει να απολογηθω στον καθενα που προσπαθει να με πειση οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι πολυ πιο επικινδυνο απο το κτ
καπνιζετε εσεις τα τσιγαρα σας που κανουν καλο και εμενα αφηστεμε με τα δηλητηρια  ;D

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #425 στις: Ιουνίου 19, 2015, 12:17 »
Στις αρχές κι εγώ βαριόμουν κάθε φορά που έβλεπα κάποιο γνωστό που δε με είχε ξαναδεί με ΗΤ κι έπρεπε να "απολογούμαι". Αλλά ίσως λόγω ηλικίας οι αντιδράσεις των περισσοτερων ήταν θετικές, δεν πήγαιναν να μου κάνουν κήρυγμα ή κάτι τέτοιο.


Ακόμα συμβαίνει βέβαια με μακρινούς γνωστούς. Τις προάλλες πέτυχα έναν σε κοινή παρέα.

-Ωπ! Ηλεκτρονικό τσιγαράκι;
-Ναι φίλος.
-μ@##κα τι γίνεται; Στο Αιγάλεω(απο αιγάλεω είναι) όπου γυρίσω το κεφάλι βλέπω να ξεφυτρώνουν μαγαζιά.


Δεν ήταν καν καπνιστής βέβαια, αλλιώς θα του έκανα ένα "ψησιματάκι"


Σορρυ για το offtopic κομμάτι.




Αποσυνδεδεμένος anaisg

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #426 στις: Ιουνίου 19, 2015, 13:05 »
Χμμμ..
Νομιζω οτι πιο εκνευριστικο πλεον βρισκω τον καθε ενα που μου λεει σταματα το η.τ. γιατι μαζευει υγρο στον πνευμονα..
Ποσο μαλλον οταν ο ιδιος ειναι καπνιστης !!!

Και το δευτερο πιο εκνευριστικο να κρατιεμαι μην παρω καινουργια συσκευη...αλλα αυτο παλεβεται..το πρωτο ΔΕΝ....

Αποσυνδεδεμένος neo777

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #427 στις: Ιουλίου 02, 2015, 03:17 »
Εμενα κ παλιοτερα (ξεκινησα το ατμισμα παλι μετα απο καιρο)κ τωρα με κουραζει το γεμισμα του ατμοποιτη, 2 ml ατμο εχω κ ειναι λιγο σπαστικο να γεμιζω ανα τακτα χρονικα διαστηματα.Και με φοβιζει το μεγεθος των μεγαλων ατμο.

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #428 στις: Ιουλίου 02, 2015, 09:36 »
Εμένα το μόνο που με έχει κουράσει προς το παρόν είναι να γεμίζω κάθε τρεις και λίγο τον dripper , (δηλαδή να κουβαλάω μαζί μου υγρά) γιατί απλά δεν με ικανοποιεί η γεύση που βγάζουν οι τανκάτοι ατμοποιητές με αποτέλεσμα να χρησιμοποιώ πιο πολύ dripping και φυσικά να σκουπίζω κάθε τρεις και λίγο τις διαρροές  :heat:
Μακάρι να βγεί ένας τανκλατος ατμοποιητής που να έχει εξίσου την ίδια γεύση με καλούς dripping και τότε όλα ΟΚ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #429 στις: Ιουλίου 02, 2015, 10:11 »
Τρελλαίνομαι όταν ξαφνικά όλοι οι ατμοποιητές που χρησιμοποιώ καθημερινά για μήνες, παρουσιάζουν πρόβλημα.  >:( >:( >:(
Θα αναφέρω και τους πόλους του istick του 20αριού, που επιτέλους του άλλαξα το πάνω μέρος και ησύχασα.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #430 στις: Ιουλίου 02, 2015, 10:31 »
Καθε μερα κουβαλαω τσαντα με 5 μπουκαλια υγρα ,3 εξτρα ατμο,2-3 μοντ,5 μπαταριες και την εργαλειοθηκη με ψαλιδι, λαβιδα, κατσαβιδια, συρματα Νι200, Kanthal ,Nichrome ,3 διαφορετικα  βαμβακια, καθαριστικο, οδοντογλυφιδες, τρυπανακια,ωμομετρο και μπατονετες.  :idiot1:  και βεβαια [size=78%] βαζω μεσα τα Provari 3 , sx mini, kayfun 4 ,Phenomenon ,Αpollo κλπ..[/size] :yes:  Βαρεθηκα το κουβαλημα...

Παντως τσαντα τοσο μεγαλη και βαρυα σα τη δικια μου δεν εχω δει σε αλλον....αρα παθιαστηκα τα παιξα και επαθα ατμοεξαρτηση :-\ Δε μετανιωνω παντως και γουσταρω να ασχολουμαι με το αγχολυτικο μου ατμοχομπυ.. :yes:


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #431 στις: Ιουλίου 02, 2015, 12:43 »
Για να μην μας κουράσει κάτι πρέπει να το αγαπάμε. Πραγματικά εδώ και μήνες που το Η.Τ. το έχω κάνει χόμπι μου, δεν με κουράζει τίποτα. Τις ελεύθερες ώρες μου ασχολούμαι με το να φτιάξω - αλλάξω αντιστάσεις βαμβάκια κλπ ή και να παρασκευάζω - δοκιμάζω υγρά σε διάφορους ατμό ή ντρίππερς.
Πάντα έχω ετοιμοπόλεμες μπαταρίες και παρακαταθήκη υγρών στην κάβα μου, πράγμα που με κάνει να μην αγχώνομαι.
Όταν βγαίνω έξω απλώς παίρνω μία μπαταρία και έναν ατμό επιπλέον. ;)
Και η ζωή συνεχίζεται...  :)

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #432 στις: Ιουλίου 02, 2015, 13:40 »
Οι χαρτοπετσέτες!
Δεν με έχουν κουράσει γιατί πλέον το διασκεδάζω αλλά όπου σταθώ θα βρεθεί και μια χαρτοπετσέτα αργά ή γρήγορα δίπλα μου.
Στο γραφείο, το τραπέζι, δίπλα στο κρεβάτι, στις τσέπες...παντού...


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #433 στις: Ιουλίου 02, 2015, 14:27 »
Το χαρτί κουζίνας κάνει καλύτερη δουλειά και συμφέρει. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #434 στις: Ιουλίου 02, 2015, 14:47 »
Τίποτα το ιδιαίτερο.
Ξεχνώ να φορτίσω τα μοντάκια μερικές φορές (2 istick 20άρια και 1 πενηντάρι)
Κάποια βράδια βαριέμαι να στρίψω αντίσταση, αλλαγή βαμβακιού κλπ.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix