vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 09, 2016, 21:15 »
Γιωργο δικια σου ανακαλυψη η μεθοδος γεμισματος στο βίντεο?
Πολύ καλύτερη από τις αλλες μεθοδους, επιτελους γεμισα χωρις να συχτιριζω τις τελευταιες 2 φορες...

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 09, 2016, 22:00 »
Δεν ξέρω αν το σκέφτηκε ή το είδε κάπου αλλά και μόνο που το μοιράστηκε μαζί μας του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια :respect: :respect: :respect:
πέρα απο το ότι θα γλιτώσουμε τα o-ring γεμίζει και ευκολότερα ;).
Αν και τον έχω λίγο καιρό με έχει ενθουσιάσει αλλά είχα  διαρροές όταν συμπλήρωνα υγρά πράγμα που τον καθιστούσε επικίνδυνο και απρόβλεπτο για εξωτερική χρήση, μετά απο πολλές δοκιμές  ανακάλυψα οτι δια μαγείας σταματούν αν μετά την αναπλήρωση αφήσουμε 2-3 λεπτά τον ατμο ανάποδα, όσοι έχουν πρόβλημα ας το δοκιμάσουν 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 09, 2016, 22:57 »
Όχι , μιλάω για original Ινδοπακιστανό   :))

Μανιαδάκη ναι, αν ξεβιδώσεις το τανκ, υπάρχει περίπτωση στις πρώτες βόλτες να ξεβιδωθεί και η καμπάνα. Σφίγγω την καμπάνα και μετά ξεσφίγγω το τανκ. Το έχω βολευτεί έτσι...
Ποτε δεν μου άρεσαν τα ψέματα απο μικρο παιδι ήμουν παντα  ειλικρινής με όποιο κοστος και αν υπήρχε ...όταν με ενδιαφέρει κάποιο θέμα ψάχνω τα παντα  απο  βίντεο έως και στο σχετικό νήμα στο φόρουμ ..το σχετικό άνοιγμα με αυτών των τροπο το είχα ξαναδεί και είχα κανει και σχετική αναπλήρωση   αρχικά μου φάνηκε κάπως σε θέμα χρονου έτσι το άφησα στην άκρη και άνοιγα με των κλασικό τροπο  ...μετα απο καποιες μέρες και σε απώλεια 2 o-ring ποσταροντας  για το όλο θέμα  ο φίλος και συνατμιστής   djfloor: μου έκανε την υπενθύμιση κάτι που αρχικά ο σκληρός μου δίσκος λογου πληρότητας είχε διαγράψει για λόγους αργοπορίας  ... το ξανά εξέτασα και με την καθημερινή χρηση είδα οτι απέφευγα το μάσημα των κινέζο o-ring      δεν  θεωρώ οτι υπάρχει καμια σπουδαία ανακαλύψει και παντα στα ποιο πολλά  ποστ μου έχω και φωτο που έχουν το ενημερωτικό υλικό με  σκοπό  την ενημέρωση των συνατμιστών  ...το βίντεο το ανέβασα μετα απο παράκληση φίλου που αν και είχα δειξει  των τροπο με φωτογραφιες δεν γινόταν κατανοητό απο κάποιους..

ΥΓ..προσωπικά θεωρώ  οτι το φόρουμ είναι ενα ανοιχτό βιβλιο   

που σου προσφέρονται απλόχερα λύσεις για οποία δει ποτέ βοήθεια  αρκεί να εχεις ανοιχτό μυαλό για γνώση και μάθηση ...   

   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 09, 2016, 23:36 »
Κι όμως από τις 2 τρυπες(τωρα μολις ξαναγεμισα) δεν βγαζει σταγονα.
Γεμιζω με μπουκαλι που εχει μεταλλικη μυτη-καρφι (μηπως είναι αυτή η λυση?)
Δεν μπορει μονο σε μενα να μην βγαζει.
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 10, 2016, 07:29 »
Πέτρο δεν αμφισβητό τα λεγόμενα σου  γιατί το ίδιο συμβαίνει και με την αναπληρώσει υγρού στων kayfun με άνοιγμα απο πανω και κλείσιμο την τρύπα εισαγωγής αέρα που σε αλλους δουλεύει και σε αλλους όχι.. 

όσο αφορα το πάχος τις μύτης τις βελόνας έχω μονο αυτές περνάει με σχετική άνεση απο τις τρύπες που αναφέρεις και έχουν εξωτερικο  πάχος 1.25 mm

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 10, 2016, 07:53 »
Ναι, τετοια εχω! :thumpup:
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 10, 2016, 12:14 »
Πέτρο εμένα πάντως με αυτό το μπουκαλάκι και με γέμισμα από τις μικρές τρυπούλες, είτε πλαγιαστός είτε όρθιος γίνεται πλημμύρα στις εισαγωγές αέρα. :(

Με τον τρόπο που έδειξε ο φίλος μας Γιώργος στο βιντεάκι ούτε σταγόνα, όλα άψογα. :)

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 10, 2016, 15:24 »
Για μενα δεν υπαρχει πλεον σκεψη για αλλο τροπο,ετσι γεμιζεις και με κουβα!

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 10, 2016, 21:58 »
Τον δοκίμασα επιτέλους κι εγώ. Η γεύση του με κέρδισε από την αρχή. Θεωρώ είναι καλύτερη από αυτή του kfl+ αν και λίγο νωρίς για οριστικά συμπεράσματα. Έχει λίγο πιο ζεστό ατμό από τον kfl. Ωστόσο πολύ κλάμα και ιδρώτας. Προφανώς φταίω εγώ σε αυτό. Γέμισμα από τις τρυπούλες και παταγώδης αποτυχία. Επίσης με προβληματίζει η καμπάνα. Είναι στραβή. Έχω διαβάσει τις επισημάνσεις σας για στραβοβίδωμα, αλλά εδώ μιλάμε για στραβωμάρα. Το ντριπτιπάκι γέρνει. Το έχετε κι εσείς ή τράβηξα λαχείο;

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #624 στις: Απριλίου 10, 2016, 22:55 »
Τι θα πεί είναι στραβή; Αν την βάλεις σε επίπεδη επιφάνεια κυλάει έκκεντρα; 
Μήπως δεν επέμεινες όσο έπρεπε για να "πιάσει" ίσα στα σπειρώματα;

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #625 στις: Απριλίου 11, 2016, 00:42 »
 Γέμισμα από τις τρυπούλες και παταγώδης αποτυχία. Επίσης με προβληματίζει η καμπάνα. Είναι στραβή. Έχω διαβάσει τις επισημάνσεις σας για στραβοβίδωμα, αλλά εδώ μιλάμε για στραβωμάρα. Το ντριπτιπάκι γέρνει. Το έχετε κι εσείς ή τράβηξα λαχείο;

Πρόσεξε πολύ μην την έχεις στραβοβιδώσει γιατί θα χαλάσεις τα πάσα.

Θέλει στην αρχή να γυρίσεις την καμπάνα λίγο ανάποδα (σαν να την ξεβιδώνεις) και όταν "κάτσει" ίσια στο σπείρωμα βιδώνεις προσεκτικά.

Επίσης στην απάντηση 610 λίγο πιο πάνω στη σελίδα 25, ο εξαίρετος φίλος Γιώργος Μανιαδάκης δίνει ένα βιντεάκι με το πως θα γεμίζουμε τον Φαινόμενο χωρίς προβλήματα.

Άσε το γέμισμα από τις τρυπούλες και γέμιζε όπως στο βιντεάκι. ;)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #626 στις: Απριλίου 11, 2016, 08:56 »
Σας "δακρύζει" καθόλου στο επάνω o-ring αυτό της καμινάδας ? φαντάζομαι πως όχι. Κάτι δεν πάει καλά.

Μου φαίνεται θα ανοίξω ticket στην FT. Τι σκ@τα μου έστειλε ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #627 στις: Απριλίου 11, 2016, 09:18 »
tzifos  μονο όταν εκανα  αναπληρώσει υγρού με άνοιγμα απο την βαση ναι έβλεπα παντα υγρασία με την αναπληρώσει υγρού που δείχνο και στο βίντεο ξε σφίγγωντας  μονο το πλαστικό τανκ σταμάτησε ακόμα και η οποία ελάχιστη ποσότητα υγρασίας..σε αυτό μπορεί να συμβάλει οτι το τανκ περιστρέφεται με ομαλή κίνηση γύρω από το o-ring τις καμπάνας και όχι με την πίεση ...τώρα αν στο δικο σου ατμό και χωρίς αναπληρώσει βλέπεις κάποια σχετική υγρασία στο πανω μέρος  αντί για  ticket θα σου έλεγα να κανεις και μια αλλαγή στο συγκεκριμένο o-ring μήπως και δεις διαφορά ...

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #628 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:40 »
Όχι παίδες εννοώ ότι αν τη βάλω να σταθεί πάνω στο τραπέζι μου φαίνεται ότι γέρνει σαν τον πύργο της Πίζας (καλά όχι τόσο πολύ αλλά το πιάσατε φαντάζομαι).

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #629 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:51 »
αυτό που λέμε πως στραβοβιδώνει η καμπάνα εννοούμε πως είναι δύσκολο στο ξεκίνημα να βρείς σωστά τα πασα 
όχι ότι βιδώνει και στέκεται στραβά
όταν βρείς σωστά τα πασα πρέπει να βιδώσει ολόισια
αν βιδώνει μονο στραβά τότε έχεις προβληματικό κομμάτι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix