vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας

Μπορεί να σε ενοχλεί και το υλικό της αντίστασης.

Αλλά ναι αν δεν θες να κάνεις ούτε μια δοκιμή με τα υγρά σου δεν πρόκειται να μάθεις τι φταίει. 

:thumpdown:

Πάνε σε κέντρο θεραπείας, να σε microdose με ψιλοκυβίνη να το κόψεις εντελώς στις 5 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
[member=21928]nikosgia[/member]
Μετά από τόση συζήτηση εδώ, παρατήρησα πως κι εγώ κάποιες φορές νιώθω σαν να στεγνώνει το στόμα μου. Αλλά επειδή καταλαβαίνω σχεδόν υποσυνείδητα τι σημαίνει, δεν είχα δώσε ποτέ τόση σημασία (άλλωστε εμένα δεν με ενοχλεί).

Παρατηρώντας τον εαυτό μου και μιλώντας αποκλειστικά για εμένα, αυτή την αίσθηση την έχω όταν:
- Είναι πολλή η νικοτίνη.
- Είναι πολλή η PG.
- Είναι πολύ το άρωμα.
- Συγκεκριμένα αρώματα (πχ ξηροί καρποί, σοκολάτα, κανέλα).
- Συνεχόμενες ή παρατεταμένες τζούρες.
- Υψηλά Watt.
- Σύρμα που έχει λερωθεί ή βαμβάκι που έχει στεγνώσει.
- Μπαταρίες που έχουν σχεδόν αδειάσει.

Ψαχουλεύοντας τα μηνύματά σου, τα λεφτά μου τα βάζω στη νικοτίνη. Αν δεν απατώμαι έχεις 3 μήνες που ατμίζεις στα ίδια mg χωρίς να έχει αλλάξει κάτι άλλο (άρωμα που ατμίζεις ή ατμοποιητής). Κι η αίσθηση αυτή, ενώ υποχώρησε στην αρχή, επανεμφανίστηκε κι επιμένει. Δεν είναι νωρίς να πέσεις, μην το φοβάσαι. Χτύπημα θα συνεχίσεις να έχεις, απλώς θα είναι σκέτο χτύπημα και όχι χτύπημα-στέγνωμα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ λέω να κάνει η μάνα.  :tongue_smilie:
Πινε ΝΕΡΟ  κάργα..

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
[member=21054]anarxaki[/member]
Kαταρχας σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο.... ;)  

Στο προκειμενο τωρα : Mε αυτα που  ειπες με εβαλες σε σκεψη.... Ισως να ειναι ενας συνδιασμος ολων αυτων που ανεφερες πχ το αρωμα φουντουκι (της capella) που εχω , σε 20 ml βαζω 35 σταγονες (ισως ειναι πολλες) ....αντισταση αλλαζω καθε 20ml -30ml υγρου (ισως θελει πιο τακτικα) ...παρατεταμενες τζουρες ....ΝΑΙ κανω  :-[....Μπαταριες τις αφηνω σχεδον μεχρι τελος αν και δυσκολευομαι στην καθε ρουφηξια απο ενα σημειο και μετα.....παντα ατμιζα στα 35 με 40 2-3 μερες τωρα ξεκινησα να παιζω χαμηλα με τον nautilo....

Mαλλον πρεπει να αλλαξω συνηθειες για αρχη.....

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ άρωμα βάζεις. . 

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Η μπαταρία είναι το πιο εύκολο. Μόλις δεις ότι σε δυσκολεύει στη τζούρα, τη βγάζεις. Εγώ έτσι τις αλλάζω, δεν κοιτώ ποτέ αν άδειασαν, ούτε προλαβαίνει να μου βγάλει ειδοποίηση το μοντ.

Και τα Watt είναι εύκολα να τα τσεκάρεις. Ξεκινάς με το ελάχιστο προτεινόμενο και ανεβαίνεις λίγο-λίγο μέχρι να σε ικανοποιεί η γεύση χωρίς να σε χαλάει κάτι άλλο. Και να ξέρεις ότι τα Watt δεν «κλειδώνουν». Στο ίδιο υγρό, με την ίδια αντίσταση, μπορεί το πρωί να τη βρίσκω με 17 και το βράδυ να θέλω 16 ή 19.

Μπορεί να είναι και συνδυασμός περισσότερων λόγων. Αλλά καλύτερα να τα δοκιμάσεις ένα-ένα. Στον άντρα, που προσπαθούσα να τον κάνω να το ξεκινήσει και κανένα υγρό δεν τον ικανοποιούσε αλλά δεν μπορούσε να μου πει τι φταίει, έκατσα και του έφτιαξα 4 δεκαμελάκια. Στο καθένα άλλαζα μία παράμετρο. Ή νικοτίνη ή PG ή ποσοστό αρώματος. Δοκίμασε το κάθε ένα για μια μέρα (ατμίζει 1ml) και βρήκαμε τον ιδανικό συνδυασμό. Στις 10 μέρες κατάλαβε μόνος του ότι πρέπει να πέσει νικοτίνη.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimmarras

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Thanos75 πως ξεπεραστηκε το θεμα με την ζαλαδα και θολουρα;α. 

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
[member=21054]anarxaki[/member]
θα αρχισω και εγω  τις δοκιμες και βλεπουμε... βεβαια εγω δεν εχω να δοκιμασω και πολλα πραγματα .... :tongue_smilie:  4 mg ολα και ολα νικοτινη  ενα δυο αρωματα με συγκεκριμενη δοσολογια... και καμια μπαταρια.... ;)

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Φτιάξε ένα 50/50 στα 3mg, ένα 40/60 στα 4mg, και ένα 50/50 στα 4ml με λιγότερο άρωμα. Παίξε σε όλα με το ίδιο άρωμα. Αν δεις βελτίωση σε περισσότερα από ένα, τότε ξέρεις ότι πρέπει να μειώσεις και τα δύο ή τρία. Αν δεν δεις σε κανέναν, φταίει το άρωμα ως άρωμα. Ή ο τρόπος που ατμίζεις.
Πιστεύω θα βγάλεις γρήγορα άκρη. Καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Τελικα εκανα και δοκιμες με pg/vg αυξανοντας το ενα η το αλλο.... Χ αλια ατμισμα με περισσοτερη Vg κολαει το στομα μου με περισσοτερη pg βγαζω αγκαθια στο λαιμο..... :tongue_smilie:   ... οπως το ειχα υποψιαστει , γι αυτο και δεν το αποφασιζα.......

Οποτε μενω στο 50/50 και ευελπιστω καποτε να το συνηθισω, και να μην παω περιπτερο.... 

ΥΓ ...εχω διαπιστωσει οτι οποτε αλλαζω αντισταση , αν και κανω ολα τα απαραιτητα ....(δυο τρεις σταγονες στην αντισταση μετα απο 20λεπτα ατμιζω)...βγαζει μια βαμβακιλα και γευση μεταλου αλλο πραγμα -που κανει να περασει ωρες μην πω ολοκληρη μερα ....

Ισως αυτο τελικα να ευθυνεται ...και θα δοκιμασω στο εξης να αλλαζω αντισταση πριν την πεσω για νανι για να ποτιζεται ολο το βραδυ..... ;)

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Δοκίμασες και με σκέτη βάση, μην τυχόν οφείλεται στο άρωμα;
Για την αντίσταση που λες, αν και δεν θυμάμαι πια τον εργοστασιακό μου, στον επισκευάσιμο οι πρώτες τζούρες βγάζουν μυρωδιά από το βαμβάκι. Φοβάμαι ότι δεν παίζει ρόλο πόση ώρα θα μουλιάσει, αλλά να δουλέψει λίγο για να φύγει η μυρωδιά.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Αγκάθια στον λαιμό παίζει να σημαίνει και αλλεργία στην PG.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Τελικα εκανα και δοκιμες με pg/vg αυξανοντας το ενα η το αλλο.... Χ αλια ατμισμα με περισσοτερη Vg κολαει το στομα μου με περισσοτερη pg βγαζω αγκαθια στο λαιμο..... :tongue_smilie:   ... οπως το ειχα υποψιαστει , γι αυτο και δεν το αποφασιζα.......

Οποτε μενω στο 50/50 και ευελπιστω καποτε να το συνηθισω, και να μην παω περιπτερο....

ΥΓ ...εχω διαπιστωσει οτι οποτε αλλαζω αντισταση , αν και κανω ολα τα απαραιτητα ....(δυο τρεις σταγονες στην αντισταση μετα απο 20λεπτα ατμιζω)...βγαζει μια βαμβακιλα και γευση μεταλου αλλο πραγμα -που κανει να περασει ωρες μην πω ολοκληρη μερα ....

Ισως αυτο τελικα να ευθυνεται ...και θα δοκιμασω στο εξης να αλλαζω αντισταση πριν την πεσω για νανι για να ποτιζεται ολο το βραδυ..... ;)
..πιστευω οτι θα το συνηθισεις σιγα σιγα..
πινε πολυ νερο φιλε.. 
κ κατι τελευταιο... ΒΓΑΛΕ απο τη σκεψη σου το "περιπτερο"..  ;)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Μπορεί απλά να θέλει τσιχλες από το περίπτερο. Μην σκέφτεσαι αρνητικά.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω ολους σας για την αμεση ανταποκριση  :)

[member=21054]anarxaki[/member] , το επομενο βημα ειναι καθετη μειωση του αρωματος ;)

[member=15018]GRat[/member] , μπορει φιλε μου αν και δυσκολο το κοβω  ... ( οταν λεω "αγκαθια" μαλλον υπερβαλω , θελω να πω αγριος λαιμος ....)

[member=7533]drum[/member]... Νερο και αγιος ο θεος !!! χαχαχα  To μονο σιγουρο ειναι οτι τα συμπτωματα ....αν οχι δειχνουν πτωτικη πορεια μερα με την μερα ...τουλαχιστον δεν εντεινονται...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364