vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

564 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, tasos1976, Milarepa, Jorge, maprix, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 16, 2023, 18:38 »

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησηπρ΄ν λίγο έβλεπα στο 2fdeal τον έχει σε προσφορά -17%  :hmmm:
έναν που αναφέρει 24hr shipping..


μετά έχει άλλον που αναφέρει "ships from Germany"
ποιον επιλέγουμε εμείς για Ελλάδα?
το σκέφτομαι γιατί δεν εχω παραγγείλει ποτέ απο 2fdeal και δεν ξέρω τι ισχύει

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 16, 2023, 18:39 »
Από Γερμανία μόνο αν μένεις Γερμανία . Εμείς κλασικά από Κίνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 16, 2023, 19:36 »
οπότε απλά πατάμε αγορά πληρωμή με χρεωστική κάρτα και τέλος?
περιμένουμε αν θα έρθει και το πότε..?



Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 16, 2023, 20:14 »
Τσεκ γιορ πι εμζζζζ.  :angel:

EDIT:

Σε 15 μέρες χοντρικά θα τα παραλάβεις στην πόρτα σου με ELTA courier. Με την προϋπόθεση πως ό,τι αγόρασες έχει την ένδειξη 24H shipping. Διαφορετικά μπορει να πέσεις ακόμα & σε περίπτωση που περιμένουν καινούρια παρτίδα στις αποθήκες.


Στα μη 24H shipping μου κάνουν 20 μέρες με 1 μήνα να έρθουν. Για κάτι που περίμεναν & οι ίδιοι καινούρια παραλαβή στις αποθήκες τους (πλήρες σετ κατσαβιδάκια), από τα μέσα Ιούνη που το παράγγειλα, η παραλαβή έγινε Σεπτέμβρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2023, 20:19 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 19, 2023, 15:50 »
Σήμερα παρέλαβα τον Innova, Δεν έχω κάνει στήσιμο ακόμα απλά τον επεξεργάζομαι. Αυτό που παρατηρώ, είναι μια δυσκολία στο να μπει και να βγει το ντεκ. Θέλει δηλαδή, να βρεις το σωστό σημείο, σε μια διαδρομή κάποιων χιλιοστών και έπειτα να τραβήξεις. Λίγο με δυσκολεύει εκεί, γιατί είναι και αρκετά σκληρός.

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 19, 2023, 16:08 »
Σκέψεις για τον Innova:
1. Δεν με τρελαίνει το κουμπωτο στυλ στην συναρμολόγηση- αποσυναρμολόγηση , αν και μετά από τόσους fev και tripodάκηδες έχω αρχίσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα να μην βιδώνω- ξεβιδώνω ατμοποιητες.
2. Πολλά κομμάτια που πρέπει να λύσεις για να κανεις ένα πλήρες πλύσιμο, με το o ring του να βγαίνει και να χάνεται !!!!
3. Πρώτες δοκιμές με υγρό Net: απίστευτη γεύση και χτύπημα! Αποδίδει τις γεύσεις του καπνού με εξαιρετική ακρίβεια!!! (Για φρούτα και είδη ζαχαροπλαστικής δεν γνωρίζω). Την ένταση της νικοτίνης ακριβώς όσο πρέπει, χωρίς να «αγριεύει», φέρνει ένα «μαλακό» χτύπημα στο λαιμό, αυτό ακριβώς που περιμένει κανεις από την νικοτίνη που επιλέγει.
4. Παντελώς αθόρυβος, με την τζούρα του να είναι σαφώς πιο smooth ακόμα και από του fev. Υποθέτω αυτό θα έχει να κάνει με το σχεδιασμό του deck, και με την μικρή καμπάνα. Στην πιο μικρή τρύπα δεν ακούγεται ΤΙΠΟΤΑ!!!

Συμπέρασμα: για mtl τουλάχιστον ατμισμα, μάλλον ότι καλύτερο κυκλοφορεί σήμερα!!! Είναι πλέον από τους βασικούς μου ατμοποιητες!
Αυτά!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 19, 2023, 18:57 »
Αυτό που παρατηρώ, είναι μια δυσκολία στο να μπει και να βγει το ντεκ. Θέλει δηλαδή, να βρεις το σωστό σημείο, σε μια διαδρομή κάποιων χιλιοστών και έπειτα να τραβήξεις. Λίγο με δυσκολεύει εκεί, γιατί είναι και αρκετά σκληρός.

Θέμα συνήθειας είναι, θα το βρεις με τον καιρό. Βοήθησέ τον τώρα στην αρχή με λίγη VG & παίξε λίγο με το ανοιγοκλείσιμο της ροής των υγρών. Με τον καιρό & την χρήση θα μαλακώσει, το θέλει το στρώσιμό του.

Επίσης ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στο λύσιμο με το γνωστό o ringάκι. Από κατασκευής είναι φτιαγμένο ώστε να φεύγει από την θέση του κάθε φορά που αποσυναρμολογείται.

*** Ο titanium edition έχει σαφώς καλύτερες ανοχές στα κινούμενα μέρη του. Σε σημείο που δεν ξέρω & εγώ αν τον προτιμάω έτσι. Αλλοι θα προτιμήσουν να βρίσκουν κάποια μικρή αντίσταση, άλλη να είναι εντελώς smooth. Συν το ότι ζυγίζει μόλις 27 γραμμάρια στεγνός, για 5.2ml υγρού στα 35mm ύψος. Νομίζω πως αυτήν την στιγμή δεν κυκλοφορεί κάτι που να τον κοντράρει.

EDIT:


Στο στήσιμο δοκίμασε αυτό. Ακούμπησε την αντίσταση κάτω στο deck & σφίξε την χαλαρά στις βίδες. Βάλε μετά το εργαλειάκι μέσα στην αντίσταση & φέρε την προσεκτικά στην θέση της. Βίδωσε τις βίδες κανονικά & είναι ok.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2023, 15:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 24, 2023, 12:02 »
Καλημέρα. Συγκριτικά με kuma, πως αποδίδει ο innova? Και σε χτύπημα αλλά και σε χρήση ως προς αεράτη χρήση

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 24, 2023, 14:02 »
Πραγματικά χαίρομαι να ατμίζω τα ημικαπνικά υγρά μου στον Innova, αν και, ακόμη και στην πιο μικρή τρύπα του 1 χιλιοστού, είναι αεράτος για μένα. Τον έχω μόλις 4-5 μέρες, 3-4 στησίματα, όχι ότι έπρεπε αλλά για δοκιμές, κατέληξα όπως πάντα, στο στήσιμο του 'τεμπέλη' όπως το αποκαλώ, τα βαμβάκια πάνω στο λούκι και τέλος! Ούτε διαρροές ούτε γουργουρίσματα οπότε γιατί όχι!
Τώρα, θα τολμήσω μια πρόχειρη σύγκριση με τον Kuma και θα πω τα εξής: ανώτερος ο Innova σε γεύση. Χτύπημα όσο πρέπει, απλά σου "γρατζουνάει" μαλακά το λαιμό. Προς το παρόν δεν έχω δει αλλαγές στο χρώμα του υγρού (μαύρισμα). Ο Innova είναι λίγο πιο δύσχρηστος, όταν μαλακώσουν τα οριγκάκια ίσως αλλάξω γνώμη.


Δεν με ενοχλεί το οριγκάκι που φεύγει, επίσης μου αρέσει το ότι μπορώ να γεμίσω υγρά και από κάτω, γιατί δεν χρειάζεται άνοιξε - κλείσε υγρά. Σμουθάτη και αθόρυβη τζούρα, πλησιάζει σε αυτή του fev.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 24, 2023, 16:50 »
στον Innova, αν και, ακόμη και στην πιο μικρή τρύπα του 1 χιλιοστού, είναι αεράτος για μένα. ...κατέληξα όπως πάντα, στο στήσιμο του 'τεμπέλη' όπως το αποκαλώ, τα βαμβάκια πάνω στο λούκι και τέλος! Ούτε διαρροές ούτε γουργουρίσματα οπότε γιατί όχι!
Τώρα, θα τολμήσω μια πρόχειρη σύγκριση με τον Kuma και θα πω τα εξής: ανώτερος ο Innova σε γεύση. Χτύπημα όσο πρέπει, απλά σου "γρατζουνάει" μαλακά το λαιμό. Προς το παρόν δεν έχω δει αλλαγές στο χρώμα του υγρού (μαύρισμα). Ο Innova είναι λίγο πιο δύσχρηστος, όταν μαλακώσουν τα οριγκάκια ίσως αλλάξω γνώμη.

Δοκίμασε ένα...εσκεμένο φάουλ. Ενώ ο ατμοποιητής φωνάζει ότι θέλει λίγο βαμβάκι. δούλεψέ το λίγο μέσα στον θάλαμο ατμοποίησης. Το 1.00mm αέρας είναι αεράτο & για μένα, αλλά έτσι το φέρνω πιό κοντά το die hard mtl. Και επειδή σε τέτοια εισαγωγή αέρα αυξάνεται & η υποπίεση, δεν υπάρχει & θέμα καμένου
Ανοχές σε μέταλλα & o rings. το θέλουν το στρώσιμό τους, πάντως. Σε μένα πλέον λειτουργούν όπως πρέπει (ή τουλάχιστον, τα έχω συνηθίσει πλέον. Να επαναλάβω ότι στον titanium τα πράγματα (στα μέταλλα μόνο)  είναι αισθητά καλύτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2023, 15:46 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 24, 2023, 17:36 »
Παρατήρησα κι εγώ ότι με περισσότερο βαμβάκι σαν να σφίγγει ελάχιστα ο αέρας. Δεν το ανέφερα γιατί δεν ήξερα αν όντως είναι έτσι ή αν μου φάνηκε.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 26, 2023, 13:25 »
Παρέλαβα σήμερα  τον Innova   titanium . Θα μπει πλυντήριο πιάτων κ θα επανέλθω με εντυπώσεις !

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 26, 2023, 14:15 »
Καλοάτμιστος! Θα τον ευχαριστηθείς!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 26, 2023, 19:33 »
Καλοάτμιστος!!!  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 26, 2023, 19:34 »
Ευχαριστώ παιδιά ! Θα τον ήθελα γνήσιο είναι η αλήθεια αλλά η τιμή του ακόμα κ μεταχειρισμένος έχει ξεφύγει για τα δικά μου δεδομένα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix