vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 15:37 »
Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos






Myths and Legends, η νέα σειρά Shake n’ Vape από την Abuelos που έχει περάσει τα χίλια κύματα μέχρι να κυκλοφορήσει. Μικρορυθμίσεις στις συνταγές, προσθήκη νέων, απαλοιφή άλλων (πάει το blueberry...), γενικά μια διαδικασία που περισσότερο θύμιζε ανάπτυξη εμβολίου παρά ατμιστικού υγρού. Εντάξει, είναι τελειομανής ο Ανδρέας και φροντίζει το υγρό του να είναι σχεδόν το ίδιο και στις πέντε μέρες και στις πενήντα. Ο ένας περίπου λοιπόν χρόνος που πέρασε από την στιγμή της αρχικής δημιουργίας της σειράς αναλώθηκε κυρίως στην παρατήρηση της συμπεριφοράς της κάθε συνταγής σε διάφορους χρόνους ωρίμανσης. Τα υγρά (και τα πέντε - ναι, και τα καπνικά...) τα δοκίμαζα καθ´ όλη την διάρκεια αυτής της διαδικασίας αλλά δεν είμαι καθόλου βέβαιος για το τι ακριβώς είναι τα τελικά υγρά που μόλις κυκλοφόρησαν για αυτό και δεν θα γράψω δικές μου εντυπώσεις ακόμα. Θα πω μόνο πως αρκετές φορές τους τελευταίους μήνες αναφώνησα «Γουαου» ή «Ουαου» ή διάφορα άλλα ακατάλληλα...

Ας δούμε προς το παρόν τις περιγραφές που δίνει η εταιρία και εμείς θα τα ξαναπούμε μετά τις δοκιμές...



Centaur Flavor Shot By Myths & Legends (15ml σε μπουκάλι 60ml)

Μείγμα δυο ποικιλιών καπνού, εξωτική καρύδα,νότες από αμύγδαλο και γλυκιά βανίλια στο τέλος να αγκαλιάζει αρμονικά όλα τα συστατικά...

Ωρίμαση: Θα σας πω αύριο. Γιατί ο σεφ ψαρεύει κροκόδειλους κάπου στον Αμαζόνιο. Ή τον ψαρεύουν οι κροκόδειλοι. Τέλος πάντων δεν απαντάει...  Έτοιμο μετά από πέντε ημέρες.


Hydra Flavor Shot By Myths & Legends (15ml σε μπουκάλι 60ml)

Το απόλυτο υγρό αναπλήρωσης για τους λάτρεις των παιχνιδιάρικων καπνικών...Βαρύ έντονο χαρμάνι...Με την οξύτητα του σταφυλιού,την γλυκάδα της καραμέλας και το μεθυστικό άρωμα του brandy...απλά θα σας συναρπάσει!

Ωρίμαση: Έτοιμο μετά από πέντε ημέρες.


Pandora Flavor Shot By Myths & Legends (15ml σε μπουκάλι 60ml)

Το must have υγρό του χειμώνα...Σοκολάτα με φυστικοβούτυρο και
κομματάκια πορτοκαλιού...Όλα σε απόλυτη ισορροπία, για να σας προσφέρουν την απόλυτη ικανοποίηση σε κάθε τζούρα

Ωρίμαση: Έτοιμο μετά από τρεις ημέρες.


Pegasus Flavor Shot By Myths & Legends (15ml σε μπουκάλι 60ml)

Κλείστε τα μάτια και αφεθείτε στις μυρωδιές...Ζουμερό ροδάκινο...Εξωτικά φρούτα...Μια πανδαισία αρωμάτων και δροσερών γεύσεων συναντά την γλυκιά κρέμα και το αποτέλεσμα είναι απλά ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ!!!

Ωρίμαση: Έτοιμο μετά από τρεις ημέρες.


Phoenix Flavor Shot By Myths & Legends (15ml σε μπουκάλι 60ml)

Λεπτοκομμένες φρέσκιες, γλυκιές φράουλες σερβιρισμένες με μια γλυκιά παχιά κρέμα με νότες κίτρου!!! Και όλα αυτά...σε ένα μπουκάλι...!!!

Ωρίμαση: Έτοιμο μετά από τρεις ημέρες.



Καλές φούμες!  ;)



Phoenix Flavor Shot By Myths & Legends

Πολλοί μου λένε "καλά ρε μάστορα! Όλα τα υγρά πιπίλα είναι για σένα;". Να πω λοιπόν πως για κάθε υγρό-πιπίλα έχουν περάσει απ' τα χέρια μου (απ' τον ουρανίσκο μου...) καμιά δεκαριά καλούτσικα, καμιά εικοσαριά μέτρια και καμιά τριανταριά ξίδια ή κάλτσες φαντάρου που λέει κι ο φίλος μου ο Τόλης! Απλώς δεν τα γράφω εδώ. Ποιο το νόημα άλλωστε; Εδώ γράφω μόνο για ότι αγαπάω!

Καταλάβατε προφανώς απ' την εισαγωγή πως το Phoenix έχει ήδη γίνει πιπίλα! Το άφησα να ωριμάσει 3-4 μέρες και από προχθές δεν το έχω βγάλει απ' το στόμα μου. Γενικά μου αρέσουν πολύ οι φράουλες στα ατμιστικά υγρά (και όχι μόνο...) και έχω διάφορα εναλλακτικά φραουλοϋγρά για ποικιλία. DIY, One Shots, Shake n' Vape, Shortfills, ακόμα και έτοιμα! Κανένα όμως από όλα αυτά τα υγρά δεν υπερισχύει αισθητά από το επόμενο και ο λόγος που άτμιζα κυρίως το DIY My Dude είναι οικονομικός. Ένα σκασμό λεφτά δίνω για υγρά, ας έχω και ένα υγρό φτηνούλι αφού είναι και ωραιότατο. Το Phoenix όμως μου πήρε τα μυαλά από την πρώτη κιόλας τζούρα! Είναι σαν να έχεις φτιάξει ένα γλυκό με κρέμες και σαντιγές και δεν ξέρω τι άλλο (δεν είμαι μάγειρας εγώ, καταβροχθέας είμαι...), να έχεις προσθέσει και λίγο χυμό γλυκού κίτρου στο μελέ και μετά φρέσκες γλυκές φράουλες (πολλές φράουλες!) και να το τρως όλο αμέσως πριν προλάβουν οι φράουλες να χάσουν την φρεσκάδα τους! Παιδιά δεν έχω ξανατμίσει τέτοια φράουλα! Και φυσικά προβλέπω να παθαίνω σύντομα χοντρό κορεσμό με τις ποσότητες που φουμάρω και μετά θα πρέπει να ατμίζω βάση και βάση και βάση με βάση! Φρίκη! Αλλά το Phoenix έγινε ήδη παπαγαλόζουμο! Παπαγαλόζουμο Νο. 4.238!  :delicious2:

Ουδέν κακόν αμιγές καλού αλλά δυστυχώς και το ανάποδο ισχύει εξ ίσου. Το Phoenix μου αρέσει περισσότερο από το MyDude και τώρα τα αρώματα που έχω θα πάνε για χάρισμα. Αν όμως πλακωθείτε όλοι και αγοράσετε το Phoenix θα ρεφάρω με τις παχυλές προμήθειες που θα τσεπώσω!  8)


ΥΓ. Θα δοκιμάσω και τα άλλα υγρά της σειράς (όχι τα καπνικά - αυτά να τα δοκιμάσουν οι ΝΕΤάδες. Θα τους αρέσουν...) παρόλο που τα προφίλ τους δεν είναι πολύ του γούστου μου. Το ένα έχει μαύρη σοκολάτα που δεν την τρώω ούτε την ατμίζω και το άλλο είναι νομίζω σκέτα φρούτα που γενικά τα βαριέμαι. Αλλά τελευταία έχουν συμβεί διάφορες ανατροπές οπότε έχω πάψει να είμαι τόσο απόλυτος...


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 19:48 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 15:59 »
παπαγαλόζουμα :hapy_crazy: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:05 »
Δεν είμαι ιδιαίτερα των καπνικών, δεν με ενθουσιάζουν οι νέες κυκλοφορίες στην πλειοψηφία τους. Αλλά μπορώ να πω με απόλυτη ειλικρίνια ότι είναι η πρώτη φορά που θέλω να αγοράσω ΟΛΑ τα υγρά μίας σειράς που είναι εκτός των προφίλ μου από κάποια μεριά.  ::)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:06 »
Παπαγαλόζουμα θα γίνουν μετά τις εντυπώσεις:  

- Μαγικό

- Θεσπέσιο

-   :delicious2:

συνοδευόμενες από κινήσεις έμπειρου μαέστρου  :yes:


Θα χρειαστούν φωτογραφικά στιγμιότυπα  :))


Λίγο έλεος όμως, δεν τελείωσαν ακόμη τα προηγούμενα  


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:12 »

'Θεσπέσιο' είναι έκφραση του τσιπάκου όχι του σιπάκου! Έχει αρχίσει να μας μπερδεύει η ΜΝ... :'(


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:13 »
Όλο τον χειμώνα τα ακούγαμε αυτά...και δεν τα δοκιμάσαμε ποτέ :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:22 »

Κοίτα να δεις γιατί είναι καλύτερα που δεν τα δοκίμασες ακόμα. Βγήκαν 5 καινούργια υγρά, θα τα δοκιμάσεις όλα και όποιο σου αρέσει θα το ξαναπάρεις. Εγώ απ' την άλλη δοκίμασα καμία 40αριά υγρά, μου άρεσαν τα 15 και δεν έχω ιδέα αν τα 5 που τελικά κυκλοφόρησαν περιλαμβάνουν έστω και ένα από αυτά που μου άρεσαν! Ξέρω όμως σίγουρα ότι δεν περιλαμβάνουν ένα μαγικό blueberry που έφτασε να γίνει παπαγαλόζουμο Νο.2!  :(

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:33 »
Δεν μου αρέσουν τα blueberry οπότε μικρό το κακό :))
Ηydra,Pandora και phoenix θα εστιάσω...
Που είναι η σκέτη κρέμα?!?!?!?!?!?! :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:36 »

Σκέτη κρέμα; Grahamland! Πολύ ωραίο!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 16:38 »
Δεν μου αρέσει η αυγουλίλα που βγάζει η Βoston μέσα :nope:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 18:33 »

Λοιπόν. Χρόνοι ωρίμασης για την νέα σειρά:

Phoenix - Pegasus - Pandora ----------> Ατμίζουμε άφοβα από τις 3 ημέρες και μετά.....
Centaur - Hydra ----------> Ατμίζουμε άφοβα από τις 5 ημέρες και μετά....

Μπαίνουν και στο αρχικό ποστ παρόλο που δεν μ' αρέσει να διορθώνω εκ των υστέρων κανένα ποστ γιατί μοιάζει σα να έχω πει κοτσάνα στην αρχή... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2018, 05:44 »
[member=13885]cpbaroque[/member]

You Will be judged!

[member=17746]paloukaros[/member]

άμα θες σκέτη κρέμα, να πας στο φαρμακείο να πάρεις farine lactee. Άντε επιτέλους! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2018, 15:35 »
Δεν άντεξα στα μπαροκικα κελεύσματα και ανηφόρισα να τα δοκιμάσω. Απεφυγα σε πρώτη φάση τα καπνικά και εστίασα στα άλλα τρία. 

Τελικα έφυγα με τα δυο που μου κάνανε κλικ. Το Pegasus και το Pandora το οποίο τελευταίο, δεν το περίμενα να με αρέσει άλλα μου θύμισε 


και περιμένω πως και πως να περάσει το τριήμερο. :baby:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2018, 17:27 »

Κι εγώ πήγα σήμερα και πήρα την φράουλα. Εντυπώσεις από Δευτέρα...

ΥΓ. Πάλι μου ξέφυγες Παν!  >:(


Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Myths & Legends Flavor Shots by Abuelos ​
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2018, 18:20 »
Δεν άντεξα έσταξα στο dripper.  :yoloyeah:
Θελουν πράγματι τις μέρες που ανέφερε ο cpbaroque.
Ξεχασα να αναφέρω ότι τα μπουκαλάκια δεν παιδεύουν στο άνοιγμα.

ΥΓ.cpbaroque μπήκα, δοκίμασα και έφυγα γιατί έπρεπε να πάρω γρήγορα τα σανδάλια για τη παράλια και το δίχτυ για τις ακρίδες.
Την επομένη φορά   :D  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias