vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, Jorge, manoslykos, ZoeM

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1200 στις: Απριλίου 04, 2016, 21:48 »
gianniskoy το νεμεσις εχει πολυ καλα ρευματα και αν σαρεσει καλυτερα απο ατερμων παρτο με κλειστα ματια ειναι απ τα καλυτερα μοντ σε θεμα ρευματος.Ο ατερμων ειναι ελαφρα καλυτερος αλλα μεχρι εκει ..........Και το νεμεσις πολυ καλο και ας ειναι καιρο στην αγορα.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1201 στις: Απριλίου 04, 2016, 22:02 »
BigSur και Βασίλη,
ελπίζω και εύχομαι να αναθεωρήσετε την εν βρασμώ αντίδρασή σας, την οποία και καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι ένα χρόνο στο forum και σε αυτό το χρονικό διάστημα αποθησαύρισα γνώσεις που θα ήθελα χρόνια για να κατακτήσω από προσωπική εμπειρία. Κι αυτό το αναγνωρίζω στα παλαιότερα μέλη, που όπως αναφέρθηκε, πάντα με υποδειγματική ευγένεια και προθυμία, σαν τον Βασίλη ανταποκρίθηκαν στις ερωτήσεις και τις απορίες μας. 
Προσωπικά είμαι ευγνώμων.
Εδώ και ένα χρόνο που έκοψα το τσιγάρο, δεν είχα την ευκαιρία ούτε μια φορά να βρεθώ στην Αθήνα ώστε να είμαι σε θέση να κάνω έρευνα αγοράς και δοκιμές, επομένως οι απόψεις των έμπειρων παλαιών μελών ήταν πολύτιμες για μένα. 
Με καλή προαίρεση μπορούμε να μην ακυρώσουμε μια από τις πιο βασικές λειτουργίες αυτού του forum.
Για άλλη μια φορά να απευθύνω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όσα έχω αποκομίσει από όλους.

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1202 στις: Απριλίου 04, 2016, 22:02 »
Φιλε denial καμια σχεση το προβαρι του οποιου ειμαι κατοχος και εγω με μηχανικο μοντ.Με 18350 μπαταρια ενα καλο μηχανικο ατμιζει περιπου μιαμιση με δυο ωρες αναλογα το στησιμο δηλαδη εγω αμα φυγω εξι το πρωι απο το σπιτι μου μεχρι τις εφτα που θα γυρισω θελω εξι με εφτα μπαταριες  :wall: ........Βεβαια εξαρταται και το ποσο ατμιζει ο καθενας ..........Το προβαρι με 18350 εχει τη διπλασια σχεδον αυτονομια απο ενα μηχανικο.Μια λυση για μικρο μεγεθος σε χρηση μηχανικου ειναι 18500 μπαταρια και καποιος ατμοποιητης με μικρο μεγεθος πχ καιφουν λαιτ πλας με τινι τανκ.Εγω προσωπικα χρησιμοποιω στα μηχανικα μονο 18500 και 18650 και 26650 και σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις 18350.Τον Shadockan νομιζω τον αδικησες...... 

Αποσυνδεδεμένος gianniskoy

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1203 στις: Απριλίου 05, 2016, 02:33 »
gianniskoy το νεμεσις εχει πολυ καλα ρευματα και αν σαρεσει καλυτερα απο ατερμων παρτο με κλειστα ματια ειναι απ τα καλυτερα μοντ σε θεμα ρευματος.Ο ατερμων ειναι ελαφρα καλυτερος αλλα μεχρι εκει ..........Και το νεμεσις πολυ καλο και ας ειναι καιρο στην αγορα.


Ευχαριστώ πολύ μάλλον θα το τιμήσω.

Όσο για την παραπάνω παρεξήγηση ελπίζω να λυθεί.
Κρίμα είναι μια παρέα είμαστε.
Τέλος να ευχαριστήσω κ εγώ όλους τους παλαιότερους γιατί κ εγώ απο αυτούς κ μόνο έμαθα όσα ξέρω τους λίγους μήνες που ατμίζω.
Αλλιώς...

Keep Vaping.......
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 02:40 από gianniskoy »

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1204 στις: Απριλίου 05, 2016, 08:13 »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σε όλους και ιδιαίτερα στον Βασίλη. Για τα μηχανικά του GUS έχουμε άποψη; Ξεχωρίζει κάποιο και τι λέει σε σύγκριση με τον Atermon;
Ευχαριστώ προκαταβολικά!  :thumpup:

Φίλε μου έχω έχω 6 μηχανικά γιατί ατμίζω αποκλειστικά με μηχανικό.
Just gg,esterigon,mecha,gg4s,gus warrior of light και craven..
Δεν είμαι σε θέση να κάνω σύγκριση με Atermon γιατί δεν το έχω.
Αλλά όποιο και να πάρεις του gus θα το ευχαριστηθείς.το έχω λιώσει τώρα 1 χρόνο
και πυροβολάει.Ένα μείον είναι το καθάρισμα του κουμπιού του.
Ο κατασκευαστης προτείνει απλά βουτια σε ασετόν αλλά στο πέρασμα του χρόνου θα πρέπει να το λύσεις
και επειδη έχει ρουλεμαν θέλει προσοχή να μη χασεις τις μπίλιες.Δεν ξέρω αν έχει και άλλα είδη κουμπιών.
Έχει πολύ καλή ασφάλεια σε περίπτωση βραχυκυκλώματος.
Πληροφοριακά από τα παραπάνω μοντάκια που ανέφερα αυτό που μου δίνει τα καλύτερα ρεύματα είναι του craven
Και είναι και το πιο φθηνό.
Όλα τα μοντάκια που αναφέρουμε εδώ είναι καλά αλλά θέλουν τα μηχανικά πολύ περιποίηση
και από κει και πέρα είναι θέμα γούστου.Τέλος επειδή έχω μελετήσει τον Atermona Θα σου πρότεινα μιας και το σκέφτεσαι για αγορά 
να προτιμήσεις αυτόν γιατί είναι πιο σοφιστικέ κατασκευή αλλά δυστηχώς δεν υπάρχει απόθεμα.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1205 στις: Απριλίου 05, 2016, 08:17 »
Ευχαριστώ πολύ Αποστόλη, να είσαι καλά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1206 στις: Απριλίου 05, 2016, 09:47 »
Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο ακριβώς θέμα προέκυψε, αλλά δεν πειράζει...

Νομιζω υπερβαλεις shadokan το οτι εγραψα πως βοηθησες προτεινοντας τον ατερμονα και το ξυλομοντακι του συμφορουμιτη αργοτερα σε προσωπικη συζητηση μαλλον το πηρες στραβα ισως εγω πρεπει να σου ζητησω συγνωμη για να μην υπαρχει παρεξηγηση.
Το μονο που σε εισαγωγικα "με ενοχλησε" το ανεφερα και ειναι οτι εγραφες γενικα σε δικο μου ποστ και θεωρησα οτι απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα γραφοντας οτι δεν γνωριζω απο μηχανκια για να λεω για 18350 σε παρενθεση που το επισημανα και το δεχτηκα γιατι οντως δεν γνωριζω γιαυτο οπως σου ειπα ρωτησα και στο forum αλλωστε.  ;)
Στην τελικη, μπορουσες να μου εξηγησεις το 18350 & mod για να μην αναρωτιεμαι κατοπιν μηπως κανω μ@μ@κια...........βεβαια σε ακουσα και χθες βραδυ δοκιμασα και με 18650 & με 18350 τον ατερμονα του φιλου και καταλαβα τη διαφορα που μαλλον εννοουσες , δεν ειχαν την ιδια ενταση.

Οπως λεει ο καθενας τη γνωμη του ετσι ο καθενας μπορει να θεωρει οτι κατι δεν ηταν σωστο να ειπωθει και γιαυτο υπαρχει ελευθερια γνωμης , σημασια εχει πως κακοβουλο δεν υπηρχε απο κανεναν για κανενα νομιζω ηταν μια απλη παρεξηγηση που συμβαινει οταν γραφουμε γιατι δεν μπορει να μεταφερθει στον γραπτο λογο το υφος.

Απο εμενα κανενα προβλημα και η βοηθεια και η δικη σου και ολων τον υπολοιπων που απαντησαν ηταν πολυτιμη και το εγραψα στο τελος ακριβως για να μην υπαρξει παρεξηγηση.
Εδω ειμαστε για να μοιραζομαστε πληροφοριες και ο shadokan το κανει συχνα οπως και τωρα , επισης για να ξεκαθαρισω κατι που βλεπω πως συνηθως συμβαινει και μερικοι ζοριζονται να το κανουν, το να θελει καποιος να προωθησει καποιο προιον φιλου/γνωστου που το εχει δοκιμασει παλι δεν το βλεπω αρνητικα το ιδιο θα εκανα και εγω, ελληνικα προιοντα να τα προωθουμε με καθε τροπο ειδικα οταν εινια τοσο ποιοτικα οπως τα Mod που συζητησαμε παραπανω.





Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1207 στις: Απριλίου 05, 2016, 09:55 »
Καλημέρα στο forum.Δεν έχω καμιά εμπειρία από μηχανικά Mod αλλα θα ήθελα να μπώ και σ`αυτό το κόλπο.Πιο θα προτeίνατε σε έναν εντελώς αρχάριο με αυτά.Το θέμα είναι πως επειδή δεν ξέρω αν θα μου αρέσει θα προτιμούσα σε κλώνο αν παιζουν θέματα ασφάλειας τότε σε γνήσιο

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1208 στις: Απριλίου 05, 2016, 10:25 »
Πολύ καλό σε ρεύματα και σχετικά φτηνό κλωνάρι, είναι το StingrayΧ


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1210 στις: Απριλίου 05, 2016, 20:21 »
Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα SMPL με 10 δολάρια να δεις τη γλύκα του υβριδικού και αν μπορείς να το χειριστείς όλο αυτό τότε να κοιτάξεις και τηλεσκοπικά και ότι θες.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1211 στις: Απριλίου 05, 2016, 20:31 »
Το πρώτο :)
Εγώ ανάμεσα σε Sting και Nemesis είδα αρκετά καλύτερη απόδοση στο Sting

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1212 στις: Απριλίου 05, 2016, 22:15 »
Μπήκε το sτing τελικά στο καλάθι

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1213 στις: Απριλίου 10, 2016, 13:57 »
Παιδιά ψάχνω για το kick 2. Δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά. Δεν το βρίσκω με τίποτα. Και ούτε κανένα άλλο. Είπα κι εγώ που είμαι του ηλεκτρονικού mod να κάνω μια στροφή σε κάτι ωραία μηχανικά που μου γυάλισαν αλλά δεν βρίσκω kick και δεν μπορώ να μην έχω σταθερό ρεύμα. Καμιά ιδέα κανείς ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1214 στις: Απριλίου 10, 2016, 14:08 »
https://www.fasttech.com/products/0/10011166/1670801-authentic-sigelei-variable-wattage-kick-module

Όχι τόσο καλό σε ποιότητα όσο της evolv , αλλά την δουλειά του την κάνει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias