vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #405 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 16:06 »
Καλησπέρα!Να κάνω κι'εγώ μια ερώτηση...
Έχω αγοράσει από κατάστημα κλώνο nemesis,φορτίζω την aw 18490 με nitecore d2,όταν τελειώσει η φόρτιση μου λέει ότι είναι στα 4,2ν και όταν την βάλω στο μοντάκι και την μετρήσω λέει 4,13ν...
Είναι νορμάλ αυτή η πτώση για καινούριο και καθαρό μοντάκι ή να πάω από το κατάστημα μια βόλτα...;;;
Ευχαριστώ...


υγ.Πριν λίγο που την ξαναμέτρησα στο μοντάκι έδειχνε 3,64ν και στον φορτιστή 3,68ν  :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2014, 16:13 από antonis-tsif »

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #406 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 16:43 »
λογικο ειναι , υπαρχει παντα μια μικρη αποκλιση

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #407 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 17:53 »
Χωρις ατμ/τη επανω,κανονικα θα επρεπε να σου λεει την ιδια ταση.


Αν εχεις επανω ατμ/τη και μετρας το ρευμα που παει στους πολους , λογικα ειναι οι απωλειες που εχει το μοντακι και ο ατμ/της σου.


Αυτο φυσικα δεν ειναι σταθερο νουμερο και αναλογα την αντ/ση σου θα εχει μεγαλυτερες ή μικροτερες απωλειες.


Οσο μικροτερη η αντ/ση του ατμ/τη , τοσο μεγαλυτερη πτωση τασης ρευματος θα εχεις.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #408 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 18:43 »
Ειναι λογικα να υπαρχει μια μικρη αποκλιση απο την μπαταρια στο mod.
Το mod εχει απωλειες στα σπειρωματα, στις επαφες, στους σωληνες κ.α. Αν αυτη η απωλεια ειναι κατω απο 0.1V τοτε ειναι καλα.
Να φανταστεις, τα πρωτα μηχανικα που κυκλοφορουσαν εφταναν σε απωλειες τα 0.2-0.4V.
Γι' αυτο και πρεπει τα μηχανικα να τα καθαριζουμε οσο το δυνατον πιο συχνα ωστε να ελαχιστοποιουμε αυτο το νουμερο.
Επιπλεον, υπαρχουν και οι απωλειες στον ατμοποιητη, οπως αναφερει κι ο shadockan, οι οποιες ειναι συνηθως μεγαλυτερες απο αυτες του mod.

Αποσυνδεδεμένος johnnys2014

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #409 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:00 »
παιδια μια ερωτηση παρακαλω πολυ!!! επειδη θελω να παρω μηχανικο MOD αλλα επειδη δεν το πολυ εμπιστευομαι καπου....ακουσα οτη μπορω να του προσφεσω.....πλακετα γινεται ??? πρεπει να πρω καποιο συγκεκριμενο




ε[size=78%]υχαριστω πολυ!!!!!  [/size] :) :)

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #410 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:18 »
ναι γινεται , η πλακετα αυτη λεγεται Kick αλλα πριν αγορασεις το mod που θες σιγουρεψου οτι χωραει το kick μεσα με τις μπαταριες που θες να βαλεις.

Εχεις διαλεξει καποιο μοντ ?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #411 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:24 »
Σε μηχανικό μπορεί κανείς να βάλει:
1. Ασφάλεια επαναχρησιμοποιούμενη, όπως αυτή:
http://www.atmizoo.com/shop/bug/
2. Ασφάλειες μιας χρήσης (φτηνές, δεν έχω πρόχειρο λινκ)
3. Το περίφημο Kick (για το οποίο μάλλον ρωτάς) που δίνει και προστασία αλλά και ρυθμίζει και τα βατ που θέλεις.
Περισσότερα θα βρεις εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=19652.0
4. Την (ακριβούτσικη) κεφαλή Zorbas που μετατρέπει ένα μηχανικό σε VV/VW:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,21560.0.html

Το ευρύτερα χρησιμοποιούμενο είναι το (3) και ταιριάζει στα περισσότερα μηχανικά -αν όχι σε όλα.

Αποσυνδεδεμένος johnnys2014

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #412 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 21:49 »
οχι.... δεν εχω διαλεξει κατη ειμαι στο ψαξημο!!! καταρχας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!!  :) :) :) :) :) :)   


θα κοιταξω αυτα τα KICK  που βαλατε !!!!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #413 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:42 »
Καλησπερα και απο εμενα
Ετοιμαζομαι για μια παραγγελια και αναμεσα στα διαφορα θελω και εναν κλωνο
Βρισκομαι αναμεσα στα κατωθι 2 και θελω γνωμες αν καποιος εχει καποιο απο αυτα
Απλα θα ηθελα να δουλευει απροβληματιστα για κανα χρονο
https://www.fasttech.com/products/3027/10006839/1590300
https://www.fasttech.com/products/1795000
Το καλαθι ειναι γεματο απλα μενει το μοντ για να ολοκληρωσω την παραγγελια
Ευχαριστω
Και κατι τελευταιο ,,,,μαζι με το μοντ υπολογιζω περιπου η παραγγελια να βγει στα 100 ευρω
Με απλο ταχυδρομειο δεν νομιζω να εχω θεμα τελωνειου ε?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #414 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:45 »
Για το 2ο (stingray-x) μπορω να σου πω οτι θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος.
Το εχουν παρει αρκετοι, αν δεν κανω λαθος, χωρις ιδιαιτερα προβληματα.


Το κακο ειναι οτι οι μαγνητες του ειναι κολλημενοι. Απλα αν χρειαστει να τους αλλαξεις, θα θελει πατεντα.
Το εχω κοντα 2 μηνες παντως. Αψογο, απο τα μικροτερα & πανεμορφο.




ΥΓ: Δε ξερω αν εχεις σκοπο να βαλεις kick. Εκει δε ξερω τι παιζει.. Αν οχι,  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #415 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:52 »
Απ οτι θα διαπιστωσεις και μονο σου αν κοιταξεις τα σχολια και τα αστερια το δευτερο ειναι σαφως ανωτερο (stingray)
οσοι το εχουμε ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι αν εξαιρεσεις ενα μικροπροβληματακι που ισως σου βγαλει στο κουμπι
το οποιο υφισταται και στο οριτζιναλ μοντ απ οτι εχω ακουσει
με συχνο καθαρισμα και με τη χρηση η το λασκαρισμα της βιδας του ξεπερνιεται ευκολα
κατα τ αλλα το στινγκρεϊ βαραει σα τραινο , προκειται για ενα απ τα καλυτερα μοντς που εχουν κυκλοφορησει
με τον υβριδικο ανταπτορα γινεται πολυ ωραιο και μινι
Οσο για τη παραγγελια σου τα 100 ευρω θα τα εσπαγα σε 3 πακετα για ναμαι σιγουρος
αλλα και για να εχω να λαβαινω :)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #416 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:53 »
Για το 2ο (stingray-x) μπορω να σου πω οτι θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος.
Το εχουν παρει αρκετοι, αν δεν κανω λαθος, χωρις ιδιαιτερα προβληματα.


Το κακο ειναι οτι οι μαγνητες του ειναι κολλημενοι. Απλα αν χρειαστει να τους αλλαξεις, θα θελει πατεντα.
Το εχω κοντα 2 μηνες παντως. Αψογο, απο τα μικροτερα & πανεμορφο.




ΥΓ: Δε ξερω αν εχεις σκοπο να βαλεις kick. Εκει δε ξερω τι παιζει.. Αν οχι,  :thumpup: :thumpup:
kick δεν σκοπευω
Τι εννοεις κολημενοι?

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #417 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:54 »
Απ οτι θα διαπιστωσεις και μονο σου αν κοιταξεις τα σχολια και τα αστερια το δευτερο ειναι σαφως ανωτερο (stingray)
οσοι το εχουμε ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι αν εξαιρεσεις ενα μικροπροβληματακι που ισως σου βγαλει στο κουμπι
το οποιο υφισταται και στο οριτζιναλ μοντ απ οτι εχω ακουσει
με συχνο καθαρισμα και με τη χρηση η το λασκαρισμα της βιδας του ξεπερνιεται ευκολα
κατα τ αλλα το στινγκρεϊ βαραει σα τραινο , προκειται για ενα απ τα καλυτερα μοντς που εχουν κυκλοφορησει
με τον υβριδικο ανταπτορα γινεται πολυ ωραιο και μινι
Οσο για τη παραγγελια σου τα 100 ευρω θα τα εσπαγα σε 3 πακετα για ναμαι σιγουρος
αλλα και για να εχω να λαβαινω :)
ευχαριστω πολυ αρα παω για το κεντρι!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #418 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:02 »
Δε ξερω αν σε προλαβα αλλα να διαλεξεις το register air mail αν και λογικα θα στο προτεινει μονο του
το κικ δουλευει με τις 2 μπαταριες αν θες να το χρησιμοποιησεις και με τη 18650 θα πρεπει να παρεις αλλα ενα  εξτρα τιουμπ
https://www.fasttech.com/products/0/10009270/1807301-replacement-tube-for-stingray-x-mod
αλλα θα σου βγει πολυ κουμουτσα το εργαλειο ..

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #419 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 16:05 »
Οι μαγνητες ειναι κολλημενοι πανω στο κουμπι, ενω κανονικα θα επρεπε να βγαινουν.
Τους κολλανε αυτοι εσκεμμενα, διοτι στα πρωτα πακετα, οι μισοι τους παραλαμβαναν στο χερι σπασμενους.


Με ενα πιστολακι/θερμο αερα μπορεις να τους ξεκολλησεις προσεχτικα παντως. Πιο πολυ για το καθαρισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem