vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

283 επισκέπτες, 4 χρήστες
thebull, πολυς, manoslykos, tibolaso

Twitter

Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 18:02 »
Καλησπέρα σας! :bye:
Σήμερα το πρωί παρέλαβα το http://bulli-smoker.de/pi5/pd19.html
Σε σύγκριση πάντα με τα 510 (ΒL, Joye, Titan κλπ):
Περισσότερη πυκνότητα κ ποσότητα ατμού, ζεστότερος ατμός, καλό throat hit, το υγρό καταβροχθίζεται από το 901 ατομιζερ, κ το καταλαβαίνεις ότι το φιλτράκι άδειασε απο το ότι βγάζει τη γνωστή σε όλους μας καυστική γεύση. 8)
Τώρα κατάλαβα γιατί ο Κώστας από Καρδίτσα χρειάζεται ένα 30 ml μπουκαλάκι κάθε 4-5 ημέρες, αν δεν κάνω λάθος :))
Σημειωτέον ότι χρησιμοποιώ μπαταρίες 18650 με 2800 mAh kai 2400 mAh.
Tο υγρό με το οποίο γίνεται η δοκιμή είναι το καπουτσίνο της Janty σε low.
H γεύση που παίρνω είναι πολύ δυνατότερη από ότι με BL κ ΕVO. ;)
Aυτά....

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 18:30 »
με γειά καί καλοάτμιστο  ;)

(περιμένω -ουμε- να μας πείς διάρκεια μπαταρίας καί atomizer)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 18:44 »
Ευχαριστώ πολύ.
Φίλε alfisti η μπαταρία των 2800 mAh είναι 10 φορές μεγαλύτερη από τη μεγάλη του BL (280 mAh) που στα χέρια μου (ή μάλλον στο στόμα μου) κρατάει 2 - 2,5 ώρες..... :))
 ¨Οσο για το 901 ατομιζέρ κ 10 μέρες να κρατήσει δεν με απασχολεί διότι ψωνίζω με  5 euro   το καθένα απο Ruyandirect.com  :D
Πάντως μέχρι τώρα δεν έχω κάψει κανένα ατομιζέρ 901. Αυτό όμως που συμβαίνει είναι ότι πέφτει η απόδοσή τους μετά απο κάποιο διάστημα χρήσης με αποτέλεσμα την μικρή παραγωγή ατμού, το πιο δύσκολο τράβηγμα κλπ
Θα επανέλθω πάντως με πιο λεπτομερή κριτική σε λίγες μέρες

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 19:10 »
Καλοατμιστο φιλε  :)
Φαινεται ωραιο παντως,και απο πλευρας τιμης  ;D
Περιμενουμε νεα κριτικη σου οταν το δοκιμασεις αρκετα
Ασχετο,αλλα η σελιδα που το παρηγγειλες δεν υπαρχει στα αγγλικα??

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 22:15 »
Φίλε taxtsom πρέπει να πήρες φοβερό...εργαλείο! :))
Οι ανάγκες μου ως ατμιστή, αλλά και η αισθητική μου, τελευταία "κλίνουν" προς τέτοιες συσκευές.
Θα περιμένουμε review μετά από κάποιες εβδομάδες χρήσης.
Καλοάτμιστο και από εμένα

Edit..  ΑΑ! :) βασικά ήθελα να σε ρωτήσω taxtsom, τί περιείχε η συσκευασία. Δεν είδα πουθενά στη σελίδα να αναφέρει
αν περιλαμβάνει ατμ., μπαταρίες κ.λ.π.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 22:35 »
Καλοατμιστο φιλε  :)
Φαινεται ωραιο παντως,και απο πλευρας τιμης  ;D
Περιμενουμε νεα κριτικη σου οταν το δοκιμασεις αρκετα
Ασχετο,αλλα η σελιδα που το παρηγγειλες δεν υπαρχει στα αγγλικα??
H σελίδα δεν πρέπει να υπάρχει στα αγγλικά. Εγώ το παρήγγειλα σε αυτή τη σελίδα που είδατε, που είναι στα γερμανικά.
Φίλε taxtsom πρέπει να πήρες φοβερό...εργαλείο! :))
Οι ανάγκες μου ως ατμιστή, αλλά και η αισθητική μου, τελευταία "κλίνουν" προς τέτοιες συσκευές.
Θα περιμένουμε review μετά από κάποιες εβδομάδες χρήσης.
Καλοάτμιστο και από εμένα

Edit..  ΑΑ! :) βασικά ήθελα να σε ρωτήσω taxtsom, τί περιείχε η συσκευασία. Δεν είδα πουθενά στη σελίδα να αναφέρει
αν περιλαμβάνει ατμ., μπαταρίες κ.λ.π.
Η συσκευασία περιείχε μόνο το μεταλλικό αλουμινένιο σωλήνα. Το ατομιζερ 901 , φιλτράκια , μπαταρία κ' φορτιστής, χρεώνονται έξτρα.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 22:55 »
Θα με ενδιέφερε να μου πεις εάν το φαινόμενο με τους ατμοποιητές της ruyandirect συνεχίζεται και με αυτήν την συσκευή.
90 Ευρώ!
Άσε, το περιμένω για δώρο στον επόμενο γάμο μου, διότι στον ερχόμενο δεν προλαβαίνει το delivery ...

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2009, 01:00 »
Φιλε με γεια το ..υποβρυχιο!!   :D
Κανε ομως οικονομια στα ατομαιζερ γιατι το ryandirect εδω και δυο μερες εχει πεσει και δεν ξερω αν και ποτε θα ξαναεμφανιστει.
υπαρχουν βεβαια και αλλα sites αλλα....

Αποσυνδεδεμένος Mythos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Say Never
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2009, 02:27 »
Φιλε με γεια το ..υποβρυχιο!!   :D
Κανε ομως οικονομια στα ατομαιζερ γιατι το ryandirect εδω και δυο μερες εχει πεσει και δεν ξερω αν και ποτε θα ξαναεμφανιστει.
υπαρχουν βεβαια και αλλα sites αλλα....
NOTICE

Our domain name of www.ruyandirect.com is no more valid as we are unrelated to RUYAN company, but someone mistook ruyandirect.com as a part of RUYAN company.
In order to respect RUYAN company's trademark rights, our domain ruyandirect.com has stopped.

If you are trying to visit the Heaven Gifts, please click here or visit www.heaven-gifts.com

Thanks.

Yours sincerely,

Heaven Gifts

September 7th, 2009

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2009, 12:47 »
Η εταιρεία Ruyan είναι η πρώτη που εφηύρε το η.τ. και αρχίζει να πατεντάρει πράγματα .. Δεν είχε σχέση με το ruyandirect.com

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2009, 16:50 »
Θα με ενδιέφερε να μου πεις εάν το φαινόμενο με τους ατμοποιητές της ruyandirect συνεχίζεται και με αυτήν την συσκευή.
Kάνε το πενηνταράκια αυτό γιατί δεν καταλαβαίνω τι εννοείς :confused1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2009, 22:54 »
"Πάντως μέχρι τώρα δεν έχω κάψει κανένα ατομιζέρ 901. Αυτό όμως που συμβαίνει είναι ότι πέφτει η απόδοσή τους μετά απο κάποιο διάστημα χρήσης με αποτέλεσμα την μικρή παραγωγή ατμού, το πιο δύσκολο τράβηγμα κλπ" .
Δοκίμασες παλιούς ατμοποιητές με το καινούργιο εργαλείο; Συνεχίζουν να είναι δύσκολοι στο τράβηγμα;

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2009, 13:33 »
Δοκίμασα 2 παλιούς ατμοποιητές, χωρίς όμως να τους κάψω πρώτα, οι οποίοι δεν ήταν τόσο δύσκολοι στη τζούρα αλλά δεν παρήγαγαν ικανοποιητική ποσότητα ατμού...
Αλλά με καινούριο DSE 901, από Ruyandirect πάντα, είναι άλλο ......πράμα ;)

Θα δοκιμάσω να "κάψω" τα παλιά ατομιζέρ και θα επανέλθω με νέα συμπεράσματα. :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 23:30 »
Θα με ενδιέφερε να μου πεις εάν το φαινόμενο με τους ατμοποιητές της ruyandirect συνεχίζεται και με αυτήν την συσκευή.
90 Ευρώ!
Άσε, το περιμένω για δώρο στον επόμενο γάμο μου, διότι στον ερχόμενο δεν προλαβαίνει το delivery ...

Η διαφορά είναι ότι μια τέτοια συσκευή (όπως φυσικά και το GG) την αγοράζεις μια φορά και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Η ποιότητα του Bulli είναι καταπληκτική, όσο γνωρίζω από φίλους του γερμανικού φόρουμ.
Προσωπικά δεν το χρησιμοποίησα.

Τις μπαταρίες και τον φορτιστή μπορείς να τις αγοράσεις από την DealExtreme και είναι ακριβώς οι ίδιοι όπως και του Bulli, μόνο φθηνότεροι (5€ το πακετάκι με δύο μπαταρίες και 3€ περίπου ο φορτιστής).
Επειδή έχω δοκιμάσει πολλές μπαταρίες ηλεκτρονικών, η ποιότητα των μπαταριών αυτών δεν έχει καμία σχέση με τις γνωστές.
Χρησιμοποιώ σταθερά τρεις από τον Μάρτιο χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα  :thumpup:
Δουλευουν και δουλεύουν...

Το πρόβλημα βέβαια των ατμοποιητών δεν θα σου το λύσει...
Αυτό οφείλεται αποκλειστικά στους ατμοποιητές και μόνο.
Ένα ίσως πλεονέκτημα είναι ότι λόγω της ισχυρής μπαταρίας και του χειροκίνητου διακόπτη οι ατμοποιητες δεν "πνίγονται" τόσο εύκολα.

EDIT: Ο τίτλος του άρθρου είναι μάλλον ατυχής: Δεν μπορείς να συγκρίνεις φυσικά την ποιότητα μιας συσκευής που φτιάχνεται στον τόρνο και άλλα μηχανήματα, έχει βιδωτά καπάκια κτλ. με μια ιδιοκατασκευή που φτιάχνεται με τα νύχια.... (μαχαίρι, κολλητήρι, πλαστικά καπάκια)  :laugh1: :laugh1:
Πάντως Χρήστο σ' ευχαριστώ  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 23:39 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το γερμανικό ..... Mini turbo : Βulli Extreme 901
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 23:45 »
Αλλά με καινούριο DSE 901, από Ruyandirect πάντα, είναι άλλο ......πράμα ;)

Welcome to the club  8) (ή είσαι από παλιά?  :)))

Χειροκίνητος διακόπτης, μπαταρία 18650 και καινούργιος 901 ατμοποιητής από HeavenGifts (παλιά RuyanDirekt)....
Αυτό θα πει άτμισμα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 23:55 από Kostas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 172 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181397 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63