vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Milarepa, pirate, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber

Twitter

Invader IV by Teslacigs

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Invader IV by Teslacigs
« στις: Μαρτίου 15, 2019, 22:56 »
(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Teslacigs)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)

Official site



Μπορεί να έχουν ήδη στα σκαριά το καινούργιο Invader αλλά αφού έχω στα χέρια μου το IV, είπα να κάνω ένα review στο φόρουμ.


*Έχω την συσκευασία με ολόκληρο το κιτ, δηλαδή και τον Invader RDA, οπότε θα έχουμε και έξτρα παρουσίαση πιο κάτω για τον ντρίπερ.

Το Invader IV είναι η συνέχεια του επιτυχημένου ΙΙΙ, δεν το περιμένατε αυτό :tongue_smilie:, με την διαφορά ότι πλέον δέχεται και 20700/21700 μπαταρίες. Το μοντ έχει πλακέτα αλλά δεν έχουμε οθόνη και έχουμε την δυνατότητα να αλλάξουμε μόνο τα V που δίνει η συσκευή. Η εταιρεία λέει ότι τα μέγιστα W που μπορεί να δώσει είναι τα 280W.

Οι διαστάσεις του είναι 92*60*28mm, είναι φτιαγμένο από αλουμίνιο και ζυγίζει 143gr χωρίς τις μπαταρίες. Το ποτενσιόμετρο έχει 5 βασικές ρυθμίσεις, με πρώτη(Ι) τα 3V και τελευταία(V) τα 8V. Δέχεται αντιστάσεις από 0.08Ω εώς και 3Ω(ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΟΧΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 0.2-0.3Ω ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ).

Στην πλαϊνή μεριά που βρίσκεται το fire και το ποτενσιόμετρο έχουμε μία μεγάλη led ένδειξη για να γνωρίζουμε την στάθμη των μπαταριών μας. Δεν ανάβει όταν οι μπαταρίες είναι στο 100%, μπλε όταν οι μπαταρίες είναι μεταξύ 61-100%, πράσινο όταν φτάσουν στο 31-60% και κόκκινο όταν είναι κάτω από το 30% και πρέπει να τις βγάλουμε να τις φορτίσουμε.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ και τον ντρίπερ, το μάνουαλ, ένα πολύ ωραίο braided καλώδιο usb για την φόρτιση του μοντ(ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΩΝ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ) και δύο αντάπτορες για 18650 μπαταρίες. Για τον ντρίπερ μας δίνει έξτρα όρινγκς, ένα άλεν, δύο αντιστάσεις αλλά δεν έχει πουθενά λεπτομέρειες για αυτές και ένα pad οργανικό βαμβάκι στυλ ko gen do.


Το Invader III είχε τα θέματα του με το χρώμα που έφευγε με τον καιρό, εδώ είναι ακόμα πολύ νωρίς αλλά του έκανα εγκαίνια με τούμπα και δεν έφυγε το χρώμα εκεί που χτύπησε.

Από ρεύματα μαμεί και δέρν', έχω τον Kennedy πάνω με χειροποίητες Alien αντιστάσεις σε σειριακό στήσιμο από Riot Coils και τσαχτάει δίχως αύριο. Από αυτονομία επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα, με τις 21700 είναι πολύ ευχάριστα τα πράγματα.

Για όσους έχουν το ΙΙΙ θα ξέρουν ότι όταν έχεις ατμοποιητή πάνω όταν θέλεις να βγάλεις/βάλεις την μπαταρία από κάτω σου έτρωγε το wrap για την πλάκα, εδώ δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Το πορτάκι έχει δύο τεράστιους μαγνήτες και δεν παίζει καθόλου όσο και να το προσπαθείς.

Είναι πιο γκουμούτσα από το ΙΙΙ αλλά εγώ είμαι ο καμμένος που βγαίνω από το σπίτι με ένα Triade και ένα Aegis οπότε σίγουρα δεν με απασχολεί που είναι μεγαλούτσικο.

Για μένα αρνητικά δεν έχει, κρατάω μια πισινή για το χρώμα στο μέλλον μόνο. Είμαι τεράστιος οπάδος των Invader, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και θα συνεχίσω να τα αγοράζω.


Για τον ντρίπερ τώρα που έρχεται μαζί σαν κιτ, δεν έχω να πω και πολλά. Δυστυχώς αδιάφορος, όχι ότι περιμένεις και κάτι καλό αφού έρχεται ως κιτ. Του έκανα ένα στήσιμο με fused clapton της coilology και βαμβάκι cotton gods αλλά έχει πολύ παράξενο bottom airflow σύστημα. Χτυπάει διαγώνια ο αέρας και ίσα που ακουμπάει την αντίσταση.

Δεν ασχολήθηκα παραπάνω, θα τον δώσω σε φίλο που ατμίζει με εργοστασιακούς για να έχει κάτι να ασχολείται.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Invader IV by Teslacigs
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 16, 2019, 00:08 »
Ωραία παρουσίαση,σωστό χρώμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Invader IV by Teslacigs
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 16, 2019, 00:40 »
Άμα μου βρεις και κόκκινο καπ για τον Goon 25 θα είσαι ο καλύτερος. ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix