vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, camber, bloodlessz, tony1976, infernity, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4020 στις: Μαΐου 31, 2018, 16:53 »
[member=8493]majoragi[/member] skyline ειχα και τον εδωσα. Περιοριζει η υποδοχη για drip tip τον αερα του παρα πολυ, υποψιαζομαι πως και τα μεγαλα του airdisc διακοσμητικα ειναι απλα για να υπαρχουν
Δεν εχω δοκιμασει τον hussar που προτείνουν τα παιδια
για αυτην την δουλεια εχω τον sky αλλα χωρις airdisk
ουτε καν ασχοληθηκα να τα αγορασω
στησιμο με 24AWG Flapton Ni80 (0.68mm x - 0.3mm)αν θυμαμαι καλα 2,5 η 3 πυρηνα 5 σπειρες
το βαζω σε primo mino με καμπυλη preheat απο arctic fox η σε μηχανικο και πυροβολαει σουπερ

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4021 στις: Μαΐου 31, 2018, 17:12 »
Recurve vs Dead rabbit sq .

Ερώτηση απο φίλο καθώς του έσπασε ο zeus  και θέλει να τον αντικαταστήσει με έναν απο τους δύο.
ανάλογα τον αέρα που του αρέσει ο λαγός έχει παραπάνω με ότι αυτό συνεπάγεται σε γεύση και ντουμάνι( παραπάνω)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4022 στις: Ιουνίου 01, 2018, 20:12 »
Ψαχνω ατμοποιητη με τζουρα Restrictive Lung Hit...
To manta MTL το δοκιμασε κανεις? Φαινεται να 'ναι πιο πολυ restrictive lung παρα MTL 

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4023 στις: Ιουνίου 01, 2018, 21:44 »
Καλησπέρα στους φίλους συνατμιστές
Μέσα στο μήνα σκέφτομαι να προχωρήσω στην επιλογή του πρώτου μου dripper και γι'αυτό ζητάω τη βοήθεια σας.Λοιπόν έχουμε και λέμε...
1) Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ hussar rta με 2αρι pin και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τον αέρα του αλλά και την τζούρα του.Οπότε κάπου εκεί θα παίξουμε,ε και λίγο extra αέρα να έχει δε χάλασε ο κόσμος.
2)Μιας και θα είναι ο πρώτος RDA ας ξεκινήσουμε με μονή αντίσταση,εκτός κι αν υπάρχει κάποιος που παίζει καλά και με μονή και με διπλή,π.χ ο CSMNT απ'ότι διαβάζω.
3)Αρχικά μέχρι να μάθουμε τι και πως θα χρησιμοποιείται εντός σπιτιού σε κάποιο απλό ηλεκτρονικό mod.Αργότερα σκέφτομαι την αγορά κι ενός ηλεκτρονικού squonk mod για εξωτερική χρήση.
4)Δεν είναι απαραίτητο να παίζει μόνο με απλά σύρματα αρκεί τα πολυπλοκότερα να δίνουν αυτό το παραπάνω που υπόσχονται.
5)Ευκολία στησίματος.Καλό είναι να υπάρχει αν είναι εφικτό (π.χ λαγός 22άρης απ'ότι έχω δει σε διάφορα βίντεο.
6)Τα υγρά ως επί το πλείστον είναι 70 VG

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4024 στις: Ιουνίου 01, 2018, 22:22 »
Eγώ φίλε μου θα σου πω σε σχέση με αυτούς που έχω και πληρούν κατά την άποψη μου τα στάνταρ σου.Ο ένας είναι ο hadally  που είναι πιο κοντά σε αέρα σε αυτό που ζητάς,ευκολο στήσιμο,απλά, κατά κύριο λόγο στησίματα (παίρνει και λίγο πιο πέρα clapton π.χ) και πολύ καλή γεύση.Αν πάρεις hadally (κλώνο sxk -23-25e) γνήσιος φεύγει πολύ στα 80+.Εγώ έχω τον κλώνο και είμαι πολύ οκ.Τώρα ο d.Rabbit 22sq πολύ καλός επίσης στα 35e περίπου αλλά είναι πιο αεράτος να ξέρεις.Παίζει με χοντρά σύρματα αυστηρά λόγω κατασκευής.Αυτά τα ολίγα ελπίζω να σε βοήθησα.Καλά ψώνια εύχομαι! :)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4025 στις: Ιουνίου 01, 2018, 22:45 »
Τον είχα ξεχάσει τον hadaly. Είχα δει παλιότερα βιντεάκια. Ήρθε η ώρα να τα ξαναδώ. Όσο για τον λαγό από τη στιγμή που υπάρχει παντού και μπορώ εύκολα να τον δοκιμάσω θα δω τι αέρηδες έχει

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4026 στις: Ιουνίου 01, 2018, 23:49 »
Αν σε βοηθαει σαν πρωτο dripper πηρα πριν απο 2 εβδομαδες τον Hadaly. Τον εχω σαν σφιχτο με την μια τρυπα ανοιχτη απο καθε πλευρα η με τις 4 ανοιχτες στην μεση με απλο συρματακι 26αρη στα 0,70 ωμ και εχω παθει πλακα με την γευση που μου δινει σε σχεση με τον πραιμ και τον σηρηνα που εχω για τανκατους. Πηρα και ενα λουξοτικ (κατι ενδιαμεσο απο μηχανικο η ηλεκτρονικο μοντ) και ειμαι κομπλε. Σημερα τον εστησα και με mtl superfine συρμα απο Vady Vape μια και το ειχα προχειρο για τον σηρηνα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση του. 

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4027 στις: Ιουνίου 02, 2018, 04:14 »
JohnT,  όποτε μπορέσεις βάλτου κι ένα ss fused clapton, στα 0.2-0.25 ohm ,ανοιχτό τον αέρα ;)

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4028 στις: Ιουνίου 02, 2018, 10:17 »
Αρκετοί οι υποστηρικτές του hadaly και δικαίως απ'ότι καταλαβαίνω.
Ο supersonic,αν και δύσκολο να τον βρεις πλέον,είναι στην ίδια κατηγορία αέρα ??

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4029 στις: Ιουνίου 07, 2018, 00:17 »
Καλησπέρα σας! Έχω ενα alien που φοραει έναν ατμοποητη baby smok 2ml (αν δεν κάνω λάθος)
Θέλω να επιλέξω έναν άλλον μεγαλύτερο ατμοποιητη (όχι καμία κουμουτσα ψηλό) και να είναι πνευμονικές σαν αυτόν που έχω. 
Έχω αγοράσει 3 κουτιά αντιστάσεις για τον μανισιο μου ατμοποιητη όποτε θα βολευε να έχει ιδια αντίσταση.
Απόψεις;;

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4030 στις: Ιουνίου 07, 2018, 00:22 »
Φίλε μου,ψάχνεις για εργοστασιακό ατμοποιητή,οπότε βρίσκεσαι σε λάθος νήμα..

Και μόλις διάβασα οτι σε στείλανε εδώ,ενώ ήσουν στο σωστό μέρος..  :))

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4031 στις: Ιουνίου 07, 2018, 00:43 »
Χαχαχα δεν πειράζει. Παρόλο αυτά επειδή δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα. Μια άποψη ενός εργοστασιακού αποδεδειγμένα καλού ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4032 στις: Ιουνίου 07, 2018, 02:58 »
πω ρε φιλε ,σορυ ,εγώ σε έστειλα εδώ :-[

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4033 στις: Ιουνίου 07, 2018, 10:52 »
Χαίρεται παίδες. Κλείνω 2 χρόνια με τον γερό-Avocado 24 και είπα να τον αποχωριστώ σιγά-σιγά. Ο διαολεμένος τόσο καιρό τον στήνω, δεν έχει leaks αλλά έτσι και ανέβω σε μηχανάκι τα χάνει τα ζουμιά του. Τον στήνω πάντα στα ~0.65Ω single clapton στα 50W.

Θα ήθελα προτάσεις για κάποιον στα ίδια κυβικά γεύσης ή καλύτερο, ιδανικά με λίγο smoother και ίσως και ένα τσακ περισσότερο airflow και πιο leak-proof. Ενδιαφέρομαι κυρίως για single coil capable RTAs ή/και Squonk RDA.

Τα δύο χρόνια αυτά δοκίμασα για μερικά στησίματα Serpent SMM 24mm αλλά δε κατάφερε να με κερδίσει σε σχέση με τον Avocado. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παίδες,

Πάνω που βρήκα τα κόλπα με το στήσιμο και το γέμισμα του Berserker MTL RTA (με την συμβολή των ειδικών του φόρουμ φυσικά), και έγινα εξπέρ στο σωστό στήσιμό του, τελικά δεν με αφήνει ικανοποιημένο η γεύση του. Κάτι με χαλάει.

Προσπαθώ να βρω μια εναλλακτική για έναν επισκευάσιμο εύκολο σχετικά στο στήσιμο, χωρίς διαρροές, που να αναδεικνύει το υγρό που ατμίζω και να τον πηγαίνω βόλτα. Ψάχνω, ψάχνω, διαβάζω διάφορα πχ. για τον Doggystyle 2K16 RTA, αλλά για να πω την μαύρη μου αλήθεια, δεν βγάζω άκρη ποιος θα ήταν μια καλή επιλογή.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

Μερσί μποκού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2018, 21:35 από Valneras »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix