vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #165 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 18:19 »
Συμφωνώ. Θέλει πιο μικρή αντίσταση. Τον ίδιο κλώνο έχω κι εγώ, του τυλίγω αντιστάσεις 1,9 ωμ και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Πάλεψέ τον.

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #166 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 19:53 »
Να σας πω επισεις οτι φτιαχνω και ρυθμιστη αερας ουτως ωστε να μπορω να ρυθμιζω καλυτερα τη τζουρα... Και μεγαλωσα ελαφρως τη διαμετρο της τρυπας του μες... Με τη μικροτερη τρυπα δε μου αρεσε καθολου τωρα ετσι κι ετσι μαλλον θα φταει και η ωμικη αντισταση...Ἕπισης σκεφτομαι να βαλω και φυτιλι, μου αρεσει πολυ να προσπαθω καινουρια πραγματα για εμενα κι αν πετυχει πετυχε... Το 0.20 κανθαλ ειναι ενταξει πιστευω, η μηπως να δοκιμασω και κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #167 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:10 »
Ολα παίζουν ρόλο ! Το κανθαλ 0.20 ειναι το πιο διαδεδομένο στους τζενεσις !
Αντί για φυτιλι δοκίμασε μες μέσα στο μες , το έχω γράψει και στο hints & tips !
Δοκιμάζοντας θα καταλήξεις εκεί που θες !

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #168 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:17 »
ωραιο ακουγεται το μες μεσα στο μες... επειδη το μες το τυλιξα χαλαρα και οχι πολυ σφιχτα υπαρχει τρυπα πιστευω ειναι και καλο να υπαρχει ωστε να εχει καλυτερη τροφοδοσια... το αλλο μες πρεπει να μπει σφιχτα η να παιζει μεσα στη τρυπα??

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:22 »
Η 2,8 ωμ αντισταση ειναι μεγαλη.Με το συρμα που εχεις,φτιαξε 5 σπειρες και θα σου βγει περιπου στα 1,9 ωμ η αντισταση. Εκει θα δεις διαφορά.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:25 »
Κανονικα μπαίνει και βγαίνει άνετα! Έτσι το έχω φτιάξει.
Πιο πολυ ρόλο στην τροφοδοσία έχω δει να παίζει με μεγαλύτερο κενο στη τρύπα του ατμοποιητη που μπαίνει το μες και με μικρη σχεδόν καθόλου στο κέντρο του μες! Κανε πειραματισμους και θα δεις τι σου αρέσει και τι σε βολεύει !
Φύγαμε λίγο απο το θέμα του νηματος !
 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:32 »
Σκεφτομαι επισεις να παρω τον Οδυσσεα ποια ειναι η γνωμη σας? Ειναι και στο 8εμα ;)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 21:05 »
Εφόσον έχεις μπει στο παιχνίδι των επισκευάσιμων, είναι πολύ λογική επιλογή.
Βέβαια θα πρέπει να εξοικειωθείς με διαφορετικής φιλοσοφίας σεράρισμα και να μάθεις, αντί για την τρύπα του μες, να υπολογίζεις πόσο σφιχτά θα τυλίξεις την αντίσταση στο φυτίλι.  ;)
Απ' ότι βλέπω, αυτό δεν θα σε δυσκολέψει.
Ο Οδυσσέας ήταν ο πρώτος επισκευάσιμος που πήρα και μπορώ να πω ότι ήμουν τυχερός που ξεκίνησα από αυτόν.
Με λίγη προσοχή, θα τον σετάρεις ικανοποιητικά από την αρχή και με τον καιρό θα ανακαλύψεις πόσες δυνατότητες έχει. Πραγματικό θηρίο.
Το μόνο που συνιστώ είναι να τον χρησιμοποιείς σε μοντ με αρκετή δύναμη σε ρεύμα.

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 21:54 »
Εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Οδυσσεα και θελω πολυ να τον παρω, ομως οχι καινουριο αλλα δε βρισκω και μεταχειρισμενο, αν βρω σιγουρα θα τον παρω... Τωρα οσον αφορα το θεμα δυναμης εχω το Vamo vv vw.. Πιστευω οτι αρκει...


Ο καλυτερος επισκευασιμος ο Οδυσσεας τελικα???για φυτιλι παντα



Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2013, 00:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 00:10 »
"Ο καλυτερος επισκευασιμος για τον καθενα ειναι αυτος που τον ικανοποιει περισσοτερο."

                                                                                                                                                           Nemesis_rds

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 00:18 »
Και αφού δεν μπορείς να τους πάρεις όλους για να δεις ποιός σε ικανοποιεί καλύτερα άκου και γνώμες. Αρκει όταν κάποιος σου λέει την γνώμη του να ξέρεις και τι έχει στην κατοχή του.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 00:43 »
Όταν φτάνεις σε κορυφαίους ατμό (και ο Οδυσσέας είναι τέτοιος) δεν μπορείς να κάνεις ουσιαστικές συγκρίσεις γιατί υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ παράγοντες που εμπλέκονται!
Δεν είναι μόνο οι προσωπικές προτιμήσεις σε γεύση, χτύπημα, θερμ/σία και ποσότητα ατμού, εμφάνιση κα...
Δεν είναι μόνο η ευκολία και η ευελιξία στο στήσιμο...
Δεν είναι μόνο η απόδοση σε σχέση με τα διάφορα διαθέσιμα mods με τα οποία θα δουλέψει...
Είναι και η ικανότητα του κάθε χρήστη να συνδυάσει τα παραπάνω, να κάνει τους σωστούς χειρισμούς, και να προσαρμόσει τον ατμοποιητή ώστε να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα!
Με άλλα λόγια ο κάθε επισκευάσιμος είναι μοναδικός!
Δεν υπάρχουν δύο ίδιοι Οδυσσείς ούτε δύο AGA που να δουλεύουν το ίδιο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2013, 14:33 από SO69 »

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 14:37 »
Συμφωνω απολυτα! Ομως αν δεν εχεις το σωστο μηχανημα οσο μαστορας και να σαι απλως σπαταλας το χρονο σου σε πατεντες και κολπα για το πως θα δουλεωει καλυτερα.. Τουλαχιστον ετσι κανω εγω, ομως αν εχεις ενα καλο εργαλειο φαντασου τι μπορεις να κανεις ....

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 15:52 »
Υπαρχει ομως και το αντιθετο? Αμα δεν τοχεις ως μαστορας, το "σωστο" εργαλειο να μην σου κανει δουλεια?
Το λεω γιατι εγω βλεποντας αποσυναρμολογημενο τον οδυσσεα (και τα άλλα ιμεο) εχω την εκφραση του μπρουσαρντο στο βιντεο (για οσους δεν την εχουν δει, μια αρνηση να ασχοληθει μπροστα στο lego).  Και διαβαζοντας ολες αυτες τις συμβουλες στις ατελειωτες σελιδες, οχι αυτες του σεταπ (τοσες σπειρες τοσο φυτιλι) αλλά αυτες του τυπου, σφιξε δυο στροφες τον πολο κρατωντας αναποδα το ρεμπιλνταμπλ, τραβα την καμπανα στεκομενος με το ενα ποδι κατω απο μια πορτα κλπ. ενισχυει την θεληση μου να απομακρυνθω.
Και ισως το σωστο εργαλειο για καποιον που δεν τοχει το μαστορικο, να ειναι κατι λιγοτερο πολυπλοκο?

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 15:58 »
Χαχα εχω κουραστει να συμφωνω... Ναι πιστευω το εχω και επισεις εχω αρχισει και το βλεπω σαν χομπυ πλεον... Το θεμα ειναι να βρουμε να αγορασουμε Οδυσσεα δυστηχως ολα ειναι out of stock... Δεν προκειται να παρω κλωνο απλα για να λεω μοιαζει στον Οδυσσεα!! Προτιμω εναν γνησιο μεταχειρισμενο... Πιστευω πως συμφωνεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix