vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, lidbab, kyrgiannis, Jorge, Milarepa, teo77

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 19, 2016, 23:13 »
Σε kayfun δίνει ρέστα, στον phenomenon χάνει σε γεύση και γίνεται πολύ πιο απαλό.
Άτονο πάντως δεν το λες, το αντίθετο θα έλεγα.

Μου εκανε νετυπωση και εμενα.Ατονια στα αρωματα εννοω καμια ενταση δεν μου εδωσε,ισως να ετυχε στην παρτιδα που εχω :dontknow:
θα το δοκιμασω φυσικα και στον kayfun.

Και το Gandalf που περιμενει Γιαννη λες να το δωσω και αυτο στον kayfun?μηπως το Φαινο τονισει περισσοτερο τα γλυκα στοιχεια του υγρου? :hmmm:

Θα συμφωνησω με τον AΠΟΣΤΟΛΟ οτι ηταν λιγο trick στο ανοιγμα τα καπακια απο τα μπουκαλια.
Επισης διαρροη απο τα μπουκαλακια εμενα δεν μου ετυχε.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 19, 2016, 23:14 »
@ Αποστολος Μ
Θα συμφωνήσω απόλυτα.
Ειδικά το crema e gusto κάνει το symmetry six της FP να μοιάζει παιδικό diy...

@teo77
To gandalf το κάνω σχεδόν αποκλεστικά στον apollo, οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.
Το 12 monkeys ομως το κάνω μήνες και δεν έχω πετύχει μπουκάλι που να μην έχει ένταση. Και εγώ και η σύζυγος καταλήξαμε στον kayfun για αυτό το υγρό. Και σε dripper βέβαια παίζει καλά λόγω αυξημένης VG.
Σε τανκάτο, για τον ίδιο λόγο, θέλει αρκετά αφράτο το βαμβάκι για να έχεις καλή τροφοδοσία και σωστή ατμοποίηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2016, 23:20 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 19, 2016, 23:59 »
@teo 77
Μηπως συνεβη κατι με το στησιμο,αλλιως ειναι πολυ εντονο υγρο. Εγω το'χω δοκιμασει σ'ολους τους ατμο που εχω και μονο στην Ιθακη μου εβγαλε την απαλοτητα που λεει ο thenetpoet. Θα ελεγα μαλιστα πως ειναι πολυ εντονο υγρο. Το Gandalf το εχω κανει σε Φαινομενον 30αρι συρμα,7 σπειρες ,1.20Ω περιπου και ειναι σουπερ. Στον Τηλεμαχο εξ'ισου με 35αρι και 6 σπειρες σε 2.5 διαμετρο! Αν εχεις ντριπερ ατμο δοκιμασε το. Θα μεινεις αγαλμα!!
@ thenetpoet
Εχουν πολυ καλο σεφ στη Vape εξ'οσων γνωριζω.Τεχνολογο τροφιμων με ειδικες σπουδες. Τελικα τιποτα δεν ειναι τυχαιο! 

Συνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 20, 2016, 01:03 »
Δεν ειμαι πολυ φιλος αυτης της φιλοσοφιας σεταριματος και ατμισματος Αποστολε αλλιως θα το ειχα σεταρει με τον τροπο που αναφερεις.

Καθαρο ντριπερ δεν εχω γιατι δεν ειμαι και του σταξιματος αλλα οπως ανεφερα το σεταρακ αι στον Le Magister οπου ντριποφερνει η κατασκευη του  μιαςκ αι το βαμβακι εχει αμεση επαφη με το υγρο και ειχα το ιδιο αποτελεσμα.
Anyway θα το δοκιμασω σε Μαχο και εβιβα αλλα και στον καιφουν αν περισσεψει ml :laugh1:

Η μυρωδια στο χωρο παντως απο το 12 M ειναι αρκετα διακριτη!

Ναι ειναι και το Gandalf σε αναμονη!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 20, 2016, 01:30 »
εγω προτεινω να δοκιμασεις πρωτα σε kayfun...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2016, 10:04 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος giannisdis

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 21, 2016, 13:10 »
παιδιά στον καυφουν αν δεν κάνω 2 με 3 κουφιες τζούρες μου φέρνει καμένο είναι πολύ παχύρευστα υγρά η μόνο εγώ το έχω πάθει και μάλλον φταίει το στήσιμο.αυτο το έπαθα με 12μ και γκανταλφ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #126 στις: Μαρτίου 21, 2016, 13:29 »
Σήκωσε την αντίσταση σχετικά ψηλά, το κάτω της μέρος να ξεκινάει πιο πάνω από τις βίδες του ντεκ και βάλε πιο λίγο βαμβάκι χωρίς να το στουμπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #127 στις: Μαρτίου 21, 2016, 14:45 »
παιδιά στον καυφουν αν δεν κάνω 2 με 3 κουφιες τζούρες μου φέρνει καμένο είναι πολύ παχύρευστα υγρά η μόνο εγώ το έχω πάθει και μάλλον φταίει το στήσιμο.αυτο το έπαθα με 12μ και γκανταλφ
Οτι σου ειπε ο φιλος πιο πανω και βέβαια να σηκωνει τα watt το συρμα σου

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #128 στις: Μαρτίου 21, 2016, 22:12 »
Βρήκα και δεύτερο μπουκάλι (gaucho) με προβληματικό καπάκι. Πρέπει να το κοιτάξετε παιδιά το θέμα αυτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:33 »
Ό,τι γράψω να το ακούσετε ως τη γνώμη ενός τελείως άβγαλτου ατμιστή, που τώρα ξεκινά να ψάχνει τις υψηλές απολάυσεις του ατμίσματος.

Πήρα σήμερα δυο μπουκαλάκια της σειράς, το Gandalf και το Gaucho Verano.
Και τα δυο τα δοκίμασα σε Σοφία, διαφορετική για το καθένα, στημένες στα 2Ω περίπου και γύρω στα 8W.

Αρχικά για το Gandalf. Πρώτη φορά καταλαβαίνω τι πάει να πει premium υγρό. Είμαι άσχετος από καπνά, ειδικά πίπας που έχω δοκιμάσει μόνο κάτι skandinavic. Στο τσιγάρο δε, μια ζωή κάπνιζα gaulloises brunes φίλτρο και όταν τα σταματησαν Άσσο φίλτρο. Δεν ξέρω τι καπνά είχαν μέσα ή τι γεύση έχει ο virginia κλπ. Επί του θέματος στο gandalf στην αρχή της εισπνοής έρχεται ένα βαρύ αρωματικό καπνικό και αργότερα αλλάζει σε ένα γλυκόπιοτο καπνικό και μετά μια ελαφριά πικρίλα-τσιγαρίλα. Αν σταματούσε εδώ θα ήταν το καλύτερο καπνικό υγρό που έχω δοκιμάσει. Έλα όμως που δε σταματάει και το γυρνάει σε κάτι φρουτώδες και πικάντικο, σαν βερίκοκο με μέλι αλλά καθόλου λιγωτικό που ίσα-ίσα είναι σα να σου καθαρίζει τον ουρανίσκο για την επόμενη τζούρα. Τρομερή επίγευση για πολύ ώρα μετά! 10/10 το πρώτο υγρό που με συγκλονίζει σαν ατμιστή! Θα μπορούσα να το έχω για ολοήμερο αλλά με κάνει να θέλω να μη το σπαταλήσω.

Τώρα για το Gaucho Verano τι να πω; Πώς μπορεί ένα υγρό να έχει πεπόνι μέσα και να είναι και ξεκάθαρα καπνικό; Κι όμως βγαίνει τέλεια, τρομερή πιπίλα. Δεν έχει το σύνθετο πράγμα που δίνει το gandalf αλλά οι γεύσεις βρίσκονται σε τέλεια ισορροπία και νιώθω πως η Σοφία το τονίζει αυτό. Τρομερό υγρό για όλη μέρα και νιώθω το συνφορουμίτη που ζητούσε 100μελα. 10/10 και αυτό για την απλότητα και την ισορροπία του.

Δοκίμασα και το Υaya's dream αλλά μου φάνηκε λίγο εκτός του γευστικού προφίλ μου, ίσως το δοκιμάσω αργότερα. Πραγματικά η εταιρεία μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και από τιμή είναι επίσης πολύ, έως πάρα πολύ τίμια!

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 23, 2016, 19:55 »
Για το gandalf πρέπει να συμφωνήσω με προλαλησαντα, ότι αν έπρεπε να ατμιζω μόνο ενα υγρό τότε σαφώς αυτο θα ήταν το gandalf!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 23, 2016, 20:46 »
Η εταιρια αυτη πραγματι μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις οχι μονο για τα υγρα της που ειναι πραγματι προσεγμενα/ψαγμενα, αλλα και γενικοτερα με διαφορες ενεργειες της.
Ελπιζω να το συνεχισει ετσι, γιατι κι' αλλες ελληνικες εταιριες ξεκινησαν με μερακι και ορεξη και υστερα η' καβαλησαν το καλαμι η' μας τα χαλασαν.
Η αγορα ειναι σιγουρο πως αργα η' γρηγορα επιβραβευει τις αξιολογες προσπαθειες, και τιμωρει τις αλλες.

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 23, 2016, 20:52 »
Και εγώ ευχαριστημένος και από τα υγρά και από την ταχύτητα στις αποστολές.

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 24, 2016, 11:06 »
Αυτό το gandalf είναι εξαίσιο! έχω ατμίσει 40-45 ml και ακόμα δεν έχω καταλήξει στον ατμοποιήτη και στο στήσιμο που μου αρέσει περισσότερο.
Συνήθως είχα στημένους 2-3 ατμο, για να αλλάζω γεύσεις μέσα στη μέρα. Τώρα όλοι έχουν gandalf   :))
Gaucho verano και crema e gusto μείναν λίγο πίσω στις δοκιμές λόγω του κυρίου μάγου, αλλά πιστεύω θα έχουν και αυτά την ευκαιρία τους σε λίγο καιρό.    

Πάντως πρέπει να γίνει ένα quiz για το τι άρωμα αφήνει στο χώρο!!!! Έχω ρωτήσει 7 άτομα και έχω πάρει 6 διαφορετικές απαντήσεις, με μια κοινή συνισταμένη - ότι είναι καταπληκτικό το room note του.

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:15 »
Κι ομως εχει εξαντληθεί.......


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex