vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, pngtszs1976

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:31 »
Με το shake & vape (=έτοιμα μείγματα αρωμάτων τα οποία βάζει ο ατμιστής σε δική του βάση) γλιτώνουν όλο το έξοδο και την μανούρα του φόρου -και τις απροσδόκητες κινήσεις του ελληνικού κράτους. Πουλάνε έτοιμες συνταγές και αφήνουν τον πελάτη να τα βολέψει με όποια βάση θέλει.

Δεν ξέρω πως αυτό θα κάνουν αλλά το "εξαντλημένο" στα υγρά του καταστήματος με βάζει σε σκέψεις. Δεν θέλεις μέρες ολόκληρες να τιμολογήσεις λίγα υγρά.
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:40 »
έχουν πει πως έχουν περάσει απο διαδικασία tpd τα υγρά τους και μάλλον στο site τους ίσως βγάλουν κατευθείαν τα νέα 10μελα...επίσης έχουν πει πως θα κυκλοφορήσουν σειρά αρωμάτων (την οποία θα κυκλοφορούσαν μετά από δοκιμές)....όσον αφορά το diy όλος ο ατμιστικός κόσμος έχει στοκάρει βάσεις οπότε η αγορά αρωμάτων θα είναι η μόνη που θα έχει αύξηση τζιρου τους επόμενους μηνες....
φυσικά μακροπρόθεσμα θα κυριαρχήσουν τα ετοιμα υγρά μιας και το στοκ όλων μας κάποτε θα τελειώσει οπότε νομίζω σαν εταιρεία δεν θα στραφεί αποκλειστικά και μόνο στα αρώματα..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:59 »
Η πληροφόρηση που έχω είναι ότι ναι μεν θα ξεκινήσουν να αναπτύσσουν το κομμάτι του DIY (=θα κάνουμε καιρό να δούμε νέο έτοιμο υγρό από αυτούς) αλλά δεν θα σταματήσουν να διαθέτουν έτοιμα υγρά.

Δεν γνωρίζω αν έχουν περάσει ΟΛΑ τους τα υγρά από TPD, αλλά δεν θα με εξέπληττε αν αποφάσιζαν να περάσουν μόνο αυτά με τη μεγαλύτερη ζήτηση και να αποσύρουν τα υπόλοιπα. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα από επιχειρηματικής σκοπιάς...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:09 »
Το εξαντλημένο στο e-shop της Λ απλά σημαίνει ότι ξεπούλησαν... Ολος ο κόσμος στόκαρε υγρά τον τελευταίο μήνα, συνεπώς τα μαγαζιά αγόρασαν από τους κατασκευαστές ότι είχαν και δεν είχαν.
Το μέλλον είναι το shake and vape, αλλά τα έτοιμα υγρά θα παραμείνουν για προφανείς λόγους.
Αν έβγαζε η Λ και την βάση της προς πώληση, θα με έκανε πολύ χαρούμενο. Σούπερ ποιότητα (και νικοτίνης), αφράτο και βελούδινο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:21 »
όλος ο ατμιστικός κόσμος έχει στοκάρει βάσεις 

Δεν θέλω να σε σοκάρω  ;D αλλά ούτε καν το 10% του ατμιστικού κόσμου δεν έχει στοκάρει βάσεις.

Μην κοιτάς εμάς εδώ στο φόρουμ ή και σε κάποιες ομάδες του facebook.
Η συντριπτική πλειοψηφία των ατμιστών (πάνω από το 90%) δεν έχουν ιδέα για όλα αυτά.
Όπως δεν έχουν ιδέα και από DIY και από πολλά ακόμα.

Αυτά δεν είναι δικές μου απόψεις. Με όποιον επιχειρηματία του χώρου κι αν μιλήσεις θα στο επιβεβαιώσει.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:29 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με το Σπύρο ΑΛΛΑ:

Αυτά τα άτομα δεν παίρνουν υγρά λ.
Παίρνουν liqua, hexocell κλπ κλπ
Η λ έχει πιο "ψαγμένο" κοινό...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:32 »
Το 10% που λες είναι πολύ λίγο.
Εγώ το βλέπω γύρω στο 25%.  
Για τις βάσεις που λες, εγώ άλλα βλέπω από τις παραγγελίες που έκαναν οι καταστηματάρχες και από το "εξανλτημένο" στα περισσότερα e-shops.
H πλειοψηφία στο στοκ βέβαια πήγε σε έτοιμα υγρά και όχι σε βάσεις.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:57 »
@karmakoma:
Ναι, ως επί το πλείστον ισχύει. Το σχόλιο μου αφορούσε τη φράση του φίλου "όλη η ατμιστική κοινότητα".
Καμιά φορά χρειάζεται να το ξεδιαλύνουμε, διότι από την ενασχόλησή μας με το φόρουμ, μας μένει η εντύπωση αυτή.

@thenetpoet:
Σημασία δεν έχει πως το βλέπω εγώ κι εσύ Γιάννη. Σημασία έχει πως το βλέπουν οι ίδιοι οι καταστηματάρχες (όχι οι παραγωγοί).
Σε αυτούς αναφέρθηκα, κι αν ρωτήσεις μερικούς (ειδικά μικρά τοπικά μαγαζιά) θα διαπιστώσεις πως και το 10% που έγραψα πολύ είναι.

Σε κάθε περίπτωση αυτή η συζήτηση είναι off-topic εδώ, και καλύτερα να την κάνουμε σε άλλο νήμα.

:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:01 »
Για τις βάσεις που λες, εγώ άλλα βλέπω από τις παραγγελίες που έκαναν οι καταστηματάρχες και από το "εξανλτημένο" στα περισσότερα e-shops.

Μάλλον μιλάμε με διαφορετικά μαγαζιά :) Δεν ανοίγεις ένα νέο νήμα για αυτό το θέμα να τα μεταφέρεις εκεί? Ενδιαφέρον έχει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:58 »
Το εξαντλημένο στο e-shop της Λ απλά σημαίνει ότι ξεπούλησαν...
Διατηρώ κάποιες αμφιβολίες. Δεν θυμάμαι προηγούμενο σε κανένα προϊόν ο ίδιος ο παραγωγός να μην έχει στοκ για μέρες. :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 07:52 »
Εγώ θα έλεγα να μην διατηρείς αμφιβολίες  ;)

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 19:55 »
Καλησπερα μπορει να μου πει καποιος ποτε ληγουν αυτα τα 2;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2017, 20:11 από darkmass »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 20:16 »
Καλο ειναι να τα ατμισεις σε διαστημα 2 μηνων μετα το ανοιγμα.

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 20:21 »
Το δεξι μου ηρθε σημερα ενω το αριστερο πριν κανα 20ημερο αλλα το ανοιξα χθες.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 20:24 »
Το PD ειναι το Product Date.Οπως σου ειπα λοιπον 2 μηνες μετα το ανοιγμα (δεν "ληγουν" βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem