vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, Jorge

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #435 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 13:52 »
H γεύση "λίγο τασάκι" δεν είναι κάτι που θα προβληματίσει ως αίσθηση.
Μιλάμε ίσως για φρεσκοπλυμένο τασάκι που έχει μια αμυδρή οξύτητα στα τελειώματα της τζούρας...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #436 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 14:10 »
 :respect:

Παίζει να είναι Η περιγραφή γεύσης για το 2016

Φρεσκοπλυμένο τασάκι ;D

Δεν έχω λόγια

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #437 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 20:59 »
Όταν λες τυχαία?
Κάτσε να σου εξηγήσω:

Περπατούσα λοιπόν μια μέρα, κάπου στα Νότια προάστια, ώσπου έφτασα σε ένα μεζεδοπωλείο, μαζί με κάτι άλλους που έπρεπε να υπογράψουμε πολλά χαρτιά, που μετά θα έκαναν και τον γύρο της Ελλάδας (τα χαρτιά) για να τα υπογράψουν κι άλλοι (μην ρωτήσεις τί ακριβώς, είναι επτασφράγιστο μυστικό). Την ώρα που έκανα ένα πλονζόν δυο μέτρα προς τα αριστερά μου για αποκρούσω ένα καλαμαράκι που πήγαινε στη συμβολή των δοκών, ένας τύπος με ένα RYGR στο χέρι εξαπολύει επίθεση προς τη μεριά μου για να κάνει παπάρα στη χωριάτικη, που τεχνιέντως ο γκαρσόνης είχε εναποθέσει μπροστά μου (μετά από λάδωμα). Καθώς ο τύπος ντριπέριαζε καθ' όλην τη διάρκεια της κατάνυξης, κρατούσε μόνιμα το μπουκαλάκι στο χέρι. Μέγα σφάλμα. Μετά την πρόσκαιρη καταιγίδα, ο χλοοτάπητας του γηπέδου ήταν ολισθηρός. Ο παίχτης χάνει τον βηματισμό του, πάει να καταγράψει τη μεγαλύτερη σαβούρδα της δεκαετίας, και μέσα στον χαμό από φλας και φωτορεπόρτερζ, προλαβαίνω και του αρπάζω το RYGR, ενώ ο διαιτητής κοίταζε προς τον επόπτη και δεν με είδε. Δευτερόλεπτα αργότερα, όλοι θεατές ξεσπούσαν σε χειροκροτήματα για το μεγαλείο του αλτρουισμού μου, ενώ οι δημοσιογραφικές πένες είχαν ήδη πάρει φωτιά και τα uploads των βίντεοζ συναγωνίζονταν το ένα το άλλο για το πιο θα πρωτογίνει viral. Κανείς δεν πρόσεξε το φιαλίδιο που αναπαυόταν πλέον στο τσαντάκι μου.

Εντελώς τυχαία λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #438 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 23:29 »
Έτσι μάλιστα.

Εντελώς τυχαία...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #439 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 23:42 »
και αναρωτιώμουν που στο καλό το έβαλα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 17:10 »
Το RYGR το έχω από χτες, το δοκιμάσω στον φαινόμενο και ειλικρινά το γουστάρω πάρα μα πάρα πολύ. Επιτέλους ένα καπνικό που οι γλυκές του νότες δεν είναι τόσο έντονες όσο τα RY όπως τα γνωρίζουμε μέχρι σήμερα και που δεν απέχουν τραγικά από τα τόσα γλυκά υγρά που υπάρχουν εκεί έξω. Επιτέλους ένα υγρό που αν θες απλά να ξεμπουχτίσεις απ'το "ζαχαροπλαστείο" θα στο δώσει απλόχερα!
Είναι κι αυτή η "τασακίλα" που όσο αηδιαστική κι αν μου ακούστηκε στην περιγραφή, άλλο τόσο πρόσθεσε στην συνολική εμπειρία που χαρίζει το υγρό αυτό.
Ναι υπάρχει κι εδώ μια γλύκα που μάλλον ενισχύεται στους τανκάτους ατμοποιητές (στο μαγαζί το δοκίμασα σε dripper ;) ), αυτή η γλύκα όμως έρχεται σε δεύτερο ρόλο και μάλιστα στην εκπνοή, δεν είναι τόσο έντονη και καταφέρνει τελικά να κάνει το υγρό ξεχωριστό!
Ενα παραπάνω που το γλυκό συνοδεύει κι αυτήν την πρωτοφανή για μένα "τασακίλα" σε ατμιστικό υγρό.

Μη ζητάτε από μένα αναλύσεις γεύσεων, ότι είπα παραπάνω με την ελπίδα να έδωσε μια ιδέα έστω.
Όσοι θέλετε να ξεμπουχτίσετε έστω και για λίγο από τις ζάχαρες και τα RY σαν δίνουν σύντομα την έννοια της "γλύκας" αντί του "καπνού" απλά δοκιμάστε αυτό εδώ. Ακόμα κι όσοι είπαμε "τέρμα με την αηδιαστική γεύση του τσιγάρου" με αυτό το υγρό και θα αναπολήσουμε στιγμές, και θα γουστάρουμε που το κάνουμε κιόλας.

Μπράβο μπράβο μπράβο από μένα στην Lamda για την ιδέα και την υλοποίηση. Είναι υγρά που σε ξετρελαίνουν με τις συνταγές που τα έκαναν αυτά που είναι. Με την "ιδέα", την "πράξη", το "αποτέλεσμα".
Είναι όμως και κάτι άλλα που σε ξετρελαίνουν με την απλότητα και το τελικό αποτέλεσμα που σε κάνει να αναπολείς πράγματα που έχεις αναβιώσει στο παρελθόν. Και που ακόμα κι αν απεχθάνεσαι να ξαναζήσεις με τον ίδιο τρόπο σήμερα, στα φέρνουν με τρόπο άλλο, τόσο διαφορετικό που σου αφήνουν πλέον μόνο το αίσθημα της απόλαυσης σε αυτό που -ξανα- κάνεις..!

Μαντάρα τα έγραψα αλλά βρίσκομαι σε πίεση χρόνου, αν δεν βγάλουν νόημα θα τα σουλουπώσω λίγο αργότερα. Φοργκιβ μι πλιζ.. :)

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 17:37 »
Το αγόρασα (RY GR) πριν 5 μέρες στα τυφλά και θα συμφωνήσω με τα περί αμμωνίας και φρεσκοπλυμένου τασακίου :WhatIsThat:
Αλλά με συνδιασμό και των δύο... εγώ πχ τα τασάκια τα πατούσα μια με το άζαξ και μετά σκούπισμα με χαρτί κουζίνας... Ε ΑΥΤΟ. :))
Δεν με τρελαίνει καθόλου, όμως σε συνδιασμό με ένα λικέρ πορτοκάλι χθες.... με αποσυντόνισε τελείως... καταπληκτικό αποτέλεσμα..

Έχω γύρω στα 15ml ακόμα, αλλά αν με ρωτούσατε αν θα το ξανααγόραζα... σίγουρα ναι, έτσι για συνδυασμούς ποτών και γεύσεων, αλλά σίγουρα όχι μόνο του, δεν το μπορώ.

Αποσυνδεδεμένος gpapjohn

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 02:14 »
Ξέρω ότι η αίσθηση της γεύσης είναι καθαρά υποκειμενική και δε θέλω μ αυτό που θα γράψω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, όμως,

πήγα σήμερα και δοκίμασα το yoda, στο κατάστημα μου φάνηκε συμπαθητικό και είπα να το αγοράσω, πήγα λοιπόν σπίτι μου να ατμίσω με την ησυχία μου,

μετά από μισό tank μου ήρθε να ξεράσω, ειλικρινά, το μόνο που θύμισε καπνό είναι το άρωμα του Καρέλια,

νεροχύτης, πλύσιμο καλό στο ναυτίλο κλπ, η πρώτη μου εμμετική εμπειρία με το άτμισμα, άρωμα, επίγευση όλα απαράδεκτα για μένα, επιεικώς,

πιστεύω ότι η γεύση του καπνού δε συνδυάζεται εύκολα με αρώματα και επιγεύσεις.


ΥΓ ατμίζω και τα lemon tart και strawberry, δεν είναι κάπνισμα όχι, καμία σχέση, είναι όμως τίμια γι αυτά που είναι.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 15:40 »
Αγοράστηκε και παρελήφθει το RY GR. ΔΕΝ είμαι φαν του RY. Παρόλαυτα αυτό μου αρέσει.

Το δικό μου τασάκι μάλλον πριν το βάλουν μέσα του είχαν κάνει βιολογικό πλύσιμο, γιατί τασακίλα ΔΕΝ μου έρχεται πουθενά.

Ευτυχως δηλαδή γιατί θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο να το ατμίσω.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 21:21 »
Τασακίλα δεν έχω βρει ούτε εγώ. Ούτε κατά διάνοια.
Θεωρώ πως ήταν μία μάλλον ατυχής έμπνευση στην περιγραφή
μπας και προσελκύσουν πρόσφατους καπνιστές...

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 21:30 »
Προφανώς η λέξη τασακίλα για τον κάθε ένα έχει διαφορετική έννοια.. Νομίζω ότι αυτό που θέλουν να πει η εταιρεία είναι ότι η γεύση προσομοιώνει σε ένα βαθμό την γεύση του τσιγάρου, και θεωρώ ότι είναι πολύ κοντά σε αντίστοιχα επίπεδα με του primo verde της Τ-Juice. Στην εκπνοή εγώ καταλαβαίνω κάτι δροσερό πάντως, σαν γιαούρτι αλλά πιθανότατα είναι η ιδέα μου.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 21:40 »
ρε παιδιά, δεν έχετε μάθει να "διαβάζετε" τις περιγραφές της Λ.
Είναι μια εταιρεία που γενικά κρατάει ισορροπία στα υγρά και δεν έχει έντονες γεύσεις αλλά παίζει με την συμμετρία των αρωμάτων.
Όταν λοιπόν σου λέει "λιγο τασάκι", βάλτε ελάχιστο για να είστε μέσα. Είναι αυτό που περιέγραψε ο Τρύφωνας ως κάτι σαν αμμωνία.
Κατ' εμέ καλά το έκανε, το πολύ τασάκι το έχουμε αφήσει πίσω μας :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2016, 22:02 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 21:49 »
To πηρα κ εγω αποψε.Ωραιο καπνικο,χαλαρο, ανετα για ολη τη μερα κ δε ταιριαζει αψογα για τον καφε :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 13:02 »
Πέρασε μια βόλτα και απο τα δικά μου τα πλιμόνια για λίγο.
Πολύ καλή υλοποίηση RY,σίγουρα αξίιζει τον κόπο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 14:24 »
Θα είναι η επόμενη αγορά μου μόλις τελειώσω το Gandalf!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos