vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 2 χρήστες
mathimatikos1966, agelosd

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #480 στις: Ιουνίου 06, 2017, 16:42 »
Και κάπου εδώ να πω ότι βρείτε μου επισκευάσιμο που παίζει το Τριμπέκα καλύτερα από τον Ναυτίλο 2 με 1.8 ohm BVC και σας τον... χαρίζω.

Δε μιλάς σοβαρά τώρα, έτσι;

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #481 στις: Ιουνίου 06, 2017, 18:53 »
Για το συγκεκριμένο υγρό, ναι, το εννοώ!
Δεν έχω βρει άτμο/σετάπ που να το παίζει καλύτερα από Ναυτίλο 2 με 1.8 ohm BVC.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2017, 00:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #482 στις: Ιουνίου 06, 2017, 19:41 »
Σήμερα πέρασα από το κατάστημα Dr. Antismoke στη Θεσσαλονίκη από όπου και είχε γίνει η αγορά του ναυτίλου. Ο υπεύθυνος αφού άκουσε το θέμα μου με τις πλημμύρες χωρίς πολλά λόγια πιάνει έναν νέο και μου τον δίνει σε αντικατάσταση. 
Thumps up για το μαγαζί.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #483 στις: Ιουνίου 06, 2017, 19:46 »
Πολύ σωστός..Άντε τώρα να δεις πόσο καλός είναι...

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #484 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:00 »
Και κάπου εδώ να πω ότι βρείτε μου επισκευάσιμο που παίζει το Τριμπέκα καλύτερα από τον Ναυτίλο 2 με 1.8 ohm BVC και σας τον... χαρίζω.
Προφανώς δεν έχεις δοκιμάσει τριμπέκα από τζενεσις στυλ ατμοποιητές (με μες) ούτε απο σουπερ ντρουπερ ντριπινγκ ατμοποιητές ( ή και insane).
Και εγώ δηλώνω φαν του ναυτίλου με τις bvc και τον χρησιμοποιώ ακόμη (τον μίνι) αλλά ας μην είμαστε υπερβολικοί.

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #485 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:15 »
Πολύ σωστός..Άντε τώρα να δεις πόσο καλός είναι...

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν διαφωνώ για το πόσο καλός είναι, κατάφερα στις 3 βδομάδες που τον έχω να ατμίσω 2 τανκάκια (χααχχαχχα) και μπορώ να πώ ότι η απόδοσή του είναι πάαααρα πολύ καλή. Ελπίζω να λυθούν τα προβλήματα με τον νέο. Αύριο θα ανοιχτεί και θα δοκιμαστεί

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #486 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:18 »
Για το συγκεκριμένο υγρό, ναι, το εννοώ! Δεν έχω βρει άτμο/σετάπ που να το παίζει καλύτερα από Ναυτίλο 2 με 1.8 ohm BVC.

ΟΚ τότε, να σου απαντήσω, παρότι ο καθένας έχει τη γνώμη του και τη δική του αίσθηση της γεύσης.
Επειδή έχω 2 ναυτίλους και τους χρησιμοποιώ (αν και όταν πια) με τις 1.8, ένας κλώνος Rose V2-s που έπεσε στα χέρια μου τους έβαλε στο ντουλάπι για τα καλά.
Μιλάμε για το τριμπέκα, το οποίο όταν το είχα πρωτοδοκιμάσει στον ναυτίλο μου έφερνε γεύση/αίσθηση από βερνίκι, ενώ ο Rose μου έδωσε τέτοια ανάλυση που δεν το πίστευα!
Επίσης, δε θα σου μιλήσω για ντρίπερς, γιατί εκεί οι τανκάτοι χάνουν από τα αποδυτήρια...
Αυτά.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #487 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:23 »
Δεν διαφωνώ για το πόσο καλός είναι, κατάφερα στις 3 βδομάδες που τον έχω να ατμίσω 2 τανκάκια (χααχχαχχα) και μπορώ να πώ ότι η απόδοσή του είναι πάαααρα πολύ καλή. Ελπίζω να λυθούν τα προβλήματα με τον νέο. Αύριο θα ανοιχτεί και θα δοκιμαστεί
Εμένα είναι ο πρώτος μου,τον εχω 3 μήνες που ατμιζω και είναι πάνω στο pico ο στάνταρ και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.. Καλοάτμιστος πλέον..

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #488 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:55 »
Σήμερα πέρασα από το κατάστημα Dr. Antismoke στη Θεσσαλονίκη από όπου και είχε γίνει η αγορά του ναυτίλου. Ο υπεύθυνος αφού άκουσε το θέμα μου με τις πλημμύρες χωρίς πολλά λόγια πιάνει έναν νέο και μου τον δίνει σε αντικατάσταση.
Thumps up για το μαγαζί.
Φυσικα κ θελουμε feedback για το πως πηγε ο νεος ναυτιλος. Για να βγει ενα πορισμα του τι πηγαινε στραβα κ σε παιδεψε τοσο....

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #489 στις: Ιουνίου 06, 2017, 21:20 »
δεν άντεξα και με το που επέστρεψα σπίτι άνοιξα κουτί και ετοιμάστηκα για δοκιμή. Και εδώ αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον
Αποτελέσματα....
Κατ' αρχήν βγάζω την 0,7 ohm και κουμπώνω την 1,8... prime...γέμισμα... βάζω την καμπάνα και περιμένω καναδυο λεπτά με τον ναυτίλο σε απλή βάση 510 και όχι στο μοντ (μην καθαρίζω και το μοντ στην περίπτωση που έχω πάλι θέματα).
Δεν βλέπω υγρά να βγαίνουν και κουμπώνω στο μοντ. Οπότε δοκιμάζω τζούρες.
Ελάχιστο υγρό (το κλασικό που περίμενα από τον ναυτίλο και που είχα και με τον παλιό - τις δύο φορές που δούλεψε σωστά). Ξανά τζουρα και ξανα και ξανά. Παρατηρώ ότι ο νέος με τον παλιό έχουν αισθητή διαφορά στον αέρα. Ο παλιός ήταν αρκετά πιο αεράτος, συγκρινόμενος σε διαφορετικές ρυθμίσεις αέρα, πάντα ο παλιός ήταν αισθητά πιο αεράτος. Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό αυτό ήταν και το θέμα του. Για κάποιον λόγο (ίσως κατασκευαστικό ελάττωμα) ο ατμο είχε θέμα με την είσοδο αέρα πράγμα που δημιουργούσε διαφορά πίεσης όταν ήταν βιδωμένη η καμπάνα με αποτέλεσμα να σπρώχνει το υγρό κάτω και να βγαίνει από την εισαγωγή αέρα.
Αυτά ως πρώτη εντύπωση αύριο θα επανέλθω με περισσότερα και εφόσον αλλάξει κάτι το αναφέρω.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #490 στις: Ιουνίου 06, 2017, 21:29 »
Καλά τα νέα λοιπόν..Δοκίμασε και την 0,7 εμένα μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ..Καιρός να δοκιμάσω και εγώ την 1.8..

Αποσυνδεδεμένος Zan

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #491 στις: Ιουνίου 07, 2017, 11:24 »
Εγκαταλείπω Ναυτίλο 2 και πάω για Vaporesso Veco έτσι για την αλητεία, γιατί έχω έναν στο γυμναστήριο που με κοροϊδεύει όλη μέρα  :angry_orange: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #492 στις: Ιουνίου 07, 2017, 19:59 »
3 αναπληρώσεις και κανένα μα κανένα πρόβλημα. Δεν μιλάω για πλημμύρα αλλά ακόμα και για gurgling, μια χαρούλα μετά την αντικατάσταση του ναυτιλάκου.
Οφείλω να αναφέρω και πάλι την άψογη αντιμετώπιση από το κατάστημα "dr. anti-smoke".  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος animal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #493 στις: Ιουνίου 07, 2017, 21:09 »
Μπορεί να έχει αναφερθεί προηγούμενα στο νήμα - δεν το έχω διαβάσει όλο - αλλά αυτό που μ έχει κουράσει εμένα είναι ν αγοράζουμε ένα προϊόν (πχ ναυτίλο) δυό άνθρωποι και εμένα να δουλεύει άψογα και του άλλου να του κάνει διαρροές ή κάτι άλλο. Ν αγοράζω μια 1.8 και να είναι μέτρια και στην επόμενη 1.8 να είμαι ενθουσιασμένος (και τη τρίτη να την πετάω μετά από δυο τζούρες). Μιλάω για εργοστασιακούς γιατί οι επισκευάσιμοι έχουν ούτως ή άλλως πολύ ιδιωτική πρωτοβουλία πάνω τους.

Sorry αν επαναλαμβάνω πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί.

Είμαι off-topic. Ήθελα να το κάνω post στο "τι μας έχει κουράσει στο η.τ.". 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 07, 2017, 21:29 »
Δυστυχώς έτσι ειναι. Πήρα εναν Nautilus 2 και έκανα με την αρχική 0,7 30ml χωρίς ίχνος διαρροής, καμένου, άψογη τροφοδοσία από το πρωτο μεχρι το τελευταίο ml. Αλλάζω και βάζω αυτην που ειχε στη συσκευασία, τα ίδια. Ερχεται ενας παλιόφιλος που ξεκίνησε το ατμισμα πριν μια βδομαδα με τον Ναυτίλο, και μου λέει σταζει συνεχεια, πες μου τι να κάνω εσύ που εχεις μαυρη ζώνη τόσα χρόνια.
Του βάζω με προσοχή εξω απο το mod μια καινουργια αντίσταση, γεμισμα, βίδωμα, όλα οπως τα κάνω στον δικό μου. ΚΑΤΑΡΑΚΤΗΣ. Αλλάζω λάστιχα, βάζω την δικη μου αντίσταση, πολύ προσοχή σε όλα και πάει καλα για ενα τανκάκι. Πάω να ξεβιδώσω να γεμίσω υγρό, μενω με το coil πάνω στο καπάκι, ξεβίδωνε από κάτω.
Δοκιμάζω να το ξεβιδώσω με λιγη πίεση προς τα κάτω όπως ξεβιδώνω το τανκάκι του doggy, έπιασε το κόλπο.
Αυτα όμως δεν μπορεί να τα κάνει ενας νέος ατμιστής, πόσο μάλλον όταν ειναι μεσήλικας. Το πετάει και αναβει τσιγάρο.
Αυτος ο άνθρωπος αν θέλει να παραμείνει στο άτμισμα, θα περάσει από το σταδιο της παρακρουσης πρώτα. Και δεν υπολογίζω κάποια τζούφια coil που στατιστικα θα βρει μπροστά του.
Το διάολο να του προτείνω δεν ξέρω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix