vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

361 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Ducati.Jimakos, Milarepa, KORG N364, stamos937, billythekid, Tem

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1140 στις: Μαρτίου 14, 2019, 20:14 »
Κάτι δε πάει καλά με το συγκεκριμένο κομμάτι σίγουρα.  Έχω 2 2s non tpd και εχω σωθεί,τους πάω τρένο όλη μέρα εντός και εκτός σπιτιού τους παρατάω μαζί με τα mods όπως είναι ξάπλα,μέσα σε τσέπες κλπ κανένα απολύτως πρόβλημα,ούτε σταγόνα .

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1141 στις: Μαρτίου 15, 2019, 10:15 »
όντως, κι εγώ σε non TPD και ούτε δάκρυ. Μάλλον κάτι έγινε λάθος από το κατάστημα. Στο πρώτο γέμισμα που αναφέρεις ότι είχε υγρά εντός, ούτε αυτό είναι λογικό. Εγώ κάθε γέμισμα μέχρι πάνω το γεμίζω, αλλά εντός δεν πέφτει τίποτα, αφού είναι βιδωμένη η καμπάνα και βάζω από την τρύπα. Ούτε και τα γουργουρίσματα που αναφέρεις έχω δει ποτέ. 

Πιθανολογώ ότι φταίει η αντίσταση... μπορεί να έπεσες σε ελαττωματική. Αλλιώς έπεσες σε ελαττωματικό ατμό που για κάποιο λόγο κάτι δεν βιδώνει καλά. Πάντα με την προϋπόθεση ότι τα watt που δουλεύεις είναι τα προτεινόμενα από την αντίσταση. 

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1142 στις: Μαρτίου 29, 2019, 16:42 »
Aσχετο με τα παραπανω , σχετικο ομως με το νημα .... ;) :
Eβγαλα το λαστιχακι απο τον nautilus που ειναι στην βαση -εκει που βιδωνει η καμπανα....και βρηκα την υγεια μου, ουτε παιδευομαι να τον κλεισω ουτε μου βγαινει η πιστη να τον ανοιξω..... Και απο διαρροες για να προλαβω καποιον Μηδεν !!! Απορω για ποιον λογο το εχουν το μονο που χρησιμευει .....ειναι να σου κανει την ζωη δυσκολη...  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1143 στις: Μαΐου 17, 2019, 17:17 »
μου φάνηκε αηδία σε σχέση με τον nautilus 5ml που ήδη ατμίζω. Παίρνει λιγότερα ml υγρό, πετάει αλύπητα υγρά όποτε τον ξεβιδώνω να προσθέσω υγρό, γίνεται χάλια & πρέπει πάντα να έχω το στουπί στο άλλο χέρι να τον καθαρίζω. Είναι δύσχρηστος στο βίδωμα/ξεβίδωμα και λείος παντού, δεν έχεις από πού να τον πιάσεις να τον βιδώσεις-ξεβιδώσεις και γλιστράει σαν χέλι.
Θα πάθετε πλάκα από την ευχρηστία του & την απλότητά του: Χρησιμοποιήστε ένα κάβουρα για σωλήνα και μία μέγγενη µε αµόνι από την άλλη για να τον βιδώσετε!
Τον έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα και σκέφτομαι να τον κάνω δώρο σε κάνα γύφτο να πάρω τσάμπα κάνα δυο κιλά πατάτες (τόσο αξίζει κανονικά),
Απαράδεκτος ατμοποιητής, με λαδωτήρα θα το παρομοίαζα εύκολα, σκέτη αηδία -κατασκευή για τα πανηγύρια...

Μακράν ότι χειρότερο έχει βγάλει ποτέ η aspire *

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1144 στις: Μαΐου 17, 2019, 18:33 »
Γι'αυτό βγήκε ο 2s

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1145 στις: Μαΐου 17, 2019, 18:38 »
το μόνο ίσως "καλό" που έκανε ο συγκεκριμένος (όχι ο 2s), είναι να πάνε πολλοί σε επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1146 στις: Μαΐου 17, 2019, 20:41 »
Για το ναυτίλο 2 γράφετε?  :confused1:

Έχω πάρει τέσσερις, γιατί έχουν άριστη γεύση και ποτέ μα ποτέ διαρροή, παρά μόνο αν πας να γεμίσεις λίγο παραπάνω...  :))

Η μικρή χωρητικότητα του και αντίστοιχα η μεγάλη κατανάλωση με χρήση της 0,7 κεφαλής, ναι με εκνευρίζει.

Τι να πω, ίσως υπάρχουν παρτίδες προβληματικές, ίσως με προσπέρασε η εξέλιξη.

Να σημειώσω ότι με επισκευάσιμους ατμίζω και τους ναυτίλους τους έχω για σιγουριά.  

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1147 στις: Μαΐου 17, 2019, 23:27 »
μου φάνηκε αηδία σε σχέση με τον nautilus 5ml που ήδη ατμίζω. Παίρνει λιγότερα ml υγρό, πετάει αλύπητα υγρά όποτε τον ξεβιδώνω να προσθέσω υγρό, γίνεται χάλια & πρέπει πάντα να έχω το στουπί στο άλλο χέρι να τον καθαρίζω. Είναι δύσχρηστος στο βίδωμα/ξεβίδωμα και λείος παντού, δεν έχεις από πού να τον πιάσεις να τον βιδώσεις-ξεβιδώσεις και γλιστράει σαν χέλι.
Θα πάθετε πλάκα από την ευχρηστία του & την απλότητά του: Χρησιμοποιήστε ένα κάβουρα για σωλήνα και μία μέγγενη µε αµόνι από την άλλη για να τον βιδώσετε!
Τον έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα και σκέφτομαι να τον κάνω δώρο σε κάνα γύφτο να πάρω τσάμπα κάνα δυο κιλά πατάτες (τόσο αξίζει κανονικά),
Απαράδεκτος ατμοποιητής, με λαδωτήρα θα το παρομοίαζα εύκολα, σκέτη αηδία -κατασκευή για τα πανηγύρια...

Μακράν ότι χειρότερο έχει βγάλει ποτέ η aspire *
Θεωρώ το παραπάνω σχόλιο ρατσιστικό (εγώ τόνισα τις γραμμές για να δείξω τι εννοώ) και νομίζω οτι δεν αρμόζει σε ένα ατμιστικό φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1148 στις: Μαΐου 17, 2019, 23:36 »
Εάν έλεγε ρομά θα ήταν πιο εύπεπτο??

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1149 στις: Μαΐου 17, 2019, 23:45 »
Ναι

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1150 στις: Μαΐου 18, 2019, 01:01 »
Η λέξη Γύφτος χρησιμοποιείται απαξιωτικά συνήθως για να χαρακτηρίσει συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων (λέω ομάδα γιατί νομίζω είναι περισσότερες από μία φυλές). Και το Ρομά δεν είναι απόλυτα σωστό, ισχύει για κάποιους μόνο από αυτούς, συγκεκριμένα για αυτούς που ανήκουν σε μία φυλή με προέλευση τη Ρουμανία.

Νομίζω ότι ρατσιστικό είναι εφόσον γνωρίζουμε ότι ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός ενοχλεί τους ανθρώπους αυτούς. Φανταστείτε αντίστοιχο του nigger, που μαύροι μπορούν και το λένε μεταξύ τους αλλά όταν το λέει λευκός θεωρείται ρατσιστικός χαρακτηρισμός.

Αυτά γνωρίζω, αυτά είπα να πω :)

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1151 στις: Μαΐου 18, 2019, 01:24 »
Θα τρελαθουμε τελειως μου φαινεται....ρατσιστικο επειδη ειπε το γυφτο.....γυφτο.... :o
Οχι Σουηδος ειναι.... :hmmm:

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1152 στις: Μαΐου 18, 2019, 01:32 »
...επειδή είπε τον Αράπη... Αράπη...

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1153 στις: Μαΐου 18, 2019, 12:28 »
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο με την (εξ Αμερικής ορμώμενη) πολιτική ορθότητα.

Είμαι βαθιά αντιρατσιστής, αλλά θεωρώ πως οι πράξεις είναι αυτές που μας χαρακτηρίζουν και όχι οι λέξεις που χρησιμοποιούμε.
Και το Εβραίος χρησιμοποιείται με αρνητική έννοια από αρκετούς αλλά έναν μη Ισραηλινό Εβραίο, Εβραίο θα τον αποκαλέσουν οι περισσότεροι, χωρίς καμία απαξιωτική διάθεση.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63164 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem