vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Διά βίου Άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:18 »
Όντως ωραίο νήμα!! 61 μήνες κλεινω...με 18mg ξεκίνησα και με 18mg συνεχίσω. Μου αρέσει και ούτε θέλω να το κόψω ούτε και να το αλλάξω. Πολλοί θα μου πουν (εκτός φόρουμ) "δε μπορείς, όχι δε θες". Δε ξέρω αν θα μπορούσα, ισως μπορούσα να προσπαθήσω σταδιακή μείωση νικοτίνης και σιγά σιγά να δω αλλά ΔΕ ΘΕΛΩ. Το απολαμβανω!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:19 »
Απλά και καθαρά δεν εχω σκοπό να το σταματήσω αυτη τη στιγμή που γράφω. Δεν ταλαιπωρούμαι καθόλου πια, εχω βρεί τα υγρα μου, τά είδη ατμοποιητών, όλα όσα..
Εχω κατασταλάξει πλέον στο τι μου αρέσει και τι θέλω από το άτμισμα και όσο με καλύπτει θα ειναι στην καθημερινότητά μου. Αν αλλάξει κάτι (εγω ή αυτό) θα το δω τότε.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:24 »
Δεν θα απαντήσω ακριβώς στο topic, αλλά θα περιγράψω τον τελευταίο εφιάλτη που θυμάμαι.

Εφιάλτες βλέπω μπόλικους γενικά, στον έναν μου κόβεται η β@λ@ν0ς και προσπαθώ απεγνωσμένα να την ενώσω στο υπόλοιπο
σώμα χωρίς να τα καταφέρνω, στον άλλο μου πέφτουν όλα τα δόντια, στον άλλο τη μια με πνίγουν, την άλλη με στραγγαλίζουν,
σε άλλον έχω άπειρες γυμνές γύρω μου χωρίς να με αφήνουν καν να  τις αγγίζω (στον ίδιο μετά με κυνηγούσαν κάτι συμμορίτες,
με πιάσαν και με σαπίσαν στο ξύλο, δόντι δεν έμεινε, αλλά κάνοντας... parkour ...ξέφυγα). Ωραία πράγματα γενικά. Μερακλήδικα.  

Βρίσκομαι λοιπόν στην ταράτσα ενός κτηρίου σε μια από αυτές τις πόλεις-φαντάσματα, κάτι ανάμεσα
σε Βραζιλία και Πορτογαλία. Με έχουν ξεκοιλιάσει και με όση εναπομείνουσα δύναμη έχω συγκρατώ
τα σωθηκά μου μην ξεχυθούν στο έδαφος. Κοιτάζω τους δρόμους, δεν υπάρχει ψυχή. Κοιτάζω στον
ουρανό (συμβολικό αυτό, έτσι?) και μονολογώ. Τι μ@λ@κί@ θάνατος είναι αυτός; Να μην έχω κάτι
να καπνίσω... δε γ@μ1έτ@1... αλλά να μην έχω κάτι να ατμίσω; Κάτι ρε!!! (με περίσσιο παράπονο)
Κλείνουν τα βουρκωμένα μάτια, ανοίγω χαλαρά τα χείλη και αρχίζω να παίρνω αεράτες τσιγαρίσιες
... τον αέρα.

Από αυτό και μόνο, πιστεύω μπορείτε να ερμηνεύσετε πως αντιλαμβάνεται το υποσυνείδητο (!?!) μου το άτμισμα. Or something...

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:28 »
Είμαι στον ατμό για να μην έχω ένα τσιγάρο στριφτο και άφιλτρο κάθε 20 λεπτά στο στόμα. Η εξάρτηση είχει γίνει πολύ συγκεκριμένη στο μυαλό μου από την πρώτη στιγμή που άνοιξα το πρώτο δεκαμελάκι που αγόρασα το Nemesis της DEA και άρχισα να γεμίζω τον πρώτο μου ατμοποιητή έναν Aspire CE5 BDC. Έκείνη τη στιγμή -πριν 2 χρόνια-η συνειδητοποίηση ήταν ξεκάθαρη και ολοκληρωμένη, χωρίς καμία άλλη στρέβλωση, πεντακάθαρη αλήθεια. Καμια φορά μπορεί να κάνω, όπως  όλοι εδω, χαβαλέ αλλάζοντας γεύσεις, ατμοποιητες, μοντακια, βαμβακια, συρματα... αλλά ένα μεγαλο βημα έγινε. Η διακοπή του καπνισματος για μένα υπήρξε οριστική και χωρις επιστροφή. Το θέμα το βλέπω πολύ σοβαρά πλέον, όπως σοβαρά το βλέπει και το κάθε μέλος του φόρουμ, ειμαι μακρια πολύ μακριά από την προηγούμενη αλυσίδα μου που ήταν πολύ βαριά και θανατερή. Είμαι πολύ συγκεντρωμένη σε αυτό, ακόμη κι όταν και με το ατμισμα το ξεχυλώνω και πρέπει να το μαζέψω. Αλλά δεν είναι το άτμισμα είναι η εξάρτηση και η εξάρτηση έχει κάτι πιο βαθύ...που αμα θελήσουμε να το τακτοποιήσουμε και αυτό εκει θα πρέπει να δώσουμε την οριστική μάχη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:28 »
Μεχρι να ξεκινησω το ατμισμα, ελεγα.
Να'χουμε την υγειά μας, να καπνιζουμε!
Τωρα λεω, να'χουμε την υγειά μας, να ατμιζουμε.
Και μιας και το ριξατε στα βιντεο, εκανα το πρωτο μου τσιγαρακι, 12 Σεπτεμβριου 1981, σ'αυτο το μερος εκεινο το βραδυ !!
Νεα Φιλαδελφεια και ο ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ,      RORY GALLAGHER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 01:26 »
Παραδόξως, θα είμαι λιτός: αν είναι να έρθει η διακοπή, θα έρθει. Δεν το επιδιώκω και δεν το σκέφτομαι καν.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 02:11 »
Εγώ ποτέ δεν έχω κάνει πλάνο άνω της 5ετίας. Δεν θα ξεκινήσω τώρα.

Το παρόν πλάνο περιλαμβάνει ατμό σίγουρα. Για το επόμενο δεν ξέρω ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 02:45 »
Εγώ είμαι σίγουρος πως σε λίγα χρονια δε θα ατμίζω. Ούτε εσείς! Πολύ απλά, μια έκρηξη στον Ήλιο θα γίνει η αιτία να μείνει η Γη χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα για πάντα. Είστε όλοι καταδικασμένοι να επιστρέψετε στο τσιγάρο και δεν το ξέρετε. Την επομενη μέρα κιόλας θα κάνετε πλιάτσικο στα περίπτερα κρατώντας πυρσούς.

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΑΤΜΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ!





Υγ: Το Τέλος θα έρθει με ήχο πορδής. Βάλτε ήχο.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2017, 03:02 από Stepeha »

Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 02:59 »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 09:02 »
Καποτε ελεγα θα καπνιζω οσο θελω γιατι μου αρεσει και δεν ακουω τιποτα απο κανεναν...αυτο εδω κι ενα χρονο σχεδον, αλλαξε για τους λογους που λιγο πολυ το κοψαμε ολοι και μπηκαμε στον ατμο...Μεγαλωνεις σκεφτεσαι διαφορετικα, μπουχτιζεις , συνεπειες στην υγεια σου κτλ..Τωρα αν θα κοψω καποια στιγμη και τον ατμο ...ελπιζω πως ναι αν και ουτε στοχο το εχω βαλει ουτε αγχωνομαι ιδιαιτερα. Οσο δεν βλεπω αρνητικες επιπτωσεις στον οργανισμο μου ολα καλα.Εχει γινει αγαπημενη συνηθεια, χομπυ, ολα μαζι.Και εκτος των αλλων μπηκα και στο φορουμ που ειναι αλλος ενας αγαπημενος εθισμος πλεον... :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 09:06 »
Μετά από σχεδόν 3 χρόνια στον ατμό, στόχος μου να αφαιρέσω τη νικοτινη....

Ούτε εγώ θέλω να κόψω το άτμισμα, αν για κάποιο λόγο χρειαστεί...θα ζοριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 09:11 »
Στα 8 χρόνια πλέον..........χωρίς κάποιο πλάνο για το μέλλον, όπως και τότε :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 09:22 »
Πλάνο για κόψιμο του ατμίσματος/νικοτίνης, δεν υπάρχει ούτε σε μένα. Κάτι σαν σκέψη για το απώτερο μέλλον, ναι, ίσως.
Αλλά κι όταν αφαιρέσεις όλα τα πάθη απ’ τη ζωή, τι μένει?
Μάλλον η έπαρση (με τη καλή έννοια) ότι νίκησες όλα τα πάθη σου και απελευθερώθηκες!
Με στριμώχνει βέβαια ένα γνωμικό που λέει “Ο άνθρωπος που ελέγχει όλα τα πάθη του είναι σκλάβος της λογικής του”.
Οπότε, πάλι σκλάβος? 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 11:50 »
Τρομάζω και μόνο στη σκέψη! Δεν ξέρω ακόμη πόσο θα ζήσω κιόλας …  :laugh1:

Αλλά έχω βολέψει τη συγκεκριμένη συνήθεια κ προς το παρόν ατμίζω ακόμα ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 11:54 »
Πλάνο για κόψιμο του ατμίσματος/νικοτίνης, δεν υπάρχει ούτε σε μένα. Κάτι σαν σκέψη για το απώτερο μέλλον, ναι, ίσως.
Αλλά κι όταν αφαιρέσεις όλα τα πάθη απ’ τη ζωή, τι μένει?
Μάλλον η έπαρση (με τη καλή έννοια) ότι νίκησες όλα τα πάθη σου και απελευθερώθηκες!
Με στριμώχνει βέβαια ένα γνωμικό που λέει “Ο άνθρωπος που ελέγχει όλα τα πάθη του είναι σκλάβος της λογικής του”.
Οπότε, πάλι σκλάβος? (Image removed from quote.)
OFF TOPIC
Οι άνθρωποι που δεν έχουν πάθη μου φαίνονται άοσμοι, άχρωμοι και άγευστοι! ;)

Γίνομαι ρατσίστρια? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias