vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, thebull, tony1976, gfilip

Twitter

Skyfall RDA by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 23, 2018, 19:41 »
[member=21404]Athanasios[/member]

Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί ένα προϊόν που έχει ζήτηση ενώ βρίσκεται σε (σχεδόν) μόνιμη έλλειψη οδηγεί σε τιμή πώλησης ίδια ή μεγαλύτερη της τιμής αγοράς του. Φυσικά όλοι (υποθέτω) περιμένουν τον κλώνο για να αρχίσει ο νέος γνωστός κύκλος ίδιος / καλύτερος / χειροτερος, αξίζει / δεν αξίζει τα λεφτά του, κλπ. Το μόνο που θα γλυτώσουμε είναι το πόσο υγρό χωράει  :))

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 23, 2018, 20:01 »
Διαφωνώ και στα δύο. Πρώτον, η έλλειψη και η αυξημένη ζήτηση προέρχονται απο προσεκτικό marketing (βλέπε "Λίστα"). Δεύτερον, δεν νομίζω οτι οι κλώνοι θα έχουν κάτι να ζηλέψουν.

Ο ατμοποιητής όλος και όλος είναι δύο κομάτια. Ένα απλό καπάκι, και ένα απλό deck - βάση, χωρίς ιδιαίτερη πολυπλοκότητα, που μοιάζει σαν να κόπηκε το ρεύμα και να σταμάτησε η μηχανή που το έφτιαχνε.

Όσο δε για τα air - disc, απλά θα χρησιμοποιηθούν πλαστικά, αλλά air - inserts στον Berserker RDA (χωρίς να τρέμει το φυλλοκάρδι σου μη τα χάσεις όπως τα μεταλλικά που κοστίζουν).


υγ Καλά μόνο ένας το αγόρασε μέχρι τώρα, και το έχουν πάρει αρμένικη βίζιτα; Περιμένω και άλλες απόψεις και συγκρίσεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 23, 2018, 20:12 »
Πάσο...

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 23, 2018, 21:05 »
Ένα ψηλότερο ή κάπως διαφορετικό driptip είναι απαραίτητο. [member=17987]manajoma[/member] ακούει? :laugh1:

Έχει ήδη ακούσει !!!!!


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2018, 23:53 από Tem »

Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 23, 2018, 21:36 »
[member=21404]Athanasios[/member]

Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί ένα προϊόν που έχει ζήτηση ενώ βρίσκεται σε (σχεδόν) μόνιμη έλλειψη οδηγεί σε τιμή πώλησης ίδια ή μεγαλύτερη της τιμής αγοράς του. Φυσικά όλοι (υποθέτω) περιμένουν τον κλώνο για να αρχίσει ο νέος γνωστός κύκλος ίδιος / καλύτερος / χειροτερος, αξίζει / δεν αξίζει τα λεφτά του, κλπ. Το μόνο που θα γλυτώσουμε είναι το πόσο υγρό χωράει  :))
Συμφωνώ doc.Δεν περιμένω ότι ο skyfall θα είναι και το πιό εύκολο κομμάτι να βρεις.Όσο για την τιμή,πρόσφατα σε γνωστο γκρουπ αγοραπωλησιων στο fb πωλουταν le concorde με δύο έξτρα καπ 200 ευρώ!!! :o
edit και να σου πώ την αλήθεια με τη φόρα που είχα πάρει για τα 160 ευρώ που θα εδινα στον skyfall,το σκέφτηκα για μια στιγμή αλλά ευτυχώς έφερε ξανα η zerobacco τον κλώνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2018, 21:42 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 24, 2018, 13:53 »
Και η δίκη ξεκινά...



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 24, 2018, 14:02 »
Προεδρο εισαγγελέα  και ενορκους δεν βλέπω μάλλον στημένη είναι η δίκη  :)).

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 24, 2018, 14:12 »
Με δύο και μόνο κατόχους σ' όλο το φόρουμ, μην περιμένεις και πολλά από το νήμα Σταύρο. ;)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 24, 2018, 14:26 »
[justify][member=17746]paloukaros[/member], καλησπέρα, κι επίσημα πλέον να ευχηθώ κι εγώ, πάντα καλοάτμιστος! Μία χάρη όμως, βρε τεμπέλαρε, γράψε μας τι χρησιμοποίησες. Έχεις επάνω το 2ο σετ airdisk 1.9mm; τι σύρμα είναι τούτο, πυρήνα, βατ κ.λπ. / προσωπικά, πιο πολύ θα ήθελα τη γνώμη σου για το αν τελικά είναι ο κίλερ του Supersonic, αν τρως δηλ. τον ατμό. Τσαπατσούλικη γνώμη μου, πως δεν είναι αυτός ο κίλερ, από γεύση βέβαια είναι σαφώς καλύτερος ο Skyfall, συν βέβαια πως μιλάμε και για ένα κόσμημα και τίποτα λιγότερο. Και πάλι, καλοάτμιστος! [/justify]

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 24, 2018, 14:29 »
[member=15322]Σταύρος 63[/member]
Να έρθω για μάρτυρας;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 24, 2018, 15:00 »
[justify][member=17746]paloukaros[/member], καλησπέρα, κι επίσημα πλέον να ευχηθώ κι εγώ, πάντα καλοάτμιστος! Μία χάρη όμως, βρε τεμπέλαρε, γράψε μας τι χρησιμοποίησες. Έχεις επάνω το 2ο σετ airdisk 1.9mm; τι σύρμα είναι τούτο, πυρήνα, βατ κ.λπ. / προσωπικά, πιο πολύ θα ήθελα τη γνώμη σου για το αν τελικά είναι ο κίλερ του Supersonic, αν τρως δηλ. τον ατμό. Τσαπατσούλικη γνώμη μου, πως δεν είναι αυτός ο κίλερ, από γεύση βέβαια είναι σαφώς καλύτερος ο Skyfall, συν βέβαια πως μιλάμε και για ένα κόσμημα και τίποτα λιγότερο. Και πάλι, καλοάτμιστος! [/justify]
Καλησπέρα [member=16029]JoeBarTeam[/member] ,ευχαριστώ για τις ευχές  :bow:
Το σύρμα είναι ένα Hybrid flat clapton (3*26 GA Kanthal A1 τυλιγμένο με 40GA Ni80) σε 3αρι πυρήνα (0,23Ω)απο τον τρελο Καλαματιανό φίλο Βασίλη Χονδρογιάννογλου
(tesla handcrafted coils) εδώ θα το βρείτε που μας τα είχε στείλει για δοκιμές πριν βγουν στην κυκλοφορία.Tα watt που χρειάζεται αυτό το coil είναι περίπου 40w+.Αλλά εγώ σε μηχανικά squonk θα τον λιώσω
Τα airdisk είναι όπως σωστά αναφέρεις τα 1,9mm (δεν περιμένατε φαντάζομαι να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρώτο  :)) ) και όπως είχα πει απο την αρχή ΕΙΝΑΙ ο supersonic killer.
Ατμός βελούδινος,τζούρα ότι πιο smooth  έχω συναντήσει σε αυτή την κατηγορία και ωφείλεται ίσως στο καλύτερο machining που έχω συναντήσει ever σε ατμιστική κατασκευή.
Ελαττώματα 2 μέχρι στιγμής.
1)Drip tip κοντό και ζεσταίνεται πανεύκολα(αντικαταστάθηκε αμέσως με το ultem του Alkatraz) problem solved  :thumpup:
2)Δεν μπορείς να κόψεις τα σύρματα όταν τα βιδώσεις.Δεν χωράει κανένα κοφτάκι πίσω απο τα post και θα πρέπει να βγάζεις το coil να το κόψεις ακριβώς και να το ξανατοποθετήσεις.
Εντάξει το έχω συναντήσει και σε άλλους άτμο αυτό το πρόβλημα αλλά είναι σπαστικό λίγο  :angry_orange:
Κατα τα άλλα το coil χρειάζεται να είναι αρκετά ψηλά για να πάρεις το καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες μέχρι στιγμής.Γευσάρα ότι και να του κάνω...
Αναλυτικά αύριο γιατί ετοιμάζομαι για την ατμοσυνάντηση του Κερατσινίου στης 5.
Εννοείται οτι όποιος γουστάρει έρχεται και τον δοκιμάζει πάνω στο blasphemy μου. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2018, 09:34 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 24, 2018, 15:47 »
[justify][member=17746]paloukaros[/member], ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, και θα ήθελα να το τονίσω αυτό και για έναν ακόμα λόγο. Κάποια πράγματα είναι τόσο ξεκάθαρα και χωρίς σκοπιμότητες, όπως και κάποιες γνώμες που έχουν ουσία και σημαντικό περιεχόμενο, όπως η δική σου ή του Ribot, ή και άλλων φίλων παραπάνω, και όσο αφορά τη συγκεκριμένη σύγκριση με τον Supersonic, προσωπικά, από την πρώτη στιγμή είχα βάλει παντού δεκάρια στον Supersonic, όχι μόνο από θέμα τζούρας, κι ακόμα το υποστηρίζω, φαντάσου δηλαδή πού είναι ο Skyfall, είτε από θέμα τζούρας είτε από γεύση είτε απ’ οτιδήποτε. Πραγματικά, είστε τυχεροί οι κάτοχοι, και το ξέρετε καλύτερα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 24, 2018, 16:52 »
[member=17746]paloukaros[/member] στην ιστοσελιδα που αναφερεις αναγραφει διαφορετικα τα συρματα. Οι πυρηνες Ni80 και το wrap ειναι Kanthal.

Υ.Γ. Καλοατμιστος !

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 24, 2018, 17:07 »
Λάθος της σελίδας. Πάντα στα hybrid για να ανεβαίνει η ωμική αντίσταση το σύρμα με την μεγαλύτερη αντίσταση είναι μέσα.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 25, 2018, 13:04 »
[justify]Η εβδομάδα ξεκίνησε τρελή και παλαβή. Δεν ξεκολλάω από τον Eviva μου. Αυτό είναι το ένα. Είδα κάποια πράγματα του GUS που δεν είχα δει μέχρι σήμερα, κι έπεσα ανάσκελα. Με τον Eviva, πήρα την καλύτερη βανίλια που έχω πάρει ποτέ μέχρι και σήμερα (και αυτοδιαχειριζόμενη...). Φίλος που ήδη παρέλαβε Skyfall, και που τον μισώ, 3 γρήγορες δοκιμές με kanthal ribbon (width 0.6, 0.4), αλλά και απλό Ni80 (αγνοώ για το πάχος), με το mtl airdisk 1x1.0mm. Εντάξει, καταφρονεμένη μου γνώμη πάντα, δεν το φτάνει κανένα airdisk. Η γεύση είναι: “δοκίμασε κι έλα να με πεις ψεύτη ή υπερβολικό ή λωλό ή λαλά mtl λά”. Απλώς, δοκίμασε κι έλα να συζητήσουμε και να συγκρίνουμε υποκειμενικότητες. / [και κάτι άλλο ακόμα, μικρό. Δεν ήξερα πως θα έρθω. Θα έρθω].  ;D[/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364